Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Geoffrey Harcourt. To-personers sofa, model 042
Geoffrey Harcourt. To-personers sofa, model 042. Geoffrey Harcourt. To-personers lounge sofa. Stel af forkromet stål, betrukket med sort skind. Formgivet 1963. Fremstillet hos Artifort. L. 146 cm. Se event. varenummer 3538110. Varunr: 3544294 SEK 17 130 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-02 10:36:44 SEK 9 789
Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade.
Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade.. Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade, stel i forkromet stål. Fremstår med afslag i bemaling/brugsspor. H. 50. L. 140. B. 80 cm. Varunr: 3567852 SEK 979 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-02 10:45:00 SEK 398
Dansk møbelproducent. Skænk af teak med lakerede låger
Dansk møbelproducent. Skænk af teak med lakerede låger. Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teak, front med fire nylakerede skydelåger, bag hvilke hylder og skuffe, på drejede ben af sortmalet eg. H. 65 cm. L. 151 cm. D. 43 cm. Varunr: 3567674 SEK 9 789 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-02 10:45:00 SEK 5 751
Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa, sort skind
Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa, sort skind. Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa betrukket med sort skind med buet armlæn. 1990'erne. L. 163 cm. Fremstår med lugtgener. Varunr: 3566766 SEK 2 447 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-02 10:53:18 SEK 367
Lænestol samt skammel, cognacfarvet læder (2)
Lænestol samt skammel, cognacfarvet læder (2). Lænestol samt skammel betrukket med cognacfarvet læder, stel af bøgetræ. Fremstår med minimal slitage. (2) Varunr: 3566785 SEK 1 468 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-02 10:58:04 SEK 489
Alf Svensson. Lænestol, 'Kontur', teak,
Alf Svensson. Lænestol, 'Kontur', teak, . Alf Svensson: Højrygget lænestol, model Kontur, stel af massiv teaktræ, sæde monteret med uldstof. Indstillelig sæde/ryg i to trin. Formgivet i 1957, fremstillet hos Fritz Hansen. Varunr: 3566798 SEK 1 468 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 11:00:21 SEK 673
Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, 1960´erne
Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, 1960´erne. Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, hynder med betræk af møbelstof. 1960´erne. Betræk med huller. Varunr: 3566810 SEK 1 958 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 11:01:37 SEK 1 897
Kinnabädden Elevations-dobbeltseng, model Gold antracit 180 x 200 cm., medium hårdhed samt komplet sengepakke med gåsedunsdyner
Kinnabädden Elevations-dobbeltseng, model Gold antracit 180 x 200 cm., medium hårdhed samt komplet sengepakke med gåsedunsdyner. Kinnabädden Elevations- dobbeltseng antracit 180 x 200 cm, medium hårdhed, model Gold. Farve: antrazitgrå. Sengen består af 2 enkeltsenge med seperat elevationsfunktion. Kinnabädden er dansk designet og fremstillet I Danmark og forhandlet hos Sweet-Dream.dk. Øko-Tex standard 100. ... Varunr: 3568020

SEK 31 568 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 11:07:00 SEK 7 831
Dansk design. Hjørneskab i teak
Dansk design. Hjørneskab i teak. Dansk design. Hjørneskab i teak. Fremstår med skrammer. Skuffer i nedre del, samt låger bag hvilke hylder. B. 85 D. 55 H. 146 cm. Varunr: 3566212 SEK 1 468 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 11:14:25 SEK 459
Sideboard, England, Mahagoni
Sideboard, England, Mahagoni . Sideboard, England, Mahagoni, Breakfront. Seitlich mit 2 Türen, darüber Schubladen, vorgezogene Mitte mit 5 Schubladen, H. 110, T. 42, L. 160 cm. Ausstellungsstück, partiell kleine Kratzer und Berieb. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision ... Varunr: 3564421

SEK 4 554 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-02 11:28:00 SEK 2 732
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2)
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2). Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. Mål for skrivebord: H. 73. L. 150. B. 70 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3551923 SEK 1 224 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-02 11:42:00 SEK 673
Dansk Design. Hvilestol Grå uldstof
Dansk Design. Hvilestol Grå uldstof. Dansk Design. Hvilestol i grå uldstof med ben og "negle"udført i teak. Midten af 1900-tallet. Fremstår med skjolder på polstring. Varunr: 3566214 SEK 1 224 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 12:04:36 SEK 704
Dansk møbelproducent. 4 stole af teak/bøg sæder med sort skai (4).
Dansk møbelproducent. 4 stole af teak/bøg sæder med sort skai (4). . Dansk møbelproducent. 4 stole med stel af bøg, ryg af teak, sæder betrukket med sort skai. H. 80 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (4). Varunr: 3567016 SEK 1 958 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-10-02 12:06:31 SEK 398
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ. Rundt sofabord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Møbler lavet i genbrugstræ har hvert især deres unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer i træstrukturen kan forekomme. Fremstår med tørrevner, grundet træets ... Varunr: 3557113

SEK 4 894 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-02 12:12:00 SEK 1 835
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Fremstillet hos Botium, Dark Horse serien, model X-table. Brugsmærker, afskalninger Varunr: 3566643 SEK 979 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:12:00 SEK 551
2 lænestole, ca. 1940'erne (2)
2 lænestole, ca. 1940'erne (2). 2 lænestole, ca. 1940'erne. Brokade- og uldbetræk, ben af lakeret bøg. Brugsspor og alderspræg, stedvis kraftig slitage. H. 71. B. 75. og H. 79. B. 64 cm. (2) Varunr: 3556895 SEK 2 202 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-02 12:16:00 SEK 398
Tre pers. sofa samt lænestol med brunt skind, 1960'erne (2)
Tre pers. sofa samt lænestol med brunt skind, 1960'erne (2). Tre pers. sofa samt lænestol betrukket med brunt knapsyet skind, løse hynder. 1960'erne. H. 68/68 cm. L. 190/78 cm. D. 70/70 cm. Brugspræg samt slid på skind. (2) Varunr: 3562183 SEK 2 447 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-02 12:18:28 SEK 2 264
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Fremstillet hos Botium, Dark Horse serien, model X-table. Brugsmærker, afskalninger Varunr: 3566640 SEK 979 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:20:00 SEK 642
Bank mit Sessel, mahagonifarben lackiert (2)
Bank mit Sessel, mahagonifarben lackiert (2). Bank mit Sessel, mahagonifarben lackiert, geschwungene Beine, gepolsterter Sitz und Rücken mit Damaststoff bezogen, gerollte Armlehnen, Ausstellungsstück mit leichten Gebrauchsspuren. H. 86, T. 60, Bank 105 cm lang. (2) Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis ... Varunr: 3564402

SEK 9 108 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-02 12:24:47 SEK 5 920
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol. Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol, ben af bøg. H. 103 cm B. 83 cm. Alm. brugspræg. Varunr: 3567334 SEK 979 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:25:00 SEK 398
To sammenklappelige kantineborde på hjul (2)
To sammenklappelige kantineborde på hjul (2). To sammenklappelige kantineborde. Stel af lakeret metal med låsbare hjul. Plade pålagt grå laminat. Mål: L 140, B 83, H 73 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. (2) Varunr: 3548520 SEK 1 835 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-02 12:25:00 SEK 398
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder. Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa betrukket med patineret læder, ben af bøg. L. 202 cm. Alm. brugspræg. Varunr: 3567331 SEK 3 059 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:28:00 SEK 4 772
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole, Dark Horse serien (6)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole, Dark Horse serien (6). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Sæt på seks armstole fra Dark Horse serien. Stel af forkromet og lakeret stål, sæder med uld. Designet 1988. Fremstillet hos Botium. Fremstår med ridser og mærker. (6) Varunr: 3566630 SEK 1 224 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:30:00 SEK 704
Spisebord af teak med udtræk, 1960'erne
Spisebord af teak med udtræk, 1960'erne. Spisebord af teak med hollandsk udtræk. 1960'erne. H. 75 cm. L. 145 cm. B. 90 cm. Brugsspor samt kant med dybe ridser. Varunr: 3556918 SEK 1 468 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-02 12:32:47 SEK 826
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord samt tre stole, Botium, Dark Horse serien. (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord samt tre stole, Botium, Dark Horse serien. (4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Bord samt tre stole. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Dark Horse serien, model X-table. Samt tre armstole fra Dark Horse serien. Stel af forkromet og lakeret ... Varunr: 3566849 SEK 1 835 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-02 12:42:00 SEK 398
Tre reolmoduler, ahorn. Dansk møbelproducent (3)
Tre reolmoduler, ahorn. Dansk møbelproducent (3). Tre reolmoduler af ahorn og lakeret træ, dansk møbelproducent, fronter med låger, rum, hylder samt skuffer. H. 125 cm. B. 84 cm. D. 43 cm. Tre løse sokler medfølger, H. 10 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor; mærker, ridser og skrammer. (3) Varunr: 3569734 SEK 1 224 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-02 12:50:00 SEK 398
Kusch & Co. Ti stabelstole model Trio i hvidbemalet træ (10)
Kusch & Co. Ti stabelstole model Trio i hvidbemalet træ (10). Kusch & Co. Ti stabelstole af formbøjet træ. Stolene fremstår med ridser, mærker og brugsspor.(10) Modelfoto. Effekter fra Nørrebro Bryghus restuarant. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 10-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Kontakt: ... Varunr: 3513818 SEK 1 468 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-02 12:51:00 SEK 551
Skipper 2 pers. sofa i sort skind
Skipper 2 pers. sofa i sort skind. Skipper møbler. 2-pers sofa betrukket med sort skind, ben af bøgetræ. L. 160 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varunr: 3567175 SEK 4 894 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-02 12:51:59 SEK 459
Bord fra Hay
Bord fra Hay. Hay spisebord / mødebord / konferencebord produceret af Hay Mål: 200x90 cm. Benprofiler i aluminium, pulverlakeret hvid Plade i hvid laminat med hvide slagfaste ABS kanter. Pladetykkelse 23 mm Bordet fremstilles i dag hos Designoffice under navnet Tango. Fremstår med minimale/få ... Varunr: 3550014 SEK 7 341 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-02 12:53:00 SEK 612
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne. Dansk møbelproducent. Skrivebord med plade af teaktræ, 2 skuffer med fronter af sort formica, ben af sortlakeret metal, 1960erne. H. 72 L. 120 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Varunr: 3566414 SEK 979 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-02 12:53:00 SEK 1 071
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >>

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis