Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 112  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Grøntsagsbod/salgshus til udendørs brug
Grøntsagsbod/salgshus til udendørs brug. Bod/salgshus til grøntsager, fisk m.m. til udendørs brug. Tagpaptag. Indrettet til kasser. 8 trækasser medfølger. Stående på hjul. H.204 B. 153 D. 66 cm tagdybde 102 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4702053 SEK 3 269 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 14:27:02 SEK 2 027
Kai Lyngfeldt Larsen/Vejen Møbelfabrik. 4 armstole og 2 stole af palisander. (6)
Kai Lyngfeldt Larsen/Vejen Møbelfabrik. 4 armstole og 2 stole af palisander. (6). Kai Lyngfeldt Larsen (1920-2001). Et sæt på fire armstole og to stole med stel af palisander, betrukket med lyst grønt læder. Udført hos Søren Willadsen Møbelfabrik, Vejen, med mærkat herfra. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser og mærker, porøst skum. (6) Varunr: 4692446 SEK 7 845 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 14:36:00 SEK 1 144
Poul M. Volther for FDB. Par tremmestole (2)
Poul M. Volther for FDB. Par tremmestole (2). Poul M. Volther for FDB. Par rødbejdsede tremmestole, model J46. Højde: 79 cm. Fremstår med brugspræg i form af ridser/mærker. (2) Varunr: 4703052 SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-06-28 14:36:03 SEK 817
Ekornes. Stressless stol model Vegas med skammel og tabletbord (2)
Ekornes. Stressless stol model Vegas med skammel og tabletbord (2). Ekornes. Stressless lænestol, model Vegas . Stel af kirsebærbejdset formspændt bøg , betrukket med sort læder, med vippe/drejefunktion. Tilhørende skammel medfølger. Stol monteret med aftageligt tabletbord. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4702691 SEK 3 269 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 14:37:00 SEK 2 550
Bernstofsminde Møbelfabrik. To safaristole / lænestole af bøgetræ, sæde og ryg udspændt med canvas (2)
Bernstofsminde Møbelfabrik. To safaristole / lænestole af bøgetræ, sæde og ryg udspændt med canvas (2) . To safaristole / lænestole af massivt bøgetræ, sæde og ryg udspændt med kanvas. Udført hos Bernstorffsminde Møbelfabrik, Børge Jensen & Sønner. H. 72 B. 64 Sh. ca. 37 cm. Fremstår med brugsslitage, pletter på kanvas, en stol med afbrækket rygstykke. (2) Varunr: 4703079 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 14:45:28 SEK 719
To stole af bøgetræ (2)
To stole af bøgetræ (2). To stole af bøgetræ og bejdset bøgetræ, justérbar sædehøjde. H 71 cm. Brugsspor (2) Varunr: 4696311 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 14:45:29 SEK 392
Tre caféborde, sort kunstlæder (3)
Tre caféborde, sort kunstlæder (3). Tre caféborde, bordplade betrukket med sort kunstlæder, stel af forkromet metal, justerbar højde. H. ca. 85 - 109 Ø. 63 cm. Fremstår med brugsspor (3) Varunr: 4700321 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 14:46:00 SEK 392
Kai Kristiansen. Tre-personers sofa model 123, palisander
Kai Kristiansen. Tre-personers sofa model 123, palisander. Kai Kristiansen. Tre-personers sofa af palisander model 123 fremstillet hos Magnus Olesen. H.70 x 167 x d.73 cm, Fremstår med brugsspor og mærker, manglende gjorde, små tørrerevner på sofaens forben ved armlæns samling, limet revne ryg. Varunr: 4702625 SEK 3 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-28 14:47:54 SEK 3 007
Arkivskab af eg
Arkivskab af eg. Arkivskab af eg, front med jalousilåge, hvorbag udtræksskuffer, 1 nøgle, H. 82 cm. B. 61 cm. D. 46,5 cm. Brugsspor, ridser samt enkelte afslag. Varunr: 4701559 SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-28 14:51:20 SEK 458
Skrivebord af Rio-palisander, tre skuffer i sarg
Skrivebord af Rio-palisander, tre skuffer i sarg. Skrivebord af Rio-palisander med profileret kant, tre skuffer i sarg med håndtag af messing. Fremstår med enkle ridser samt aldersrelateret brugsspor. H. 73,5/62cm. D. 70 cm. L. 150 cm. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Ved ... Varunr: 4636961 SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:01:00 SEK 9 415
ABC moduler Quadrant, bøgetræ (3)
ABC moduler Quadrant, bøgetræ (3). ABC væghængte sammensatte reolmoduler, Quadrant, bøgetræ og sort MDF.To overdele med 1 glaslåge samt ruminddelinger H. 78 B. 116 D. 23-32,5 cm1 overdel med rumindelinger H. 54 B. 116 D. 32,5 cm. Fremstår med rundt hul i topplade.Vægophængs lister medfølger.Fremstår med ledløsheder samt med ... Varunr: 4696443 SEK 4 577 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 15:01:00 SEK 458
Skab af bejdset egetræ
Skab af bejdset egetræ. Skab af bejdset egetræ, front med to døre. Nøgle medfølger. H. 180, B. 140, D. 46 cm. Brugsspor. Møbelhunde medfølger ikke. Varunr: 4687190 SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:02:00 SEK 392
Adam Hoff & Poul Østergaard, knagerække af palisander
Adam Hoff & Poul Østergaard, knagerække af palisander. Adam Hoff & Poul Østergaard, knagerække af palisander, med nedfældelig bøjle. H. 27,5 cm L. 55 cm D. 6,5 - 29 cm. Fremstillet hos Virum Møbelsnedkeri. Udgået fra Illums Bolighus med mærkat herfra. Fremstår med defekte læderstropper. Varunr: 4702055 SEK 2 354 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:04:00 SEK 3 138
Tre-pers. sofa samt to lænestole, læder (3)
Tre-pers. sofa samt to lænestole, læder (3). Tre-pers. sofa samt to lænestole, betrukket med cognacfarvet læder. 1970'erne. L. 180 cm. Læder med brugsslitage. (3) Varunr: 4703413 SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-28 15:04:00 SEK 425
Hjørneskab 1700-tallet
Hjørneskab 1700-tallet. Fransk hjørneskab fra slutningen af 1700-tallet. Front med 2 låger bag hvilke hylder. H 149 cm, B 87 cm, D 50/62 cm. Fremstår med brugsspor. To nøgler medfølger. Varunr: 4701687 SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-28 15:07:00 SEK 523
Børge Mogensen. Et par slædestole (2)
Børge Mogensen. Et par slædestole (2). Børge Mogensen. To slædestole med stel af egetræ, løse hynder betrukket med ternet betræk, Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Originale hynder. D. 65, SH. 31 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Ridser/mærker, samt porøst skum i hynder. (2) Varunr: 4702781 SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:07:00 SEK 4 969
Charles og Ray Eames. Lobby Chair, ES-104 fra år 2015
Charles og Ray Eames. Lobby Chair, ES-104 fra år 2015. Charles og Ray Eames. Lobby Chair med armlæn og fem-pas fod og drejefunktion af forkromet metal, ryg og sæde betrukket med lyst læder. Model ES-104. Formgivet af Charles og Ray Eames. Udstillingsmodel, udført og mærket hos Vitra år 2015. Fremstår med minimale brugsspor. Varunr: 4681258

SEK 36 612 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 15:10:00 SEK 26 152
Seks stole af jern og genbrugstræ (6)
Seks stole af jern og genbrugstræ (6). Seks stole med rørstel af bemalet jern med lakeret genbrugstræ, antageligt elmetræ, i rygge og sæder. H. 96 sædeh. 49 cm. Fremstår med rust og brugsspor. (6) Varunr: 4703066 SEK 1 961 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 15:13:44 SEK 686
Sigvard Bernadotte og Acton Bjørn. Barskab - palisander
Sigvard Bernadotte og Acton Bjørn. Barskab - palisander . Sigvard Bernadotte og Acton Bjørn. Barskab af fineret palisander, indrettet med hylder, rum og køleskab, sortlakerede ben, H. 80 cm, B. 113 cm D. 54 cm. Nøgle mangler- Fremstillet af Scan-Atlas og Silkeborg Møbelfabrik. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ... Varunr: 4702255 SEK 1 961 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-28 15:14:00 SEK 1 504
Engelsk sideboard af mahogni med listeindlægning af lyst træ.
Engelsk sideboard af mahogni med listeindlægning af lyst træ.. Engelsk side board af mahogni med listeindlægning af lyst træ, buet front med tre skuffer, på lige tilspidsede ben. George III stil. ca 1900. H. 92 cm. L. 137cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsslitage, nøgle mangler. Varunr: 4694950 SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:16:00 SEK 425
Ufficio Technico for Knoll. Sæt på seks Spoleto chairs (6)
Ufficio Technico for Knoll. Sæt på seks Spoleto chairs (6). Ufficio Technico. Sæt på seks frisvingerstole udført med stel af forkromet stålrør, sæde og ryg betrukket med udspændt sort 'Cowhide' læder. Formgivet 1971 af Ufficio Technico, udført hos Knoll Int, model Spoleto. ægthedscertifikat fra Knoll medfølger. Arkivfotos, fremstår med minimale/ingen ... Varunr: 3697687 SEK 15 691 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 15:16:57 SEK 4 184
Sovesofa
Sovesofa . Sovesofa med blomstrende betræk. H. 85 L.195 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4689312 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:16:57 SEK 458
Hans J. Wegner. 3-pers. sofa, GE-285
Hans J. Wegner. 3-pers. sofa, GE-285. Hans J. Wegner. Trepersonerssofa med stel af kirsebær, betrukket med uldstof. H. 75 B. 182 D. 70 cm. Fremstillet hos Getama. Model GE-285. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4702643 SEK 3 269 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:17:00 SEK 3 530
Læderovertræk til Arne Jacobsen 3107 stole. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 3107 stole. (6). Læderovertræk til Arne Jacobsen 7'er stole. Sæt på seks stk. Betrækket er fremstillet af sort semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front i ét ubrudt stykke læder. Ryg med to lynlåse, der flugter stolens form og samtidig gør det nemt at montere. Der ... Varunr: 4703151

SEK 4 838 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:20:18 SEK 3 792
Læderovertræk til Arne Jacobsen 3101 Myren stole (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsen 3101 Myren stole (6). Læderovertræk til Arne Jacobsen Myren stole. Sæt på seks stk. Betrækket er fremstillet af sort semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front og ryg i ét ubrudt stykke læder. Lynlåse diskret placeret langs siderne. Der medfølger vejledning i af- og påmontage af... Varunr: 4703161

SEK 6 538 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 15:23:09 SEK 2 354
Kommode af hvidmalet fyrretræ
Kommode af hvidmalet fyrretræ. Kommode af hvidmalet fyrretræ, i fronten fire skuffer med greb af messing. H. 90,5 B. 94 D. 50 cm. 1900-tallet. Brugsspor, senere bemaling. Varunr: 4681348 SEK 1 308 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-06-28 15:24:00 SEK 490
Le Corbusier. LC2 hvilestol med certifikat
Le Corbusier. LC2 hvilestol med certifikat . Le Corbusier 1887-1965. LC2 hvilestol med stel i forkromet stålrør, løse hynder polstret med sort læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Fremstillet hos Cassina, stempel samt serienr. præget i stel. Medfølgende ægthedscertifikat med serienr. Fremstår med... Varunr: 4592458 SEK 39 227 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 15:28:00 SEK 21 575
Arne Jacobsen. Svanen. Lounge stol, model 3320. Årg 2017 med tilhørende certifikat
Arne Jacobsen. Svanen. Lounge stol, model 3320. Årg 2017 med tilhørende certifikat. Arne Jacobsen 1902 - 1971. Svanen, model 3320. Lænestol betrukket med orange 'Tonus' uld 'Brown Label', drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen, år 2017. Identifikationsnummer på stel. ... Varunr: 4689503

SEK 23 536 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 15:31:00 SEK 13 730
Paar Konferenzstühle von Brunner (2)
Paar Konferenzstühle von Brunner (2). Paar Konferenzstühle von Brunner. Modelle 1090. Design von Prof. Thomas M. Fürst. Rundstahlrohr, Schwarz lackiert. Sitzschalen aus Buchenformholz in Schwarz. Maße: H. 86 cm, B. 48 cm, T. 55 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2) Varunr: 4688191 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-06-28 15:31:00 SEK 438
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort læder .
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort læder . . Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort, letpatineret læder, vippefunktion og højdejustérbar fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen med label herfra. Fremstår med lette brugsspor, armlæn med nogle ridser. Varunr: 4680371 SEK 13 076 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-28 15:32:00 SEK 5 361
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 112  >>