Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 80  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ovaler Schreibtisch im Art-Décostil mit 4 Schubladen
Ovaler Schreibtisch im Art-Décostil mit 4 Schubladen. Hochglanzlackiertes, stark gemasertes Furnier, rechts Schrank mit 4 Schubladen, links offene runde Ablagen, H 80cm, B 160cm, T 70cm. Varunr: 3473231 SEK 7 325 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:30:00 SEK 4 578
Cuero Abrazo. Hvilestol samt fodskammel (2)
Cuero Abrazo. Hvilestol samt fodskammel (2). Cuero Abrazo. Hvilestol inklusiv fodskammel. Cognacfarvet kernelæder og sortlakeret stel. Limited Edition (Signeret). Udstillingsmodel uden brugsspor. (2) Varunr: 2952873 SEK 12 282 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-08-20 20:30:00 SEK 8 597
Antonia Astori, Schränke Modell Acale aus der Aforismi Collection von Driade (6)
Antonia Astori, Schränke Modell Acale aus der Aforismi Collection von Driade (6). Schränke Modell Acale aus der Aforismi Collection, italienisches Design von Antonia Astori für Driade. Entwurf um 1985. Konstruktion aus Schichtstoffplatten, mit silbergrauer Beschichtung, innen glatt, außen geriffelt. Einlegeböden lose aufliegend, Jalousietüren aus weißem Kunststoff. Das ... Varunr: 3501248 SEK 8 241 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:30:00 SEK 5 494
Charles Eames. Soft Pad Alu Chair. Model EA 217
Charles Eames. Soft Pad Alu Chair. Model EA 217 . Charles Eames 1907-1978. Soft Pad Alu Chair. Model EA 217. Sæde og ryg betrukket med patineret brunt læder. Firpas fod med hjul, ryg- og højdejustérbart søjlestel af poleret aluminium. Vippefunktion. Betræk og stel fremstår med brugsslitage. Varunr: 3505816 SEK 6 141 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-20 20:30:00 SEK 8 351
Bogskab af nøddetræ, 1800-tallet, 2-delt
Bogskab af nøddetræ, 1800-tallet, 2-delt. Bogskab af nøddetræ, 1800-tallets slutning, 2-delt. Profileret top, vitrineoverdel med 3 justérbare hylder. Underskab med to låger og 2 skuffer. Ornamentik i form af drejede, kannelerede halvsøjler, felter med rodtræ, profilerede lister m.m. Alm. forventelig aldersrelateret stand, enkelte ridser.... Varunr: 3507748 SEK 3 684 DK, Odense, Kratholmvej 2014-08-20 20:30:00 SEK 5 404
Soffa, Newport Vintage, 3-sits
Soffa, Newport Vintage, 3-sits. Soffa, Newport Vintage, 3-sitssoffa i brunt, vintagebehandlat Anilin läder. Ben i mörklackerat trä med hjultrissor på framben. Bredd 202 cm, djup 105 cm, höjd 87 cm, sitthöjd 47 cm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varunr: 3514545

SEK 29 100 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-20 20:32:00 SEK 6 600
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord . Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord, plade med hvid laminat, ben af forkromet stål. H. 73 L. 90 cm, B. 90 cm. Mindre afslag. Varunr: 3512214 SEK 3 070 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-20 20:33:00 SEK 430
Vitrineskab, råhvid antikbemaling
Vitrineskab, råhvid antikbemaling. Vitrine/Skab i fransk stil af råhvidbemalet træ. Indvendigt råhvidbemalet. Seks hylder. Front med to glasdøre. H. 216 cm B. 148 cm D. 40 cm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til... Varunr: 3298017

SEK 9 825 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-20 20:33:00 SEK 5 035
Skåp i plåt, industridesign
Skåp i plåt, industridesign. Skåp i plåt, industridesign. Lås i med nycklar till flertalet luckor, utom de sex nedre facken som saknar lås. Repor och skavmärken, borrhål. H: 180 cm. 80 x 35 cm. Varunr: 3514040 SEK 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-08-20 20:34:00 SEK 950
FurnID for Stouby, lænestol model Frost
FurnID for Stouby, lænestol model Frost . FurnID for Stouby, lænestol model Frost, betrukket med Hallingdal 180 uldstof, ben af sæbebehandlet eg. H. 75 cm. Fremstillet hos Stouby. Udstillingsmodel med minimale/igen brugsspor. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varunr: 3513062

SEK 13 018 DK, Vejle, Dandyvej 2014-08-20 20:35:00 SEK 7 369
Willem Van Ast, Arco, Holland. Spisebord, model 210
Willem Van Ast, Arco, Holland. Spisebord, model 210. Willem Van Ast, Arco, Holland. Spisebord med integreret tillægsplade. Fremstillet ved Arco, Holland. L. 160/213 cm B. 90 cm. H. 75,5 cm. Alm. brugspræg. Varunr: 3467915 SEK 1 228 DK, Vejle, Dandyvej 2014-08-20 20:35:00 SEK 368
Paar Lounge Sessel + Ottomane von Kill International (3)
Paar Lounge Sessel + Ottomane von Kill International (3). Paar Lounge Sessel + Ottomane von Kill International. Holzrahmenkonstruktion, aufgepolstert in cognacbraunem Leder, Kissen teilweise mit Daunenfüllung. Untergestell aus Palisander. B. 68,5/64,5cm, H. 82/44,5cm, T. 78/40cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teilweise an den Ecken berieben und ... Varunr: 3459001 SEK 7 325 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:35:00 SEK 4 120
Lievore, Altherr & Molina, Arper, fåtölj Catifa 60
Lievore, Altherr & Molina, Arper, fåtölj Catifa 60. Fåtölj Catifa 60, forgiven av Lievore, Altherr & Molina. Modell utan armstöd med snurr, vipp och gung. Klädda i textil Vidar formgivet av Fanny Aronsen för Kvadrat, färgställning grön 1365. Central fyrpassfot i förkromad metall. Tillverkad för Arper. Bredd 60, höjd 108 cm. ... Varunr: 3512239

SEK 15 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-20 20:36:00 SEK 3 900
Børge Mogensen. Hvilestol, brun læder
Børge Mogensen. Hvilestol, brun læder . Børge Mogensen 1914-1972. Hvilestol, betrukket med patineret brun læder, løse hynder med dunfyld, ben af mahogni. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik med etiket herfra. Fremstår med brugsspor, mærker og patina, rygerhjem. Varunr: 3513566 SEK 12 282 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-08-20 20:37:57 SEK 7 369
Vitrineskab, turkis bemalet
Vitrineskab, turkis bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af turkis bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varunr: 3504765

SEK 9 825 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-20 20:38:00 SEK 3 439
Set Stühle 1950er Jahre mit Bezug in Vinyl (12)
Set Stühle 1950er Jahre mit Bezug in Vinyl (12). Set Stühle 1950er Jahre. Konstruktion aus massivem Buchenholz, Bezüge in gelblichgrünem Vinyl, Sitzpolsterung mit Federkern. B. 43cm, H. 82/84cm, T. ca. 57cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, zwei Stühle mit jeweils einer eingerissenen Naht, teilweise ist die Sitzpolsterung etwas dünn. (12) Varunr: 3507114 SEK 5 494 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:40:00 SEK 3 663
Dansk møbelproducent: 3-personers sofa
Dansk møbelproducent: 3-personers sofa. Dansk møbelproducent. 3-personers sofa beklædt med rødt velour. Stel af massiv bøgetræ. H 72 cm, SH 38 cm, L 198 cm. Fremstår med brugsspor samt slid på stof. Varunr: 3451281 SEK 2 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-08-20 20:42:00 SEK 430
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Sæt på otte 'Tulip' stole, læder. (8)
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Sæt på otte 'Tulip' stole, læder. (8). Preben Fabricius 1931-1984 og Jørgen Kastholm 1931-2007. Sæt på otte 'Tulip' lounge chairs med auberginefarvet læder. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Formgivet 1964. Fremstillet hos Walter Knoll. Ryghøjde 103 cm. Sædehøjde 47 cm. Fremstår med patina, trykmærker på sæder, en stol med ... Varunr: 3479089 SEK 98 252 DK, Vejle, Dandyvej 2014-08-20 20:43:00 SEK 68 776
Poul Kjærholm. Armstol, model PK-11
Poul Kjærholm. Armstol, model PK-11 . Poul Kjærholm 1929-1980. Armstol PK-11 med trebenet stel af stål, kopstykke af ask, sæde betrukket med sort læder. Formgivet 1957, fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. Sædehøjde målt på midten: 42 cm. Litteratur: N. Oda, Danish chairs. Gengivet og beskrevet s. 182. Alm. brugsspor, ridse på sæde. Varunr: 3513084 SEK 12 282 DK, Vejle, Dandyvej 2014-08-20 20:43:00 SEK 8 597
Dansk møbelproducent, spisebord med udtræk
Dansk møbelproducent, spisebord med udtræk. Dansk møbelproducent, spisebord med plade af hvid laminat samt to tilhørende tillægsplader hver B. 48 cm. L. 160 cm, B. 110 cm, H. 73 cm. Varunr: 3501879 SEK 3 070 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-20 20:43:00 SEK 737
Gruppo G 14, organischer Lounge Sessel Modell Fiocco für Busnelli
Gruppo G 14, organischer Lounge Sessel Modell Fiocco für Busnelli. Großer Lounge Sessel Modell Fiocco, italienisches Design von Gruppo G 14 für Busnelli. Entwurf von 1970. Geschwungene Konstruktion aus Stahlrohr mit einem Bezug aus schwarzem, dehnbarem Synthetikstoff. Bezeichnet mit Metallplakette und Label. B. 72cm, H. 110cm, T. 117cm. Minimale Gebrauchsspuren. Varunr: 3462215 SEK 16 482 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:45:00 SEK 10 530
Sofabord af eg med fliser
Sofabord af eg med fliser . Sofabord af eg med fliser af glaseret keramik i bordpladen h.57 x 109 x d.54 cm. 1940 ca. Varunr: 3511762 SEK 983 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-08-20 20:45:00 SEK 368
Cini Boeri, Lounge Sessel / Sofa Modell Bobo für Arflex
Cini Boeri, Lounge Sessel / Sofa Modell Bobo für Arflex. Lounge Sessel / Sofa Modell Bobo, italienisches Design von Cini Boeri für Arflex. Entwurf von 1967. Konstruktion aus Polyurethanschaum, Bezug aus beigem Stoff. B. 120cm, H. 59cm, T. 92cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, linke vordere Ecke leicht changierend. Varunr: 3486184 SEK 5 494 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-08-20 20:45:00 SEK 3 205
Matbord, Nordiska Galleriet, mässing samt glas
Matbord, Nordiska Galleriet, mässing samt glas. Matbord med stomme i mässing samt skiva i glas. Inköpt på Nordiska Galleriet 1970/80-tal. Sannolikt Italienskt, oidentifierad formgivare. Mått 150x90 cm, H 70 cm. Patinerad mässing, skiva med ett nagg, Varunr: 3513786 SEK 6 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-20 20:45:00 SEK 4 000
Kai Kristiansen. Sæt på fire stole af teaktræ (4)
Kai Kristiansen. Sæt på fire stole af teaktræ (4). Kai Kristiansen. Sæt på fire stole af teaktræ, halvrund ryg, sæde og ryg betrukket med sort uld. 1960'erne. Fremstår med brugsspor og mærker, en med revne på top af forben, slidt betræk.(4) Varunr: 3513973 SEK 2 211 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-08-20 20:46:00 SEK 399
Stort hjørneskab af fyrretræ 1800 tallet
Stort hjørneskab af fyrretræ 1800 tallet. Stort hjørneskab af fyrretræ med 2 fyldningslåger h. 116 130 x d.80/56 cm. Fremstår i aldresrelateret stand og med opbevaringsspor. 1800 tallets anden halvdel. Dette lot er en del af en temaauktion over en stor samling effekter fra loftet på Marienlyst gods ved Vordingborg. Varunr: 3471203 SEK 1 474 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-08-20 20:46:00 SEK 430
Ubekendt møbelsnedker. Lænestol samt tilhørende skammel, palisander (2)
Ubekendt møbelsnedker. Lænestol samt tilhørende skammel, palisander (2). Ubekendt møbelsnedker. Lænestol samt tilhørende skammel med stel af palisander. Sæde og ryg monteret med løse hynder er patineret brunt knapsyet læder, armlæn af kernelæder. Fremstår med alm. brugsspor. (2)Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen ... Varunr: 3420238 SEK 7 369 DK, Helsingør, Støberivej 2014-08-20 20:46:00 SEK 5 772
Lænestol, teak og eg, 1950'erne, dansk møbeldesign
Lænestol, teak og eg, 1950'erne, dansk møbeldesign. Lænestol med stel af eg, armlæn af teak, betrukket med knapsyet uld. Fremstår ved vippefunktion. 1950'erne, dansk møbeldesign. Lette brugsspor. Varunr: 3513348 SEK 4 299 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-08-20 20:47:00 SEK 1 965
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (6). Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort Semi-anilin læder (6). Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3504214

SEK 3 684 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-08-20 20:47:00 SEK 2 026
Dansk møbelproducent: Teaktræsmøbler (5)
Dansk møbelproducent: Teaktræsmøbler (5). Dansk møbelproducent. Diverse finerede teaktræsmøbler bestående af, 2 sofaborde, sidebord, blomsterkumme samt amagerhylde. Fremstår med brugsspor. (5) Varunr: 3513197 SEK 983 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-08-20 20:48:00 SEK 430
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 80  >>

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis