Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 70  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119
Charles Eames. Kontorstol, model EA-119 . Charles Eames. Kontorstol EA 119 med armlæn af forkromet aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempasfod i forkromet aluminium med hjul af plast. Sæde og ryg med betræk af blå uld, vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Miller. Modelfoto. Enkelte pletter på sæde. Varunr: 3488038 SEK 4 932 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-26 10:25:00 SEK 1 480
Travertintische / Beistelltische (4)
Travertintische / Beistelltische (4). Travertintische / Beistelltische: 3 quadratische Beistelltische mit gekanteter Tischplattenleiste und mittigem Fuß 2x H. 41, 60 x 60 cm, 1x H. 48, 62 x 62 cm, 1 Beistelltische mit seitlichen Plattenfüßen H. 47, B. 55, T. 35 cm, 1 Tisch mit oktogonaler Glasplatte auf Steinfuß, H. 41, Durchmesser ... Varunr: 3347665 SEK 1 379 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-26 11:03:00 SEK 414
Skuffemøbel
Skuffemøbel. Skuffemøbel af bemalet træ. 1900-tallet. 90 x 242 x 44 cm. Fremstår med kraftig slitage, afskalninger, defekter og mangler, delvist ukomplet. Varunr: 3486672 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 11:09:00 SEK 1 233
Barnstol i rokokostil
Barnstol i rokokostil. Barnstol i rokokostil. Höjd 54 cm, sitthöjd 20 cm. Varunr: 3486574 SEK 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-07-26 11:25:00 SEK 375
Dansk møbelproducent. To armstole 1960érne. (2)
Dansk møbelproducent. To armstole 1960érne. (2). Dansk møbelproducent. Armstol med stel af eg monteret med nappa h. 80 x 62 cm. Armstol af teak med sort nappa h. 72 x B.55 cm. Stolene fremstår med slitage og huller (2) Varunr: 3485402 SEK 986 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-07-26 11:30:02 SEK 432
Dansk møbelproducent, lav skænk i teak
Dansk møbelproducent, lav skænk i teak. Dansk møbelproducent; lav skænk i teak. Front med skydelåger bag hvilke der findes hylder. Herudover sektion med skuffer. Tilspidsede ben. Fremstår med brugsspor. Mål: L 218, H 74, D 40 cm. Varunr: 3487455 SEK 4 315 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-26 11:31:00 SEK 5 178
Zwei Sofas, cremefarbener Textilbezug (2)
Zwei Sofas, cremefarbener Textilbezug (2). Zwei Sofas, cremefarbener Textilbezug, 2-Personensofas auf verchromten runden Füßen, gepolsterte Sitz- und Rückenkissen, bezogen mit cremefarbenem Alcantarabezug, H. 77, L. 150, T. 86 cm. Bezug partiell mit Flecken und Berieb. (2) Varunr: 3386829 SEK 1 839 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-26 11:59:00 SEK 414
Skrivebord af teak, 1960'erne, dansk møbelproducent
Skrivebord af teak, 1960'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af teak, front med seks skuffer. 1960'erne, dansk møbelproducent. H. 73, 134 x 59 cm. Plade med nogle skruehuller. Der medfølger ingen nøgle. Varunr: 3489256 SEK 986 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-26 12:23:37 SEK 401
Spejlsæt af læder, Rough collection (2)
Spejlsæt af læder, Rough collection (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varunr: 3309793

SEK 3 206 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-26 12:37:00 SEK 1 418
Dækketøjsskab
Dækketøjsskab. Dækketøjsskab af hvidmalet og guldbronzeret træ, rigt udskåret med bladværk. H. 180 B. 94 D. 30 cm. Fremstår med slitage og afskalninger. Manglende greb, finerskader. Varunr: 3486649 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 13:01:00 SEK 370
Reol med låger, 21årh.
Reol med låger, 21årh.. Reol med hylder i sider samt to låger i midte bag hvilket hylde. Af bejdset træ/krydsfinèr. H. 114 L. 218 D. 32 cm. Fremstår med brugsslitage. Nøgle mangler, er ulåst. Varunr: 3476378 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 13:07:00 SEK 370
Poul M. Volther, skammel til 'Corona' lænestol, model EJ 5, sort læder
Poul M. Volther, skammel til 'Corona' lænestol, model EJ 5, sort læder. Skammel til 'Corona' lænestol, model EJ 5 af Poul M. Volther (1923-2001), formgivet 1962, fremstillet hos Erik Jørgensen. Udført skal fuldpolstret med sort læder, stel af børstet stål. Varunr: 3489107 SEK 7 398 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-07-26 13:30:34 SEK 7 398
Stolar, gustaviansk stil, 19/2000-tal (2)
Stolar, gustaviansk stil, 19/2000-tal (2). Stolar, gustaviansk stil, 19/2000-tal. Genombruten rygg med spjälor, lös stoppad sits, skuren dekor av fleuroner och kannelyr. Höjd 97 cm, sitthöjd 47 cm. Färg med slitage, klädseltyg med fläckar. (2) Varunr: 3487785 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-26 14:00:00 SEK 325
Butterfly chair / Flagermusstol
Butterfly chair / Flagermusstol. Butterfly chair / Flagermusstol. Stolen er udspændt med brun kanvas, sortlakeret rørstel. H. 88 cm. Udstillingsmodel. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varunr: 3485242

SEK 3 082 DK, Vejle, Dandyvej 2014-07-26 14:19:00 SEK 1 233
Butterfly chair / Flagermusstol.
Butterfly chair / Flagermusstol.. Butterfly chair / Flagermusstol. Stolen er udspændt med stof, 'kludetæppe', sortlakeret rørstel. H. 88 cm. Leveres usamlet i kasse. Modelfotos Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varunr: 3486232

SEK 3 082 DK, Vejle, Dandyvej 2014-07-26 14:19:00 SEK 1 480
Kommod, furu, jugend, tidigt 1900-tal
Kommod, furu, jugend, tidigt 1900-tal. Kommod, furu, jugend, tidigt 1900-tal. Front med skåpdörr, öppningsbart lock. Höjd 75 cm, bredd 50 cm, djup 43 cm. Varunr: 3478717 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-26 14:37:00 SEK 300
Matbord, teak, Style Station
Matbord, teak, Style Station. Matbord, teak, Style Station. Matbord i teak med kryssad och kopplad benställning. Mått: L 200 D 100 H 76 cm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. ... Varunr: 3424340

SEK 7 200 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-07-26 14:38:00 SEK 4 100
Sminkebord / toiletmøbel
Sminkebord / toiletmøbel. Sminkebord / toiletmøbel af bemalet træ, udskåret med bladværk. 1900-tallet. H. 173B.x 117 D. 36 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og afslag samt med manglende spejlglas. Varunr: 3486655 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 14:50:00 SEK 493
Paraply stativ
Paraply stativ. Paraply stativ af bemalet træ. H. 84 B. 70 D. 32 cm. Fremstår med slitage og afskalninger. Varunr: 3486643 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 14:53:00 SEK 370
Butterfly chair / Flagermusstol. . Butterfly chair / Flagermusstol. Stolen er udspændt patchwork demin-stof, forkromet rørstel. H. 88 cm. Modelfotos, leveres usamlet i kasse, mønster kan variere.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varunr: 3486189

SEK 3 082 DK, Vejle, Dandyvej 2014-07-26 15:00:00 SEK 1 480
Spisebord i fransk stil
Spisebord i fransk stil. Spisebord i fransk landstil, stel udført i hvid antikbemaling, smoked top. H. 79 cm. L. 160 cm. B. 79 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3456058

SEK 3 699 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-26 15:14:00 SEK 401
Skab, gråbemalet. 21årh.
Skab, gråbemalet. 21årh.. Skab af grålig bemalet træ. front med 4 skuffer samt 2 låger. udsmykket med skæringer. H. 156 B. 88 D. 45 cm. Fremstår med ridser/skrammer samt manglende skuffegreb. Varunr: 3476687 SEK 1 233 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 15:25:00 SEK 432
Sofabord
Sofabord. Sofabord af forgyldt træ, udskåret med bladværk, plade af lyst marmor. 60 x 92 x 59 cm. Fremstår med groft tilvirket plade og enkelte defekter / afslag. Varunr: 3486662 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 15:58:00 SEK 401
Sengeramme, hvidbemalet træ, model Fayence
Sengeramme, hvidbemalet træ, model Fayence. Sengeramme i hvidbemalet træ, model Fayence. Solid konstruktion med ned falsede lameller. Madras mål: 190x90 cm. Sengeramme mål: H. 98 B. 104 L. 201 cm. Leveres i to kolli. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3436035

SEK 4 192 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 15:58:00 SEK 1 480
Nanna Ditzel. Trinidad spisestuestole, model 3298 (6)
Nanna Ditzel. Trinidad spisestuestole, model 3298 (6) . Nanna Ditzel. Seks Trinidad spisestuestole med formbøjdet skal af ahorn, ben af forkromet stål. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. Fremstår med brugsridser/trykmærker på sæder. (6) Varunr: 3483359 SEK 8 877 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 15:59:00 SEK 7 644
Sofabord af teak med rå jernplade
Sofabord af teak med rå jernplade. Sofabord af teak med rå jernplade, løstliggende på gummiholdere. Stel med sprosser og underliggende tremmehylde. Alm. brugsspor. H. 46. 110 x 110 cm. Plade ca. 3 mm. Varunr: 3477005 SEK 1 233 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-26 16:08:00 SEK 432
Natborde (2)
Natborde (2). Natborde af bemalet træ, udskåret med bladværk. 1900-tallet. H. 63 B. 59 D. 34 cm. Fremstår med kraftig slitage, defekter, afslag, løst bagben, delvis defekt låge. Varunr: 3486639 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 16:45:00 SEK 432
Nanna Ditzel. Et par barstole model 3300 'Trinidad' (2)
Nanna Ditzel. Et par barstole model 3300 'Trinidad' (2). Nanna Ditzel 1923-2005. Et par barstole model 3300 'Trinidad' af formspændt lamineret hvidlakeret træ, stel af forkromet stålrør. Løse sædehynder af sort skind medfølger.Udført hos Fredericia møbler. Sædehøjde 80 cm. Fremstår med brugsspor. (2 Varunr: 3483374 SEK 4 932 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 16:59:00 SEK 2 096
Vitrine
Vitrine. Serviceskab / vitrine af hvidmalet og guldbronzeret træ, rigt udskåret med bladværk. Fremstår med slitage og afskalninger, defekte og løse låger, revner, mangler glas Varunr: 3486648 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-26 16:59:00 SEK 370
Par natskabe med spejlopsatse. Guldfarvet træ (4)
Par natskabe med spejlopsatse. Guldfarvet træ (4). Par natskabe, med marmorplader, af guldfarvet træ, med løststående spejlopsatse. fronter med skuffe samt låge. H. 134 B. 50 D. 40 cm. Fremstår med ridser/skrammer samt manglende låge/skuffegreb. (4) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3475321

SEK 1 480 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-26 17:04:00 SEK 555
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 70  >>