Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 77  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Taburett, Louis XV-stil
Taburett, Louis XV-stil. Taburett, Louis XV-stil. Guldlackerad. Sarg samt ben med dekor av bladslingor. Röd klädsel. Pölar. L 110. Skrapmärken samt spricka.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan ... Varunr: 3364033

SEK 3 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-04-21 09:44:00 SEK 525
To delt vitrine i rød bemalet træ
To delt vitrine i rød bemalet træ. To delt vitrine i rød bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3350105

SEK 10 993 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 10:01:00 SEK 5 130
Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af teak, ca. 1960erne
Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af teak, ca. 1960erne. Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af teak, let svungen plade med kehlet bagkant, front med otte skuffer, hvoraf to aflåselige, bagside med hylder og skab, stel med udadsvungne svævende ben. Fremstillet hos H.P. Hansen. H. 72. B. 152. D. 73 cm. Tre nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor ... Varunr: 3378392 SEK 3 664 DK, Helsingør, Støberivej 2014-04-21 10:13:00 SEK 2 809
Farstrup, otiumsstol samt skammel, lakeret bøg/læder (2)
Farstrup, otiumsstol samt skammel, lakeret bøg/læder (2). Otiumstol med nakkepude samt skammel på drejesokkel, stel af lakeret bøg, betrukket med grønt læder. Fremstillet hos Farstrup Møbler. H. på stol. 115 cm. Sædehøjde 47 cm. Brugsspor. (2) Varunr: 3379332 SEK 1 832 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 10:14:00 SEK 977
Dansk møbelproducent. Lav skænk i Rio palisander.
Dansk møbelproducent. Lav skænk i Rio palisander.. Dansk møbelproducent. Lav skænk i Rio palisander med jalousilåger, greb i stål. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse ... Varunr: 3376394 SEK 12 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 10:18:00 SEK 8 550
Gijs Papavoine, lænestol, model Windy med alcatare
Gijs Papavoine, lænestol, model Windy med alcatare. Gijs Papavoine, lænestol, model Windy, betrukket med grønt alcantar. Fremstillet hos Montis, Holland. Fremstår med slitage, bla. på læn. Varunr: 3379343 SEK 977 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 10:23:00 SEK 428
Fire havestole med regulerbar ryg (4)
Fire havestole med regulerbar ryg (4) . Havestolesæt bestående af Fire havestole. Stolene har regulerbar ryg, der reguleres via gaspatron. Udført af pulverlakeret aluminium samt hvid polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Hvide vandafvisende siddehynder medfølger. Stol: H. 46/106. ... Varunr: 3379817

SEK 5 863 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 10:28:00 SEK 2 931
sminkespejl, mahogny
sminkespejl, mahogny. sminkespejl af mahogny, front med vipbart spejl, herunder to skuffer. 1900-tallets begyndelse. H. 83 L. 63 B. 27. Fremstår med lettere slitage samt enkelte skjolder og reparationer. Varunr: 3379246 SEK 1 221 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-04-21 10:28:00 SEK 428
To delt vitrine i grøn bemalet træ
To delt vitrine i grøn bemalet træ. To delt vitrine i grøn bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3372019

SEK 10 993 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 10:30:00 SEK 5 130
Peter J. Lassen. Montana modul med skuffer, hvidlakeret
Peter J. Lassen. Montana modul med skuffer, hvidlakeret. Peter J, Lassen f. 1930. Montana modul, af hvidlakeret mdf, med 8 skuffer. H. 69,5 B. 69,5 D. 38 cm. Varunr: 3378782 SEK 2 443 DK, Helsingør, Støberivej 2014-04-21 10:41:00 SEK 2 199
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7)
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7) . Havemøbler fra DaneLine Bestående af havebord med bordplade af kunstmateriale. Fremstår med brugsspor. Stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 160 B. 90 cm. Samt seks armstole/stabelstole med stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Ergonomisk sæde og... Varunr: 3331010

SEK 10 260 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 10:44:00 SEK 6 107
Daneline Havemøbler. Havebord samt otte armstole. (9)
Daneline Havemøbler. Havebord samt otte armstole. (9) . Havemøbler fra DaneLine bestående af havebord med bordplade af ensfarvet artwood. Stel af pulverlakeret antracitgrå aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 219 B. 102 cm. Endvidre otte stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan og stel i aluminium. Kraftig model med ... Varunr: 3371389

SEK 9 772 DK, Helsingør, Støberivej 2014-04-21 11:00:00 SEK 4 886
Fire armstole, bejdset eg og fletsæde (4)
Fire armstole, bejdset eg og fletsæde (4). Fire armstole af bejdset eg med fletsæde. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 3379533 SEK 977 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:21:00 SEK 1 466
Poul Cadovius fritstående reolvæg af teak - glas hylder og låger
Poul Cadovius fritstående reolvæg af teak - glas hylder og låger. Poul Cadovius fritstående reolvæg af teak, bestående af Vanger, forskellige mioduler med glas og låger, samt hylder. L. på vanger er 180 cm. B. 80 cm. Forskellige dybder 40/36/30 og 24 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3379536 SEK 9 772 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:22:00 SEK 3 298
Bakkebord af bøg med vendbare bakker
Bakkebord af bøg med vendbare bakker. Rundt bakkebord/rullebord med stel af bøg, stel med 2 vendbare bakker med sort og hvid laminat, afsluttet på hjul. H. 55 cm. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3379537 SEK 1 466 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:24:00 SEK 1 008
To-delt vitrineskab, hvid antikbemaling (2)
To-delt vitrineskab, hvid antikbemaling (2). Stort to-delt vitrineskab, hvid antikbemaling. Øverste del med profileret top, front med hylder samt glaslåger, hvorbag hylder. Nederst buet låger med glas, fyldningslåger samt div. skuffer. greb af patineret metal. H. ialt. 210 cm. L. 145 cm. B. 52 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter ... Varunr: 3379554

SEK 14 047 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:26:00 SEK 2 260
Par stole med Fransk flet, stel af bambus (2)
Par stole med Fransk flet, stel af bambus (2). Par stole med Fransk flet, stel af bambus. Hynder betrukket med gyldent velour. Fremstår med brugsslitage/slid på betræk. (2) Varunr: 3370261 SEK 977 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 11:38:00 SEK 428
Sofabord/elevationsbord, teak, 1950-1960'erne, dansk møbelproducent
Sofabord/elevationsbord, teak, 1950-1960'erne, dansk møbelproducent . Sofabord/elevationsbord af teak. Bordet kan hæves fra sofabord til spisebord, samt udvides med udtræksplader. H. 54/67 cm. L. 125 cm. D. 54/90 cm. 1950-1960'erne. Brugsspor. Varunr: 3378823 SEK 977 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-04-21 11:40:00 SEK 824
Par lænestole med sort læder, på drejesokkel (2)
Par lænestole med sort læder, på drejesokkel (2). Par lænestole betrukket med sort læder, på drejesokkel, fempas-fod i bejdset og formspændt træ. Alm. brugsspor og patinering. H. 99. B. 88 cm. (2) Varunr: 3379654 SEK 1 832 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:53:00 SEK 580
Svenske køkkenborde fra Småland, 1800- og 1900-tallet (3)
Svenske køkkenborde fra Småland, 1800- og 1900-tallet (3). Svenske køkkenborde fra Småland, 1800-tallet og ca. 1900. Malede (ådret) og umalede. De 2 med klapper / klap; ene mangler den gennemgående skuffe. Kraftig slitage og alderspræg. Mål på klapborde: H. 74. 45 x 95. H. 72. 99 x 47 cm. Bord med 2 klapper, opslået: 99 cm. (3) Varunr: 3379673 SEK 3 054 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 11:56:00 SEK 366
Arne Jacobsen.  Kontorstol model AJ 3107. Nybetrukket.
Arne Jacobsen. Kontorstol model AJ 3107. Nybetrukket.. Arne Jacobsen 1902 - 1971. Kontorstol fremstillet hos Fritz Hansen, med betrukket læder, model 3107, med drejelig og højdejusterbar, på fempasfod med hjul. Nypolstret ved professionel møbelpolstrer med sort læder. Varunr: 3256665 SEK 12 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 11:58:00 SEK 7 084
Par højryggede lænestole med rød velour/bøg, 1940/1950 (2)
Par højryggede lænestole med rød velour/bøg, 1940/1950 (2). Par højryggede lænestole betrukket med rød velour, knapsyede rygge, stel af mørkbejdset bøg, 1940/1950. Blækstemplede i bund med indcirklet M. Alm. brugs- og aldersspor, stedvis slitage på armlæn. H.102. B. 68. Sædeh. 40-42 cm. (2) Varunr: 3379686 SEK 1 832 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 12:00:00 SEK 977
Luksus hængekøje med lys canvas
Luksus hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varunr: 3132006

SEK 4 275 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 12:02:00 SEK 1 832
Luksus hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varunr: 3132019

Skrivebord af Rio Palisander - Fritstående
Skrivebord af Rio Palisander - Fritstående . Fritstående Skrivebord af Rio Palisander, ca. 1960erne. front med 6 skuffer, er låsbaremen nøgle medfølger ikke) bagside med klap samt hylder. H. 73 cm. B. 170 cm. D. 82 cm. Fremstår med brugsspor i form af blegning/udtørring samt ridser og hakker. Certifikat fra Cites medfølger. Varunr: 3379701 SEK 7 329 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 12:02:00 SEK 2 687
H. W. Klein. Lænestol med brunt læder
H. W. Klein. Lænestol med brunt læder. H. W. Klein. Lænestol betrukket med brunt patineret læder drejelig fempasfod af imiteret palisander. Fremstillet hos Bramin. Fremstår med lettere slitage samt enkelte ridser. Varunr: 3379710 SEK 977 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 12:04:00 SEK 397
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6)
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6) . Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Vandafvisende hynder med aftageligt betræk medfølger. Hynde, H. 6 cm. Stol: H. 85 B. 57 cm. SH. 45 cm. (6) Nyproducerede varer vurderes efter ... Varunr: 3337415

SEK 5 863 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 12:10:00 SEK 2 565
Drei Stühle / Hocker, variierend, 19. Jh. (3)
Drei Stühle / Hocker, variierend, 19. Jh. (3). Drei Stühle / Hocker, variierend, 19. Jh.. 2 Stühle mit gedrechselten Vorderbeinen, lose aufliegender Sitzfläche bezogen mit grau-beigem Stoff, eine Rückenlehne mit geschwungenem Rankendekor im Mittelbrett, H. 88, B. 47, T. 49 cm. Hocker mit 2 hohen Seitenlehnen mit Kreuzschnittdekor, H. 68, L. ... Varunr: 3229817 SEK 912 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-04-21 12:14:00 SEK 365
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrineskab, sort antikbemaling. Vitrine/Skab af sort antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre. Seks hylder. H. 216 cm B. 148cm D. 40 cm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varunr: 3297987

SEK 9 772 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-04-21 12:21:00 SEK 4 886
Bænk samt 2 skamler af rustfrit stål (3)
Bænk samt 2 skamler af rustfrit stål (3). Bænk samt 2 skamler af rustfrit, blank stål med afstandstykker af presset plexiglas. H. 42 cm. L. 140 cm. B. 39 cm. Skammel. H. 43 cm. 40x40 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. (3)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til... Varunr: 3379791

SEK 13 436 DK, Odense, Kratholmvej 2014-04-21 12:21:00 SEK 2 809
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 77  >>