Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 84  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Otte Flux Junior stole model Pure White (8)
Otte Flux Junior stole model Pure White (8) . Otte Flux Junior stole, Pure White. Hver stol udført i et helt stykke polypropylen, kan foldes sammen til en stor kuvert. (8) Leveres i original emballage. Nypris. 4400 Varen kan ikke besigtiges eller afhentes i Herlev. Udlevering kan ske tirsdage fra 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 ... Varunr: 3559633

SEK 1 119 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-31 19:24:43 SEK 590
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrineskab, sort antikbemaling. Vitrineskab i sort antik bemalet træ, hvidmalet indvendigt. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med hønsenet.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3586693

SEK 2 735 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-31 19:25:00 SEK 1 243
To delt vitrine i sort bemalet træ
To delt vitrine i sort bemalet træ. To delt vitrine i sort bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto. Varunr: 3403906

SEK 4 351 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-31 19:26:00 SEK 3 481
Bernt Petersen, hvilestole (2)
Bernt Petersen, hvilestole (2). Bernt Petersen. Et par hvilestole af fyrretræ beklædt med læder. Fremstår med pletter. H 68 cm, SH 36 cm. (2) Varunr: 3599651 SEK 3 729 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:26:03 SEK 6 215
Seks hynder til Wegner´s Ystol. (6)
Seks hynder til Wegner´s Ystol. (6) . Sæt på seks hynder til H. J. Wegners Y-stol, betrukket med sort læder. (6) )Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3581302

SEK 3 108 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-31 19:27:00 SEK 2 486
Hans J. Wegner. Tre stole af egetræ, model CH-38 (3)
Hans J. Wegner. Tre stole af egetræ, model CH-38 (3) . Hans J. Wegner 1914-2007. Tre stole af patineret egetræ, sæde monteret med flettet papirgarn. Sh. 44 cm. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-38. Fremstår med brugsspor/patina. (3) Varunr: 3601670 SEK 3 108 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-31 19:27:00 SEK 2 735
Peter Karpf: Agitari Lounge stol i formspændt eg.
Peter Karpf: Agitari Lounge stol i formspændt eg. . Agitari loungestol. Design: Peter Karpf. Lounge stol med skal udført i sortlakeret egefiner, forsidepolstring af rødt uld "Field 642." Fremstillet hos Fredericia Furniture. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3578176

SEK 2 610 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-31 19:27:00 SEK 1 305
Börge Mogensen, bokhylla Öresund (7)
Börge Mogensen, bokhylla Öresund (7). Börge Mogensen, bokhylla Öresund i sju stapelbara moduler, bla. låsbart barskåp. Ekfanér, några delar med hål i bakstycket för sladdar. Bruksslitage. Längd/modul: 135 cm (7) Varunr: 3597562 SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-31 19:27:00 SEK 750
Ett par fåtöljer (2)
Ett par fåtöljer (2). Ett par fåtöljer, 1940-tal. Ben av ek. H. 78 cm. B. 90 cm. D. 85 cm. Mindre slitage. Varunr: 3601879 SEK 2 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-10-31 19:27:00 SEK 350
Dansk møbelproducent, spisebord af palisander
Dansk møbelproducent, spisebord af palisander. Dansk møbelproducent, spisebord af palisander med hollandsk udtræk og tilspidsede ben h.79 x 155 x d.90 cm, udtræksplader à 52 cm. Brugsspor bordplade og ben, farveforskel udtræksplader. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal der... Varunr: 3551391 SEK 1 865 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:28:00 SEK 373
Dansk møbelproducent. Langbord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Langbord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Langbord med rektangulær plade med hollandskudtræk, fineret med teaktræ, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. 1960'erne. H. 77 L. 210-340 B. 110 cm. Fremstår med kraftig slitage, lakskader på plade og et ben med åben samling. Varunr: 3602573 SEK 3 729 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-31 19:29:00 SEK 528
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 315
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 315. Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa betrukket med stribet uld, model EJ 315. Stel af massiv bøg. Løse knapstukkede sædehynder. L. 210 H. 76 sædehøjde 42 cm. Fremstillet ved Erik Jørgensen. Fremstår med lette brugsspor; stel med enkelte skrammer. Varunr: 3602589 SEK 12 431 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-31 19:29:00 SEK 12 431
Illum Wikkelsø. Lænestol samt skammel (2)
Illum Wikkelsø. Lænestol samt skammel (2) . Illum Wikkelsø, lænestol samt skammel betrukket med uldstof, krydsstillede ben af massivt egetræ, H. 90 B. 88 sædehøjde 34 cm. Fremstillet hos A. Mikael Laursen, model ML- 91, 1960'erne. Tilhørende skammel H. 34 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; betræk med slitage, nogle pletter. (2) Varunr: 3601044 SEK 7 459 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-31 19:29:00 SEK 12 431
Stort vitrinskåp, svart antikbemålning.
Stort vitrinskåp, svart antikbemålning.. Stort vitrinskåp, svart antikbemålning. Invändigt vitmålat. Front med 3 vitrinhyllor överst, lådsektion, samt nederst 2 dubbeldörrar. Beslag i metall. Antikbehandlingen görs manuellt och därför är varje vitrin unik, variationer i bemålningen förekommer. H. 203 cm. B. 180 cm. D. 35 cm. OBS: ... Varunr: 3602657

SEK 13 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-31 19:30:00 SEK 9 400
Dansk møbelsnedker: Sofa samt armstole 1940'ern (3)
Dansk møbelsnedker: Sofa samt armstole 1940'ern (3). Dansk møbelsnedker. Sofa H 79 cm, SH 37 cm, L 126 beklædt med blåt kamgarn, ben af mahogni. Dertil 2 armstole. Fremstår med brugsspor, fremstillet i 1940'erne. (3) Varunr: 3601226 SEK 3 729 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:30:00 SEK 901
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. 3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. Chaiselong i højre side. L 275. D 180 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 179x107x65 + 184x109x65 + 34x20x13 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter ... Varunr: 3567302

SEK 22 376 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-31 19:30:00 SEK 7 956
Klapstole - 16 stk.
Klapstole - 16 stk.. 16 stk. klapstole med sort plast sæde og ryg med sort pulverlakeret stel. Ekstra forstærket ben. Siddehøjde: 46 cm. Str.: H. 80. B. 43,5 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: 2 x H. 28. B. 46. L. 98 cm. Fremstår i original emballage. (16) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. ... Varunr: 3558909

SEK 1 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-31 19:30:00 SEK 901
Dansk møbelproducent: Spisebord af teak med hollandsk udtræk
Dansk møbelproducent: Spisebord af teak med hollandsk udtræk. Dansk møbelproducent: Spisebord af fineret teaktræ med hollandsk udtræk. H 74 cm, B 90 cm, L 146/259 cm. Fremstår med brugsspor samt skjolder. Varunr: 3601874 SEK 2 238 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:30:00 SEK 932
Par 180 cm. bredd bänkar / bord från återvunnet gammalt trä (2)
Par 180 cm. bredd bänkar / bord från återvunnet gammalt trä (2). Par bänkar / bord av återvunnet gammalt trä. Ram av järn i rustik stil. H. 45 cm. B. 180 cm. D. 39 cm. Eftersom trädelarna är i återanvänt virke får variationer förväntas. Modell foto. (2) Varunr: 3560395

SEK 3 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-31 19:30:00 SEK 1 300
Nipu reol af palisander samt B&O møbel (2)
Nipu reol af palisander samt B&O møbel (2). Nipu reol af palisander h.106,5 x 100 x d.30 cm, h. med uoriginal sokkel 112 cm. B&O møbel til musikanlæg, palisander med aluminiums understel h.69 x 76 x 36,5 cm. Hul i bagbeklædning til ledninger. Brugspor, ridser. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varunr: 3551394 SEK 1 492 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:30:00 SEK 808
Yngve Ekström bord, ESE-möbler
Yngve Ekström bord, ESE-möbler. Yngve Ekström bord, ESE-möbler. Skiva i teak, ben i bok med detalj i mässing. Höjd 50 cm, Längd 68 cm, Bredd 71 cm. Något bruksrelaterat slitage. Varunr: 3566300 SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-31 19:32:00 SEK 2 100
Sofa med chaiselong, hvidt bonded læder på slidflader
Sofa med chaiselong, hvidt bonded læder på slidflader. Sofa med chaiselong betrukket med hvidt bonded læder på slidflader, Justerbare nakkestøtter, ben af børstet stål. 3-pers. L. 194 cm. B. 98 cm. H. 78 cm. Vinkel. L. 194 cm. B. 98 cm. H. 78 cm. Total L. 292 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3471513

SEK 15 539 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-31 19:32:00 SEK 7 707
SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv oliebehandlet valnød
SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv oliebehandlet valnød. SAXO living: Ellipseformet sofabord i massiv oliebehandlet valnød. Affaset bordplade, koniske ben monteret på massiv halvkugle. H. 46 L. 165 B. 65 cm. Udstillingsmodel.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3597734

SEK 7 459 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-10-31 19:33:00 SEK 2 735
Del Piero. Orazio serveringsvogn
Del Piero. Orazio serveringsvogn . Del Piero. Orazio. Opklappelig serveringsvogn af sortbejdset træ og forkromet metal, 180 graders beslag på hjul af sort plastic. Casamania. Made in Italy. H. 65. B. 63. D. 56 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3580796 SEK 994 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-31 19:34:00 SEK 466
Re:collection.Par sengeborde af egetræ (2)
Re:collection.Par sengeborde af egetræ (2). Re:collection. Par sengeborde af lakeret eg med tilspidsede ben. Front med skuffe, denne med greb af messing. Designet af Re:collection, Danmark. H. 60 B. 50 D. 30 cm. Model Fotos. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3589560

SEK 4 972 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-31 19:34:00 SEK 1 243
Hans Sandgren Jakobsen. Hvidt bord model Flip
Hans Sandgren Jakobsen. Hvidt bord model Flip. Bord model Flip med plade af hvid laminat, 4 stationære ben af forkromet stål. H. 102 L. 180 B. 79,5 cm. Design af Hans Sandgren Jakobsen fremstillet hos Fredericia Furniture. Fremstår med brugsspor. Ene gevind til fastgørelse af ben under bordplade er defekt. Varunr: 3591897 SEK 2 486 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-31 19:35:00 SEK 404
DUX soffa samt fåtölj i rött tyg (2)
DUX soffa samt fåtölj i rött tyg (2). DUX soffa samt fåtölj i rött tyg. Okänd formgivare. Lösa plymåer, etikettmärkt, ben i teak. L: 225, H: 66, fåtölj: B: 89 H: 66 cm. Tyg med bruksslitage. (2) Varunr: 3597502 SEK 2 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-31 19:35:00 SEK 2 600
Howardfåtöljer, ett par, beige
Howardfåtöljer, ett par, beige. Ett par Howardfåtöljer, beige delvis dunstoppad klädsel i kraftig bomullstextil. Mörkbetsade ben i trä, främre ben par avslutade på hjultrissor i mässing. Mått: Längd 81 cm. Djup 80 cm. Höjd, 100 cm. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus ... Varunr: 3597450

SEK 9 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-10-31 19:35:00 SEK 7 400
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm. Continental dobbelt seng. madras str. 180 x 200 cm. Fast base med ben i børstet stål. Madras monteret med posefjedre. 90 mm fastmonteret top madras med 50 mm memory skum. Alt monteret med stræk betræk. Liggehøjde: 63 cm. Soft/medium ligge komfort. I original emballage. Nyproducerede varer ... Varunr: 3585934

SEK 14 917 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-31 19:35:00 SEK 2 610
Kiste af kamfertræ
Kiste af kamfertræ. Kiste af kamfertræ med bånd og beslag af messing, to låse samt nøgle medfølger, H. 59, 104 x 52 cm. Fremstår med brugsspor; top med tørrevner. Varunr: 3601042 SEK 1 243 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-31 19:36:00 SEK 1 678
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 84  >>