Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Linie Design. 'Care&Fair'. Håndknyttet tæppe af uld/ viskose, 170 x 240
Linie Design. Bæredygtigt håndknyttet tæppe. 'Care & Fair' (bekæmpelse af børnearbejde og forbedrring af levevilkårene for væverfamilier i Indien, Nepal og Paktistan). Udført af 100 % viskose. Model 'Combination Jade'. Mål ca. 170 x 240 cm.
Varunr: 4873086

SEK 5 957 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
12:06:00
SEK 2 331
Linie Design. Moderne tæppe 233 x 167 cm.
Linie Design. Moderne tæppe. 233 x 167 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Varunr: 4892615
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:51:00
SEK 389
Moderne tæppe, 243x169 cm.
Moderne lyst tæppe med mørkere aftegninger i form af tern, 243x169 cm. Fremstillet i Indien.
Varunr: 4886869

SEK 10 878 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
19:46:00
SEK 1 684
Moderne tæppe fra Indien, 231x167 cm.
Moderne tæppe med lys bund omkranset af felt i gyldne nuancer. 231x167 cm. Fremstillet i Indien.
Varunr: 4892095

20:11:00
SEK 453
Moderne tæppe, 248 x 173 cm
Moderne tæppe. Udført af uld på bomuld. Mål 248 x 173 cm.
Varunr: 4789171

SEK 4 662 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:31:00
SEK 389
Indisk moderne Gabbeh løber 295 x 72 cm.
Varunr: 4744965

SEK 3 367 DK, Helsingør, Støberivej 20-01-2018
20:52:00
SEK 453
Persisk patchworktæppe. Ø 139 cm.
Rundt patchwork tæppe produceret i Iran. Sammensyet af ældre og antikke håndknyttede tæpper i et nyt moderne design. Uld på bomuld. Ø 139 cm
Varunr: 4885786

SEK 3 626 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
19:40:00
SEK 389
Moderne tæppe, 233x163 cm., Indien
Moderne stribet tæppe i gyldne nuancer, 233x163 cm. Fremstillet i Indien.
Varunr: 4894020

SEK 8 288 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2018
19:50:00
SEK 389
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 140 cm.
Varunr: 4883280

SEK 3 108 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-01-2018
20:35:00
SEK 2 072
Matta, modern, 230 x 160 cm
Modern tuftad matta med lugg i ull, monterad på bomullsväv. Mått 230 x 160 cm.
Varunr: 4888414
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
17:38:00
SEK 350
Orientalske tæpper (2)
Orientalske tæpper, uld på bomuld, 213 x 72 cm og 99 x 60 cm. Fremstår med brugsslitage. (2)
Varunr: 4893644
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
18:00:00
SEK 453
Gunilla Lagerhem Ullberg, Kasthall, 'Moss 9'
Gunilla Lagerhem Ullberg, Kasthall. 'Moss 9'. Ull och lin. 200 x 200 cm. Minimalt bruksslitage.
Varunr: 4883738
SEK 8 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
18:11:00
SEK 350
Linie Design. 'Care & Fair'. Håndknyttet tæppe 170 x 240
Linie Design. Bæredygtigt håndknyttet tæppe. 'Care & Fair' (bekæmpelse af børnearbejde og forbedrring af levevilkårene for væverfamilier i Indien, Nepal og Paktistan). Udført af 100 % viskose. Model 'Combination Peach'. Mål ca. 170 x 240 cm.
Varunr: 4873085

SEK 5 957 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
19:08:00
SEK 1 101
Persisk patchworktæppe. Ø 92 cm.
Rundt patchwork tæppe produceret i Iran. Sammensyet af ældre og antikke håndknyttede tæpper i et nyt moderne design. Uld på bomuld. Ø 98 cm
Varunr: 4885792

SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
19:36:00
SEK 389
Persisk patchworktæppe. Ø 98 cm.
Varunr: 4885789

19:37:00
SEK 389
Håndknyttet persisk Shiraz tæppe. 100 x 195 cm.
Håndknyttet persisk Shiraz tæppe. Uld på uld. Moderne design. 100 x 195 cm
Varunr: 4885766

SEK 4 921 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
19:38:00
SEK 453
Håndknyttet persisk Shiraz tæppe. 106 x 228 cm.
Håndknyttet persisk Shiraz tæppe. Uld på uld. Moderne design. 106 x 228 cm
Varunr: 4885772

SEK 5 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
19:38:00
SEK 389
Moderne tæppe, Indien. 241x171 cm.
Moderne tæppe - rød bund med påsyede borter, 241x171 cm. Fremstillet i Indien.
Varunr: 4799371

SEK 9 324 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
20:02:00
SEK 389
Moderne tæppe, 298x217 cm.
Moderne tæppe med brun bund med svungne borter i gylden nuance, 298x217 cm.
Varunr: 4888369

SEK 20 721 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
20:49:00
SEK 389
Herbert Bayer, tæppe Chromatic, Penetration, fremstillet hos Ewald Kröner, formgivet ca. 1970
Herbert Bayer, tæppe Chromatic, Penetration, fremstillet hos Ewald Kröner, formgivet ca. 1970, sort grundfarve med kulørt grafisk mønster, med signatur 'Bayer', mål: L. 320 cm, B. 400 cm, fremstår med brugsspor, lette kantbeskadigelser.
Varunr: 4891189
SEK 8 194 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:35:00
SEK 434
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 110 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Lys magenta. Ø 110 cm.
Varunr: 4844505

SEK 2 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-01-2018
19:40:00
SEK 1 684
Konvolut Teppiche, Indien, Wolle auf Baumwolle (2)
Zwei Teppiche, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 160 x 90 + 140 x 70 H. 1,5 cm. (2)
Varunr: 4895903
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-01-2018
19:55:00
SEK 386
Moderne tæppe, 239x161 cm.
Moderne stribet tæppe i gyldne nuancer. 293x161 cm. Fremstillet i Indien.
Varunr: 4889283

SEK 6 993 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2018
19:57:00
SEK 389
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 120 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 120 cm.
Varunr: 4791023

SEK 2 849 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-01-2018
20:39:00
SEK 648
Linie Design. 'Care & Fair. Håndknyttet tæppe 170 x 240
Linie Design. Bæredygtigt håndknyttet tæppe. 'Care & Fair' (bekæmpelse af børnearbejde og forbedring af levevilkårene for væverfamilier i Indien, Nepal og Paktistan). Udført af 75 % uld samt 25 % viskose. Mål ca. 170 x 240 cm.
Varunr: 4873084

SEK 4 662 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-01-2018
21:05:00
SEK 648
Orientalsk tæppe , 220 x 146 cm.
Orientalsk tæppe, uld på bomuld, 220 x 146 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4893642
SEK 1 554 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2018
18:00:00
SEK 453
Indisk moderne Gabbeh løber 297 x 76 cm.
Varunr: 4896918

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2018
18:49:00
SEK 389
Orientalsk tæppe. 285 x 207 cm
Orientalsk tæppe, uld på bomuld, 285 x 207 cm. Fremstår med brugsspor herunder let nuanceforskel.
Varunr: 4893640
SEK 1 943 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2018
19:00:00
SEK 453
Indisk moderne Gabbeh tæppe 230 x 172 cm.
Varunr: 4744942

SEK 6 993 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2018
19:17:00
SEK 583
Persisk patchworktæppe 98 x 151 cm.
Patchwork tæppe produceret i Iran. Sammensyet af ældre og antikke håndknyttede tæpper i et nyt moderne design. Uld på bomuld. 98 x 151 cm
Varunr: 4889637

SEK 2 461 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2018
19:21:00
SEK 389
 1 2  >>