Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sideboard, lönnfaner och aluminiumben
Sideboard, lönnfaner och aluminiumben. Sideboard, lönnfaner och ben i gjuten aluminium. L: 152, B: 36, H: 75 cm. Smärre bruksspår. Varunr: 3547193 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-21 18:30:00 SEK 350
Bruno Mathsson, Dux, sängstomme Ulla, förkromat stålrör
Bruno Mathsson, Dux, sängstomme Ulla, förkromat stålrör. Säng modell "Ulla", formgiven av Bruno Mathsson. I förkromat stålrör. Delbar. Mått ca 203x166 cm. Framstår med smärre slitage. Varunr: 3543893 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-21 18:34:00 SEK 300
Vitrineskab, rød antikbemaling
Vitrineskab, rød antikbemaling. To-delt vitrineskab udført i fransk landstil. Udvendig rød antikbemalet, indvendig sortmalet. Overdel med profileret top, front med tre sprossede låger m/glas, herbag hylder. Underdel med skuffer samt låger med fyldninger. H. 199. L. 170. D. 41 cm. Udleveres i 2 kolliNyproducerede varer vurderes... Varunr: 3366335

SEK 11 096 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-21 18:44:00 SEK 4 192
Malmsten Soffa, formgiven 1960
Malmsten Soffa, formgiven 1960. Soffa Samsas, Carl Malmsten. Soffa "Samsas", Carl Malmsten Soffa, formgiven 1960. Klädsel i ulltextil med knappförsedd rygg, samt ben av bok.Höjd 85 cm, bredd 183 cm, djup 60 cm. Framstår med smärre slitage Varunr: 3548360 SEK 8 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-21 18:45:00 SEK 9 400
Michael Christensen. Rough #3 Daybed, sort læder.
Michael Christensen. Rough #3 Daybed, sort læder.. Michael Christensen. Rough #3 Daybed med stel af 10 mm fladstål og hynde af sort knapsyet læder. Daybed´en er en del af Rough Collection. Modelfoto. L. 190 cm. B. 80 cm. H. 31 cm. Usamlet i original emballage. Emballage-mål: 190 x 82 x 17 cm. og 96 x 23 x 15 cmNyproducerede varer vurderes ... Varunr: 3554978

SEK 16 027 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-21 18:50:00 SEK 4 315
SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv ubehandlet eg
SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv ubehandlet eg. SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv ubehandlet eg. Affaset bordplade, koniske ben monteret på massiv halvkugle. H. 46 L. 170 B. 65 cm. Usamlet i original emballage. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3546649

SEK 9 863 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-21 19:02:00 SEK 1 294
Poul M. Volther. Spisestole, model J46 (4)
Poul M. Volther. Spisestole, model J46 (4). Spisestole, Poul M. Volther af rødligt bemalet bøgetræ med tremmeryg. Formgivet i 1954. Fremstillet hos FDB, model J46. Fremstår med senere bemaling og lettere ledløse på ryg.(4) Varunr: 3547468 SEK 1 849 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:03:00 SEK 1 356
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort semianilin læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder samt to flettede læderstropper til gavl. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen medfølger ... Varunr: 3545019

SEK 9 863 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-21 19:05:00 SEK 2 836
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol. Bruno Mathsson. Pernilla lænestol med stel af formspændt lakeret bøgetræ, sæde/ryg udspændt med kanvas, sæde og armlæn betrukket med knapsyet uld. Formgivet 1944. Fremstillet hos DUX. Fremstår med lettere brugslitage og lettere løse samlinger på to hjørne. Varunr: 3547861 SEK 1 479 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:07:00 SEK 986
Stolar, teak, 'modell 88', Anderstrup Møbelfabrik, Danmark (6)
Stolar, teak, 'modell 88', Anderstrup Møbelfabrik, Danmark (6). Stolar, teak, 'modell 88', Anderstrup Møbelfabrik, Danmark. Höjd 78 cm, sitthöjd 44 cm. Smärre märken, en stol saknar träknoppar. (6) Varunr: 3549860 SEK 2 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-21 19:08:00 SEK 1 550
Stolar, fyra stycken, 1940-tal, björk
Stolar, fyra stycken, 1940-tal, björk. Stolar, fyra stycken, lackerad björk, stoppade sitsar i grön textil. 1940.tal. Mått H 90 cm, SH 45 cm. Smärre slitage. Varunr: 3552975 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-21 19:11:00 SEK 300
Lav skænk, elmetræ og ask
Lav skænk, elmetræ og ask. Lav skænk af fineret elmetræ, front med to skuffer, hvoraf en skuffe er turkis lakeret, ben af massivt ask.H. 53. L. 180 D. 41 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i... Varunr: 3533793

SEK 7 397 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:11:00 SEK 2 589
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varunr: 3518597

SEK 2 876 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-09-21 19:15:00 SEK 1 603
Stort vitrineskab, hvid antikbemaling (2)
Stort vitrineskab, hvid antikbemaling (2). Vitrine/Skab fire-fløjet i fransk landstil af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med fire fyldningslåger, herover fire skuffer samt fire låger med glasfyldninger og krydssprosser. Hvidmalet indretning med hylder. To delt. H. 195 B. 216 D. 40 cm. 2 kolli. Modelfoto (2) Varen kan ... Varunr: 3459215

SEK 14 794 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-21 19:15:00 SEK 5 425
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrineskab, hvid antikbemaling. Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. OBS ændrede åbningstider. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68,... Varunr: 3535962

SEK 9 863 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-21 19:15:00 SEK 2 096
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.. Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med to skuffer samt to låger bag hvilke hylder. Kan eventuelt benyttes som klædeskab/garderobeskab. H. 188 B. 98 D. 56. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Varen kan ikke... Varunr: 3497513

SEK 12 329 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-21 19:15:00 SEK 2 096
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm. Continental dobbelt seng. madras str. 180 x 200 cm. Fast base med ben i børstet stål. Madras monteret med posefjedre. 90 mm fastmonteret top madras med 50 mm memory skum. Alt monteret med stræk betræk. Liggehøjde: 63 cm. Soft/medium ligge komfort. I original emballage. Nyproducerede ... Varunr: 3408673

SEK 14 794 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-21 19:15:00 SEK 4 192
Bogskab i fransk landstil
Bogskab i fransk landstil. Bog skab af træ i fransk landstil. Antik bemalet i hvid farve. Falset bagbeklædning. 2 glaslåger samt 5 fastmonterede hylder. Møblet er fabrikssamlet. H. 215. B. 139. D. 41,5 cm. Fremstår i original emballage. NB! Køber skal hjælpe ved afhentning, da møblet skal håndteres af to ... Varunr: 3355165

SEK 9 863 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-21 19:15:00 SEK 2 281
Vitrineskab, fransk stil. gråbemalet
Vitrineskab, fransk stil. gråbemalet. Vitrineskab udført i fransk landstil gråfarvet antik bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glasdøre, samt glasruder i siderne, med dekorationslister rundt. fem hylder. H. 216 cm B. 148cm D. 40 cm. Vægt ca 110kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3519867

SEK 9 863 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-21 19:15:00 SEK 3 575
Bogskab i fransk landstil
Bogskab i fransk landstil. Bog skab af træ i fransk landstil. Antik bemalet i hvid farve. Falset bagbeklædning. 4 glaslåger, 3 fastmonterede hylder samt 4 skuffer. Møblet er fabrikssamlet. H. 200. B. 95. D. 41 cm. Fremstår udpakket - udstillingsmodel. NB! Køber skal hjælpe ved afhentning, da møblet skal håndteres ... Varunr: 3315409

SEK 8 630 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:17:00 SEK 1 356
Arne Jacobsen. Seks 'Syver' stole, Model 3107 (6+6)
Arne Jacobsen. Seks 'Syver' stole, Model 3107 (6+6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Seks stole model 3107, 'Syver' stole af formbøjet rødlakeret finér, ben af blankforkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mindre afslag. Seks stoleovertræk af sort læder medfølger. (6+6) Varunr: 3545103 SEK 8 630 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-21 19:18:00 SEK 5 548
Sängar, ett par, 1900-talets första hälft / mitt (2)
Sängar, ett par, 1900-talets första hälft / mitt (2). Sängar, ett par, 1900-talets första hälft / mitt. Ben med kannelyr, krön med blommor. Resårmadrasser från DUX medföljer. Huvudgavel höjd 90 cm. Madrasser mått ca 200 x 84 cm. Slitage, bruksspår. (2) Varunr: 3544958 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-21 19:19:00 SEK 2 100
Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design
Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design. Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med skuffe samt to låger bag hvilke hylder. H. 77 B. 129 D. 70. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. OBS ændrede åbningstider. ... Varunr: 3497516

SEK 11 342 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-21 19:25:00 SEK 1 479
Par kontorstole (2)
Par kontorstole (2). Par kontorstole. Betrukket med sort imiteret skind. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 55x50x20 cm.Modelfoto (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varunr: 3559648

SEK 1 726 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:25:00 SEK 955
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2)
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Kiara. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. L 215/175. D 96 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 219x106x56 + 178x106x56 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varunr: 3556971

SEK 22 191 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-21 19:27:00 SEK 8 137
Bernard Vuarnesson, Coffee Table Modell PAR4 - H40 für Sculptures Jeux
Bernard Vuarnesson, Coffee Table Modell PAR4 - H40 für Sculptures Jeux. Coffee Table Modell PAR4 - H40, französisches Design von Bernard Vuarnesson für Sculptures Jeux. Rahmenkonstruktion aus massivem Holz, vier verschiebbare und drehbare Einlegeplatten mit Holzrahmen und beigem / blauem Laminat. B. 70cm, H. 40cm, T. 70cm. Leichte Gebrauchsspuren, teilweise sind die ... Varunr: 3551310 SEK 5 507 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-09-21 19:28:00 SEK 3 212
Taburett på hjultrissor
Taburett på hjultrissor. Taburett i svart stoppad textil, djuphäftade knappar, svartlackerad ben i trä avslutade med hjultrissor i mässing. 1900/2000-tal. Mått B 98 cm, H 41 cm. Visst slitage. Varunr: 3554032 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-21 19:28:00 SEK 975
Långbord/matbord i fransk antik lantstil. Återbrukat gammal almträ
Långbord/matbord i fransk antik lantstil. Återbrukat gammal almträ . Bord i fransk antik lantstil. Bordskivan tillverkad av återbrukat gammalt almträ, tjocklek: 4,5 cm. Ben av patinerat järn i rustik stil. H. 79 cm, L. 300 cm, B. 100 cm. På grund av tidigare bruk av träet är varje enskilt bord unikt och att variationer därför förekommer. OBS! Modellfoto! Utlämnas ... Varunr: 3437713

SEK 14 100 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-21 19:30:00 SEK 2 500
To delt vitrine i sort bemalet træ
To delt vitrine i sort bemalet træ. To delt vitrine i sort bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelbillede.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3339641

SEK 9 863 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-21 19:31:00 SEK 4 068
Konsolbord med marmorskiva
Konsolbord med marmorskiva. Konsolbord, första delen av 1900-talet. Förgyllt trä, skivor av marmor. H. 75 cm. 67x35 cm. Varunr: 3555669 SEK 3 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-21 19:35:00 SEK 750
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >>