Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 88  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Elevationsseng KOZ by Lama.
Elevationsseng KOZ by Lama.. Elevationsseng KOZ by Lama. Ramme i lakeret bøg. Lamelbund kan indstilles ift vægt. Madras KOZ KS 3000-3 Elevationssengen virker iflg. rekvirent. Lauritz,com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3568121 SEK 987 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-10-22 09:52:00 SEK 370
Anya Sebton, 2 Lounge Sessel / Modulsofa aus der Area Serie für Lammhults (2)
Anya Sebton, 2 Lounge Sessel / Modulsofa aus der Area Serie für Lammhults (2). Anya Sebton, 2 Lounge Sessel / Modulsofa aus der Area Serie für Lammhults. Einführungsjahr 2009. Reduzierte, klassische Formgebung, Metalluntergestell, gepolsterter, schwarz, leicht genarbter Lederbezug. Die Sessel sind frei oder als Bank / Sofa positionierbar. Maße je Sitzelement / Sessel: B. ... Varunr: 3590903 SEK 5 514 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-22 10:26:21 SEK 551
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole (4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole med stel af formbøjet bøgetræ, sæde og ryg betrukket med sort stof. Fremstillet hos Magnus Olesen, Durup. Fremstår med limninger på kopstykker og stof på sæder med reparationer i form af klips. (4) Varunr: 3589019 SEK 987 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-22 10:55:16 SEK 1 080
Stresslæs lænestol med skammel (2)
Stresslæs lænestol med skammel (2). Stressless lænestol med tilhørende skammel betrukket med sort læder, stel af sæbebehandlet eg justerbar ryg. Fremstillet hos Ekornes, Norge. Fremstår med brugspor. (2) Varunr: 3589720 SEK 3 085 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 10:55:38 SEK 2 715
Satz von vier Sitzhocker / Puff / Hocker, quaderförmig (4)
Satz von vier Sitzhocker / Puff / Hocker, quaderförmig (4). Satz von vier Sitzhocker / Puff / Hocker, quaderförmig. Gepolsterter Korpus, schwarzer und weißer Bezug mit Ziernägeln / Applikationen. Unbezeichnet. H. ca. 42 cm, B. ca. 60 cm, T. ca. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils Kratzer und partielle Bereibungen, teils leichte Verschmutzungen / ... Varunr: 3509923 SEK 1 838 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-22 11:18:00 SEK 414
Alvar Alto: Par stole, model 66, hvid laminat
Alvar Alto: Par stole, model 66, hvid laminat. Alvar Alto: Par stole, model 66, foembøjet birk, sæder med hvid laminat. Fremstår med brugsslittage. (2) Varunr: 3590412 SEK 987 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 11:18:38 SEK 555
Pierre Cardin; par sofaer med gråt læder (2)
Pierre Cardin; par sofaer med gråt læder (2). Pierre Cardin; par sofaer. Betrukket med patineret gråt læder. Længdemål hhv 195/150 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3589860 SEK 3 085 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 11:23:37 SEK 370
Overpolstret lænestol
Overpolstret lænestol. Overpolstret lænestol, ben af eg, polstret med gknapsyet grøntnistret uld. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3588165 SEK 987 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 11:25:55 SEK 370
Bengt Lundgren, sybord, teak, 1950/60-tal
Bengt Lundgren, sybord, teak, 1950/60-tal. Bengt Lundgren, sybord, teak, 1950/60-tal. Triangulär form. Fanerad med teak samt i massivt lövträ. Lådor utdragbara från båda sidor. Låda inredd med hållare för trådrullar samt utdragbar garnvinda. Höjd 62 cm, längd 84 cm, bredd 54 cm. Ej märkt. Knoppar med avslag samt mindre avslag. Varunr: 3590035 SEK 4 500 SE, Örebro, Aspholmen 2014-10-22 11:36:00 SEK 2 500
Vitrineskab/køkkenvitrine, sort antikbemalet
Vitrineskab/køkkenvitrine, sort antikbemalet. Vitrineskab/køkkenvitrine i fransk landstil, to-delt af sort antikbemalet træ. Overskab med fire glaslåger, bag hvilke hylder. Underdel med smoked top, fire skuffer samt fire låger. H. 210 cm B. 214 cm. D. 55,5 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3594141

SEK 14 808 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 11:40:00 SEK 3 455
Dansk møbelproducent. Lænestol, overpolstret med rødt mecca.
Dansk møbelproducent. Lænestol, overpolstret med rødt mecca.. Dansk møbelproducent. Lænestol, overpolstret med rødt mecca og knapsyet i ryg. Ben og armlæn af træ. Forben på messingsko. H. 91 cm., B. 68 cm., D. 80 cm. Fremstår med alm. alders/brugspræg. Varunr: 3581448 SEK 987 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-10-22 11:48:00 SEK 370
Skænk af egetræ, front med tre døre udskåret med ornamentik. 1900-tallet.
Skænk af egetræ, front med tre døre udskåret med ornamentik. 1900-tallet.. Skænk af egetræ, front med tre døre udskåret med ornamentik, på drejede ben med sprosser. H. 88. L. 199. B. 53. 1900-tallet. Nøgle medfølger. Varunr: 3591296 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 11:49:00 SEK 1 172
Peter J. Lassen, Montana-modul med skuffer inkl sokkel
Peter J. Lassen, Montana-modul med skuffer inkl sokkel. Peter J. Lassen, f. 1930: Montana modul i grålakeret MDF med skuffer inkl. løs sokkel. Fremstår ubrugt. Mål; B 41, D 38, H 54 cm. Varunr: 3591147 SEK 3 085 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:14:07 SEK 1 419
Stouby - 3-pers. sofa med lys brunt læder
Stouby - 3-pers. sofa med lys brunt læder. Stouby - 3-pers. sofa med lys brunt læder, ben af bøg. Fremstår med let patineret læder, brugsspor, samt slittage på kanter. L. 195 cm. D. 85 cm. Sædehøjde 43 cm. Varunr: 3590339 SEK 3 085 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 12:18:45 SEK 771
Dansk møbelproducent. Spillebord, bejdset egetræ
Dansk møbelproducent. Spillebord, bejdset egetræ. Dansk møbelproducent. Spillebord af bejdset egetræ, drejlig foldeplade, sarg og ben med udskæringer. 1900-tallets begyndelse. H. 64 L. 94 B. 47 cm. Fremstår med delvis løs plade og kraftig skævhed på plade, stel med slitage. Varunr: 3588962 SEK 987 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-22 12:22:58 SEK 370
Paar Sessel Art Deco, Mahagonifurnier (2)
Paar Sessel Art Deco, Mahagonifurnier (2). Paar Sessel Art Deco, Mahagonifurnier lackiert, Blockfüße, Seiten mit Streben, vorgezogene runde Armlehnen, gepolsterter Sitz und Rückenlehne, bezogen mit cremefarbenem Stoff, H. 90, L. 72, T. 80 cm. Gebrauchsspuren, partiell Kratzer und Berieb. Unter Warennummer 3569408 wird passend dazu ein ... Varunr: 3557133 SEK 8 271 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-22 12:24:00 SEK 5 514
Par stole i formbøjet bøg  med læder (2)
Par stole i formbøjet bøg med læder (2). Par lænestole udført i formbøjet bejdset bøg, polstret med brunt skind. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3590343 SEK 1 234 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 12:24:00 SEK 401
Kasper Salto. Spisestole, model 2800, Fredericia Furniture. (6)
Kasper Salto. Spisestole, model 2800, Fredericia Furniture. (6) . Kasper Salto. Sæt på seks spisestole / stabelstole, model 2800, af formspændt ahorn. H. 81 cm Sædehøjde 45 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Fremstår med brugsmærker, små afslag. (6) Varunr: 3592121 SEK 3 085 DK, Vejle, Dandyvej 2014-10-22 12:24:00 SEK 926
Børge Mogensen. Reolsystem af teaktræ (4)
Børge Mogensen. Reolsystem af teaktræ (4). Børge Mogensen 1914-1972. reolsystem af teaktræ i 3 dele bestående af: Kommode/underdel med låger bag hylder, overskab med glaslåger. H. 123 cm. L. 100 cm. B. 46 cm. Hyldereol H. 133 cm. L. 122 cm B. 26 cm. Skab med låger, lågerne er låst, ingen nøgle. H. 65 cm. L. 100 cm. B. 46 cm. Fremstår med ... Varunr: 3591546 SEK 1 234 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:26:41 SEK 463
Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ
Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ. Facetslebet spejl i oval ramme af forgyldt og forsølvet træ, top prydet med fugle, blomster og bladværk. H. 67, B. 73 cm. Ca. 1900. Fremstår med enkelte afslag og reparationer. Varunr: 3588668 SEK 1 851 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 12:27:00 SEK 463
Hans J. Wegner. Spisebord af massiv valnød
Hans J. Wegner. Spisebord af massiv valnød. Hans J. Wegner. Spisebord, model CH-327. Plade af massiv valnød. Fremstillet af Carl Hansen og Søn. H. 72 cm. L. 250 cm. B. 95 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3591552 SEK 34 553 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:27:57 SEK 22 213
Arne Jacobsen 1902-1971. Fire stole model 3107 (4)
Arne Jacobsen 1902-1971. Fire stole model 3107 (4). Arne Jacobsen 1902-1971. Fire stole model 3107, 'Syver' stole af formbøjet lakeret finér, ben af blankforkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med markante brugsspor på skaller. (4) Varunr: 3591553 SEK 2 468 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:28:31 SEK 2 283
Chr. VIII sofa af mahogni, 1800-tallet
Chr. VIII sofa af mahogni, 1800-tallet. Chr. VIII sofa af fineret mahogni, svungen ryg og sider, forben i form af dyrepoter, ompolstret med grønt uld. L. ca. 180 cm. Brugsspor, herunder enkelte afslag i finer, og delvist løse kæder. Reparation på rygstykke. Varunr: 3591559 SEK 1 851 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:31:51 SEK 864
Tisch Mahagonifurnier
Tisch Mahagonifurnier . Tisch Mahagonifurnier, ovale Tischplatte auf zwei gedrechselten Säulen mit jeweils drei Füßen auf Rollen, H. 75, L. 210, T. 97 cm. Gebrauchsspuren und Kratzer. Varunr: 3564415 SEK 5 514 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-22 12:32:00 SEK 2 068
Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipse spisebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipse spisebord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipse spisebord, plade af senere sortlakeret bøg, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor herunder anløb på ben samt ridser på plade. Varunr: 3591563 SEK 1 234 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:32:40 SEK 2 036
Dansk møbelproducent; firepersoners sofa betrukket med sort skind
Dansk møbelproducent; firepersoners sofa betrukket med sort skind. Dansk møbelproducent; firepersoners sofa med ben af Santos palisander. Stel og løse hynder betrukket med patineret sort skind. Fremstår med brugsspor. Vipper på ben. Mål: L 243 cm. Varunr: 3591565 SEK 4 936 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 12:33:22 SEK 3 949
Bengt Lundgren, sybord, teak, 1950/60-tal. Bengt Lundgren, sybord, teak, 1950/60-tal. Triangulär form. Fanerad med teak samt i massivt lövträ. Lådor utdragbara från båda sidor. Låda inredd med hållare för trådrullar samt garnvinda. Höjd 62 cm, längd 84 cm, bredd 54 cm. Ej märkt. Knoppar med avslag. Garnvinda går ej att dra ut helt. Varunr: 3590037 SEK 4 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-10-22 12:37:00 SEK 3 700
Empireformet sofa og bord (2)
Empireformet sofa og bord (2). Empireform sofaensemble af mahogni, bestående af: Sofa, buet ryg, svungne ben, monteret med rødt velour H. 118 cm L. 157cm. D. 72 cm. siddeh. 52 cm. og ovalt salonbord med svungne ben H. 73 cm L. 127 cm B. 91 cm (2) Varunr: 3591601 SEK 1 851 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 12:45:16 SEK 463
Arne Jacobsen sæt på fem 'Syveren' stole model 3107. (5).
Arne Jacobsen sæt på fem 'Syveren' stole model 3107. (5).. Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på fem 'Syveren' stole, model 3107, fuldt polstret, originalt betrukket med grå uld, ben af blankforkromet stålrør, sædehøjde 45 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Alm. brugspræg. (5). Varunr: 3590687 SEK 3 085 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 12:50:48 SEK 2 406
Hans J. Wegner - Lænestol model GE 375
Hans J. Wegner - Lænestol model GE 375 . Lænestol af Hans J. Wegner med stel af massivt lakeret egetræ, løse hynder betrukket med lyst nistret uld. Fremstår med defekt gjorde. Formgivet 1959. Fremstillet hos Getama, model GE-375. Fremstår med lettere brugsspor og skjolder på armlæn samt knækkede gjorde. Se tillige varenr. 3591469 Varunr: 3591471 SEK 3 085 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 12:53:00 SEK 1 357
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 88  >>

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis