Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 109  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Matsalsbord i ek, barockstil
Matsalsbord i ek, barockstil. Matsalsbord i ek, barockstil. Massiv skiva, kopplade ben med skurna detaljer. L: 200 B: 95, H: 73 cm. Skiva med bruksslitage. Varunr: 3772302 SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 19:16:00 SEK 2 600
Par kontorstole (2)
Par kontorstole (2). Par kontorstole. Betrukket med sort stof på sæde og grønt på ryg. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 55x50x20 cm.Modelfoto (2) Varunr: 3568117

SEK 1 502 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-29 19:19:00 SEK 1 127
Bord Superellips Bruno Mathsson & Piet Hein
Bord Superellips Bruno Mathsson & Piet Hein. BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", bord, mahogny, fyra kromade spännben, höjd ca 70, ca 120x180 cm Varunr: 3776990 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-29 19:20:00
Se mer
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole 'syveren'  3107. Nyrestaureret. Anilinlæder.
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole 'syveren' 3107. Nyrestaureret. Anilinlæder.. Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på otte stole 'syveren' med skaller i formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Komplet nyrestaureret med nybetrukket mørk moccafarvet italiensk anilin læder, samt nyforkromede stel. Sædehøjde H. 44,5 ... Varunr: 3774692 SEK 31 298 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-29 19:20:00 SEK 20 031
Ett par fåtöljer i skinn, 1980-tal (2)
Ett par fåtöljer i skinn, 1980-tal (2). Ett par fåtöljer i skinn, 1980-tal. Mahognybetsat trä, sits och rygg klädd i färgad skinn. B: 71, H: 70 cm. Bruksslitage. (2) Varunr: 3769596 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 19:20:00 SEK 450
Yngve Ekström, fåtölj samt pall i ek 'Lamino', Swedese (2)
Yngve Ekström, fåtölj samt pall i ek 'Lamino', Swedese (2). Yngve Ekström (1913-1988) Fåtölj samt pall i ek, modell 'Lamino', Swedese. Klädd i grått fårskinn. Brännmärkt samt etikettmärkt. Modellen formgiven i 1956. Märkt Okt 06. Bruksslitage. (2) Varunr: 3769576 SEK 6 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 19:22:00 SEK 7 200
Zwei Eames Armchairs und Nelson Tisch (3)
Zwei Eames Armchairs und Nelson Tisch (3) . Zwei Armchairs (Entwurf: Charles Eames, Ausführung: Vitra) und 1 runder Tisch (Entwurf: George Nelson, Ausführung: Vitra). Armchairs: Sitzschale aus weißem fiberglasverstärktem Polyester, Polsterung mit hellgrauem Velourbezug. Weiß lackiertes Untergestell La Fonda. H. 84 cm, B. 65 cm, T. 56 cm. ... Varunr: 3760801 SEK 12 155 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2015-03-29 19:22:00 SEK 7 948
Dobbeltlåget vitrineskab
Dobbeltlåget vitrineskab . Dobbeltlåget vitrineskab af antikbemalet træ. Front af glaslåger med ramme af sortmalet metal, hvorbag hylder. Herunder fire skuffer. H. 205 B. 81 D. 45 cm. Varunr: 3441082

SEK 5 258 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-29 19:23:00 SEK 469
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg. Dansk møbelproducent. Et sofabord af eg. H. 61,5 B. 67 L. 174,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3757729 SEK 1 002 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-03-29 19:23:00 SEK 376
Carl Malmsten, soffa 'Samsas', O.H. Sjögren
Carl Malmsten, soffa 'Samsas', O.H. Sjögren. Carl Malmsten (1888-1972) soffa modell 'Samsas', Brickmärkt O.H. Sjögren. Modellen formgiven 1960. Stoppad och klädd i ulltyg, ben i trä. L: 185, H: 85 cm. Smärre bruksslitage, undersidans tyg med slitage. Varunr: 3769572 SEK 8 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 19:23:00 SEK 4 700
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af galvaniseret jern. Mål: Ca. H. 80 B. 100 L. 250 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, ... Varunr: 3652791

SEK 4 632 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-29 19:29:00 SEK 3 631
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6) . Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6) Varunr: 3713516

SEK 2 754 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-29 19:29:00 SEK 2 003
Giancarlo Piretti, Satz von sechs Stapelstühlen, Piretti für Castelli Italy (6)
Giancarlo Piretti, Satz von sechs Stapelstühlen, Piretti für Castelli Italy (6). Giancarlo Piretti, Satz von sechs Stapelstühlen, Piretti für Castelli Italy. Konstruktion aus Aluminiumguss und Stahlrohr, mit Armlehnen, hellblauer Stoffbezug. Im Gestell bezeichnet. H. ca. 76,5 cm, Sh. ca. 48 cm, B. ca. 71,5 cm, T. ca. 51 cm. (6) Varunr: 3747351 SEK 5 610 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-03-29 19:29:00 SEK 2 805
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.. Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med to skuffer samt to låger bag hvilke hylder. Kan eventuelt benyttes som klædeskab/garderobeskab. H. 188 B. 98 D. 56. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Varunr: 3749253

SEK 5 008 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-29 19:30:00 SEK 4 257
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model GE-290/3
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model GE-290/3. Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model GE-290 af massivt egetræ, løse springhynder betrukket med grønt stof. Formgivet i 1954. Fremstillet hos Getama, model GE-290/3. L. 180 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Se også varenummer 3774576 og nr. 3774582. Varunr: 3774597 SEK 10 015 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-03-29 19:30:00 SEK 8 012
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. 3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. Chaiselong i højre side. L 275. D 180 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 179x107x65 + 184x109x65 + 34x20x13 cm. (2) Varunr: 3567306

SEK 11 267 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-29 19:30:00 SEK 8 012
Par 180 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2)
Par 180 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2). Par bænke/borde fremstillet af genanvendt gammelt træ. Stel fremstillet af jern i rustik stil. H. 46 cm. B. 180 cm D. 40 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hver enkel bænk/bord unikt, variationer må derfor forventes. Modelfoto. (2) Varunr: 3573548

SEK 4 382 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-29 19:30:00 SEK 3 505
Arper Catifa 46, skalstolar i 3 höjder (3)
Arper Catifa 46, skalstolar i 3 höjder (3). Arper skalstolar i 3 höjder, modell Catifa 46. Tvåfärgade sitsar med en vit och en svart sida. Förkromade stålben i 3 höjder: 80, 98 och 110 cm. SH 44, 63 respektive 75 cm. B 46, D 55 cm Obetydligt slitage.(3) Varunr: 3766237 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-03-29 19:30:00 SEK 300
Stolar, 6 st, Industridesign (6)
Stolar, 6 st, Industridesign (6). Stolar, 6 st, Industridesign, bemålad plåt, 1960/ 70-tal. Blålackerade. Vertikal ryggbricka, kopplade ben. Stapelbara. Rostanlupna. Varunr: 3776053 SEK 3 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-03-29 19:30:00 SEK 1 650
David Rosén, NK, Triva, soffbord
David Rosén, NK, Triva, soffbord . Soffbord, formgivet av David Rosén som en del i NK:s Triva-serie omkring 1958. Rektangulär skiva samt svartlackerade kompassben. Längd 125 cm, bredd 55 cm, höjd 45 cm. Framstår med smärre slitage. Renoverat. Se också varunummer 3774453, 3774458 & 3774596. Varunr: 3774592 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-03-29 19:30:00 SEK 425
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fire armstole, eg, model 4205 (4)
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fire armstole, eg, model 4205 (4). Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fire armstole af massiv eg, model 4205. Sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Fritz Hansen. betræk med slitage/mærker. (4) Varunr: 3768044 SEK 3 130 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-29 19:30:00 SEK 1 377
THE SOFA FIFTYONE. 3 pers. sofa med udskiftelige knapper samt massiv asketræs understel.
THE SOFA FIFTYONE. 3 pers. sofa med udskiftelige knapper samt massiv asketræs understel.. THE SOFA FIFTYONE. 3 pers. sofa med udskiftelige knapper samt massiv asketræs understel. Formgivet af Morten Voss født 1964. Sofaen er designet for den danske møbelproducent The Furn Company A/S. Sofaen er betrukket med kraftigt og slidstærkt RAZOR møbelstof i Cool Grey farve. ... Varunr: 3773994

SEK 12 519 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-29 19:30:00 SEK 2 754
THE SOFA FIFTYONE. 3 pers. sofa med udskiftelige knapper samt massiv asketræs understel.. THE SOFA FIFTYONE. 3 pers. sofa med udskiftelige knapper samt massiv asketræs understel. Formgivet af Morten Voss født 1964. Sofaen er designet for den danske møbelproducent The Furn Company A/S. Sofaen er betrukket med kraftigt og slidstærkt RAZOR møbelstof i Deep Yellow farve. ... Varunr: 3774030

SEK 12 519 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-29 19:30:00 SEK 1 252
Softline. Dagbädd med kudde
Softline. Dagbädd med kudde. Softline. Dagbädd med kudde. Höjd 43 cm, längd 197 cm, bredd 80 cm. Varunr: 3775653 SEK 2 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-29 19:32:00 SEK 550
Barstole af plast og forkromet metal (2)
Barstole af plast og forkromet metal (2). Par barstole, højdejusterbar, fod og stamme af forkromet metal, sæde af sort plast. H. 57/80 cm. (2) Varunr: 3781364

SEK 1 002 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-29 19:32:00 SEK 376
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af hvidbemalet jern. Mål: Ca H. 80 B. 100 L. 250 cm. Udstillingsmodel. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må ... Varunr: 3652838

SEK 4 632 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-29 19:33:00 SEK 3 505
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm. Dobbelt fjedrende box madras med 5 Zone pocket, str. 180 x 200 cm, samt gavl / højde 120 cm. Bestående af to box madrasser. 9 cm. Bonnell nederst 150 pr. m2. 18 cm. 5 Zone pocket fjedre øverst. 268 pr. m2 Én stor Top madras 180 x 200 cm - 60 mm. høj med memory varmfølsom skum. En gavl samt ... Varunr: 3774696

SEK 10 015 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-29 19:33:00 SEK 4 131
Sofabord - eg
Sofabord - eg. Sofabord af finéret eg og ben af gummitræ. H. 40. D. 70. L. 120 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 129x79x12 cm Varunr: 3722147

SEK 2 754 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-29 19:34:00 SEK 1 377
Poltrona Frau, Esstisch passend zu den Vittoria Stühlen
Poltrona Frau, Esstisch passend zu den Vittoria Stühlen. Esstisch passend zu den Vittoria Stühlen, italienisches Design von Poltrona Frau. Entwurf aus den 1990er Jahren. Vergrößerbare Konstruktion aus Holz mit Oberflächen in dunkelblau, Hochglanz lackiert. B. 162+45cm, H. 74,5cm, T. 112cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, auf der Platte eine Beschädigung ... Varunr: 3747630 SEK 2 805 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-03-29 19:35:00 SEK 374
Sofa med chaiselong - Model Time One
Sofa med chaiselong - Model Time One. Sofa med chaiselong - Model Time One. Venstre vendt. Betrukket med lyst slidstærk møbelstof. Regulerbar nakkestøtter. Sæder med koldskum. Ben af forkromet stål. 2 stk. pyntepuder medfølger. Bredde: 290 cm. Længde lounge: 175 cm. Siddehøjde: 42 cm. Fremstår i original emballage. Emballage ... Varunr: 3749390

SEK 5 634 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-29 19:35:00 SEK 4 382
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 109  >>