Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 85  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bücherregal im Empirestil, weiß gefasst
Bücherregal im Empirestil, weiß gefasst. Bücherregal im Empirestil, weiß gefasst. Im unteren Bereich mit 2 Türen, dahinter 1 Regalboden. Darüber 4 offene Fächer. Seiten kanneliert. Giebel seitlich mit Rosetten. H. 206, B. 113, T. 39 cm. Partiell leichte Kratzer und Gebrauchsspuren. Varunr: 3644950 SEK 5 613 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 09:51:00 SEK 2 806
Andrée Putman, Zwei Sessel aus der Lotus Serie. für Ecart International (2)
Andrée Putman, Zwei Sessel aus der Lotus Serie. für Ecart International (2). Andrée Putman, Zwei Sessel aus der Lotus Serie. für Ecart International. Schwere, gepolsterte Holzrahmenkonstruktion, hellgräulicher - hellgrünlicher Lederbezug. Unterseitig mit Etikett bezeichnet. H. ca. 72 cm, Sh. ca. 45 cm, B. ca. 82 cm, T. ca. 82 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, ... Varunr: 3653901 SEK 7 484 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 10:19:00 SEK 3 040
Garderobe, Eisen, mit Spiegel
Garderobe, Eisen, mit Spiegel. Garderobe, Eisen, mit Schirmständer, Spiegel und vier gedrehten Haken, geometrische Dekore, H. 184, B. 61, T. 13 cm. Varunr: 3698127 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 10:20:00 SEK 374
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: 5 Sitzelemente, dazu Hocker (6)
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: 5 Sitzelemente, dazu Hocker (6). Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: 5 Sitzelemente, dazu Hocker. Gepolsterter Korpus, vierbeinig, Metallbeine. Unterteile mit braunem Kunstlederbezug, Sitz- und Rückenkissen mit hellem Bezugstoff. Unbezeichnet. Maße je Element: H. ca. 58 cm, B. ca. 74 cm, T. ca. 75 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, ... Varunr: 3620605 SEK 5 613 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 10:21:00 SEK 1 263
3 Stühle, Biedermeier(3)
3 Stühle, Biedermeier(3). 3 Stühle, Biedermeier, dunkel lackiert, gepolsterter Sitz mit rosefarbenem Stoff bezogen, leicht nach hinten geschwungene Rückenlehne, H. 23, B. 48, T. 44 cm. Lack leicht berieben, Verbindungen etwas locker. (3) Varunr: 3626512 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 10:22:00 SEK 374
Charles Eames Armstol model DAR
Charles Eames Armstol model DAR . Charles Eames Armstol model DAR med skal af grå plast Charles Eames 1907-1978. Armstol model DAR med skal af grå plast, monteret med stel af forkromet stål. Fremstillet hos Vitra, model DAR. Varunr: 3692269 SEK 1 884 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-30 10:31:14 SEK 1 822
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: Großes Lounge Sofa und 2 Armlehnsessel für POL International (3)
Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: Großes Lounge Sofa und 2 Armlehnsessel für POL International (3). Lounge Suite / Lounge Sitzgruppe: Großes Lounge Sofa und 2 Armlehnsessel für POL International. Klassisch reduzierte Formgebung. Gepolsterter Korpus mit hellgrün gestreiftem Bezugstoff, lose aufliegende Kissen ebenfalls mit hellgrün gestreifterm Bezugstoff. Holzfüße. Bezeichnet mit Etikett. Maße ... Varunr: 3618694 SEK 2 806 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 10:53:00 SEK 421
Ruhesessel / Relaxsessel / Lounge Sessel von Bonaldo / Goraco
Ruhesessel / Relaxsessel / Lounge Sessel von Bonaldo / Goraco. Ruhesessel / Relaxsessel / Lounge Sessel von Bonaldo / Goraco. Gepolsterte, mehrfach verstellbare Metallrahmenkonstruktion, Armlehnen aus Holz, dunkelblauer Alcantara-Bezug. Maße: H. ca. 105 cm, B. ca. 66 cm, L. ca. 125 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils stärker / ... Varunr: 3676006 SEK 5 613 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 11:16:41 SEK 2 806
Zwei Easy Chairs / Lounge Sessel (2)
Zwei Easy Chairs / Lounge Sessel (2). Zwei Easy Chairs / Lounge Sessel. Klassisch reduzierte Formgebung. Vierbeinige Holzrahmenkonstruktion, lose aufliegende Sitz- und Rückenkissen, Multicolourbezug. Unbezeichnet. Maße je Armlehnsessel: H. ca. 80 cm, B. ca. 60 cm, T. ca. 75 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, ... Varunr: 3677457 SEK 5 613 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 11:18:00 SEK 3 742
Großes Sofa, Samtbezug
Großes Sofa, Samtbezug. Großes Sofa, Samtbezug, Holzrahmen, gepolstert, bezogen mit braunem Samt, lose Sitzkissen, H. 75, L. 210, T. 95 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Varunr: 3359041 SEK 4 677 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-30 11:24:00 SEK 374
Dansk møbelproducent; Avisholder af stål og kanvas
Dansk møbelproducent; Avisholder af stål og kanvas. Avisholder, udført af stål med udspændt kanvas, 2 lommer på side. H. 38, B. 46, D. 22 cm. Varunr: 3694230 SEK 1 005 DK, Kolding, Trianglen 2015-01-30 11:42:33 SEK 408
Sofabord butlers tray af mahogni
Sofabord butlers tray af mahogni. Butlers Tray af mahogni med beslag af messing. H. 55 cm. L. 90 cm. B.58 cm. Varunr: 3699873 SEK 1 005 DK, Helsingør, Støberivej 2015-01-30 11:54:20 SEK 471
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af eg med udtræk. (3)
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord af eg med udtræk. (3) . Haslev Møbelsnedkeri. Cirkulært spisebord med udtræk af massivt sæbebehandlet egetræ, H. 72 Ø 105 cm., to tillægsplade á 48 cm. Medfølger. Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 3698584 SEK 2 513 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 11:55:00 SEK 4 271
Et sæt på tre stole med stel af metal betræk i sæde og ryg af orange stof. (3).
Et sæt på tre stole med stel af metal betræk i sæde og ryg af orange stof. (3).. Et sæt på tre stole med stel af metal betræk i sæde og ryg af orange stof. (3). Varunr: 3677035 SEK 1 508 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-30 12:01:00 SEK 377
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6).
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6). . Sædehynder til Myren betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. (6) Varunr: 3668402

SEK 1 884 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:05:00 SEK 1 508
Dansk design. Tre pers. sofa, model Romantic
Dansk design. Tre pers. sofa, model Romantic . Dansk design. Tre pers. sofa, model Romantic. Stående på krom stålben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozagfjedre, hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt møbelstof i farven "antrazit". Mål: H. 72 L. 220 D. 84 cm. Siddehøjden er 44 cm. Fremstillet i EU. ... Varunr: 3688928

SEK 3 518 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:08:00 SEK 2 764
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera. Tre moduler (3). Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med venstrevendt chaiselong samt puf. Stående på mørke træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozagfjedre, Hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt møbelstof, i farven antracit grå. Mål: H. 82 B. 285 D. 84-150 ... Varunr: 3627918

SEK 5 025 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:09:00 SEK 4 020
Lievore Altherr Molina. To barstole model 'Lottus' (2)
Lievore Altherr Molina. To barstole model 'Lottus' (2). Lievore Altherr Molina. Barstol, model Lottus, med stel af sortlakeret stål, skal af sort kunststof. H. 97,5, sædehøjde 76,5, B. 44 cm. Produceret hos Enea. Se også vare nr. 3695214, 3695220 og 3695221. (2) Varunr: 3695219

SEK 2 513 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-30 12:09:00 SEK 691
Hans. J. Wegner. Fire Y- stole, model CH-24 (4)
Hans. J. Wegner. Fire Y- stole, model CH-24 (4). Hans J. Wegner. Fire Y- stole af sortlakeret træ, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1949. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-24. Fremstår med brugsspor i form af småridser, lette afskalninger samt flet med patina. (4) Varunr: 3700410 SEK 12 563 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:10:00 SEK 10 804
Hans Bølling. Bakkebord af bøg
Hans Bølling. Bakkebord af bøg. Hans Bølling. Bakkebord af bøgetræ, vendbare bakker med laminat, hhv. grå og blå plade, monteret med hjul. Fremstillet hos Torben Ørskov. H. 55 Ø 50 cm. Fremstår nysleben. Varunr: 3696715 SEK 1 508 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-30 12:15:00 SEK 1 696
Kontorstol af egetræ med vip, Danmark 1940'erne
Kontorstol af egetræ med vip, Danmark 1940'erne. Kontorstol med stel og firpasfod af egetræ, Højdejusterbar samt vip. Sæde og ryg monteret med sømslået uld. Danmark 1940'erne. Mrk. M.R. Varunr: 3698088 SEK 1 005 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-30 12:17:00 SEK 691
Børge Mogensen; reol i eg fra FDB
Børge Mogensen; reol i eg fra FDB. Børge Mogensen; reol i eg. Indrettet med indstillelige hylder. Produceret hos FDB, stemplet herfra. Fremstår med brugsspor. Mål; B 122, D 26, H 73 cm. Varunr: 3694218 SEK 1 005 DK, Kolding, Trianglen 2015-01-30 12:21:10 SEK 3 015
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. par 'Tulip Lounge chairs' (2)
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. par 'Tulip Lounge chairs' (2). Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Par "Tulip" lounge chairs. Hvilestole originalt betrukket med sort læder, Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll, mærket. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Varunr: 3633824 SEK 35 175 DK, Kolding, Trianglen 2015-01-30 12:22:00 SEK 30 150
Vitrineskab, blå antikbemaling
Vitrineskab, blå antikbemaling . Vitrine/Skab i fransk stil af blå antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Fem justerbare hylder. Front med to glasdøre. H. 216 cm B. 148 cm D. 40 cm. Modelfoto. Varunr: 3584295

SEK 5 025 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:22:00 SEK 4 020
Børge Mogensen: Reol i oregon pine, Karl Andersson
Børge Mogensen: Reol i oregon pine, Karl Andersson. Børge Mogensen: Reol i oregon pine. Indrettet med indstillelige hylder. Fremstillet hos Karl Andersson og mærket herfra. Fremstår med brugsspor herunder ridser og huller i bagbeklædning. Mål; B 135, D 36, H 147 cm. Varunr: 3694220 SEK 1 005 DK, Kolding, Trianglen 2015-01-30 12:25:01 SEK 408
Henning Kjærulf. Rundt spisebord af egetræ, fire tillægsplader (5)
Henning Kjærulf. Rundt spisebord af egetræ, fire tillægsplader (5). Henning Kjærulf. Rundt spisebord af massivt egetræ med udtræk af egetræsfinér med fire tillægsplader á 50 cm, heraf én med sarg. Ekstra støtteben kan foldes ud ved udtræk. Fremstillet på Sorø Stolefabrik. H 74 cm, Ø 120 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (5) Varunr: 3695200 SEK 3 769 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-30 12:27:34 SEK 5 528
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af sort bemalet jern. Mål: Ca. H. 80 B. 100 L. 250 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, ... Varunr: 3652807

SEK 4 648 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:29:00 SEK 3 518
Svend Skipper. Lænestol af teak
Svend Skipper. Lænestol af teak. Svend Skipper. Lænestol med ben og negle af teaktræ, betrukket med stof, H. 81 B. 64 sædehøjde ca. 40 cm. Fremstillet hos Skippers Møbler. Varunr: 3698594 SEK 3 141 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:30:00 SEK 2 324
Snurrfåtölj med fotpall, skinn, 1970-tal (2)
Snurrfåtölj med fotpall, skinn, 1970-tal (2). Snurrfåtölj med fotpall, mörkbrunt skinn, 1970-tal. Brukslitage. H: 89 cm. Sitth: ca 36 cm. B: 85 cm. Fotpall, H: 32 cm. 45 x 45 cm. Varunr: 3700968 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-01-30 12:30:00 SEK 300
Seks hynder i sort anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. (6)
Seks hynder i sort anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. (6). Seks hynder i sort anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. Mål: 40x41 cm. (6) Varunr: 3668684

SEK 1 884 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-30 12:31:00 SEK 1 570
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 85  >>