Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Marek Braun, 'Love is Love', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'Love is Love', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm.
Varunr: 4662670
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
16:02:06
SEK 389
Tut Hagbart, cd. Figurativ komposition. (2)
Tut Hagbart (1943-2014). To figurative kompositioner. Akryl på papir i passepartout, sign. 'TH 2000/Tut 03/'. Indrammet bag glas 20 x 29 cm (32 x 42 cm).
Varunr: 4716845
SEK 1 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
19:23:00
SEK 490
Poul Erik Johansen (cd) Komposition, olie på lærred/mixed medie
Poul Erik Johansen. Komposition, olie på lærred/mixed medie. Sign. 'Poul E'. Mål: 65 x 95 cm (69 x 99 cm)
Varunr: 4717418
19:36:00
SEK 392
Eva Joensen, CD. Komposition. Akryl på lærred
Komposition, af Eva Joensen (f. 1970), CD. Akryl på lærred. Sign. E J. 60 x 60 cm. Uindrammet.
Varunr: 4721847
SEK 2 615 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017
19:45:00
SEK 686
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Happiness Summer'
'Happiness Summer' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 170x70 cm. U.R
Varunr: 4721489
SEK 2 354 DK, Odense, Kratholmvej 23-07-2017
20:35:00
SEK 1 438
Tut Hagbart (1943-2014). Akryl på lærred. To figurative kompositioner. Signeret THM. Mål Hver: 40 x 30 x 3 cm (34 x 44 cm).
Varunr: 4716894
20:36:00
SEK 392
Martin Madsen. 'Cluster of Sentience Traveling the Gulf Stream'
'Cluster of Sentience Traveling the Gulf Stream' af Martin Madsen f. 1971. Akryl på lærred, sign. MM. 60 x 60 cm. UR.
Varunr: 4712811

20:40:00
SEK 392
Felix von Altersheim, 'Bob Dylan -Skizzen zum Original Pop Art PUR', 2016
Felix von Altersheim, 'Bob Dylan -Skizzen zum Original Pop Art PUR', 2016, Aquarell, auf Büttenpapier, signiert, gerahmt Schwarz, Nielsen, 3,4 mm mit Museuums -Passpartout, hinter Echt-Glas, Bildausschnitt 34x27cm, Objektmaß 51x41cm; Echtheitszertifikat beigegeben.
Varunr: 4708216
SEK 3 646 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
20:50:00
SEK 389
Gustav Knautsch, Genie in a bottle, 2016, Streetart
Gustav Knautsch, 'Genie in a bottle', 2016, Streetart, Sprühfarbe und Acryl, Pappe auf Styropor, abstrakte Komposition in der Form einer Flasche, Rot- und Orangetöne mit gelben und blauen Akzenten auf gräulichem Hintergrund, im Bild monogrammiert signiert 'GK' und datiert, 100 x 75 cm. Gustav ...
Varunr: 4682723
SEK 3 889 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017
20:55:00
SEK 438
Povl Christophersen, akryl på lærred, motiv med Franke Klint
Motiv med Franke Klint af Povl Christophersen, akryl på lærred. Sign. Povl C. 90x70 cm. (91x71,5 cm).
Varunr: 4723742
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
10:30:08
SEK 392
Eyvind Olsen, Olise på lærred
Strandmotiv af Eyvind Olesen (1907-1995). Olie på lærred. Sign. samt dat. Eyv. Olsen 38, 69 x 48 cm ( 77 x 56 cm)
Varunr: 4723626
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
15:10:00
SEK 425
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, ' Die Hölle '
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, ' Die Hölle ' unten rechts unleserlich signiert. Maße: 80 x 120 x 2 cm.
Varunr: 4707538
SEK 2 917 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:36:10
SEK 438
Lothar Malskat (1913-1988), akvarel på papir, 'Ohne Titel' (2)
Lothar Malskat (1913-1988), akvarel på papir,'Ohne Titel', signeret nederst til venstre, indrammet bag glas. Billedmål: 72,5 x 52,5 cm. Rammens mål: H. 101 cm. B. 81 cm. D. 2 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. (2)
Varunr: 4690267
SEK 5 834 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:43:07
SEK 729
Ubekendt kunstner, kvindelige modelstudier, mixed media på papir (3)
Ubekendt kunstner, kvindelige modelstudier, mixed media på papir. H.59 x 42 cm (63 x 46 cm)
Varunr: 4697298
SEK 1 569 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
17:04:00
SEK 392
Bent Trüch, olie på lærred. Motiv med huse (cd)
Bent Trüch (født 1944). olie på lærred. Motiv med huse på stranden. Signeret mongram BT. 69 x 59 cm (72 x 62 cm). (cd)
Varunr: 4724908
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2017
18:48:00
SEK 752
Marianne Markussen. Tre kompositioner. Akryl på lærred (cd) (3)
Tre kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 1 á 80 x 80 cm og 2 á 100 x 100 cm, UR. (cd) (3)
Varunr: 4723579
SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
19:15:00
SEK 392
Rikke Møller. Komposition med ugler.Akryl på lærred
Rikke Møller født 1972. Komposition med ugler. Akryl på lærred. Sign RM 16 H. 120 x 100 cm
Varunr: 4725467
SEK 2 615 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2017
19:23:00
SEK 392
Marianne Markussen. To kompositioner. Akryl på lærred (cd) (2)
To kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 60 x 80 cm og 100 x 150 cm, UR. (cd) (2)
Varunr: 4723482
19:30:00
SEK 392
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm)
Varunr: 4721162
SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
19:42:00
SEK 490
Varunr: 4723563
19:45:00
SEK 392
Akryl på lærred, 140x120
Akryl på lærred. Komposition. . 140 cm x 120 cm.
Varunr: 4719130
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:52:00
SEK 883
Ubekendt kunstner. Komposition. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Komposition. Olie på lærred. Utydelig sign. 101 x 131 cm (106 x 136 cm).
Varunr: 4707853
SEK 1 961 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
19:53:00
SEK 392
Marianne Markussen. Fire religiøse kompositioner. Akryl på lærred (cd) (4)
Fire religiøse kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 30 x 30 cm, 50 x 50 cm, 2 á 80 x 60 cm UR. (cd) (4)
Varunr: 4723367
20:15:00
SEK 392
Saline Døg. Figurkomposition. Akryl på lærred. (cd)
Figurkomposition af Saline Døg. Akryl på lærred. Sign. monogram samt sign. og dateret på bagsiden. 40 x 120 cm. Uindrammet.
Varunr: 4725901
SEK 1 308 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
20:23:00
SEK 392
Marianne Markussen. Fire kompositioner. Akryl på lærred (cd) (4)
Fire kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 80 x 80 cm UR. (cd) (4)
Varunr: 4723384
20:33:51
SEK 425
Okänd konstnär. Olja på pannå, signerad.
Okänd konstnär, 2000-tal. Olja på pannå. Surrealistisk komposition. Signerad Brunó. Inramad. 106x84. (110x88)
Varunr: 4726391
SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-07-2017
20:38:00
SEK 325
Fire religiøse kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 2 á 80 x 80 cm og 2 á 100 x 100 cm, UR. (cd) (4)
Varunr: 4723395
20:45:00
SEK 392
Peder Brøndum Sørensen, olie på lærred, landskabsparti (cd)
Landskabsparti af Peder Brøndum Sørensen (1931-2003), olie på lærred. Sign. 40 x 50 (55 x 65).
Varunr: 4723971
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
20:55:00
SEK 392
Marianne Markussen. Tre religiøse kompositioner. Akryl på lærred (cd) (3)
Tre religiøse kompositioner af Marianne Markussen (1960-2014). Akryl på lærred. Sign. MM. 80 x 80 cm, UR. (cd) (3)
Varunr: 4723460
21:00:00
SEK 392
Keiko Ryu. 'The red light'. Akryl på lærred (cd)
'The red light' af Keiko Ryu (f. 1932), akryl på lærred. Sign. K. Ryu. 60 x 73 cm (64 x 77). (cd)
Varunr: 4706217
21:12:15
SEK 392
 1 2 3 4  >>