Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Modernt dekorativt måleri i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Bloom I'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Bloom I'. 'Bloom I' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 65x81 cm. U.R. Varunr: 4641575 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 11:00:23 SEK 388
Lasse Klint. 'Livredder i svømmehal', akryl på lærred
Lasse Klint. 'Livredder i svømmehal', akryl på lærred. 'Livredder i svømmehal' af Lasse Klint (født 1982). Akryl på lærred. Sign. Lasse. 100 x 120 cm. Uindrammet. Lasse startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011. Værkerne er karakteriseret ved en løs, ekspressiv streg som former motiver på farverige baggrunde. Lasse er inspireret af livet, og arbejder... Varunr: 4545387 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:03:00 SEK 388
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred. Portræt af Tina Rasmussen. Akryl på lærred. Sign. Tina. 60 x 50 cm. Uindrammet. Udstillet på Koldinghus 2016, mærkat herfra. Dette værk er en del af temaauktionen ”Handicap eller ej” – en omfattende samling billedkunst fra Kunstskolen Nordhøj, som er en professionel uddannelsesinstitution for ... Varunr: 4611773 SEK 1 293 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:37:05 SEK 388
Christian Herden. Komposition med Koldinghus og sølvkande, akryl på lærred
Christian Herden. Komposition med Koldinghus og sølvkande, akryl på lærred. Komposition med Koldinghus og sølvkande af Christian Herden (født 1983). Akryl på lærred, sign. CH. 80x60 cm. U.R. Christian startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden gået 2 år på CSV (Center for Specialundervisning til Unge og Voksne). Christians værker er ofte karakteriseret ved ... Varunr: 4545119 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 14:02:00 SEK 388
Christian Herden. Portræt, akryl på lærred
Christian Herden. Portræt, akryl på lærred. Portræt af Christian Herden (født 1983). Akryl på lærred, sign. CH. 80x60 cm. U.R. Christian startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden gået 2 år på CSV (Center for Specialundervisning til Unge og Voksne). Christians værker er ofte karakteriseret ved et samspil mellem intense ... Varunr: 4545173 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 16:03:00 SEK 388
Bodil Spring akryl på lærred. Love.
Bodil Spring akryl på lærred. Love. . Bodil Spring, Olie på lærred. 80 cm. x 100 cm Komposition med Hjerte: LOVE. Sign. B. Spring. Varunr: 4642399 SEK 1 939 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-01 18:10:00 SEK 420
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 04. Blattmaß: 103 x 67 cm. Varunr: 4629702 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:39:00 SEK 384
Pia Birgitte Stenderup. 'Mens vi venter på...', akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. 'Mens vi venter på...', akryl på lærred. 'Mens vi venter på...' af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 100 x 80 cm. Uden ramme. Varunr: 4605342 SEK 1 551 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 19:41:00 SEK 420
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', oben rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 103 x 67 cm Varunr: 4629704 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:41:00 SEK 384
Ivy Njor. Inuit og isbjørn i kamp, akryl på lærred
Ivy Njor. Inuit og isbjørn i kamp, akryl på lærred. Ivy Njor f. 1900-tallet. Komposition kæmpende inuit og isbjørn, akryl på lærred. Signeret Njor. 100 x 80 (104 x 84 ) cm. Varunr: 4630945 SEK 1 293 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 19:45:00 SEK 388
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten links signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 102 x 67 cm. Varunr: 4629738 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:50:00 SEK 384
Jacorbert, Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert, Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert, Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 36 cm. Varunr: 4629718 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:51:00 SEK 384
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varunr: 4629731 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:55:00 SEK 432
Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varunr: 4629725 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 19:59:00 SEK 432
Ivy Njor. Inuit og isbjørn i kamp, akryl på lærred. Ivy Njor f. 1900-tallet. Komposition kæmpende inuit og isbjørn, akryl på lærred. Signeret Njor. 100 x 80 (104 x 84 ) cm. Varunr: 4630953 SEK 1 293 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 20:00:00 SEK 388
Richard Mortensen. Litografi, komposition cd
Richard Mortensen. Litografi, komposition cd. Komposition af Richard Mortensen, nummeret 14/16 litografi, signeret 'Richard Mortensen '77', mål: 63 x 64 cm (82 x 84 cm), indrammet i passepartout bag glas. Varunr: 4641912 SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 20:00:00 SEK 1 066
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varunr: 4629710 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 20:00:00 SEK 432
Henrik Westergaard, Kompositon fra Tipi serien (cd)
Henrik Westergaard, Kompositon fra Tipi serien (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). 'Komposition fra Tipi serien'. Akryl på lærred. Signeret og betitlet på bagsiden 'Henrik - Tipi'. Værket måler 34 x 70 cm med en dybde på 4,5 cm. Uden ramme. (cd) Varunr: 3679562 SEK 1 939 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-01 20:04:00 SEK 420
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varunr: 4629708 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 20:05:00 SEK 432
Christian Herden. Komposition med personer, akryl på lærred
Christian Herden. Komposition med personer, akryl på lærred. Komposition med personer af Christian Herden (født 1983). Akryl på lærred, sign. CH. 100x120 cm. U.R. Enkelte minimale afskalninger. Christian startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden gået 2 år på CSV (Center for Specialundervisning til Unge og Voksne). Christians værker er ofte ... Varunr: 4547353 SEK 1 293 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 11:04:00 SEK 388
Thilde Reventlov Petersen. Familieportræt, akryl på lærred
Thilde Reventlov Petersen. Familieportræt, akryl på lærred. Familieportræt af Thilde Reventlov Petersen (født 1993). Akryl på lærred, sign. Thilde. 100x100 cm. U.R. Thilde startede på Kunstskolen Nordhøj i 2014 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Thildes kunstneriske arbejde er ofte naturalistisk og således... Varunr: 4544644 SEK 1 293 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 11:30:00 SEK 388
Lasse Klint. Figurkomposition, akryl på lærred
Lasse Klint. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Lasse Klint (født 1982). Akryl på lærred. Sign. Lasse. 100 x 100 cm. Uindrammet. Lasse startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011. Værkerne er karakteriseret ved en løs, ekspressiv streg som former motiver på farverige baggrunde. Lasse er inspireret af livet, og arbejder ... Varunr: 4627734 SEK 1 293 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 12:04:00 SEK 388
Kasper Pedersen. Figurkomposition, akryl på lærred
Kasper Pedersen. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Kasper Pedersen (født 1982). Akryl på lærred, sign. Kasper. 100x80 cm. U.R. Kasper startede på kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden også gået 2 år på ASV (Arbejde og Specialundervisning for Voksne og unge). Kaspers billedunivers er farverigt, detaljeret og fuld af ... Varunr: 4544521 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 13:04:00 SEK 420
Ole Pøhlsgaard, olie /akryl på lærred, 'En dejlig dag i det røde hav'
Ole Pøhlsgaard, olie /akryl på lærred, 'En dejlig dag i det røde hav'. 'En dejlig dag i det røde hav' af Ole Pøhlsgaard f. 1947, olie / akryl på lærred, sign. og betitlet på bagsiden, 'En dejlig dag i det røde hav', Ole Poe, 80x80 cm. U.R. Varunr: 4636664 SEK 1 034 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-02 13:58:00 SEK 388
Siggi Ingerslev, akryl på lærred, komposition, cd
Siggi Ingerslev, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition, af Siggi Ingerslev f. 1959, akryl på lærred, sign. SI. 90 x 120 cm. UR Varunr: 4642839 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 15:06:00 SEK 388
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Guldfisk' (2)
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Guldfisk' (2). 'Guldfisk' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 30x30 cm. (34x34 cm). (2) Varunr: 4641576 SEK 1 293 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-02 16:03:00 SEK 388
Niels Noel Luis Christensen. Komposition
Niels Noel Luis Christensen. Komposition. Komposition af Niels Noel Luis Christensen f.1970. Akryl på lærred mål 110 x 80 cm (114x84) Varunr: 4639088 SEK 1 034 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 17:43:00 SEK 388
Siggi Ingerslev, akryl på lærred, ansigt, cd
Siggi Ingerslev, akryl på lærred, ansigt, cd. Ansigt, af Siggi Ingerslev f. 1959, akryl på lærred, sign. SI. 80 x 60 cm. UR Varunr: 4642843 SEK 1 293 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 18:49:00 SEK 388
Anker Olsen, akryl på lærred, komposition, cd
Anker Olsen, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition, af Anker Olsen f. 1959, akryl på lærred, sign. monogram AO. 73 x 78 cm (78 x 84 cm). Varunr: 4642867 SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 18:54:00 SEK 420
Anker Olsen, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition, af Anker Olsen f. 1959, akryl på lærred, sign. monogram AO. 95 x 85 cm (100 x 90 cm). Varunr: 4642827 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 19:03:00 SEK 420
 1 2 3 4  >>