Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 103  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelproducent. To-pers. bananformet sofa
Dansk møbelproducent. To-pers. bananformet sofa . Dansk møbelproducent 1940-50'erne. To-pers. bananformet sofa, betrukket med grønt velour og syninger dækket med pyntesnore, hvilende på ben af træ. L 160 cm. D 85 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og slidt betræk. Varunr: 4533495 SEK 1 924 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-01-21 09:46:00 SEK 481
Salongsgrupp Nordiska Kompaniet
Salongsgrupp Nordiska Kompaniet. SALONGSGRUP, 5 dlr, Karl Johan-stil, skyltmärkt Nordiska Kompaniet, fanérade med björk, bestående av: bord, 2 karmstolar, 2 stolar, bordets mått inkl. klaffar, 73, 134x70 cm, nyckel finns Varunr: 4534367 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 10:04:00
Se mer
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil. BYRÅ, 1900-talets början, gustaviansk stil, 4 lådig, kannelerad dekor, mässingsbeslag, gråmålad, höjd 114, 81x45 cm, nyckel saknas Varunr: 4534371 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 10:20:00
Se mer
Bordben i smedejern til plankeborde (2)
Bordben i smedejern til plankeborde (2). Bordben, et sæt til plankebord udført i kraftigt sort lakeret smedejern med 8 forborede huller. H. 71 cm. B. 81 cm. Fremstår nye og ubrugte. (2) Varunr: 4472777

SEK 2 565 DK, Odense, Kratholmvej 2017-01-21 10:25:00 SEK 1 218
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil. BYRÅ, omkring 1900, gustaviansk stil, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 121, 85x51 cm Varunr: 4534376 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 10:40:00
Se mer
Charles Eames. Par armstole, model 108 - mørkt antracit gråt netvæv (2)
Charles Eames. Par armstole, model 108 - mørkt antracit gråt netvæv (2) . Charles Eames 1907-1978. Par stole fra serien 'Aluminium Group', model EA-108 med stel og armlæn af forkromet aluminium. Sæde og ryg med mørkt antracit gråt net-væv. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Se varenummer 4435403 & 4435402. Varunr: 4435404 SEK 15 390 DK, Kolding, Trianglen 2017-01-21 10:43:00 SEK 11 542
Kista i ek
Kista i ek. KISTA, ek, bär datering 1781, höjd ca 62, 132x62 cm Varunr: 4534378 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 10:48:00
Se mer
Dagbädd rotting
Dagbädd rotting. DAGBÄDD, rotting, 1900-talets första hälft, höjd ca 54, 186x70 cm Varunr: 4534380 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 11:00:00
Se mer
Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy
Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy. Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy. Ram i gul plast i form av blomma. Ø 53. Varunr: 4517371 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2017-01-21 11:05:00 SEK 300
Ovaler Servierwagen
Ovaler Servierwagen. Ovaler Servierwagen, Messingkorpus mit zwei Platten aus transparentem Glas gefertigt, Maße ca.: H. 63 cm, B. 70 cm, T. 38 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varunr: 4465409 SEK 2 098 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-01-21 11:27:19 SEK 954
McGuire, Lizenz Hans Kaufeld, Ensemble von zwei Beistelltischen und einem Stuhl (3)
McGuire, Lizenz Hans Kaufeld, Ensemble von zwei Beistelltischen und einem Stuhl (3). McGuire, Lizenz Hans Kaufeld, Ensemble von zwei Beistelltischen und einem Stuhl,.Konstruktion aus braungebeiztem Bambus. Maße des Stuhls: H. 83 cm. B. 38 cm. T. 40 cm. Beistelltisch (klein): H. 35 cm . B. 38 cm. T. 33 cm. Beistelltisch(Groß): H. 49. cm. B. 46 cm. T. 36 cm. Altersgemäßer ... Varunr: 4465421 SEK 2 098 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-01-21 11:27:53 SEK 1 144
Byrå 1900-talets första hälft
Byrå 1900-talets första hälft. BYRÅ, 1900-talets första hälft, bemålad, beslag i mässing, skulpterad dekor, höjd ca 96, 93x48 cm Varunr: 4534388 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 11:32:00
Se mer
Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire (3)
Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire (3) . Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire gefertigt aus dunkel gebeizten Holz und Messingbeschlägen. Der Konsolentisch ist mit zwei Schubladen versehen. Auf der Tischplatte befinden sich zwei Löcher die ehemals für die Befestigung des Spiegels dienten. Die Befestigung ist nicht ... Varunr: 4220162 SEK 1 144 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-01-21 11:33:37 SEK 381
Spegel med konsolbord England
Spegel med konsolbord England. SPEGEL med konsolbord, nyrenässans, 1800-talets slut, England, svärtad dekor, spegelns mått ca 202x95 cm Varunr: 4534389 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-21 11:36:00
Se mer
Charles Eames. Armstol/ kontorstol, model EA 108
Charles Eames. Armstol/ kontorstol, model EA 108 . Charles Eames. Armstol/ kontorstol fra seneste generation med kromring fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af lyst læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra 2012, mærke herfra. Fremstår med minimale brugsspor. Se ... Varunr: 4503113 SEK 12 825 DK, Kolding, Trianglen 2017-01-21 11:38:00 SEK 9 234
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm soffbord
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm soffbord. PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM, tillskrivet, soffbord, Danmark 1960-tal, polerat stål, skiva i marmor, höjd 48, 98x98cm Varunr: 4534406 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 12:48:00
Se mer
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varunr: 4485937

SEK 5 386 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-01-21 12:49:00 SEK 4 617
Bokskåp/ vitrinskåp 2000-tal
Bokskåp/ vitrinskåp 2000-tal. BOKSKÅP/ VITRINSKÅP, 1 par, 2000-tal, gustaviansk stil, svartbemålade, beslag i mässing, höjd respektive ca 229, 36x98 cm Varunr: 4534408 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 13:00:00
Se mer
Sallongsbord Sengustaviank respetktivt Empirestil
Sallongsbord Sengustaviank respetktivt Empirestil. SALLONGSBORD, empirestil, benen 1800-tal sengustavianska helt skulpterade med egyptiska karyatidbyster, förgyllda, höjd 74, diameter 74 cm Varunr: 4534410 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 13:08:00
Se mer
Vitrineskab af metal i industrielt design, Udstillingsmodel
Vitrineskab af metal i industrielt design, Udstillingsmodel. Vitrineskab i jern med to glaslåger, hvid antikbemaling, sort indvendig med 3 metalhylder. H 184,5 cm. B 120 cm. D. 34 cm. Varunr: 4526241

SEK 5 771 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-01-21 13:09:00 SEK 3 719
Preben Fabricius & Jörgen Kastholm - Soffbord Modell FK 90.
Preben Fabricius & Jörgen Kastholm - Soffbord Modell FK 90.. Preben Fabricius & Jörgen Kastholm - Soffbord Modell FK 90. Formgiven 1973. Underrede i borstat stål. Skiva i glas. Höjd 38 cm, 85 x 85 cm. Varunr: 4519445 SEK 5 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-01-21 13:15:00 SEK 4 000
Karmstolar
Karmstolar. KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft, gotisk stil, ek, låda i ragen samt rygg med skrivskiva, sits och rygg med läderklädsel, sitthöjd ca 46 cm, nyckel finns Varunr: 4534416 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-21 13:32:00
Se mer
Yngve Ekström - Fåtölj 'Lamino' Swedese
Yngve Ekström - Fåtölj 'Lamino' Swedese. Yngve Ekström (1913-1988) Fåtölj 'Lamino'. Swedese. Formgiven 1956. Bok med ulltextil. Brännmärkt. Höjd 103 cm, sitthöjd 41 cm. Någon smärre fläck på textil. Varunr: 4533815 SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-01-21 13:34:00 SEK 2 700
Salongsbord gustaviansk stil
Salongsbord gustaviansk stil. SALONGSBORD, 1900-tal, gustaviansk stil, 2 lådor i sargen, fanérade med bl.a. mahogny, skiva i marmor med gallerkant, beslag och fothylsor i mässing, höjd inkl. gallerkant ca 74, diameter 80 cm Varunr: 4534420 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 13:48:00
Se mer
Winther Design, Dobbeltseng størrelse 180x200 cm med hovedgærde
Winther Design, Dobbeltseng størrelse 180x200 cm med hovedgærde. Winther Design, Dobbeltseng størrelse 180x200 cm med hovedgærde. Liggehøjde 70 cm. Top madras på 5 cm med en kerne af blødt skum. Betrukket med mønster aftageligt cover med lynlås samt kerne af blødt skum. Madrassen er inddelt i 7 zoner, der sikrer optimal støtte og består af 265 fjedre pr.... Varunr: 4403182

SEK 7 695 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-01-21 14:30:00 SEK 2 693
Rullebord, metal. 50 x 40 cm.
Rullebord, metal. 50 x 40 cm.. Rullebord af forkromet stål med plader. Stativ i helsvejset forkromede stålrør. Rustfri plader med vulstkant. Plastbelagt på pladernes underside. Monteret med hjul. Mål. 50 x 40 cm. Fremstår i original emballage. OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com ... Varunr: 4525399

SEK 1 026 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-21 14:35:00 SEK 577
To lænestole, stel af sølvmalet træ (2)
To lænestole, stel af sølvmalet træ (2). To lænestole, stel af sølvmalet træ med udskæringer, betrukket med grå/sort stribet stof. H. ca. 99 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varunr: 4534951 SEK 1 282 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-21 14:44:00 SEK 385
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6)
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6) . Charles Eames 1907-1978. Et sæt på seks skalstole. Originale vintage skaller i struktureret, cremefarvet glasfiber med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Fremstillet hos Herman Miller. Formgivet 1948, model DSW. Professionel eftermonteret på originale Dowelleg stel i mørkbejdset ... Varunr: 4502173 SEK 30 780 DK, Kolding, Trianglen 2017-01-21 14:46:00 SEK 22 444
Stolar
Stolar. STOLAR, 4 st, klädsel av tyg, förkromad stomme, märkta Lammhults Mekaniska AB, sitthöjd ca 45 cm Varunr: 4534439 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 15:12:00
Se mer
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.. 24 stk. forlængersko (14 mm) til 6 stk. Arne Jacobsen stole der hæver stolen med 14 mm uden synlig overgang. Kan bl.a. anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208 og Myren model 3101 og T-Stol model 3103 Modelfoto Varunr: 4508398

SEK 1 154 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-01-21 15:15:00 SEK 769
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 103  >>