Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kommode af nøde/egetræ
Kommode af nøde/egetræ. Kommode af nøde/egetræ. Front med to skuffer, greb og nøgle af messing. H. 87 B. 134 D. 54,5 cm. 1800-tallets slutning. Fremstår med brugsslitage Varunr: 3491946 SEK 1 479 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 09:45:01 SEK 678
Poul Kjærholm, Kvadratisk skifferplade
Poul Kjærholm, Kvadratisk skifferplade . Poul Kjærholm. Bordplade til PK-61 sofabord. Udført af sort skiffer. 80 x 80 cm. Fremstår med slitage Varunr: 3491141 SEK 1 232 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 10:09:46 SEK 2 588
Hans J. Wegner. Lænestol model 40
Hans J. Wegner. Lænestol model 40 . Hans J. Wegner 1914-2007. Lufthavnsstol model 40, betrukket med sort læder, monteret på stel af forkromet stål. H. 76. B. 60 cm. Varunr: 3492531 SEK 6 162 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-30 11:04:08 SEK 4 437
Ett par fåtöljer, 1930/40 tal (2)
Ett par fåtöljer, 1930/40 tal (2). Ett par fåtöljer, 1930/40 tal. Stomme i bonat lövträ, klädsel i ull. Lös, dunfylld sittplymå. Höjd 90 cm, bredd 74 cm, sitthöjd ca 48 cm. Bruksspår, klädsel med slitage. (2) Varunr: 3492206 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-30 11:16:32 SEK 600
Karmstolar, betsad bok, 1900-talets mitt
Karmstolar, betsad bok, 1900-talets mitt. Karmstolar, stommar i betsad björk. Klädsel i tyg med pärlspikning. Bredd 60 cm, höjd 86 cm, sitthöjd 43 cm. Bruksspår, klädsel med smärre slitage. (3) Varunr: 3492167 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-30 11:32:22 SEK 300
Børge Mogensen. Spisebord - arbejdsbord
Børge Mogensen. Spisebord - arbejdsbord. Børge Mogensen. Spisebord/ arbejdsbord med stel af massiv egetræ, plade af egefinér, stivere af metal. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik.1960'erne. H. 65 L. 180 B. 75 cm. Fremstår med slitage, finérskader. Varunr: 3492663 SEK 3 697 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-30 11:53:44 SEK 2 218
Børge Mogensen. Hyndesæt til tremmesofa model 1789 (5)
Børge Mogensen. Hyndesæt til tremmesofa model 1789 (5). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, bestående af fem løse hynder betrukket med originalt uldstof/hestedækken fra Kvadrat m. lædersnører. Fremstår med brugsspor, en defekt strop. Varunr: 3490679 SEK 986 DK, Vejle, Dandyvej 2014-07-30 11:55:00 SEK 401
Dansk møbelproducent. Skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skrivebord fineret med teaktræ, front med fire skuffer, bagside med hylde, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Nøgle mangler. 1960'eren, H. 73 B. 136 D. 73 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser, manglende skuffe og udskæring på mellemplade, ledløs på stel. Varunr: 3491589 SEK 1 232 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 11:55:00 SEK 462
Spejl med ramme af røget eg
Spejl med ramme af røget eg. Spejl med armme af røget eg. 160x70 cm.Modelfotos. Ligger i org. emballage. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3484244

SEK 1 725 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-30 11:56:00 SEK 370
Entrebord med tilhørende spejl (2)
Entrebord med tilhørende spejl (2). Entrebord samt tilhørende spejl med facetslebet glas. Produceret i mørkbejdset træ. Fremstår med brugsspor. Mål på spejl; H 101, B 46 cm. Mål på bord: H 74, B 73 cm. (2) Varunr: 3492673 SEK 1 232 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-30 12:01:33 SEK 401
Indonesiske vitrineskabe. 20årh. (2)
Indonesiske vitrineskabe. 20årh. (2) . Indonesisk vitrineskabe af bejdset træ. H. 183 B. 55 D. 45 cm. front med låge hvori glas bag hvilket hylder. Tre skuffer i bunden. Nøgle medfølger.Vitrineskab af bejdset træ. H. 182 B. 81 D. 43 cm. Front med to skuffer, vinreol samt to låger bag hvilket hylder. Nøgle medfølger. (2) Varunr: 3492677 SEK 1 849 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 12:14:32 SEK 1 171
Par lænestole, kunstskind (2)
Par lænestole, kunstskind (2). Par lænestole, kunstskind. Fremstår med afskalninger/slitage i kunstskind på armlæn. H. 79 B. 90 D. 80 cm. Fremstår med skade på ben (2) Varunr: 3492649 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 12:15:05 SEK 370
Indonesisk skænk 21 årh.
Indonesisk skænk 21 årh. . Indonesisk skænk af bejdset træ. Front med tre skuffer samt tre låger bag hvilket hylde. Nøgle medfølger. H. 91 L. 155 D. 55 cm. Fremstår med brugsspor herunder tørrevner. Varunr: 3492650 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 12:18:00 SEK 647
Firefløjet skærm af massiv træ
Firefløjet skærm af massiv træ. Firefløjet skærm af malet træ, prydet med gennembrudte udskæringer. H. 185 cm. L. 200 cm. Fremstår med alm brugsspor. Varunr: 3492692 SEK 986 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-30 12:20:18 SEK 1 078
Loungesæt Pink
Loungesæt Pink. Loungesæt med rund 4mm Polyrattan . Pulverlakeret Aluminiumsstel flet med 4mm rund pink farvet polyrattan . Sættet består af Sofa , 2 stole samt sofabord med glasplade.Der medfølger beige farvede hynder - hyndetykkelse 5cm. 2 stole 73x84x80 cm 1 sofa 146x84x80 cm bord 98x60x44 cm 5mm hærdet ... Varunr: 3470351

SEK 7 395 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-30 12:22:00 SEK 2 465
Justus Kolberg og Erik Simonsen. Kontormoduler (2)
Justus Kolberg og Erik Simonsen. Kontormoduler (2). Justus Kolberg og Erik Simonsen. Kontormoduler bestående af skab med hylder, samt skab med hylder og låge. Fremstillet hos Labofa / Munch - serie M60. H. 100. B. 160/320. D. 41 cm. Nøgle mangler. Fremstår med slitage og afskalninger, sider med skruehuller samt løse sokler. (2) Varunr: 3488520 SEK 3 081 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 12:23:00 SEK 431
Salonmøblement (4)
Salonmøblement (4). Salonmøblement i rokokoform af mahognibejset bøgetræ bestående af sofa med svungen ryg samt to armstole betrukket med brokadestof med blomstermønster, samt armstol af bejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med mønstret stof. 1900'tallets begyndelse. L. 155 cm. Fremstår med lettere slitage og ... Varunr: 3490821 SEK 1 479 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 12:33:00 SEK 585
Spejlsæt af læder, Rough collection (2)
Spejlsæt af læder, Rough collection (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varunr: 3322298

SEK 3 204 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-30 12:37:00 SEK 1 078
Thorsø Stole og Møbelfabrik. Spisestole (4)
Thorsø Stole og Møbelfabrik. Spisestole (4). Thorsø Stolefabrik, spisestole af teaktræ, betrukket med ternet stof. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage, betræk med huller. (4) Varunr: 3476213 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-30 12:40:00 SEK 493
Sofabord, mahogni
Sofabord, mahogni. Rektangulært sofabord af mahogni, ben 'en chinoiserie'. H. 55 cm L. 175 cm B. 73 cm. Varunr: 3492749 SEK 1 232 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-30 12:41:56 SEK 401
Hay bakkebord
Hay bakkebord. Hay bakkebord af sortlakeret metal. Aftagelig bakke. H. 39, L. 60, B. 60 cm. Varunr: 3493155 SEK 1 232 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-30 12:47:00 SEK 863
Konsol samt kommode (2)
Konsol samt kommode (2). Konsol samt kommode af mahogni og egetræ, front med skuffer og låge. H. 66 B. 43 D. 34, H. 75 B. 37 D. 34 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og skjolder. (2) Varunr: 3478970 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-30 12:53:00 SEK 401
Dansk møbelproducent. Sofabord, aluminium
Dansk møbelproducent. Sofabord, aluminium. Dansk møbelproducent. Sofabord med stel af aluminium, kvadratisk plade af glas herunder grønt mønster. 1970'erne. H. 43 B. 70 D. 70 cm. Fremstår med enkelte bobler under plade. Varunr: 3491579 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 13:03:00 SEK 370
Spejl
Spejl. Spejl af forgyldt udskåret træ. 62 x 52 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og skrammer. Varunr: 3478954 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-30 13:04:00 SEK 370
Par chaiselonger (2)
Par chaiselonger (2). Par chaiselonger udført med stel af forkromet stål, betrukket med sort læder. L. 170 cm. Fremstår patineret. (2) Varunr: 3490857 SEK 3 081 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-30 13:12:18 SEK 832
Dansk snedkermester. To-pers. sofa samt lænestol (2)
Dansk snedkermester. To-pers. sofa samt lænestol (2). Dansk snedkermester, 1950'erne: To-personers sofa monteret med olivengrønt velour, knapsyet ryg. Ben af lakeret bøgetræ H. 77 cm L. 135 cm. Samt tilsvarende lænestol, ben af mørkbejdset bøgetræ H. 90 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. (2) Varunr: 3492569 SEK 3 697 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-30 13:14:00 SEK 524
Sofabord, guldbemalet træ med marmorplade
Sofabord, guldbemalet træ med marmorplade. Sofabord med sortbroget marmorplade. Stel af guldbemalet træ, med udskæringer. H. 55 L.116 D. 61 cm. Fremstår med ridser/skrammer.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i... Varunr: 3475539

SEK 1 479 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-30 13:20:00 SEK 2 711
Gangsø; sofabord i massiv kirsebær
Gangsø; sofabord i massiv kirsebær. Gangsø; sofabord i massiv kirsebær. Oval plade med enkelte brugsspor. Mål: L 140, B 80, H 52 cm. Varunr: 3469627 SEK 986 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-30 13:20:25 SEK 401
G-Möbel Sweden. Lænestol med skammel (2)
G-Möbel Sweden. Lænestol med skammel (2) . Lænestol med skammel mrk. G-Möbel Sweden, af bejdset bøg betrukket med lyst læder. Kan skubbes ud i liggestilling. Fremstår med brugsspor, kraftig blegning på siden, samt patineret læder med smuds. (2) Varunr: 3492803 SEK 986 DK, Vejle, Dandyvej 2014-07-30 13:20:53 SEK 431
Barskab samt lille drumetable (2)
Barskab samt lille drumetable (2). Barskab af massivt hardwood og glas, front med vitrinelåge, top med aftagelig bakke med greb af messing, Drumtable fineret med mahogny, cirkulær top beklædt med grønt med grønt skind, sarg med skuffe, firpasfod. 1900'tallet. H. 60 Ø 50, H. 77 Ø 50 cm. Barskab med tørsprækker, afslag og ridser, ... Varunr: 3490665 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 13:21:00 SEK 585
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >>