Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 83  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To-pers sofa. Af nyere produktion.
To-pers sofa. Af nyere produktion.. To-pers sofa. Betrukket med lystmøbelstof dekoreret med blomster og bladværk. Af nyere produktion. Løse sædepuder. Ben af mørkbejdset træ. L. 195 cm, H. 74 cm, D. 87 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og pletter. Varunr: 3878688 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-05 10:02:57 SEK 381
Esszimmer: Sofa, Sessel, Tisch und Vitrine (7)
Esszimmer: Sofa, Sessel, Tisch und Vitrine (7). Esszimmer: Sofa, Sessel, Tisch und Vitrine. Weiß lackiert, cabriole Beine. Sessel, Sofa und Hocker gepolstert und mir rotem Stoff bezogen. Bestehend aus leicht geschwungenem Sofa, H. 87, L. 220, T. 80 cm, Bezug mit Abrieb und Gebrauchsspuren. Paar Sessel H. 84, B. 74, T. 70 cm. Sofatisch mit ... Varunr: 3915744 SEK 5 689 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-08-05 10:29:00 SEK 2 844
Skænk af sortlakeret MDF. Af nyere produktion.
Skænk af sortlakeret MDF. Af nyere produktion.. Skænk, sortlakeret MDF, firefløjet front, dekoreret med imiteret nødetræ og messing håndtag. Af nyere produktion. H. 85 cm, L. 180 cm, D. 54 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og pletter. Se også varenr. 3878698 (4) Varunr: 3914666 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-05 10:30:21 SEK 413
To-pers sofa. Af nyere produktion.. To-pers sofa. Betrukket med lystmøbelstof dekoreret med blomster og bladværk. Af nyere produktion. Løse hynder. Ben af mørkbejdset træ. L. 180 cm, H. 70/35 cm, D. 76 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og pletter. Varunr: 3878689 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-05 10:31:01 SEK 381
Bænk, cognacfarvet anilinlæder.
Bænk, cognacfarvet anilinlæder.. Bænk med ben af skråtstillet hårdttræ med rustik præg og hynde af Cognacfarvet anilin knapsyet læder. Bænken er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 47 cm. H. ca. 38 cm. Modelfoto. Varunr: 3916581

SEK 3 812 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-05 10:35:00 SEK 2 922
Italiensk design - hjørnesofa
Italiensk design - hjørnesofa . Italiensk design - hjørnesofa, runde ben af lakeret stål, betrukket med blåt møbelstof, Mål ca. 205x170 cm. Fremstår med en del brugsspor, polster med blegning. Varunr: 3914975 SEK 2 541 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 10:38:27 SEK 381
Børge Mogensen shakerbord med 6 stole model BM1 (7)
Børge Mogensen shakerbord med 6 stole model BM1 (7). Børge Mogensen 1914-1972 - Shakerbord massiv stavlimet eg. Mål: 140x70 cm. H. 71 cm. Fremstår med en del brugsspor, brændemærker, smuds og let opgået i stavlimningen. Samt med 6 stole af eg, model BM1 af sæde med søgræs. Fremstår med kraftige brugsspor, defekter på søgræs, enkelt uden sæde. (7) Varunr: 3921220 SEK 4 447 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 10:51:11 SEK 3 431
Leif Hansen. Hvilestol i teak
Leif Hansen. Hvilestol i teak. Leif Hansen. Hvilestol betrrukket med uld, stel i teak. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3915509 SEK 1 906 DK, Kolding, Trianglen 2015-08-05 10:53:37 SEK 381
Dansk møbelproducent. Hvilestol fra 1940'erne
Dansk møbelproducent. Hvilestol fra 1940'erne . Dansk møbelproducent. Hvilestol overpolstret med møbelstof. 1940'erne. Varunr: 3915511 SEK 1 906 DK, Kolding, Trianglen 2015-08-05 11:17:54 SEK 381
Liftstol med motor
Liftstol med motor. Liftstol med motor, ældre model. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 3916205 SEK 1 271 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 11:21:24 SEK 381
Farstrup Møbler. Otte stole af teak og bøg. (8)
Farstrup Møbler. Otte stole af teak og bøg. (8) . Farstrup Møbler. Otte stole af teak og bøg, sæder monteret med sort skai. Fremstillet på Farstrup Møbelfabrik. Stel med brugsspor (8) Varunr: 3922746 SEK 3 812 DK, Kolding, Trianglen 2015-08-05 11:23:37 SEK 3 304
Skrivebord.
Skrivebord. . Skrivebord. Plade med linoleum med kanter af egetræ, skuffekasser af metal, front med skuffer. L. 180 cm B. 90 cm H. 76 cm. Fremstår sammensat, afslag på kantlister. Varunr: 3923599 SEK 1 017 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 11:46:00 SEK 381
WeCare4u. Massagestol, sort skind
WeCare4u. Massagestol, sort skind. WeCare4U massagestol, model Care 777. Betrukket med sort skind. Seks grundlæggende massagefunktioner; æltemassage, bankemassage, trykluftsmassage, dybdemassage, udstrækningsmassage samt vibrationsmassage. Købt i 2012. Kvittering samt manual medfølger. Stolen er desuden monteret med musikpakke med... Varunr: 3916027 SEK 5 083 DK, Kolding, Trianglen 2015-08-05 11:48:49 SEK 1 779
Hvilestol samt skammel med sort møbelstof
Hvilestol samt skammel med sort møbelstof. Hvilestol samt skammel betrukket med sort møbelstof, drejesokkel af forkromet stål. Stol. H. 102 cm. Skammel. H. 36 cm. Varunr: 3923889

SEK 3 812 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 11:55:16 SEK 667
Kurt Østervig. Sofabord af massiv eg. KP Møbler
Kurt Østervig. Sofabord af massiv eg. KP Møbler. Kurt Østervig. Sofabord af massiv eg. Fremstillet hos KP Møbler. Alm. brugspræg. H. 50. 75 x 140 cm. Varunr: 3923892 SEK 1 017 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 11:56:52 SEK 540
Knud Vinther. Lænestol. Spiderchair Feeter
Knud Vinther. Lænestol. Spiderchair Feeter. Knud Vinther. 'Spiderchair' Feeter med dobbelt trekantsvævning af naturfarvet søgræs, stel af poleret, rustfrit stål. Fremstår med brugsspor, samt defekt søgræs. Varunr: 3923899 SEK 1 271 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-05 12:00:36 SEK 381
Spisebord med oval plade.
Spisebord med oval plade. . Spisebord med oval plade af sortlaseret ask, senere monteret ben af formspændt egetræ. L. 200 cm B. 110 cm H. 72 cm. Fremstår med alm. brugsslitage, mindre trykmærke på kant. Varunr: 3923598 SEK 1 271 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 12:03:00 SEK 381
Beistelltisch / Nachttisch mit Schublade
Beistelltisch / Nachttisch mit Schublade. Beistelltisch / Nachttisch in dunkel gebeiztem Holz, 1 Schublade, eine Zwischenablage, Maße ca. H. 60 cm, B. 60 cm, T. 44,5 cm. Varunr: 3914927 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-05 12:11:00 SEK 379
Fåtölj
Fåtölj. FÅTÖLJ, NK-bo, 1900-tal, märkt Ostrom Sweden, sadeljord samt böjträ, sitthöjd ca 38, 97x63 cm Varunr: 3920852 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-05 12:20:00
Se mer
Farstrup el-hvilestol, model Plus Multi, med sædeløft.
Farstrup el-hvilestol, model Plus Multi, med sædeløft. . Farstrup el-hvilestol, model Plus Multi, med fjernbetjening, sædeløft og fodhviler. Betrukket med alcantara, stel af lakeret bøg. Monteret med tre Linak motorer. H. 115 cm B. 71 cm. Fremstillet hos Farstrup, med mærke herfra. Fremstår med meget lette brugsspor. Varunr: 3923143 SEK 12 706 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 12:35:00 SEK 7 624
Sovesofa, dansk møbelproducent 1940'erne
Sovesofa, dansk møbelproducent 1940'erne. Sovesofa med armlæn af lakeret bøgetræ, betrukket med knapsyet stribet uld, H. 86 L. 196 sædehøjde 42 cm., indvendige mål udslået 120 x 180 cm. Dansk møbelproducent, 1940'erne. Fremstår med alders- og brugspræg; nogle mgl. knapper; keder med defekter; betræk med pletter. Varunr: 3916190 SEK 1 017 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-05 12:38:35 SEK 381
Dansk møbelproducent. Sybord samt bordlampe, teak. (2)
Dansk møbelproducent. Sybord samt bordlampe, teak. (2). Dansk møbelproducent. Sybord samt bordlampe af teaktræ. Sybord med skuffe med indretning samt hylde, afsluttet med hjul. L. 74 cm B. 41 cm H. 53 cm. Bordlampe med tre ben, skærm af plast. H. 34 cm. Alm. brugsspor, (2) Varunr: 3924119 SEK 1 017 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 12:39:00 SEK 699
Spisebord af egetræ, Nørgaard Møbler
Spisebord af egetræ, Nørgaard Møbler. Spisebord fineret med egetræ, sammenklappeligt stel, H. 72 Ø 130 cm. Fremstillet hos Nørgaard Møbler, Rødding. Fremstår med alders- og brugsspor; ridser, skammer samt nogle mindre afslag; mgl. skruer til fastgørelse af plade. Varunr: 3904844 SEK 1 017 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-05 12:39:39 SEK 381
Tre stumtjenere (3)
Tre stumtjenere (3). Tre stumtjenere af hvid- og rødlakeret metal. H. 171 cm. Fremstår med brugsslitage. (3) Varunr: 3916644 SEK 1 017 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-05 12:39:57 SEK 381
Tre stumtjenere (3)
Tre stumtjenere (3). Tre stumtjenere af aluminium og brunlakeret aluminium med paraplyholder, sekskantet fod af jern med kappe af sort plast. H. 171 cm. Fremstår med brugsslitage. (3) Varunr: 3916641 SEK 1 017 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-05 12:43:02 SEK 381
Dansk møbeldesign. Spisebord
Dansk møbeldesign. Spisebord. Dansk møbeldesign. Spisebord med plade af hvid laminat, ben af forkromet stål. H. 73, L. 120, B. 80 cm. Brugsspor. Varunr: 3916750 SEK 1 271 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-05 12:43:39 SEK 381
Børge Mogensen. Lænestol, læder, model 2207
Børge Mogensen. Lænestol, læder, model 2207 . Børge Mogensen 1914-1972. Lænestol, model 2207. Originalt betrukket med sort læder, ben af valnød. Formgivet 1972. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Fremstår med krakkeleringer på sædehynde, lille hul på armlæn. Varunr: 3923595 SEK 5 083 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 12:53:00 SEK 3 685
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm . Piet Hein & Bruno Mathsson. Rundt spisebord med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. Ø 145 cm. Fremstår med brugsmærker på plade og kant, spor efter tape på plade, ben med mindre anløbninger. Varunr: 3924053 SEK 3 812 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-05 12:54:22 SEK 1 017
Lænestol af teak
Lænestol af teak. Lænestol med armlæn af teaktræ og løse hynder betrukket med møbelstof. Hynder af senere af dato. Med brugsspor Varunr: 3922891 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-05 12:56:00 SEK 667
Spegel, 1900-talets första del
Spegel, 1900-talets första del. Spegel, 1900-talets första del. Förgylld ram. Fassettslipat glas. 93 x 44. Färgbortfall förekommer. Varunr: 3899081 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-08-05 13:02:00 SEK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 83  >>