Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Moderna mattor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Heriz, Teppich, Persien, 213 x 158 cm
Heriz, Teppich, Persien, 213 x 158 cm . Heriz, Teppich, Persien, handgeknüpft, Wolle auf Baumwolle, 213 x 158 cm. Varunr: 4583565

SEK 4 800 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-01 14:07:00 SEK 2 400
Linie Design, Indisk ullmatta, 230 x 160 cm
Linie Design, Indisk ullmatta, 230 x 160 cm. Linie Design, Indisk ullmatta, 230 x 160 cm. Varunr: 4639241 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-01 17:17:10 SEK 300
Moderne håndtuftet designtæppe, design Søren Stage 240x170 cm.
Moderne håndtuftet designtæppe, design Søren Stage 240x170 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, designet af Søren Stage og med indvævet signatur i Højre hjørne, Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse. mål: 240x170 cm. Farve: Rød,hvid,lilla. Fremstår med brugsspor, pletter, trykmærker. Varunr: 4638537 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 19:00:00 SEK 388
Shahsavan Patchwork tæppe, 223 x 175 cm
Shahsavan Patchwork tæppe, 223 x 175 cm. Shahsavan patchwork tæppe udført af ældre håndknyttede tæpper af uld på bomuldsbund. Nu genanvendt til patchworktæppe. Bagside monteret med gråt stof. Mål ca. 223 x 175 cm. Varunr: 4607756

SEK 4 782 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-01 20:41:00 SEK 3 619
Ingegerd Silow. Rölakansmatta, 210 x 135 cm
Ingegerd Silow. Rölakansmatta, 210 x 135 cm. Ingegerd Silow. Röllakansmatta, 210 x 135 cm. Ull / bomull. Signerad IS. Mindre bruksslitage, enstaka små fläckar. Varunr: 4637489 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-02 10:07:16 SEK 300
Ingegerd Silow. Rölakansmatta, 236 x 166 cm
Ingegerd Silow. Rölakansmatta, 236 x 166 cm. Ingegerd Silow. Rölakansmatta, 236 x 166 cm. Ull / bomull. Signerad IS. Mindre bruksslitage, enstaka små fläckar. Varunr: 4637492 SEK 1 200 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-02 10:08:37 SEK 325
Moderne tæppe, 266 x 172 cm
Moderne tæppe, 266 x 172 cm. Moderne tæppe udført af uld på bomuldsbund i blålige nuancer. Mål ca. 266 x 172 cm. Varunr: 4607757

SEK 5 946 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-02 19:39:00 SEK 4 395
Ingegerd Silow, röllakanmatta, 200 x 138
Ingegerd Silow, röllakanmatta, 200 x 138. Ingegerd Silow, matta i röllakanteknik. Signerad IS, Ca 200 x 138 cm. Skada på ena långsidan, slitage, smuts Varunr: 4646270 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-05-02 20:05:00 SEK 300
Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm
Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm. Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm. Fremstår med alm. aldersspor. Varunr: 4631832 SEK 1 034 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-02 20:12:00 SEK 388
Robert Jacobsen, Ege / Artline, tæppe af uld
Robert Jacobsen, Ege / Artline, tæppe af uld . Robert Jacobsen. Ege / Art Line 'Innovation' 1985. Tæppe af 100% uld, mølsikret bagside af polypropylen. Fremstillet hos Ege tæpper. 200x140 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varunr: 4635380 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-03 14:35:00 SEK 388
Håndlavet DOT tæppe, Ø140 cm
Håndlavet DOT tæppe, Ø140 cm. Håndlavet DOT tæppe, i 100% New Zealandsk uld. 2-farvet; grå, hvid. Ø 140 cm. Varunr: 4645515

SEK 3 231 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-03 15:18:03 SEK 2 327
 Moderne tæppe, 242 x 170 cm.
Moderne tæppe, 242 x 170 cm.. Moderne tæppe, uld på bomuld. 242 x 170 cm. Varunr: 4618345

SEK 4 524 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-04 16:25:34 SEK 3 102
Iransk håndknyttet tæppe 181 x 154 cm.
Iransk håndknyttet tæppe 181 x 154 cm.. Iransk håndknyttet tæppe, uld på bomuld, 154 x 181 cm. Enkelte brugsspor. Varunr: 4645229 SEK 1 293 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 19:10:00 SEK 388
Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm.
Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm.. Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm. Uld på bomuld. orange Varunr: 4476276

SEK 3 231 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-04 19:14:00 SEK 1 293
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 90 cm.
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 90 cm.. Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Multifarvet. Ø 90 cm. Varunr: 4600489

SEK 1 293 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-04 19:26:00 SEK 1 034
Håndlavet tæppe, Ø 140 cm
Håndlavet tæppe, Ø 140 cm. Håndlavet tæppe, i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Ø 140 cm. Fremstillet i Nepal. Varunr: 4645154 SEK 1 034 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-04 19:30:00 SEK 549
Matta, Kina, 295x220 cm
Matta, Kina, 295x220 cm. Matta. Kina, 1900-tal. Mått: 295 x 220 cm Varunr: 4641876 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-05-04 19:49:00 SEK 300
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.. Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Ø 140 cm. Varunr: 4646248

SEK 2 327 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-04 19:54:00 SEK 1 810
Rundt tæppe med silke Ø 195 cm
Rundt tæppe med silke Ø 195 cm. Rundt tæppe med silke Ø 195 cm Varunr: 4411009

SEK 4 395 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-05 14:33:00 SEK 1 939
Teppich 217 x 151 cm
Teppich 217 x 151 cm. Teppich, Baumwolle/ Wolle. Florales Muster in blau und rot. Maße: 268 x 382 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Varunr: 4635800 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-05 20:08:00 SEK 480
Handvävd rölakanmatta. 200 x 140 cm.
Handvävd rölakanmatta. 200 x 140 cm.. Handvävd rölakanmatta. Ull på ullvarp. Klassiskt geometriskt mönster på gul botten. 200 x 140 cm. Mindre bruksslitage, smuts. Varunr: 4371394 SEK 1 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-05 20:26:00 SEK 325
Kasthall tæppe - ca. 150x400 cm
Kasthall tæppe - ca. 150x400 cm. Kasthall tæppe - 150x400 cm. Fremstå nyt og ubrugt. Varunr: 4640339 SEK 1 939 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-06 14:08:00 SEK 388