Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 98  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Byrå 1800-tal
Byrå 1800-tal. BYRÅ, 1800-tal, gustaviansk stil, profilerad kalkstenskiva med fossildekor, med intarsia med festonger, lagerkrans, urnor samt havrekärve, mässingsbelag, totalhöjd ca 79, 113x53 cm; nyckel finns Varunr: 3746344 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 10:00:00
Se mer
Klaffbord i furu 1800-tal
Klaffbord i furu 1800-tal. KLAFFBORD, 1800-tal, furu, höjd 72, 98 x 32, klaffarna vardera 67, totallängd 167 cm Varunr: 3746348 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 10:16:00
Se mer
 Robin Day. Fire stabelstole af plast (4)
Robin Day. Fire stabelstole af plast (4) . Robin Day. Fire stabelstole med skal af plast, stel af forkromet stål. Udført hos Overman. H. 74, siddehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 3746890 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-07 10:19:58 SEK 679
Senbarock karmstol
Senbarock karmstol. KARMSTOL, senbarock, bonad ek, balusterformad ryggbricka, delvis svarvade ben, stoppad sits med pärlspikning, sitthöjd ca 42 cm Varunr: 3746350 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 10:24:00
Se mer
Vitrinskåp i rokokostil
Vitrinskåp i rokokostil. SALONGSSKÅP med vitrindel, 1900-talets första hälft, rokokostil, med intarsia, höjd 205, 126x45 cm, nycklar finns Varunr: 3746359 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 11:04:00
Se mer
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3). Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med chaiselong i to dybder. Stående på sorte træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozakfjedre, Hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt sort møbelstof. L. 365 cm, H. 82cm, D.85/150/190 cm. Fremstillet i EU. Leveres i... Varunr: 3683004

SEK 6 789 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 11:05:00 SEK 5 061
Kista i sheshamträ med fack för vinflaskor
Kista i sheshamträ med fack för vinflaskor. Kista i sheshamträ med fack för vinflaskor, samt skjutbar lådinredning. Beslag och detaljer i metall. Höjd: 45 cm. Bredd: 85 cm. Djup 50 cm. Varunr: 3752071

SEK 2 600 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-07 11:46:00 SEK 1 600
HAY T12. Kontorbord
HAY T12. Kontorbord. Kontor/konferencebord fra Hay. Plade af hvid laminat opsat på hvidlakeret stel af støbt aluminium. Bordpladens afrundede hjørner spejles i understellets rundinger, radius 12 mm, deraf navnet T12. L. 218, B. 218, H. 74 cm. Fremstår med minimale/få brugsspor. Skruer og møtrikker til samling ... Varunr: 3741988 SEK 4 938 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-07 11:56:00 SEK 463
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera Højrevendt. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera Højrevendt. Tre moduler (3) . Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med chaiselong samt puf. HØJREVENDT Stående på mørke træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozagfjedre, hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt møbelstof i farven "sort". Mål: H. 82 B. 285 D. 84-150 ... Varunr: 3670004

SEK 4 938 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 12:02:00 SEK 3 950
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6).
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6). . Sædehynder til Myren betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. (6) Varunr: 3668404

SEK 1 852 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 12:05:00 SEK 1 481
Moderne design. Sofabord med glasplade.
Moderne design. Sofabord med glasplade. . Moderne design. Sofabord med glasplade. Mål: 100x100 cm H. 51 cm. Alm.brugsspor. løs samling ved hjørne. Varunr: 3735316 SEK < 1 000 DK, Vejle, Dandyvej 2015-03-07 12:15:00 SEK 370
Senbarock stol
Senbarock stol. STOL, senbarock, sits med pärlspikad gyllenläder, stiliserade lejonfötter samt dekor, sitthöjd ca 48 cm Varunr: 3746380 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 12:32:00
Se mer
Spisebord, elmtræ
Spisebord, elmtræ. Spisebord med plade og stel af træ. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ. Stel fremstillet af bemalet elmetræ. Mål: H. 75 L. 200 B. 100 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor ... Varunr: 3663724

SEK 2 345 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 12:33:00 SEK 1 852
Nanna Ditzel. Fritstående skalsofa model ND82. Sort læder.
Nanna Ditzel. Fritstående skalsofa model ND82. Sort læder. . Nanna Ditzel 1923-2005. Fritstående skalsofa med sæde samt ryg betrukket med sort læder på stel af eg B. 137cm. Formgivet i 1952. Fremstillet hos Snedkergaarden, model ND82. Varunr: 3663987 SEK 34 565 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 12:58:00 SEK 27 158
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal. HÖRNSKÅP, två delar, 1800-tal, betsat trä med skuren dekor, inredning med skedhylla, höjd ca 207, 74x74 cm. Nycklar finns att hämta i Utlämningen Varunr: 3746386 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 13:00:00
Se mer
Vitrineskab, rød antikbemaling
Vitrineskab, rød antikbemaling. Vitrineskab i rød antik bemalet træ, indvendig sortmalet. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med glas. Varunr: 3699312

SEK 2 716 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-07 13:01:00 SEK 1 234
Gustavianska stolar i par
Gustavianska stolar i par. STOLAR, 1 par, gustavianska, sitthöjd 43 cm Varunr: 3746388 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 13:08:00
Se mer
Fire loungestole (4)
Fire loungestole (4). Fire loungestole med skal af formbøjet egefinér, forsidepolstret med brunligt stof. Ben af forkromet stålrør. H. 73, B. 58, D. 50 cm. Fremstår med mindre brugsspor og pletter. (4) Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 ... Varunr: 3740509 SEK 1 975 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-07 13:09:00 SEK 926
Pottskåp England
Pottskåp England. POTTSKÅP, 1800-tal, England, mahognyfanér, sarg, beslag i mässing, höjd ca 77, 49x49 cm Varunr: 3746390 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 13:16:00
Se mer
René Herbst 2 Stühle Sandow Stahlrohr (2)
René Herbst 2 Stühle Sandow Stahlrohr (2). 2 Stühle Sandow. René Herbst, Entwurf: 1928/29. Vernickeltes Stahlrohr, schwarze Gummibänder mit Stahlfedern. 81 x 49 x 42 cm. (2). Für all unsere Auktionen, die spätestens am 31.03.2015 auslaufen, bieten wir Ihnen gratis den Versand aller Waren, die von unserer Partnerspedition Windum ... Varunr: 3689224 SEK 5 522 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2015-03-07 13:26:00 SEK 3 221
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217 . Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol, Model EA-217, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk af original sort læder, femfasfod og armlæn i poleret aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Fremstår med minimale brugsspor. Varunr: 3406466 SEK 19 751 DK, Kolding, Trianglen 2015-03-07 13:59:00 SEK 15 431
Vitrineskab, blå antikbemaling
Vitrineskab, blå antikbemaling. Vitrineskab i blå antik bemalet træ, indvendig blåmalet. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med hønsenet. Varunr: 3728080

SEK 2 716 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-07 14:08:00 SEK 1 234
Gustaviansk gråmålad stol
Gustaviansk gråmålad stol . STOL, gustaviansk, 1700-tal, gråmålad, sitthöjd 45 cm Varunr: 3746403 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 14:12:00
Se mer
Kista / Vapenkista,  järn med inredning
Kista / Vapenkista, järn med inredning. Kista / Vapenkista i lackerat järn. Dörr med gallerlås, ej fungerande, utvändigt med tre stycken lås, ett par hänglås med nycklar medföljer, tidigt 1900-tal. Invändigt med förvaringsinredning i trä. Senare lös rullvagn medföljer. Mått B 58 cm, D 45 cm, H 46 exkl. rullvagn. Bruksslitage. Varunr: 3742564 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-03-07 14:14:29 SEK 375
Väggspegel troligen Svenskt Tenn
Väggspegel troligen Svenskt Tenn. VÄGGSPEGEL, troligen Svenskt Tenn, ram i mässing, höjd 75x45 cm Varunr: 3746409 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-07 14:36:00
Se mer
Seks hynder i cognacfarvet anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. (6)
Seks hynder i cognacfarvet anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. (6). Seks hynder i cognacfarvet anilin læder. Passer til Charles Eames skalstol model DAR. Mål: 40x41 cm. (6) Varunr: 3750356

SEK 1 852 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 14:39:00 SEK 1 481
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Varunr: 3648133

SEK 4 938 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-07 14:46:00 SEK 741
Spegel, gräddvit ram 100x74 cm
Spegel, gräddvit ram 100x74 cm. Spegel, gräddvit ram med dekor av bladverk och blommor i konstmaterial. Mått: 100x74 cm. Varunr: 3731990

SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-07 14:47:00 SEK 650
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.. 24 stk. forlængersko (14 mm) til 6 stk. Arne Jacobsen stole der hæver stolen med 14 mm uden synlig overgang. Kan bl.a. anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208 og Myren model 3101 og T-Stol model 3103 Modelfoto Varunr: 3749052

SEK 1 111 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-07 14:48:00 SEK 741
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4) Varunr: 3681427

SEK 3 210 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-07 14:54:00 SEK 2 963
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 98  >>