Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Militaria och samlarvapen i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Järnkors
Järnkors. JÄRNKORS, 4 st., Tyskland 1910-tal, halskors, dosa prydd med emaljerat kors, öppningsbar fotografimedaljong, miniatyr Varunr: 4634854 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 17:44:00
Se mer
Hardball gevær: AK-47
Hardball gevær: AK-47. Hardball gevær: Batteridrevet AK-47 med træskæfte. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varunr: 4635493 SEK 1 302 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-24 19:22:00 SEK 684
Hardball gevær: PPSH 41
Hardball gevær: PPSH 41. Hardball gevær: Batteridrevet PPSH 41 med træskæfte. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varunr: 4636150 SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-25 19:00:00 SEK 749
Hardball gevær: Dragunov SVD
Hardball gevær: Dragunov SVD . Hardball gevær: Batteridrevet Dragunov SVD med rail til scope. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. Skrue mangler til frontsigte. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større ... Varunr: 4636154 SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-25 19:15:00 SEK 488
Hardball gevær: US Springfield riffel
Hardball gevær: US Springfield riffel. Hardball gevær: Batteridrevet US Springfield riffel med rail. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varunr: 4636157 SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-25 19:25:00 SEK 456
Rotetavla 1800-tal
Rotetavla 1800-tal. ROTETAVLA, 1800-tal, sköldformad med ram runtom, upphängning, ca 67x48 inkl ram Varunr: 4636759 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-26 12:40:00
Se mer
Glasbord fra dansk politi, 1940'erne
Glasbord fra dansk politi, 1940'erne. Glasbord fra dansk politi, 1940'erne. H: cm. Ø: cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varunr: 4637564 SEK 2 604 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-26 20:55:00 SEK 391
Svensk og Østrigsk sabel (2)
Svensk og Østrigsk sabel (2). Svensk sabel med porte pee, greb i træ, parerbøjle i messing. Let krum klinge på 66 cm. stemplet E. Svalling Eskilstune. Skede i læder med 2 bæreringe og messing beslag. TL: 78,5 cm. Østrigsk sabel med greb i træ, parerbøjle i jern. Let krum klinge på 83 cm. Fremstår uden stempler. TL: 96,5 cm. ... Varunr: 4640306 SEK 1 953 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-28 17:47:00 SEK 423
Poliskask
Poliskask. POLISKASK, svensk, för Stockholm, hjälmplåt med Sankt Erik samt tre kronor Varunr: 4639717 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-28 19:26:00
Se mer
Hardball gevær: AK-47 (foldekolbe)
Hardball gevær: AK-47 (foldekolbe). Hardball gevær: Batteridrevet AK-47 (foldekolbe) med træskæfte. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varunr: 4640115 SEK 1 302 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-28 19:54:00 SEK 423
Remington revolver model 1858 New Army kal. 44
Remington revolver model 1858 New Army kal. 44. Remington revolver model 1858 New Army kal. 44 Pipelængde 20 cm. Totallængde 36 cm. Stemplet med W på rammen. Der er loddet på ladestokken, denne er ikke original. Dette våben er fremstillet før 1870 og kræver derfor ikke tilladelse. Varunr: 4640208 SEK 3 906 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-28 20:16:00 SEK 3 776
Italiensk og Tysk sabel i skeder (2)
Italiensk og Tysk sabel i skeder (2). Italiensk sabel med greb i træ, gennembrudt parerkurv i bruneret jern. Let krum klinge på 85 cm. Både sabel og skede er stemplet: F 887. Skede i bruneret jern med 1 bærering. TL: 101 cm. Tysk sabel med greb i barkelit, gennembrudt parerkurv i messing med ørn. Klinge på 75,5 cm. Skede i ... Varunr: 4640317 SEK 3 906 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-28 21:12:00 SEK 749
Kask för dragon
Kask för dragon. KASK, svensk, m/1887 för dragon Varunr: 4641016 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-30 13:12:00
Se mer
Walther Luftgewehr CO2 Modell Lever- Action, Kal. 4,5mm
Walther Luftgewehr CO2 Modell Lever- Action, Kal. 4,5mm. Walther Luftgewehr CO2 Modell Lever- Action, Kal. 4,5mm Diabolo, brünierter Metallauf, L. ca. 49cm, bezeichnet 'Walther', 'Mod. Lever-Action long cal. 4,5mm/.177' und F in Fünfeck, Unterhebelspanner, Sicherung, Holzschaft mit Gummikappe. Leichte Gebrauchsspuren, Deutschland, um 2000 Der Verkauf ... Varunr: 4607610 SEK 2 124 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 18:56:00 SEK 1 255
Konvolut Perkussionsgewehr und Deko- Karabiner 98k, La Coruña
Konvolut Perkussionsgewehr und Deko- Karabiner 98k, La Coruña. Konvolut, besetehend aus 1x Perkussionsgewehr, wohl 'Marinedivision', wohl Deutschland, Holzschaft, konischer Lauf, L. ca. 76cm, Ø innen ca. 20mm, Gesamtlänge ca. 119cm, Gewicht ca. 3kg, Ladestock, Riemenösen, Lauf beschlagen 'MD BGT/V/272/67', Schaft am Kappenende beschlagen '89' und 1x Deko- ... Varunr: 4624255 SEK 2 897 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 19:25:00 SEK 531
Perkussionsgewehr M 1822, Frankreich, 1865
Perkussionsgewehr M 1822, Frankreich, 1865. Perkussionsgewehr M 1822, Frankreich, Gesamtlänge ca. 140cm, Lauflänge ca. 103cm, Kaliber ca. 17,5mm, glatte Seele, glatter, konischer Lauf, pestempelt '2..06' und Beschusszeichen, Schwanzschraube bezeichnet '1822'. Perkussionsschloss in glatter Ausführung, glattes Schlossblech, punziert 'D' in ... Varunr: 4634353 SEK 6 277 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 20:36:00 SEK 4 828