Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl (2)
To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl (2). To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl. Mål ca. 112x78 cm.. og Diam. Ø 100 cm. Små brugsspor. (2) Varunr: 4635521 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 09:21:00 SEK 420
Bordskivor i valnöt
Bordskivor i valnöt. VITRA, bordsskivor, 3 st, valnötsfanér, etikettmärkta, 230x107 cm vardera Varunr: 4641242 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:09:00
Se mer
Karmstolar Confidencen
Karmstolar Confidencen. PER ÖBERG, karmstolar, 1 par, "Confidencen". brännmärkta "Confidencestolen 1985" samt numrerade 066 resp 070, brännmärkta PÖ (Per Öberg (arkitekt), JH (Johan Hellström prototypsnickare), SPS (Sven Philip Sörensen donator), gråbetsade, sitthöjd ca 43 cm. Varunr: 4641244 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:15:00
Se mer
Aktenschrank mit Bauernmalerei
Aktenschrank mit Bauernmalerei . Aktenschrank mit Bauernmalerei, gefertigt aus Holz, handstaffiert, rechteckiger Korpus mit 4 Schubladen. Maße ca.: Höhe ca.: 147,5 cm, Breite ca.: 52,5 cm, Tiefe ca.: 64 cm. Altersgemäßer Zustand mit intensiven Gebrauchspuren, restaurierungsbedürftig. Varunr: 4642015 SEK 1 152 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 10:20:20 SEK 384
MDF Italia soffbord
MDF Italia soffbord. MDF Italia, soffbord, gullackerad stomme med glasskiva, höjd ca 30, 140x80 cm Varunr: 4641246 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:21:00
Se mer
Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg.
Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg.. Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg, front med fire skuffer, på runde tilspidsede drejede ben. H. 73,5 cm. L. 143 cm. D. 70,5 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage på pladen, en skuffe mangler, Nøgle medfølger ikke. Varunr: 4642089 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 10:37:39 SEK 840
Fåtölj av dansk snickarmästare
Fåtölj av dansk snickarmästare. FÅTÖLJ, Danmark, 1940-tal, stoppad klädsel i honungsfärgat fårskinn, djuphäftade knappar i läder, ben och armlän i ek, höjd 95 cm Varunr: 4641252 SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:39:00
Se mer
Karmstolar rokokostil
Karmstolar rokokostil. KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets mitt, rokokostil, skuren dekor, småmönstrad klädsel, höjd ca 95, sitthöjd ca 39 cm. PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen Varunr: 4641255 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:48:00
Se mer
Charles Eames. Sæt på fire Soft Pad armstole, model EA-208 'Full Leather' (4)
Charles Eames. Sæt på fire Soft Pad armstole, model EA-208 'Full Leather' (4). Charles Eames 1907-1978. Sæt på fire Soft Pad armstole i forkromet aluminium, model EA-208. 'Full Leather'. Armlæn, sæde og ryg med betræk af sort, læder. Formgivet 1969. Fremstillet og mærket hos Vitra. (4) Varunr: 4498401 SEK 64 627 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 10:57:00 SEK 49 117
Spegelbyrå nyrokoko
Spegelbyrå nyrokoko. SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanérad i valnöt, skulpterad dekor, höjd ca 177, 106x53 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen Varunr: 4641259 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:06:00
Se mer
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varunr: 4635793

SEK 3 878 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 11:15:00 SEK 1 163
Roger Persson fåtöljer
Roger Persson fåtöljer . ROGER PERSSON, "Happy swing-låg", fåtöljer, 1 par, för Swedese, gung/snurrfunktion, manchester, sitthöjd ca 40 cm Varunr: 4641264 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:21:00
Se mer
Cube Design, 4 konferencestole på hjul (4)
Cube Design, 4 konferencestole på hjul (4) . Cube Design, 4 konferencestole af fineret ask, forsidepolstret med gråt alcantara, grålakeret 5-pas fod afsluttet på hjul. Modelfotos. Fremstår med små brugsspor. (4) Varunr: 4637188 SEK 1 939 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 11:23:00 SEK 388
Karmstolar Karl Johan-stil
Karmstolar Karl Johan-stil. KARMSTOLAR, 1 par, omkring 1900, Karl Johan-stil, mahogny, textilklädd sits, sitthöjd ca 45 cm Varunr: 4641266 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-05-01 11:27:00
Se mer
Karmstolar Karl Johan-stil
Karmstolar Karl Johan-stil. KARMSTOLAR, 3 st, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, fanérade i mahogny, ryggbricka med dekor av lagerkrans, stoppade sitsar, randig klädsel, höjd ca 92, sitthöjd 46 cm. PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen Varunr: 4641268 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:33:00
Se mer
To højryggede Windsor stole af elmetræ, 1900-tallet (2)
To højryggede Windsor stole af elmetræ, 1900-tallet (2). To højryggede Windsor stole af elmetræ, 1900-tallet. H. 103 Sh. ca. 47 cm. Fremstår med brugsspor, en stol monteret med beslag under sæde til forstærkning af ben. (2) Varunr: 4642083 SEK 1 034 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 11:36:38 SEK 679
Par armstole / 'kongestole' af bøg, 1900-tallet (2)
Par armstole / 'kongestole' af bøg, 1900-tallet (2). Par armstole / 'kongestole' af bejdset bøg, barokform, 1900-tallets 1. halvdel. Prydet med udskæringer i form af stiliseret bladværk og akantus, spiralsnoninger, svungne armlæn med volutter, m.m. Billedvævet betræk. H. 116. B. 67. Sædeh. 47 cm. (2) Varunr: 4641980 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 11:37:00 SEK 1 680
Konvolut Bürotische von Weinkath (4)
Konvolut Bürotische von Weinkath (4) . Konvolut Bürotische von Weinkath, Tischplatte aus Laminat, weiß. 4 Stahl-Beine. Maße: H. 75 cm, B. 80 cm, L. 160 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (4) Varunr: 4643059 SEK 1 920 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-01 11:44:00 SEK 384
Konvolut Bürotische von Weinkath (4) . Konvolut Bürotische von Weinkath, Tischplatte aus Laminat, weiß. 4 Stahl-Beine. Maße: H. 75 cm, B. 80 cm, L. 160 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (4) Varunr: 4643060 SEK 1 920 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-01 11:44:00 SEK 384
Vier Bürostühle AluMedic 15 von Wagner (4)
Vier Bürostühle AluMedic 15 von Wagner (4). Vier Bürostühle AluMedic 15 von Wagner Sitz- und Rückenlehne gepolstert mit schwarzem Stoffbezug, Aluminium-Fußkreuz auf Rollen, schwarz lackiert. Dreidimensionalen beweglichen Dondola®-Sitzgelenk. Armlehne höhen- und breitenverstellbar. Herstelleraufkleber unterseitig. Maße: SH: 43-52 cm, SB:... Varunr: 4642349 SEK 1 440 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-01 11:45:00 SEK 384
Dansk møbelproducent; lav skænk i palisander
Dansk møbelproducent; lav skænk i palisander. Dansk møbelproducent; lav skænk i palisander. Skrå front med skydelåger bag hvilke hylder, skuffer og barsektion. Hvilende på skråtstillede ben. Senere tilvirket. Fremstår med brugsspor herunder lugtgener. Mål; L 199, D 46, H 85 cm. Varunr: 4641930 SEK 3 878 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:46:00 SEK 1 680
Bokhylla jugend
Bokhylla jugend. BOKHYLLA, 1900-talets början, jugend, med sarg, fanérad i mahogny, höjd ca 132, 91x31 cm Varunr: 4641273 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:48:00
Se mer
Armstol af teak, mrk APO Møbler
Armstol af teak, mrk APO Møbler. Armstol af teak, mrk APO Møbler. B. 63 cm. Sædeh. 48 cm. Fremstår udtøret, med brugsslitage og let løs i samlinger. Varunr: 4641744 SEK 1 034 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 11:49:46 SEK 452
Ausziehbarer Tisch
Ausziehbarer Tisch. Ausziehbarer Tisch gefertigt aus Holz mit Quadratischer bez. rechteckiger Tischplatte. Maße ca.: H. 70 cm, B. 80 - 160 cm, T. 80 cm. Der Tisch befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchspuren. Varunr: 4465423 SEK 2 400 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 11:54:00 SEK 384
Bogskab af fyrretræ, ca. 1900
Bogskab af fyrretræ, ca. 1900. Bogskab af fyrretræ, i fronten to låger bag hvilke hylder. H. 184 B. 114,5 D. 40,5 cm. Nøgle medfølger. Varunr: 4641657 SEK 1 939 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-05-01 11:54:00 SEK 452
Dansk møbelproducent. Lænestol i teak
Dansk møbelproducent. Lænestol i teak. Dansk møbelproducent. Lænestol med stel i teak, sider og løse hynder polstrede med uld, H. 41/78 cm. Brugsspor. Varunr: 4641738 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:55:00 SEK 420
Charles Eames: Model 'Segmented Table' konference/ spisebord
Charles Eames: Model 'Segmented Table' konference/ spisebord. Charles Eames. Bord, konference/ spisebord model 'Segmented Table'. Stel i poleret aluminium med stamme bindestykket i sortlakeret metal. Bordplade i eg. Gummiliste på kant. Designet i 1964. H. 73 cm. L. 230 cm. B. 130 cm. Fremstår med udfyldninger enkelte steder i pladen. Varunr: 4642307 SEK 15 511 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-01 11:55:29 SEK 10 082
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fire stole af formbøjet bøgetræ (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fire stole af formbøjet bøgetræ (4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fire stole med stel af formbøjet lakeret bøgetræ. Fremstillet hos Magnus Olesen, Durup, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, revner på stel. (4) Varunr: 4642289 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:56:38 SEK 388
Karmstolar Confidencen
Karmstolar Confidencen. PER ÖBERG, karmstolar, 1 par, "Confidencen". brännmärkta "Confidencestolen 1985" samt numrerade 075 resp 080, brännmärkta PÖ (Per Öberg (arkitekt), JH (Johan Hellström prototypsnickare), SPS (Sven Philip Sörensen donator), gråbetsade, sitthöjd ca 43 cm. Varunr: 4641275 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 12:00:00
Se mer
Stouby. Øreklapstol betrukket med brunt læder
Stouby. Øreklapstol betrukket med brunt læder. Stouby. Øreklapstol betrukket med brunt læder, ben af bøg. H. 105 cm. B. 70 cm. D. 86 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varunr: 4642317 SEK 1 939 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 12:00:08 SEK 420
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >>