Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Axelsen Møbler. Langbord i massiv eg, L. 250 cm
Axelsen Møbler. Spisebord udført i massiv, sæbebehandlet egetræ. H. 74 cm. L. 250 cm. D. 109 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4876352
SEK 6 475 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
12:13:00
SEK 3 367
Dansk møbelproducent. Spisebord af teak med hollandsk udtræk
Spisebord af teak, fineret rektangulær bordplade med hollandsk udtræk skjult under bordpladen. Ben af massivt teak. Fremstillet i Danmark. H. 76,5 L. 90/170 B. 90 cm. NB. Leveres usamlet i emballage.
Varunr: 4887759

SEK 2 331 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
12:22:00
SEK 1 166
Cafebord af aluminum & stål
Et par firekantede cafeborde / spiseborde med stel af stål, firepas fod beklædt forkromet metal, monteret med firekantet plade af lys laminat. H. 72. 70 x 70 cm. Brugsspor (2)
Varunr: 4892748
SEK 1 295 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
13:06:01
SEK 389
Dansk møbelproducent. Arbejds-/spisebord 'aMoebe´ White Swan
Dansk Møbelproducent. Arbejds-/spisebord model ’aMoebe’. Organisk formet arbejds-/spisebord model ’aMoebe’. Bordplade i farven ’White Swan’ (hvid) laminat og udført i 22 mm MDF kerne. Affasede, sortlakerede kanter. Skråtstillede, koniske stålben. Måler: L. 229 cm, B. 114 cm, H. 75 cm. Bordet ...
Varunr: 4887994

SEK 6 993 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
13:50:04
SEK 2 590
Niels-Jørgen Haugesen for Tranekær. Spisebord med plade af kirsebærtræ
Niels-Jørgen Haugesen f. 1936. Spisebord med plade af fineret kirsebærtræ, rund bordplade med udtræk, to tillægsplader, på sortlakerede ben. Udført hos Tranekær. H. 73 cm. Ø 119 cm. L. med to tillægsplader 219 cm. Fremstår med enkelte brugsspor og nuanceforskelle.
Varunr: 4892393
SEK 1 295 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:25:16
SEK 712
Matbord A H Eriksson & Söner
MATBORD, 1900-talets andra hälft, massivt körsbärsträ, höjd 73, 170 x 105 cm. . HISTORIK: Enligt uppgift en specialbeställning hos snickerifabriken A H Eriksson & Söner, Vrena, som sedan länge tillverkar Josef Franks soffbord för Firma Svenskt Tenn. Modellen sägs vara en anpassning av Josef Frank...
Varunr: 4892180
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19-01-2018
17:10:00
Se mer
Spisestue af eg, Rokoko stil (9)
Spisebord af fineret eg, Udskåret med rocailler og bladværk, to tillægsplader. H. 73 cm. B. 152-237 cm. D. 100 cm. Seks stole med betræk af stribet velour. Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på bordplade.
Varunr: 4891667
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:58:00
SEK 842
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité Mouse-grey, Ø120’
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité’Mouse-grey. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med grå højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske hvidolieret egeben. Bordet måler: Ø: 120 cm, H. 75 cm. ...
Varunr: 4884663

SEK 9 065 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
19:00:00
SEK 1 230
Johannes Andersen, spisebord af teak med tillægsplade
Johannes Andersen 1922-2003. Spisebord med ben af massiv teaktræ, rektangulær bordplade af fineret teaktræ, den ene ende med udtræk i sargen med 'skjult' tillægsplade, H. 72 L. 152/ 220 B. 90 cm. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, pladen med enkelte ...
Varunr: 4891567
SEK 3 108 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:07:00
SEK 971
Roland Graf for Fredericia Furniture. Spisebord model Slim Jim.
Roland Graf for Fredericia Furniture. Spisebord med vendbar plade i oliebehandlet bambus, ben rustfri stål. L. 175 cm B. 85 cm. H. 73,5 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model Slim Jim.
Varunr: 4857009

SEK 6 475 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
19:11:00
SEK 2 202
International Furniture, spisebord i hvid NANO laminat.
International Furniture, spisebord, med plade i hvid NANO laminat med faset kant, samt hvid søjlefod. Ø. 120 cm. H. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Varunr: 4862475

SEK 6 475 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
19:15:00
SEK 648
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord. Ø145
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord med plade af hvid laminat og aluminiumskant, monteret med stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. Ø 145 cm. Fremstår med mærker samt brugsslitage.
Varunr: 4882091
19:15:00
SEK 2 202
Jeppe Utzon. dk3. Spisebord af massivt, olieret baubuche, model #1 (2)
Jeppe Utzon. Spisebord af massiv, olieret baubuche plade med gennemgående massive ben. Bordet er med massiv tillægsplade. Formgivet i 2015. Fremstillet hos dk3, model #1. L. 270 x B. 100 x H.72 cm. Bordet er produceret den 29 august 2016 og fremstår med få brugsspor. Tillægspladen har aldrig ...
Varunr: 4891718
SEK 19 426 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
19:30:00
SEK 5 439
Matsalsmöblemang, 5 delar, Möbelsnickarmästare Johansson (6).
Matsalsmöblemang, 5 delar, Möbelsnickarmästare Johansson. Körsbär. Bord med en iläggsskiva á 50 cm. Höjd 74 cm, bredd 90 cm och längd 140. Stolarna med rygg och sitsar i flätat skinn. Brännmärkt. Smärre slitage. (6).
Varunr: 4891799
SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-01-2018
19:35:00
SEK 400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvidt laminat, monteret med kant af aluminium. opsat på spændben af metal, H. 71 B. 100 L. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2006. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker.
Varunr: 4892538
SEK 3 108 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:36:00
SEK 777
Charles & Ray Eames, lille spisebord/Contract Table fra Vitra
Lille spisebord/Contract Table (senere Segmented Table), amerikansk design af Charles & Ray Eames, fremstillet hos Vitra. Formgivet i 1964. Bordflade med sort laminat, søjle af sortlakeret stålrør, fødder af forkromet, støbt aluminium. Ø 80 cm, H. 71,5 cm. Fremstår med lette brugsspor, ridser og ...
Varunr: 4854102
SEK 4 338 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
19:40:00
SEK 2 410
Spisebord af teaktræ med udtræk, dansk møbelproducent
Spisebord med hollandsk udtræk af fineret teaktræ, opsat på skråtstillede ben, H. 73 L. 140/230 B. 86 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, pladen med lakslitage og farveforskelle.
Varunr: 4891570
SEK 1 943 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:40:00
SEK 907
Spisebord med udtræk, teaktræ, dansk møbelproducent
Spisebord med hollandsk udtræk af fineret teaktræ, H. 76 L. 126/ 218 B. 85 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker.
Varunr: 4891571
SEK 1 554 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:45:00
SEK 777
Brdr. Andersen Møbelsnedkeri. Spisebord af sæbebehandlet massivt bøgetræ (3)
Brdr. Andersen. Spisebord af sæbebehandlet massivt bøgetræ. H. 72,5 cm, L. 160 cm, B. 110 cm, to finerede tillægsplader á 50 cm med massive endestykker. Fremstår med brugsspor. (3)
Varunr: 4884571
SEK 10 360 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:45:00
SEK 1 554
Betonbordplade, Ø 120 cm
Rund betonbordplade Ø 120 cm. Tykkelse 1,5 cm. Beregnet til 6 personer. Lys beton med råt, rustikt præg støbt i glasfiberform.
Varunr: 4860102

19:46:00
SEK 1 230
Spisestue af palisander bestående af bord, fem stole og en plade. (7).
Spisestue af fineret og massiv palisander, bestående af rundt bord med udtræk og fem stole monteret med rødbrunt skind, en tillægsplade med sarg L. 55 cm H. 72 cm. Ø. 115 cm. H. 76 cm. Sh. 44 cm. B. 49 cm. Fremstår med brugsslitage, sæder med revner og spor efter katteklør.
Varunr: 4892275
SEK 5 180 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:51:00
SEK 2 849
Dansk møbelarkitekt, spisebord/bord i stil med Piet Hein
Dansk møbelarkitekt, spisebord/bord i stil med Piet Hein. Konstruktion med afskruelige ben af forkromet stålrør, bordplade med limet kant af træ, bordplade med indlæg af sort linoleum. Betegnet med klæbemærkat. B. 152 cm, H. 72,5 cm, D. 102 cm. Fremstår med lette brugsspor, lette ringe og ...
Varunr: 4874934
SEK 3 856 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
20:30:00
SEK 482
Esszimmer: Satz von Stühle von WK Wohnen mit Esstisch aus Acrylglas. (7)
Großer Esstisch mit Klarglasplatte auf zwei Acrylglasbeinen. Ovale Klarglasplatte lose aufliegend auf zwei Acrylglasfundamenten. Maße des Tisches: H. ca. 75 cm, L. ca. 140 cm, T. ca. 110 cm, Glasplattendicke: ca. 1 cm. Stühle aus schwarz lackiertem Holz mit Hohenrücklehnen, Stühle mit und ohne ...
Varunr: 4891526
SEK 3 856 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
20:59:00
SEK 386
Hay matbord "Loop"
LEIF JØRGENSEN, Hay, Danmark, "Loop", pulverlackerat stål samt skiva i grå laminat, höjd 74, 250x92,5 cm
Varunr: 4893101
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-01-2018
11:12:00
Se mer
Esstisch / Tisch, massive Eiche
Großer Esstisch / Tisch, massive Eiche. Maße: L. 122, H. 75, B. 98 cm. Gebrauchsspuren.
Varunr: 4875452
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:13:29
SEK 386
Traditions In Between matbord
SAMI KALLIO, matbord, "SK6", för Traditions In Between, massiv ek, höjd 73, 250x100 cm
Varunr: 4893134
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-01-2018
13:40:00
Se mer
Arne Jacobsen ''Supercirkel'' bord Fritz Hansen
ARNE JACOBSEN, bord, Fritz Hansen, "Supercirkel", vit laminatskiva, centralfot i formgjuten aluminium, höjd ca 71,5, diameter 100 cm
Varunr: 4893167
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-01-2018
16:08:00
Se mer
Spisebord samt spejl, 1900-tallet(2)
Spisebord i bejdset rodtræ og bøg, fineret bordplade med afrundede hjørner, sarg med seks skuffer, på balusterformede ben, hvorimellem fodliste. H. 75 cm, L. 125,5 cm, B. 89 cm. Fremstår med kraftig slitage, herunder krakeleringer, misfarvninger og små afslag i finer. Flere nøglebeslag mangler. ...
Varunr: 4893983
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 20-01-2018
16:46:30
SEK 389
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité sort, Ø120’.
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité’. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske hvidolieret egeben. Bordet måler: Ø: 120 cm, H. 75 cm. Tillægsplade:...
Varunr: 4884632

SEK 9 065 DK, Helsingør, Støberivej 20-01-2018
19:00:00
SEK 453
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Model 83. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i original emballage. (4)
Varunr: 4787207

SEK 2 849 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:10:00
SEK 1 425
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>