Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Indigo Design, to bordplader af massiv røget eg (2)
Indigo Design, to bordplader af massivt oliebehandlet eg, der giver overfladen et røget look. Pladerne måler hver: L. 180 B. 90 cm. Tykkelse 3 cm. Vægt ca. 40 kg. I original emballage. Bemærk: stel på foto medfølger ikke (2)
Varunr: 4674372

SEK 1 438 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-08-2017
13:22:00
SEK 915
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, fanerad med teak och ek, löstagbar bricka, låda i sargen, på hjul, skiva i glas, höjd ca 60, 74x41 cm
Varunr: 4746350
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-08-2017
13:28:00
Se mer
Johannes Foersom og Peter Hiort Lorenzen. Fire armstole i sort læder, model Flamingo / EJ205 (4)
Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen. Fire armstole polstret med sort læder på drejbar firpasfod i stål. Formgivet 2002. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 205 'Flamingo'. Fremstår med minimale brugsspor. (4) Professionel eftermonteret med stel fra anden producent.
Varunr: 4742180
SEK 26 152 DK, Kolding, Trianglen 19-08-2017
13:36:00
SEK 15 691
Skænk / tvmøbel af eksotisk hårdttræ.
Skænk / tvmøbel udført i eksotisk hårdttræ. Skuffer med lakeret front samt sømbeslået metal front. Greb af jern. Skråstillede ben af sort lakeret jern. Afrundede hjørner. H. 72 cm. B. 145 cm. D. 40 cm.
Varunr: 4711136

SEK 4 184 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-08-2017
13:37:00
SEK 2 877
Bergère Louis XVI stil
BERGÈRE, 1900-talets mitt, Louis XVI-stil, skuren dekor, förgylld, sitthöjd ca 47, totalhöjd 110 cm
Varunr: 4746352
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-08-2017
13:42:00
Se mer
2 borde af bøg og sort laminat (2)
2 borde med stel af formbøjet bøg, med ilagt plade af sort laminat. Mål: 120x75 cm. H. 73 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4748920
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 19-08-2017
13:46:00
SEK 392
Tre væghængte vitrineskabe. Grå antikbemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i grå antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 25 cm. Modelfoto.
Varunr: 4715616

SEK 1 569 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-08-2017
13:48:00
SEK 458
Byrå
BYRÅ, 1900-tal, med 4 lådor, bemålad i vitt, beslag i mässing, ben med hjultrissor, höjd ca 82, 106x50 cm
Varunr: 4746353
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-08-2017
14:00:00
Se mer
Tore Lassen & Søren Nielsen / Radius, 2 barstole samt et bord (3)
Tore Lassen & Søren Nielsen / Radius, 2 barstole moel Rail af forkromet stål og fineret ahorn samt et bord af ukendt fabrikat H. 110 cm. Diam. Ø 70 cm. Fremstår med brugsspor. (3)Denne vare er en del af en større samling møbler oa., Det er inventaret fra Middelfart, Ejby og Nr. Aaby kommunes ...
Varunr: 4750430
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 19-08-2017
14:02:00
SEK 556
Bänk i teak
BÄNK/ MEDIABÄNK, teak 1960-tal, mässingsbeslag, höjd ca 32, 100x33 cm
Varunr: 4746355
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-08-2017
14:14:00
Se mer
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.
Varunr: 4662008

SEK 5 230 DK, Odense, Kratholmvej 19-08-2017
14:15:00
SEK 2 746
Seks skole /stabelstole af teak og stål (6)
Seks skole /stabelstole af teak og stål. Fremstår med alders og brugsslitage. Modelfotos. (6)
Varunr: 4743636
14:30:00
SEK 392
3 stumtjenere (3)
3 Stumtjenere, forkromet stål, 2 i samme design, én i andet design. H. ca. 188 cm. Fremstår med brugsspor. Denne vare er en del af en større samling møbler oa, Det er inventaret fra Middelfart, Ejby og Nr. Aaby kommunes tidligere rådhuse, som sælges ud i forbindelse med at de samles og flytter ...
Varunr: 4750427
14:55:00
SEK 523
Karmstol 1800-tal
KARMSTOL, England, 1800-tal, mahogny, genombruten ryggbricka med kopplat spjällknippe, sitthöjd ca 44 cm
Varunr: 4746360
15:00:00
Se mer
Sideboard 1950/60-tal
SIDEBOARD, 1950/60-tal, fanérat i teak, invändigt med hyllplan tre lådor, höjd ca 108, 110x45 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varunr: 4746361
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-08-2017
15:07:00
Se mer
Bogreol i fransk landstil. Hvid antikbemaling
Bogreol i fransk landstil. Antikbemaling i hvid. Front med hylder, tre låger, samt flere skuffer. Bestående af to moduler. H. 238 cm. L. 145. D. 41 cm. OBS. dekorations stige medfølger ikke. Modelfoto.
Varunr: 4725736

SEK 5 884 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-08-2017
15:15:00
SEK 1 308
Sigurd Larsen for Formel A, modulsofa model Flokk
Sigurd Larsen for Formel A, modulsofa model FLOKK. Tre moduler, heraf én chaiselongue. Sofaen er designet af den danske arkitekt Sigurd Larsen for Formel A. Sofaen er betrukket med velvet shade velour-betræk og ben af egetræ. Hynder af polyuretan skum med en bund af nozag-fjedre. Sigurd ...
Varunr: 4738850

SEK 11 114 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-08-2017
15:20:00
SEK 8 369
Fåtölj Louis XV stil
FÅTÖLJ, Louis XV stil, 1900-talets första hälft, skuren dekor, dekorspik, lös sittplymå, sitthöjd ca 40, totalhöjd 86 cm
Varunr: 4746363
15:21:00
Se mer
Vitrineskab, hvid antikbemaling.
Vitrine/Skab i fransk stil af hvid antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Fem løse hylder. Front med to glasdøre. H. 225 cm B. 127cm D. 47 cm. dia060ww OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på Rovsingsgade 68, 2100 København Ø ...
Varunr: 4749029

SEK 4 446 DK, Herlev, Dynamovej 19-08-2017
15:21:00
SEK 3 400
Dansk møbelproducent. Briks / daybed, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Briks / daybed med løs springmadras og ryglæn betrukket med hhv. rødt og sort møbelstof, runde tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1960'erne. L. 190 B. 78 cm. Fremstår med brugsspor, slitage og pletter på stof samt enkelte manglende knapper.
Varunr: 4739493
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-08-2017
15:37:39
SEK 425
Dansk møbelproducent. Briks / daybed med løs springmadras og ryglæn betrukket med hhv. rødt og sort møbelstof, runde tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1960'erne. L. 190 B. 78 cm. Fremstår med brugsspor, slitage og pletter på stof.
Varunr: 4739492
15:37:54
SEK 425
Spegel Louis seizestil
SPEGEL, 1900-talets mitt, Louis Seizestil, bronserad samt bemålad, krön med dekor i form av plym, höjd ca 102, bredd ca 63 cm
Varunr: 4746366
15:42:00
Se mer
Fire kontormoduler /arkivskabeaf bøg, med grå toplade (4)
Fire kontormoduler /arkivskabe af fineret bøg, med grå toplade. beregnet for hængemapper. Måler hver: B. 80 cm. D. 44 cm. H. 94 cm. Der medfølger 2 nøgler. Fremstår med alders og brugsspor. (4)
Varunr: 4749118
15:46:00
SEK 392
Spegel art deco
SPEGEL, tenn, art deco, krönet i form av bågskytt, höjd 57, diameter 47 cm
Varunr: 4746367
15:49:00
Se mer
Hollywood Regency, Sofatisch / Couchtisch
Hollywood Regency, Sofatisch / Couchtisch. Goldfarbene Messingkonstruktion mit facettierter Glasplatte. H 48, L 115, T 65 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 4747060
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-08-2017
15:58:24
SEK 924
Sieben Stühle für Brunner (7)
Sieben Stühle für Brunner. Sechs Stühle Modell milanolight. Gestell Rundstahlrohr. Sitzschalen aus Buchensperrholz. Verschiedene Polster, Stoffe und Farben. Fünf Stühle mit Armlehnen. Ein Stuhl Modell fox. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschale aus Buche. Vollpolsterung. Mit ...
Varunr: 4747066
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-08-2017
16:03:33
SEK 438
Byrå lackarbete
BYRÅ, lackarbete, Kina, 1900-tal, 4 lådor, dragringar i metall, dekor av sångfågel samt pion, höjd ca 77, 46x34 cm
Varunr: 4746369
16:07:00
Se mer
Topmadrasser, latex
Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2)
Varunr: 4704343

SEK 3 923 DK, Helsingør, Støberivej 19-08-2017
16:19:00
SEK 883
Jalousiskabe med reoloverdele og kassetter på hjul af bøg
Jalousiskabe med reoloverdele og kassetter på hjul af fineret bøg. Mål henholdsvis 106x42 cm. H. 192 cm. og 82x40 cm. H. 70 cm. Der medfølger én nøgle. Fremstår med brugsspor og en del ridser. Denne vare er en del af en større samling møbler oa., Det er inventaret fra Middelfart, Ejby og Nr. Aaby...
Varunr: 4751127
16:43:00
SEK 425
Paret småbord med marmorerade skivor (2)
Paret småbord med marmorerade skivor. Underrede i mörkbetsat trä, runda skivor i marmorerad konststen. Märkta 'Marmorino, Danmark' Dia: 65 cm H 50 cm Bruksslitage. (2)
Varunr: 4720595
SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-08-2017
17:14:00
SEK 350
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >>