Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Mattor och textilier i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Teppich, Türkei, Design 'Florentine' von Viva, 170 x 240 cm
Teppich, Türkei, Design 'Florentine' von Viva, 170 x 240 cm. Teppich, Türkei, Design 'Florentine' von Viva,, Material: 40% Viscose 30% Chenille 30% Baumwolle, Maße: 170 x 240 cm. Der Teppich zeigt auf quadratischen Feldern eine Art Baumring-Motiv. Der Teppich ist komplett in einem Schokoladenbraun gehalten. Dieser Teppich kann auch als Postpaket ... Varunr: 3295834

SEK 4 159 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-05-25 10:10:00 SEK 1 155
To store hollandske langhårede lammeskind (2)
To store hollandske langhårede lammeskind (2) . To store hollandske lammeskind, i nuancer af hvid. Tyk og blød kvalitet. L ca. 100-107 cm, B. 60-76 cm. Ubrugte. Miljørigtigt produceret uden brug af Krom. Naturlig farve uden afblegning eller indfarvning. (2) Varunr: 3843957

SEK 1 487 DK, Odense, Kratholmvej 2015-05-25 10:21:07 SEK 1 084
Anatolsk Kars med Sevan motiv, 240x153 cm.
Anatolsk Kars med Sevan motiv, 240x153 cm.. Anatolsk Kars tæppemed Sevan motiv, uld på uld. Fremstår med brugsspor. 240x153 cm. Varunr: 3844098 SEK 2 479 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 11:34:51 SEK 1 177
To persiske tæpper. (2)
To persiske tæpper. (2). To persiske tæpper, Isfahan 168x110 cm. samt Djozan 91x 63 cm. Uld på bomuld. Fremstår med mølskade. Varunr: 3841189 SEK 1 487 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 11:41:57 SEK 527
Turkmensk tæppe, 222x156 cm.
Turkmensk tæppe, 222x156 cm.. Turkmensk tæppe, uld på uld. Fremstår med hul. 222x156 cm. Varunr: 3842023 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 11:49:01 SEK 806
Dukar sammansydda av servietter
Dukar sammansydda av servietter. DUKAR, 2 st., sammansydda av servietter samt SERVIETTER, 2 st., lösa, alla märkta 1864, DUK, sammansydd av servietter samt SERVIETTER, 2 st., lösa Varunr: 3843233 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-05-25 12:00:00
Se mer
Teppich, Design Ozbeki Pamir, ca 286 x 201 cm
Teppich, Design Ozbeki Pamir, ca 286 x 201 cm. Teppich, Design Ozbeki Pamir, ca 286 x 201 cm, Handgearbeitet. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 40, an Adressen in Dänemark ca. EUR 40 und an Adressen in ... Varunr: 3636084

SEK 8 317 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-05-25 12:10:00 SEK 7 162
Orientalisk matta 215x160 cm
Orientalisk matta 215x160 cm. Orientalisk matta 215x160 cm. Jämnt slitage. Varunr: 3842083 SEK 1 500 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-05-25 12:25:50 SEK 350
Moderne håndtuftet tæppe, 230 x 160 cm.
Moderne håndtuftet tæppe, 230 x 160 cm.. Moderne håndtuftet tæppe. Mål: 230 x 160 cm. Varunr: 3824052

SEK < 1 000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-25 12:48:53 SEK 403
Orientalisk handknuten matta
Orientalisk handknuten matta. Orientalisk handknuten matta. 200x130 cm. Nyligen kemtvättad. Varunr: 3843570 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-05-25 13:21:45 SEK 300
Persisk Koliyai tæppe. 286x161 cm.
Persisk Koliyai tæppe. 286x161 cm.. Persisk Koliyai tæppe. uld på bomuld. 286x161 cm. Varunr: 3830974 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 13:42:55 SEK 403
Indisk tæppe, 238x162 cm.
Indisk tæppe, 238x162 cm.. Indisk tæppe, 238x162 cm. Varunr: 3837815 SEK 1 239 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 13:51:59 SEK 403
Perssisk Nain tæppe, 300 x 195 cm.
Perssisk Nain tæppe, 300 x 195 cm.. Perssisk Nain tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor og lugtgener. 300 x 195 cm. Varunr: 3839822 SEK 1 239 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 13:57:18 SEK 775
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 300 x 200 cm.
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 300 x 200 cm.. Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld. 300 x 200 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varunr: 3846563

SEK < 1 000 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-25 14:14:00 SEK 496
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 240 x 170 cm.
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 240 x 170 cm.. Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld. 240 x 170 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Modelfotos. Varunr: 3846608

SEK < 1 000 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-25 14:21:00 SEK 465
Arte Espina, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.
Arte Espina, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.. Arte Espina, moderne designtæppe håndknyttet i Kina. 200 x 140 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varunr: 3847648

SEK < 1 000 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-25 14:48:00 SEK 403
Indisk tæppe, 296x201 cm.
Indisk tæppe, 296x201 cm.. Indisk tæppe, 296x201 cm. Varunr: 3837811 SEK 1 859 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 14:52:00 SEK 651
Persisk Sabzwar tæppe 385 x 280 cm
Persisk Sabzwar tæppe 385 x 280 cm . Persisk Sabzwar, håndknyttet, uld på bomuld, 385 x 280 cm. Fremstår med let brugsslitage, let nuance. Varunr: 3843090 SEK 3 098 DK, Aalborg, Nibevej 2015-05-25 14:57:00 SEK 1 425
Kashmir silketæppe, 274x182 cm.
Kashmir silketæppe, 274x182 cm.. Kashmir silketæppe, silke på bomuld. Med brugsspor. 274x182 cm. Varunr: 3836848 SEK 3 098 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 14:58:04 SEK 1 363
Matta, ljus Keshan, Persien, 395 x 290
Matta, ljus Keshan, Persien, 395 x 290. Matta, ljus Keshan, Persien, 395 x 290 . Klassiskt medaljongmönster med blomdekor i polykroma färger mot ljus botten. Varunr: 3793924

SEK 15 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-05-25 15:00:00 SEK 11 500
Teppich, Design India Zahire, ca 140 x 200 cm
Teppich, Design India Zahire, ca 140 x 200 cm. Teppich, Design India Zahire, ca 140 x 200 cm, Handgearbeitet. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 30, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und an Adressen in ... Varunr: 3623703

SEK 4 159 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-05-25 15:10:00 SEK 3 466
Indisk Heriz tæppe 246 x 305 cm
Indisk Heriz tæppe 246 x 305 cm. Indisk Heriz tæppe 246 x 305 cm Varunr: 3836083

SEK 7 436 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 15:17:05 SEK 4 337
Rug Balls Blue, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.
Rug Balls Blue, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.. Rug Balls Blue. Tæppe af new zealandsk uld. Sammensat af uldbolde i farvevariation med 12 farver. Ø 140 cm. Varunr: 3549335

SEK 2 479 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 15:45:00 SEK 1 983
Afghansk Meymaneh kelim, uld på uld, 303 x 203 cm
Afghansk Meymaneh kelim, uld på uld, 303 x 203 cm . Afghansk Meymaneh kelim, uld på uld, 303 x 203 cm. Fremstår m ed lette brugsspor. Varunr: 3837209 SEK 1 239 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 15:53:00 SEK 558
Persisk Mahal tæppe, 392 x 279 cm.
Persisk Mahal tæppe, 392 x 279 cm.. Persisk Mahal tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 392 x 279 cm. Varunr: 3808688 SEK 2 231 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 15:58:00 SEK 372
Matta, Kina, handtuftad, 300x200 cm
Matta, Kina, handtuftad, 300x200 cm. Matta, Kina, handtuftad. Mått: 300x200 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Medaljongmönster mot blå botten. Bruksspår. Ställvis med smärre bruksslitage. Varunr: 3823645 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-25 16:00:46 SEK 675
Orientmatta indisk
Orientmatta indisk. ORIENTMATTA, Indisk sannolikt Mirzapour, semiantik sannolikt 1920-tal, 398x300 cm Varunr: 3843252 SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-05-25 16:36:00
Se mer
Håndlavet kugle tæppe, Ø 140 cm
Håndlavet kugle tæppe, Ø 140 cm . Håndlavet kugle tæppe sammensat af uldbolde, i 100% New Zealandsk uld. Farve; Multifarvet bestående af 7 farver;. Ø 140 cm. Varunr: 3812300

SEK 2 479 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 16:46:00 SEK 1 983
Afgansk tæppe, 340 x 248 cm.
Afgansk tæppe, 340 x 248 cm.. Afgansk tæppe, uld på uld. 340 x 248 cm. Tæppet er nyrenset Varunr: 3840740 SEK 1 239 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 16:55:00 SEK 991
Teppich, Design 'Kilim Giorgio', Indien, ca. 240 x 170 cm
Teppich, Design 'Kilim Giorgio', Indien, ca. 240 x 170 cm . Teppich, Design 'Kilim Giorgio', Indien, Handgearbeitet, Material: Wolle und Baumwolle, Maße: ca. 240 x 170 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 30, an Adressen in ... Varunr: 3596092

SEK 1 663 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-05-25 17:09:00 SEK 1 294
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>