Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 114  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Haslev, sofaborde af sæbebehandlet eg (2)
Haslev, sofaborde af sæbebehandlet eg (2). Haslev. 2 sofaborde af sæbebehandlet eg, herunder tremmehylder, ene bord med klap. H. 55/56 cm. L. 130,5/60 cm. Brugsspor. (2) Varunr: 4567427 SEK 1 912 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 10:56:50 SEK 1 848
Norell fåtöljer
Norell fåtöljer. ARNE NORELL, fåtöljer 1 par, "Dover", lösa sittplymåer, ljus klädsel, kulfötter Varunr: 4570157 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-02-23 11:04:00
Se mer
Parti knagerækker med seks træknager (900)
Parti knagerækker med seks træknager (900). Parti knagerækker af fyrretræ med 6 træknager. Mål: B 38,5 cm. H 6 cm. I kasser á 25 stk. - på palle. (900) Varunr: 4570495

SEK 2 294 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-02-23 11:13:39 SEK 1 179
Bord Italien
Bord Italien. BORD, på pelarfot, Italien, omkring 1900, sk tändsticksbord, oktagonal skiva, riklig dekor av intarsia, höjd ca 75, 65x65 cm Varunr: 4570160 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-02-23 11:16:00
Se mer
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Hvilestol, 'Tulip chair'
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Hvilestol, 'Tulip chair' . Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. "Tulip" chair. Hvilestol betrukket med originalt hvidt læder, bagpå med hvidt poleret plast. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Knoll. Fremstår uden brugsspor. Varunr: 4214403 SEK 12 745 DK, Kolding, Trianglen 2017-02-23 11:30:00 SEK 7 137
Zucor, arkitekt / lysbord, indstilleligt
Zucor, arkitekt / lysbord, indstilleligt. Zucor, model Z515. Arkitekt / lysbord, indstilleligt med vippe, hæve og sænkefunktion, stel af metal / plast, monteret på hjul, 135x90 cm. Brugsspor. Varunr: 4568451 SEK 1 020 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 11:45:36 SEK 414
Erwan & Ronan Bouroullec. Sæt på fire Soft Shell Chairs (4)
Erwan & Ronan Bouroullec. Sæt på fire Soft Shell Chairs (4) . Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs. Drejbare stole betrukket med læder, stel af sort, matpoleret stål. Fremstillet hos Vitra, fremstår med minimale brugsspor. (4) Varunr: 4395505 SEK 34 412 DK, Kolding, Trianglen 2017-02-23 11:51:05 SEK 16 569
2 kontorstole, lakeret træ / læder (2)
2 kontorstole, lakeret træ / læder (2). 2 kontorstole af læder og rødlakeret træ, ene med armlæn, begge justerbare, fempasfod af aluminium afsluttet på hjul. Brugsspor. (2) Varunr: 4568448 SEK 1 020 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 11:59:57 SEK 382
Skænk med låger og skuffer, trælook
Skænk med låger og skuffer, trælook. Skænk med lamineret trælook. Front med tre skuffer samt to låger bag hvilket hylder. H. 90 L. 177 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4552783 SEK 1 020 DK, Helsingør, Støberivej 2017-02-23 12:02:53 SEK 414
Hepplewhite-stil. Spisebord med udtræk og seks stole af palisander (10)
Hepplewhite-stil. Spisebord med udtræk og seks stole af palisander (10). Hepplewhite-stil. One pillar table med messingsko og kvadratisk plade af finéret mahogni, udtræk og tre tillægsplader, samt 2 armstole og 4 stole af mahogni polstret med møbeslstof. Brugsspor og bord med ridser. H. 72, B. og D. 97 cm, 3 plader 63,5 cm. (10) Varunr: 4555741 SEK 2 549 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 12:10:00 SEK 733
Benze: 6 Stühle für Kinder / Schulstühle der 1960/70er Jahre. (6)
Benze: 6 Stühle für Kinder / Schulstühle der 1960/70er Jahre. (6) . Benze: 6 Stühle für Kinder / Schulstühle der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus massivem Buchenholz, Sitz und Rücken in Schichtholz. Maße Stühle: H. ca. 66 cm, B. ca. 35 cm, T. ca. 37 cm. Sitzhöhe: ca. 38 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teilweise Kratzer und Bestoßungen, stärkerer Lackabrieb. ... Varunr: 4419341 SEK 1 421 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-02-23 12:12:00 SEK 379
Par hvile-/ gyngestole betrukket med uld (2)
Par hvile-/ gyngestole betrukket med uld (2). Par hvile-/ gyngestole, model Ruza betrukket med lilla uldstof. H. 82 cm. L. 134 cm. B. 57 cm. Fremstår i original og ubrudt emballage. Første billeder er modelfoto. (2) Varunr: 4566163 SEK 2 549 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 12:13:51 SEK 1 083
Sæt på otte spisestuestole af sortstafferet birketræ, Biedermeier stil 1910-1920 (8)
Sæt på otte spisestuestole af sortstafferet birketræ, Biedermeier stil 1910-1920 (8). Otte spisestuestole af fineret, sortstafferet birketræ, gennembrudt ryg med vasemotiv, tilspidsede ben, sæder med gult og grønt stribet hestehår, 1910/1920. Brugsspor og en stol med løs samling (8) Varunr: 4549522 SEK 2 549 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 12:16:01 SEK 414
Skänk med lådor, svartlackat trä, nyare tillverkning
Skänk med lådor, svartlackat trä, nyare tillverkning. Skänk med lådor, svartlackat trä, nyare tillverkning. Front med 9 lådor. Höjd 75 cm, bredd 180 cm, djup 55 cm. Repor, märken. Varunr: 4562227 SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-02-23 12:21:00 SEK 300
Overpolstret lænestol
Overpolstret lænestol. Overpolstret lænestol, betrukket med kedesyet uld, løs nakkehynde med velour. Ben af bejdset træ. B. 80 cm. Sædeh. 42 vm. Fremstår med alders og brugsslitage, herunder let blegning. Varunr: 4563046 SEK 2 549 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 12:22:00 SEK 382
Soffbord 1900-talets första hälft
Soffbord 1900-talets första hälft. SOFFBORD med glasskiva, 1900-talets första hälft, art deco, bemålat underrede, skiva med dekor av fåglar, undertill med belysning, höjd ca 57, diameter ca 80 cm Varunr: 4570176 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-02-23 12:28:00
Se mer
Tamburmajor 24K gulddoubblé
Tamburmajor 24K gulddoubblé. Tamburmajor 24K gulddoubblé. Rörmekano Skånes Fagerhult. Etikettmärkt. 1970-tal. H 182 cm. Bruksslitage. Varunr: 4568766 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-02-23 12:32:00 SEK 325
To-personers lædersofa
To-personers lædersofa. To-personers sofa, sider ryg og løse hynder betrukket med brun læder. H. 62,5, SH. 40, L. 151 cm. Hynder med farveforskel. Varunr: 4554256 SEK 2 294 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 12:32:00 SEK 478
Bord af mahogni samt bordlampe, 1900-tallets slutning (2)
Bord af mahogni samt bordlampe, 1900-tallets slutning (2). Bord af fineret mahogni og bejdset træ, top med plakette hvori hul til internetledning. H. 77, B. 100, D. 54 cm. Hertil en bordlampe af delvist forgyldt metal H. 62 cm. 1900-tallets slutning. Brugsspor/mærker. (2) Varunr: 4566842 SEK 1 912 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-02-23 12:33:00 SEK 1 179
Serveringsvagn
Serveringsvagn. SERVERINGSVAGN, 1900-talets slut, mässing och glas, höjd 73, 77x45 cm Varunr: 4570178 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-02-23 12:36:00
Se mer
Verner Panton, 'system 123' vintage lounge stol
Verner Panton, 'system 123' vintage lounge stol. Verner Panton 1926 - 1998. Vintage lounge hvilestol / spisebordsstol, overpolstret med dybhæftet, patineret cognacfarvet læder. Monteret på trompetfod af støbt aluminium. Udført hos Fritz Hansen med stempel herfra. Se varenummer 4504526 & 4504532. Varunr: 4504531 SEK 12 745 DK, Kolding, Trianglen 2017-02-23 12:36:28 SEK 7 902
Severin Hansen. Sofabord med kakler
Severin Hansen. Sofabord med kakler. Severin Hansen for Haslev Møbler. Sofabord af fineret palisander, pladen ilagt kakler fra Royal Copenhagen, H. 51 B. 74 L. 74 cm. Fremstår med brugsspor; ridser, lakslitage og mærker. Varunr: 4566152 SEK 1 020 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-02-23 12:40:45 SEK 574
Canterbury og biblioteksstige af mahogni, regency stil (2)
Canterbury og biblioteksstige af mahogni, regency stil (2). Canterbury af mahogni, med greb og skuffe i sarg, monteret på hjul. Samt sammenklappelig biblioteksstige af mahogni med tre trin beklædt med præget grønt læder, Regency stil. Canterbury H. 49 cm, B. 45 cm, D. 33 cm. Biblioteksstige H. 68, b. 38, D. 31/56 cm. Brugsspor (2) Varunr: 4549588 SEK 2 549 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 12:45:00 SEK 2 167
Dansk møbelproducent, lænestol med læderbetræk
Dansk møbelproducent, lænestol med læderbetræk. Dansk møbelproducent, lænestol med læderbetræk. Fremstår med slitage. Siddehøjde 38 cm. Danmark sidste halvdel af 1900-tallet. Varunr: 4561363 SEK 1 275 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-02-23 12:45:18 SEK 414
JDS Architects for Muuto: To Muuto - Stacked modul uden bagbeklædning - ash (large) (2)
JDS Architects for Muuto: To Muuto - Stacked modul uden bagbeklædning - ash (large) (2) . JDS Architects for Muuto: To Muuto - Stacked modul uden bagbeklædning - ash (large). 65,4 x 43,6 x 35 cm. Med vægophæng. Fremstår nye og ubrugte i originalemballage. (2) Varunr: 4568262

SEK 2 294 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-02-23 12:52:00 SEK 1 179
Charles Eames. Kontorstol med armlæn, EA 219 'Full Leather'
Charles Eames. Kontorstol med armlæn, EA 219 'Full Leather' . Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, model EA 219 med armlæn af poleret aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempas fod i poleret aluminium med hjul. Fremstår med minimale brugspræg. Både sæde, ryg og bagside med betræk af lyst læder. Vippefunktion. Formgivet 1958. ... Varunr: 4529236 SEK 19 118 DK, Kolding, Trianglen 2017-02-23 13:01:00 SEK 15 294
Nattduksbord 1900-talets mitt
Nattduksbord 1900-talets mitt. NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-talets mitt, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 53, 40x32 cm Varunr: 4570183 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-02-23 13:04:00
Se mer
Lysberg, Hansen & Therp. Stor spisestue (17)
Lysberg, Hansen & Therp. Stor spisestue (17). Spisestue i Gustaviansk form af hvidlakeret træ, bestående af: rundt udtræksbord med marmoreret plade. H. 75 Ø 130 cm. 4 tillægsplader á 60 cm. Sæt på otte stole med profileret, gennembrudt rygstykke, sæder betrukket med velour. Serveringsbord på hjul, plade af glas. H. 60 L. 70 D. 45 cm. Skænk ... Varunr: 4554228 SEK 12 745 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 13:09:00 SEK 5 353
Lænestol med tremmeryg, af bøg og uld
Lænestol med tremmeryg, af bøg og uld. Lænestol med tremmeryg, af bøgetræ, sæde og ryg med løse hynder betrukket med lyst brunt uld. B. 63 cm. Sædeh. 43 cm. Små brugsspor. Varunr: 4569207 SEK 1 275 DK, Odense, Kratholmvej 2017-02-23 13:10:09 SEK 733
Fire spisetuestole med sivflet (4)
Fire spisetuestole med sivflet (4). Fire spisetuestole, ryg og sæde med sivflet, ben af bejdset træ. Sh. 46 cm. H. 105 cm B. 49 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 4570023 SEK 1 020 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 13:11:00 SEK 382
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 114  >>