Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 76  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lænestol fra 1940'erne
Lænestol fra 1940'erne. Lænestol fra 1940'erne. Overpolstret med rød / lys, mønstervævet mekka. Ben af lakeret bøg. Fremstår med kraftig slitage og alderspræg. H. 102. B. 85. Sædeh. 40-42 cm. Varunr: 3530586 SEK 990 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-03 10:27:35 SEK 1 362
Tolv stole af mahognipoleret træ, 1800-tallets slutning (12)
Tolv stole af mahognipoleret træ, 1800-tallets slutning (12). Tolv ballon-stole a mahognipoleret træ, løse sæder betrukke med forskelligt møbelstof. 1800-tallets slutning. Fremstår med brugs- og alderspræg, ledløshed samt stedvise ormhuller. H. 89. B. 43. Sædeh. 48 cm. (12) Varunr: 3530592 SEK 990 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-03 10:30:08 SEK 557
Sofagruppe, fire-pers. sofa samt to lænestole, 1960'erne (3)
Sofagruppe, fire-pers. sofa samt to lænestole, 1960'erne (3). Sofagruppe bestående af fire-pers. sofa samt to lænestole, 1960'erne. Betrukket med uld, runde tilspidsede ben af teak. L. 240 cm. Sædehøjde ca. 42 cm. Fremstår med brugsslitage. 1960'erne. (3) Varunr: 3526670 SEK 2 228 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 10:47:08 SEK 2 166
Dansk møbeldesign. Daybed af teak, 1970´erne
Dansk møbeldesign. Daybed af teak, 1970´erne. Dansk møbeldesign. Daybed af teak, monteret med skuffe til sengetøj. H. 32, B. 87, L. 192 cm. 1970´erne. Varunr: 3530416 SEK 1 238 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 10:59:00 SEK 1 083
Dansk møbeldesign. Daybed af teak, 1970´erne. Dansk møbeldesign. Daybed med stel af teak, 1970´erne. H. 31, B. 72, L. 192 cm. Varunr: 3530418 SEK 990 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 11:01:00 SEK 990
Engelsk vinkøler af mahogni, 1800-tallet
Engelsk vinkøler af mahogni, 1800-tallet . Ottekantet victoriansk vinkøler af fineret mahogni, indsats af zink. England 1800-tallet. Aldersrelaterede brugsspor. Nøgle medfølger. H. 68 cm. Ø 50 cm. Varunr: 3528880 SEK 1 485 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-03 11:19:00 SEK 1 609
J.Tostrup skål samt to A. Michelsen juleskeer, (3)
J.Tostrup skål samt to A. Michelsen juleskeer, (3). J. Tostrup. Norsk lille bordskål af sterlingsølv dekoreret i blå emalje samt to A. Michelsen juleskeer af forgyldt sterlingsølv. 1958 og 1984. Bordskål Ø ca. 16,6 cm. (3) Varunr: 3528755 SEK 1 857 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-03 11:25:15 SEK 650
Kinesisk bord af rødmalet træ, 1800-tallet
Kinesisk bord af rødmalet træ, 1800-tallet. Kinesisk bord af rødmalet træ med udskæringer, sarg med tre skuffer, 1800-tallet. H. 81. L. 130. B. 63 cm. Varunr: 3529986 SEK 1 857 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-03 11:32:20 SEK 712
Dragkiste af hvidmalet og guldstafferet træ, 1800-tallet
Dragkiste af hvidmalet og guldstafferet træ, 1800-tallet. Dragkiste af hvidmalet og guldstafferet træ. H. 127, B. 125, D. 58 cm. 1800-tallet. Senere bemaling. Varunr: 3530399 SEK 1 857 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 11:40:00 SEK 650
Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat.
Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat.. Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat. H. 73,5. L. 190. D. 79 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varunr: 3470740 SEK 1 857 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 11:52:00 SEK 371
Vitrineskab, blå antikbemaling
Vitrineskab, blå antikbemaling . Vitrine/Skab i fransk stil af blå antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Fem justerbare hylder. Front med to glasdøre. H. 216 cm B. 148 cm D. 40 cm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varunr: 3383954

SEK 9 903 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-03 11:58:00 SEK 3 961
Chiffonje, ek, 1800-talets senare del
Chiffonje, ek, 1800-talets senare del. Chiffonje, ek, 1800-talets senare del. Nedfällbar klaff med bakomvarande skrivinredning. Höjd 109 cm, bredd 102 cm, djup 44 cm. Skiva med spricka. Renoverad och kompletterad. Nyckel finns. Varunr: 3529622 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-03 12:01:07 SEK 300
Kvadratisk sofabord. genbrugs elmetræ
Kvadratisk sofabord. genbrugs elmetræ. Kvadratisk sofabord på stel af bemalet metal. Bordplade af genbrugs elmetræ. Grundet træets oprindelse må der påregnes forskelligheder i træets struktur og tørrevner kan forekomme. Mål: Ca. H. 40 B. 90 D. 90 cm. Emballage mål: Ca. 95x95x15 cm Emballage vægt: Ca. 34 kg.Nyproducerede varer ... Varunr: 3192074

SEK 4 333 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-03 12:08:00 SEK 1 300
Erik Jørgensen. Tre-pers sofa
Erik Jørgensen. Tre-pers sofa . Erik Jørgensen. Tre-pers sofa betrukket med Kortzau møbelstof, ben af bøgetræ. 1990'erne. L. 208 cm. Fremstår med lettere slitage Varunr: 3528627 SEK 990 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-03 12:11:00 SEK 464
Yngve Ekström, Swedese, fåtöljer samt bord, furu (3)
Yngve Ekström, Swedese, fåtöljer samt bord, furu (3). Fåtöljer samt bord i furu formgivna av Yngve Ekström för Swedese. Bord höjd 44 cm, bredd 62 cm, djup 62 cm. Stolar höjd 73 cm, sitthöjd 33 cm. Märkta Yngve Ekström, Swedese. Dynor saknas. Kant med torr stoppning. Bruksslitage. (3) Varunr: 3530675 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-03 12:15:09 SEK 325
Hjørneskab af mahogni med barindretning. 1900-tallet
Hjørneskab af mahogni med barindretning. 1900-tallet. Hjørneskab af mahogni, indlagt med lyse lister, buet front, øverst med to låger, bag hvilke glashylde og spejlfelter med ætset harlekinmønster, herunder to skuffer og to låger, bag hvilke hylde, bølget sarg. 1900-tallet. H. 154 cm. B. 92 cm. D. 64 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte ... Varunr: 3528107 SEK 1 485 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-03 12:22:38 SEK 743
Dansk design. Hjørneskab i teak
Dansk design. Hjørneskab i teak. Dansk design. Hjørneskab i teak. 1960'erne. B. 90 H. 162 cm. Varunr: 3530769 SEK 1 238 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 12:32:26 SEK 371
Stort vitrine/skab, fire-fløjet
Stort vitrine/skab, fire-fløjet. Vitrine/skab fire-fløjet i fransk landstil. Front med fire glaslåger, herunder fire skuffer samt fire låger med fyldninger. Todelt. H. 210 cm. B. 199,5 cm. D. 44 cm. Modelfoto. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3488862

SEK 14 855 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-03 12:35:00 SEK 4 952
Vitrineskab, sort bemalet
Vitrineskab, sort bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af sort bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varunr: 3504756

SEK 9 903 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-03 12:36:00 SEK 3 466
Eero Aarnio for Artek. Skammel model 'Baby Rocket'
Eero Aarnio for Artek. Skammel model 'Baby Rocket' . Eero Aarnio for Artek. Skammel model 'Baby Rocket' af sæbebehandlet eg. H. 45,5, Ø 32 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3530620

SEK 1 733 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-03 12:42:00 SEK 1 857
Haslev møbelsnedkeri, sofabord
Haslev møbelsnedkeri, sofabord. Haslev møbelsnedkeri, sofabord, massivt bøgetræ, monteret på spændben. H. 53 L. 139 B. 119 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3524924 SEK 990 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 12:53:00 SEK 402
Øreklapstol samt lænestol, egetræ (2)
Øreklapstol samt lænestol, egetræ (2). Øreklapstol samt lænestol af egetræ, betrukket med blåt stof. Fremstår med brugsslitage, pletter, ridser/skrammer, et løst armlæn samt niveauforskel. Ekstra betræk medfølger. (2) Varunr: 3526130 SEK 990 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:00:00 SEK 371
Bogreol i industrielt design
Bogreol i industrielt design . Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 110 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel reol unik, variationer må derfor ... Varunr: 3512725

SEK 9 284 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 13:00:00 SEK 3 342
Sofabord
Sofabord. Sofabord af bøgetræ, plade med sort formica, ben af grålakeret metal. 55 x 60 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3479362 SEK 1 238 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:10:00 SEK 371
Reol
Reol. Reol af egetræ, front med hylder. H. 114 B. 98 D. 31 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3509466 SEK 990 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:12:00 SEK 371
HÅG. Kontorstol, model H05, sort
HÅG. Kontorstol, model H05, sort . HÅG kontorstol, model H05 5200, sæde og ryg betrukket med uld, justerbart stel, monteret på fempasfod med hjul. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 3531072 SEK 1 238 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:14:30 SEK 805
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, par armstole (2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, par armstole (2) . Armstole af bøgetræ af Rud Thygesen & Johnny Sørensen, kopstykker af delvist sortlakeret træ, sæder betrukket med sort uld. Fremstillet hos Magnus Olesen. Fremstår med brugsslitage ridser/skrammer. (2) Varunr: 3530870 SEK 1 485 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:15:00 SEK 402
Sofabord af egetræ
Sofabord af egetræ. Sofabord af egetræ. Barok form. Ca. 1940. H. 53 Ø 87 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser/skrammer. Varunr: 3517753 SEK 1 238 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-03 13:24:00 SEK 402
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look. 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3520023

SEK 1 733 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-03 13:25:00 SEK 681
Salonbord - Klapbord af mahogni
Salonbord - Klapbord af mahogni. Klapbord af fineret mahogni 1900 tallet med svajede ben. Ca.1900 midte. H. 72, L. 111 x 75 cm klapper 38 cm. fremstår med enkelte ridser. Varunr: 3513893 SEK 990 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-03 13:28:00 SEK 371
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 76  >>