Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Mattor och textilier i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Persisk tæppe, 240 x 345 cm.
Persisk tæppe, 240 x 345 cm.. Persisk tæppe, 240 x 345 cm. Håndknyttet. Uld / bomuld. Antageligt ca. 20-25 år. Stedvis slitage. Varunr: 3527720 SEK 1 848 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-01 13:40:16 SEK 955
Rug Balls Multi, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.
Rug Balls Multi, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.. Rug Balls Multi. Tæppe af new zealandsk uld. Sammensat af uldbolde i farvevariation med 12 farver. Ø 140 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varunr: 3427992

SEK 3 574 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-01 14:29:00 SEK 2 095
Pakistansk tæppe 207 x 316cm.
Pakistansk tæppe 207 x 316cm. . Pakistansk tæppe 207 x 316cm. Varunr: 3500717 SEK 1 232 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-01 14:41:00 SEK 370
Tre orientalske tæpper, Kashan Kashmir mfl. (3)
Tre orientalske tæpper, Kashan Kashmir mfl. (3). Tre orientalske tæpper, herunder et Kazak tæppe (193-122 cm), en Tabriz løber (181 x 61 cm) samt et Kashan Kashmir (125 x 185 cm). Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 3515229 SEK 1 848 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-01 14:55:00 SEK 1 017
Patchwork Kelim, Türkei, ca. 315 x 189 cm
Patchwork Kelim, Türkei, ca. 315 x 189 cm. Patchwork Kelim Retro, Türkei, Handgearbeitet, Material: 100% Wolle, Maße: 315 x 189 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 35 und an ... Varunr: 3350022

SEK 13 769 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-01 15:31:00 SEK 4 819
Kashmir silketæppe. 162 x 93
Kashmir silketæppe. 162 x 93. Kashmir silketæppe. 162 x 93 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3524092 SEK 1 848 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-01 15:39:27 SEK 493
Danskina. Ryatæppe model 'Corale', 100% ren ny uld. 320x360 cm.
Danskina. Ryatæppe model 'Corale', 100% ren ny uld. 320x360 cm.. Danskina. Ryatæppe model 'Corale', 100% ren ny uld. 320x360 cm. Designeren har forsøgt at efterligne koraller struktur. Kontrasttråd er vævet ind i den rolige basisfarve. Design: Liset van der Scheer og Christiane Müller. Fremstår med slid på luv, tilsmudset. Varunr: 3511774 SEK 6 162 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-09-01 15:48:29 SEK 986
Linie design, matta, handtuftad, 240x170
Linie design, matta, handtuftad, 240x170 . Matta, handtuftad, framställd av Linie design. Mått: 240x170 cm. Mindre bruksspår, enstaka mindre fläck. Varunr: 3526651 SEK 1 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-01 16:07:12 SEK 325
Orientalisk salongsmatta, omkring 1900-talets mitt, 365x275 cm
Orientalisk salongsmatta, omkring 1900-talets mitt, 365x275 cm. Orientalisk salongsmatta, omkring 1900-talets mitt, 365x275 cm. Maskinknuten. Lugg av ull och varp av bomull. Blommor mot ljus botten. Ställvis med slitage på lugg och kant, bruksspår. Varunr: 3526151 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-01 16:28:34 SEK 750
Persisk Harsin-Kelim tæppe, 290 x 140 cm.
Persisk Harsin-Kelim tæppe, 290 x 140 cm.. Persisk Harsin-Kelim tæppe, 290 x 140 cm. Varunr: 3500723 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-01 17:44:00 SEK 401
Ryamattor, 1950-60-tal. Okänd formgivare.
Ryamattor, 1950-60-tal. Okänd formgivare.. Ryamattor, 1950-60-tal. Okänd formgivare. Orange, brun-gröna nyanser. Ull på bomullsvarp. 110x75 cm resp 150x100 cm. Bruksslitage, fransar med fläckar. (2) Varunr: 3528456 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-01 17:49:48 SEK 325
Torkman Teppich, Persien, ca. 285 x 105 cm
Torkman Teppich, Persien, ca. 285 x 105 cm. Torkman Teppich, Persien, Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: ca. 285 x 105 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und... Varunr: 3430700

SEK 6 426 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-01 19:00:00 SEK 826
Teppich, Indien, Design 'La Romantica Medaillon' von Jalal, 122 x 183 cm
Teppich, Indien, Design 'La Romantica Medaillon' von Jalal, 122 x 183 cm. Teppich, Indien, Design 'La Romantica Medaillon' von Jalal, Handgearbeitet, Material: 100% Baumwolle, Stickereien: 100: Wolle, Maße: 122 x 183 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ... Varunr: 3228708

SEK 4 590 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-01 19:01:00 SEK 1 147
Modern matta, modell Flame Olive, 300x200 cm
Modern matta, modell Flame Olive, 300x200 cm. Modern matta, modell Flame Olive, 300x200 cm. Lätt bruksslitage. Varunr: 3526079 SEK 1 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-01 19:18:00 SEK 350
Matta i modern design, med silkeinslag, 180 x 120 cm
Matta i modern design, med silkeinslag, 180 x 120 cm. Matta i modern design, 180 x 120 cm. Handtuftad, ull, silke och akryl.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varunr: 3506591

SEK 5 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-01 19:20:00 SEK 325
Persisk Hamadan 128 x 225 cm
Persisk Hamadan 128 x 225 cm. Persisk Hamadan 128 x 225 cm. Fremstår med minimal brugsslitage. Varunr: 3526251 SEK 1 848 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-01 19:22:00 SEK 647
Hamedan. Persisk tæppe 245 x 150 cm
Hamedan. Persisk tæppe 245 x 150 cm. Hamedan. Persisk håndknyttet tæppe, uld på bomuld, rød bund med rosa og blålige nuancer, prydet med urner, blomster og bladværk m.v. 245 x 150 cm. Alm. brugsspor Varunr: 3526252 SEK 1 848 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-01 19:23:00 SEK 493
Persisk Nain løber 300 x 80 cm
Persisk Nain løber 300 x 80 cm. Persisk Nain løber i målene 300 x 80 cm. Uld med silke ca. 3-400.000 knuder pr. m2. Lette brugsspor Varunr: 3526254 SEK 3 697 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-01 19:25:00 SEK 1 910
Patchwork tæppe, 300 x 217 cm.
Patchwork tæppe, 300 x 217 cm.. Patchwork tæppe, uld på bomuld. Vævede tæppe stykker med geometriske mønstre i polykrome farver. Tæppet monteret med bagside. 300 x 217 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil... Varunr: 3522124

SEK 16 636 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-01 19:27:00 SEK 1 202
Handknuten äkta matta, Tabriz, 471x300 cm
Handknuten äkta matta, Tabriz, 471x300 cm. Handknuten äkta matta, Tabriz, 471x300 cm. Ull på bomullsvarp. Dessa mattor tillverkas i Tabriz som ligger i Azerbajdzjan-provinsen i nordvästra Iran. I dessa trakter tillverkas mattor i olika kvaliteter och mönster, ofta bestående av en mittmedaljong omgiven av stiliserade växter. Ett annat ... Varunr: 3516711

SEK 15 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-01 19:30:00 SEK 4 300
Persisk Nain, Habibiyan, Kurk/ Silke, 4 La, 301 x 207 cm
Persisk Nain, Habibiyan, Kurk/ Silke, 4 La, 301 x 207 cm . Persisk Nain Habibiyan, udført i Kurk uld af fineste kvalitet fra fårets hals samt silke på bund af bomuld. Høj knudetæthed: 4 La.(1.000.000- 1.300.000 kn/m2) . Fremstår rigt dekoreret med fugle, blomster- og bladranker. Mål: 301 x 207 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varunr: 3318367

SEK 135 555 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-01 19:30:00 SEK 49 293
To lammeskind. 100 % Genuine Sheepskin. Farve: Sand (2)
To lammeskind. 100 % Genuine Sheepskin. Farve: Sand (2). To lammeskind. 100 % Genuine Sheepskin Farve: Sand. Kan maskinvaskes ved 30 grader. Gennemsnitlige mål L. ca. 90 cm. B. ca. 65 cm. NB. modelfoto (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varunr: 3512979

SEK 1 972 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-01 19:30:00 SEK 863
Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 303x142 cm
Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 303x142 cm. Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 303x142 cm. Mönster med geometriska figurer och symboler i polykrom färgställning. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle ... Varunr: 3507008

SEK 5 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-01 19:31:00 SEK 500
Persisk Nain m/ Silke, 290 x 76 cm
Persisk Nain m/ Silke, 290 x 76 cm. Persisk Nain m/ silke. Håndknyttet tæppe udført i uld og silke på bomuldsbund. Fremstår med den klassiske lyse/ beige bundfarve, rigt prydet med florale mønstre samt medaljon i blålige nuancer. Mål: 290 x 76 cm. Tæppet fremstår med skiftende farvenuance, alt efter lysindfald pga silken samt ... Varunr: 3434614

SEK 13 556 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-01 19:31:00 SEK 4 313
Teppich, Design 'Ozbeki Gabbe' von Loomier, Afghanistan, ca. 277 x 215 cm
Teppich, Design 'Ozbeki Gabbe' von Loomier, Afghanistan, ca. 277 x 215 cm. Teppich, Design 'Ozbeki Gabbe' von Loomier, Afghanistan, Handgearbeitet, Material: Wolle auf Wolle, Maße: ca. 277 x 215 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen ... Varunr: 3350392

SEK 18 359 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-01 19:33:00 SEK 6 196
Vier Kelims, handgewebt, Variierender Dekor und Größen (4)
Vier Kelims, handgewebt, Variierender Dekor und Größen (4) . Vier Kelims. Variierender Dekor und Größen. Maße ca. 105 x 83 cm, ca. 190 x 95 cm, ca. 105 x 56 cm und ca. 142 x 78 cm. (4) Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die Ware im ... Varunr: 3509827

SEK 4 590 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-01 19:35:00 SEK 1 377
Persisk Yazd tæppe på bomuld.Str. 289 x 200 cm.
Persisk Yazd tæppe på bomuld.Str. 289 x 200 cm.. Persisk Yazd tæppe, uld på bomuld. Str. 289 x 200 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3506466

SEK 14 788 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-01 19:38:00 SEK 6 162
Handknuten persisk gallerimatta, Hamedan 229 x 114 cm
Handknuten persisk gallerimatta, Hamedan 229 x 114 cm. Handknuten gallerimatta med traditionellt geometriskt nomadmönster från Hamedanprovinsen i västra Iran. Hexagonordnamentik i rött och jordfärger på röd botten.Hamedan, ull på bomullsvarp. Storlek 229 x 114 cm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus... Varunr: 3527899

SEK 4 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-01 19:39:00 SEK 625
Persisk Isfahan tæppe. 153 x 108
Persisk Isfahan tæppe. 153 x 108. Persisk Isfahan tæppe. 153 x 108 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3524089 SEK 1 848 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-01 19:40:00 SEK 585
Matta galleri. Arak. 320 x 105 cm
Matta galleri. Arak. 320 x 105 cm. Matta galleri. Arak. 320 x 105 cm. Dessa mattor tillverkas i staden Arak som tidigare kallades Sultanabad. De har huvudsakligen Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan ... Varunr: 3519767

SEK 9 500 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-01 19:45:00 SEK 725
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>