Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Cafeteria Tisch / Esstisch von Brunner
Cafeteria Tisch von Brunner Säulen in Quadratrohr, beschichtet, schwarz. Bodenplatte aus Stahl. Tischplatte HPL in weiß. Maße: H. 74 cm, Tischplatte 90 x 90 cm, Bodenplatte 60 x 60 cm. Altersspuren, leicht bestoßen.
Varunr: 4689423
SEK 1 459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:49:12
SEK 389
Roland Schmidt, Esstisch / Beistelltisch 'sonato' von Brunner
Roland Schmidt, Esstisch / Beistelltisch 'sonato' von Brunner Quadratischer Tischplatte, Plattenoberfläche HPL in grau, Buchenfurnier an den Kanten. Buchenschichtholz Gestell. Kunststoffgleiter. Maße: H. 74 cm, 60 x 60 cm. Ausstellungsstück, teils Kratzer.
Varunr: 4710992
SEK 1 945 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:52:39
SEK 389
Roland Schmidt, Mittelsäulentisch 'sonato' von Brunner
Roland Schmidt, Mittelsäulentisch 'sonato' von Brunner Säule in Buchenschichtholz natur lackiert. Bodenplatte quadratisch aus Stahlblech. Plattenoberfläche Buchenfurnier. Maße: H. 74 cm, 80 x 80 cm. Leichte Altersspuren.
Varunr: 4689568
18:56:00
SEK 389
Arne Jacobsen. Rundt spisebord af teak, model 3600
Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord af teak monteret med skråtstillede ben af stålrør. Formgivet i 1952-1953. Model 3600. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1960'erne. Ø 120 cm. H. 69,5 cm. Bordet vipper.
Varunr: 4688728
SEK 13 076 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:10:00
SEK 8 107
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med Mouse-grey højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske ubehandlede egeben. Måler: L: 150/200 cm, H. 75 cm. Kraftigt og stabilt udtræk. Bordet ...
Varunr: 4689029

SEK 7 845 DK, Odense, Kratholmvej 23-07-2017
19:10:00
SEK 2 158
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade.
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité’. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med Mouse-grey højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske ubehandlede egeben. Bordet måler: Ø: 120 cm, H. 75 cm. ...
Varunr: 4688870

SEK 9 153 DK, Odense, Kratholmvej 23-07-2017
19:20:00
SEK 3 530
Niels Jørgen Haugesen. Seks stole, model 'String Chair' samt spisebord (9)
Niels-Jørgen Haugesen f. 1936. Spisebord af kirsebærtræ med 2 tillægsplader. L. 198 cm. (298 cm.), B. 120 cm. H. 72 cm., samt seks Stringchairs med stel af massiv kirsebær, ryg udspændt med snore, sæde betrukket med sort alcantara. Fremstillet hos Tranekær Furniture. Fremstår med enkelte ...
Varunr: 4724182
SEK 10 461 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
19:23:00
SEK 3 923
Bruno Mathsson Maria Flap
BRUNO MATHSSON, "Maria Flap", slagbord, masurbjörk, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", formgivet 1936, höjd ca 72 cm, bredd 90, total längd ca 278cm
Varunr: 4724495
SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
19:39:00
Se mer
Arne Jacobsen/Piet Hein. Cirkulært bord
Arne Jacobsen/Piet Hein. Cirkulært spisebord med bordplade af hvid laminat, monteret med kantliste af aluminium. H. 70,5 Ø 85 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varunr: 4725149
SEK 6 538 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:39:00
SEK 2 877
Tisch von Brunner, Germany
Tisch von Brunner, Germany. Tischplatte Buchenfurnier. Gestell aus verchromtem Stahlrohr. Kunsstoffgleiter. Maße: H. 74 cm, B. 70 cm, L. 150 cm. Leichte Gebrauchsspuren.
Varunr: 4689424
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
19:44:00
SEK 389
Langbord/Spisebord i fransk antik landstil. Af genanvendt gammelt træ
Bord i fransk antik landstil. Bordplade fremstillet af massivt genanvendt gammelt træ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af massivt træ. H. ca. 80 cm, L. ca. 250 cm, B. ca. 100 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkelt bord unikt, variationer må derfor forventes. ...
Varunr: 4583409

SEK 9 807 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:45:00
SEK 3 269
Sovet Italia, matbord 'Slim'. Design av Matthias Demacker
Sovet Italia, matbord, modell 'Slim'. Design av Matthias Demacker. Underrede och ben i delvis vitlackerad metall. Fanerad bordsskiva i skiktlimmad ek. Utdragbar förvaring för iläggsskiva i vitlaminerat trä. Längd 160-220 cm. Bredd 90 cm. Höjd 75 cm. Framstår ny. Ingår i sommarens stora ...
Varunr: 4725218
SEK 15 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
20:10:00
SEK 4 100
Spisebord med udtræk, samt keramisk plade. Design af Says Who.
Spisebord med udtræk, samt keramisk bordplade. Design af Says Who. Medeformet stel med tappede samlinger af massiv eg. Grå keramisk bordplade. H. 76. L. 200. B. 100. Mindre kosmetiske fejl kan forekomme. Bordet udbydes usamlet og i original emballage. Modelfotos.
Varunr: 4694908

SEK 6 538 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:10:00
SEK 1 961
Poul M. Volther. Spisebord model C35B. Lakeret eg. (3)
Poul M. Volther. Spisebord med stel i massivt eg. Bordplade af fineret eg. Lakeret. To tillægsplader med plade af laminat medfølger. Fremstillet for FDB, brændemærke herfra. H. 72 cm. L. 160/234 cm. B. 82 cm. Udstillingsmodel. Let tilpasning for montering af tillægsplader.
Varunr: 4713681
SEK 5 230 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:21:00
SEK 2 223
Matgrupp, bord med iläggsskivor samt fyra stolar, bl.a. Farsø Stolefabrik, Danmark (7)
Matgrupp, bord med två iläggsskivor samt fyra karmstolar, (7). Runt matbord med två iläggsskivor. Utförd i teak. Troligen tillverkad i Danmark, 1900-talets mitt. Höjd 73 cm. Ø 115 cm. Längd med iläggsskivor 195 cm. Repor, fläckar och missfärgningar i trät. Karmstolar, Farsø Stolefabrik, ...
Varunr: 4722806
SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
20:31:00
SEK 4 300
Bror Boije, Horreds. Konferensbord, modell 'Fri'
Bror Boije, Horreds. Konferensbord, modell "Fri". Vitlaminerad bordsskiva i trä med sladdförvaringsfack. Benstomme i stål. Längd 240 cm. Bredd 100 cm. Höjd 75 cm. Mindre bruksslitage, smuts.
Varunr: 4717001
SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
20:32:00
SEK 300
Iron Line spisebord. Rustikt design
Iron Line spisebord. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel i sort lakeret jern, med tværstiver. Dobbelt jern i ender. Højdejusterbar fødder medfølger. Rustikt design, alle overflader dog finpudset / glatte. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 78 cm.
Varunr: 4671797

SEK 5 623 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:37:00
SEK 1 144
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, højtryks laminat
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med koniske, bådformet plade med hvid højtrykslaminat, H. 73 L. 200 B. 110 cm. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brændstempel herfra under bordpladen.
Varunr: 4716755

SEK 5 884 DK, Helsingør, Støberivej 23-07-2017
20:47:00
SEK 785
Esstisch, rund, WK Möbel, 60er Jahre
Esstisch, rund, WK Möbel, 60er Jahre, Kirchholz furniert, auf verchromtem Stahlfuß, x-förmig, mit Ausgleichmöglichkeiten, H: 74 cm, D: ca. 116 cm, Abnutzungsspuren.
Varunr: 4693276
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017
20:52:00
SEK 924
Pietro Constantini, Stühle und Tisch, 1970/80er Jahre (7)
Pietro Constantini, sechs Stühle und Tisch der 1970/80er Jahre, Stuhlkonstruktion auf drei Beinen, zwei Stühle mit Armlehnen, schwarz lackiertes Holz, Sitzfläche aufgepolstert und mit grauem Stoff mit geometrisch geflochtenem Muster bezogen, H.106 cm - Sitzhöhe 52 cm - B.49/66 cm - T.48 cm; Tisch...
Varunr: 4715704
SEK 3 403 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017
20:55:00
SEK 438
Massimo Morozzi, spisebord model Croma, fremstillet hos Edra
Spisebord model Croma, italiensk design af Massimo Morozzi, fremstillet hos Edra. Formgivet i 2005. Tredelt konstruktion med underdele af rødlakeret metal, plade af glas, rød lakering på undersiden. L. 199,5 cm, H. 71 cm, D. 99,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, bordpladens lakering ...
Varunr: 4722707
SEK 15 558 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
21:00:00
SEK 1 507
Excel udendørs bruser i kobber
Excel udendørs bruser 'Garden shower' i kobber. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage (Mål på emballage 70x30x6 ...
Varunr: 4703652
SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2017
06:03:00
SEK 883
Crate & Barrel spisebord med holl. udtræk samt fire stole. (5)
Crate and Barrel ´Made In Denmark´. Spisebord med hollandsk udtræk samt stole i birketræ. Bordet måler L. 140/240 cm. B. 90 cm, H. 76 cm. Stolene har en siddehøjde på 49 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (5)
Varunr: 4724207
SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2017
11:29:38
SEK 392
Two-pillar table med to tillægsplader samt fire stole af mahogni, 1900-tallet
Two-pillar table af fineret mahogni, profileret kant, bordplade med indlagt dekorationsstribe, to tillægsplader a ca. 54,5 cm. begge med sarg medfølger, ben monteret med sko af messing i form af løvefødder med hjul. H. 74 L. ca. 162 - 271 B. 100 cm. Fire stole af mahogni, løse sæder betrukket ...
Varunr: 4723951
SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2017
13:29:00
SEK 392
Svendsen & Søn. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøg (3)
Svendsen & Søn. Spisebord af massivt sæbebehandlet bøg, indrettet med udtræk samt medfølgende to tillægsplader a 48 cm. Ø 120, H. 73 cm. Fremstår med brugsspor. (3)
Varunr: 4723778
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
14:25:18
SEK 1 765
Kai Kristiansen. Spisebord af teaktræ, 1 tillægsplader (2)
Kai Kristiansen, cirkulært spisebord fineret med teaktræ, plade med udtræk, 1 tillægsplader medfølger, heraf en med sarg. 1960'erne. H. 70 Ø 115 L. 225 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4723798
SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
14:39:52
SEK 2 550
Bord af egetræ
Bord af egetræ, galvformet understel, tandsnit, profileret kant, L. 109 cm. B. 69.6 cm. H: 76.5 cm. Fremstår med brugsspor, bordplade med ringe, mærker, ridser.
Varunr: 4712786
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
14:43:29
SEK 392
Langbord/spisebord i i Provence stil (3)
Langbord / spisebord i Provence stil. Udført i massivt lakeret egetræ. Sarg med to skuffer, monteret med greb af patineret støbejern. To tillægsplader. L. 220/270/320 cm. H. 75 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. (3)
Varunr: 4719824
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
15:25:29
SEK 2 223
Klapptisch von Brunner
Klapptisch von Brunner Klappbar. Stahlrohr-Gestell, verchromt. Kunststoffgleiter. HPL Tischplatte mit Kunststoffkanten in schwarz. Maße: H. 74 cm, L. 140 cm, B. 80 cm. Stark an den Kanten bestoßen, Kratzen.
Varunr: 4711059
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2017
16:05:00
SEK 389
Roland Schmidt, Klapptisch 'basic' für Brunner
Roland Schmidt, Klapptisch 'basic' für Brunner T-Fußgestell mit Einsäule Ovalstahlrohr, weiß lackiert. Tischplatte HPL, Laminat, weiß. Maße: H. 74 cm, L. 130 cm, B. 80 cm. Leicht an den Kanten bestoßen, teils Kratzen.
Varunr: 4710988
16:06:00
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>