Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 98  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stolar, 1800-talets senare del (6)
Stolar, 1800-talets senare del (6). Stolar, 1800-talets senare del. Betsad björk. Svarvade framben. Resårstoppade sitsar med klädsel av röd plysch. Höjd 88 cm, sitthöjd 44 cm. Fyra stolar med tennlikor samt två stolar med möbelband. Mindre fläckar. Märken, bruksspår. (6) Varunr: 3844074 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-25 17:22:00 SEK 325
Christian Hvidt m.fl. Konferencemøbler, mahogni (22)
Christian Hvidt m.fl. Konferencemøbler, mahogni (22). Christian Hvidt. 16 konference-/ armstole med stel af mahogni, sæder betrukkede med alcantara. sædehøjde ca. 46 cm. Fremstillede hos Søborg møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; nogle pletter. Henning Jensen & Torben Valeur. Seks retangulære borde af mahogni med synlige sinker. Fremstillet hos ... Varunr: 3844232 SEK 6 199 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 17:31:00 SEK 4 339
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord, mahogni
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord, mahogni. Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af fineret mahogni. Fremstillet hos Munch Møbler. H. 73 L. 200 B. 94 cm. Fremstår med nogle ridser og mærker. Varunr: 3844249 SEK < 1 000 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 17:39:00 SEK 403
Dansk møbelproducent. Spisestole, nybetrukket (6)
Dansk møbelproducent. Spisestole, nybetrukket (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt teaktræ med formbøjet fineret kopstykker, sæder nybetrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med brugsspor. (6) Varunr: 3840905 SEK 2 480 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-25 17:50:00 SEK 961
Set Schichtholz Stühle / Stapelstühle Modell Fox von Brunner (4)
Set Schichtholz Stühle / Stapelstühle Modell Fox von Brunner (4). Set Schichtholz Stühle / Stapelstühle Modell Fox von Brunner. Untergestell aus verchromtem Stahlrohr, geformte Sitzschale aus Schichtholz, teilweise mit Stoffbezügen. B. 49cm, H. 85cm, T. ca. 54cm. Leichte Gebrauchsspuren, teilweise kleinere Bestoßungen, leichte Stapelspuren, ein Schale in der ... Varunr: 3717053 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 17:54:00 SEK 416
16 skolestole / stabelstole og bord, teak og stål (17)
16 skolestole / stabelstole og bord, teak og stål (17). 16 skolestole / stabelstole og bord, fineret teak og lakeret stål. Massiv bordplade. 1950 / 1960'erne. Brugsprægede. Bord: H. 61. 50 x 120 cm. Sædeh. ca. 38-43 cm. (17) Varunr: 3841923 SEK 2 480 DK, Odense, Kratholmvej 2015-05-25 17:57:53 SEK 1 426
Medicinskab - vitrineskab
Medicinskab - vitrineskab . Medicinskab, vitrineskab af hvidmalet metal med dobbelte døre, med fire justbare glashylder. Kroge på bagplade. Brugsspor i form af rust, stedvise brugspor i bemalingen. Højde 178cm, bredde 92 cm, dybde 45cm. Varunr: 3844176 SEK 7 439 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-25 18:12:00 SEK 4 339
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med teaktræ, rektangulær plade med hollandskudtræk, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 73 L. 145-265 B. 89 cm Fremstår med skjolder og nuanceforskel på plade. Varunr: 3841910 SEK < 1 000 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-25 18:14:00 SEK 837
Cafebord i stål og hvid laminat.
Cafebord i stål og hvid laminat. . Cafebord med plade af hvid laminat monteret på fod af strøgslebet stål. H. 72 cm. Ø. 60 cm. Fremstår med minimalere brugsspor. Varunr: 3842800 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 18:16:00 SEK 496
Ovalt bord, af massiv elmetræ.
Ovalt bord, af massiv elmetræ.. Ovalt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet i original emballage. Varunr: 3843930

SEK 3 099 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-25 18:18:00 SEK 2 108
Labofa Munch. Par høje skabe af kirsebær (2)
Labofa Munch. Par høje skabe af kirsebær (2) . Labofa Munch. Par høje skabe, front med to låger af kirsebærtræ, sider af sortlakeret træ. H. 210, B. 97-197, D. 35 cm. Fremstår med brugsspor/ridser. modelfoto. (2 Varunr: 3838723 SEK 1 488 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 18:34:00 SEK 1 085
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.. Reol af massiv elmetræ. Stel af patineret jern. Med stige. To skuffer i bund, seks hylder i top. H. 245 cm. B. 86 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet i original emballage. Varunr: 3835277

SEK 6 943 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-25 18:39:00 SEK 5 579
Ingmar Relling. Par Siesta lænestole (2)
Ingmar Relling. Par Siesta lænestole (2). Ingmar Relling. Par Siesta lænestole med stel af formspændt bøgetræ, betrukket med brunt patineret skind. Fremstillet hos Westnofa. Fremstår med kraftig slitage, huller og skjolder. (2) Varunr: 3840984 SEK 1 488 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-25 18:41:00 SEK 558
Paar Sesselchen mit kariertem Bezug (2)
Paar Sesselchen mit kariertem Bezug (2) . Paar Sesselchen in beigem karo Muster bezogen, Armlehnen geschweift in Voluten auslaufend, Saum genietet, H. 75cm, B. 90cm, T. 47cm. (2) Varunr: 3687642

SEK 3 697 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 18:42:00 SEK 1 849
Kommode im Barockstil mit Intarsiendekor
Kommode im Barockstil mit Intarsiendekor. Kommode im Barockstil mit Intarsiendekor, 1-schübig, Tür mit 1 Einlegeboden, geschweifte, dreigeteilte Front, Schauseite, Oberseite und Seiten mit intarsiertem floralem Dekor, Frontbeine und Schublade mit Messingbeschlägen, grün marmorierte Steinplatte. H 105cm, B 114cm, T 45cm. Schloss nicht ... Varunr: 3833978

SEK 5 546 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 18:42:00 SEK 3 235
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet i original emballage. Varunr: 3843973

SEK 4 959 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-25 18:45:00 SEK 3 471
Sekretär mit Marketerien
Sekretär mit Marketerien. Kleiner Sekretär mit Marketerien und Intarsiendekor in Form von floralen Motiven, 5-schübig auf geschweiften Beinen, Tischbeine an den oberen und unteren Ecken mit goldfarbenen Beschlägen, H. 82cm, B. 97cm, T. 55cm. Varunr: 3687603

SEK 6 470 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 18:50:00 SEK 3 928
Niels Eilersen. Armstol af elm, betrukket med silke, 1960'erne
Niels Eilersen. Armstol af elm, betrukket med silke, 1960'erne. Niels Eilersen. Armstol af elm, betrukket med silke, 1960'erne. Fremstår med brugspor. Varunr: 3843496 SEK 1 860 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 18:54:00 SEK 1 488
Arne Vodder. Lænestol af bøg og teak. Model FD161
Arne Vodder. Lænestol af bøg og teak. Model FD161. Arne Vodder. Lænestol med med stel af bøg og armlæn og sko af teak, monteret med vendbare løse hynder betrukket med lyst/mørke gråt uld. Indstillelig sæde og ryg. Model FD161. Fremstillet hos France & Søn. Fremstår med brugsspor, hynder med slitage ved kehl. Varunr: 3845480 SEK 3 099 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-25 18:54:00 SEK 4 215
Rud Thygesen & J. Sørensen. Par skuffemoduler, bøg (2)
Rud Thygesen & J. Sørensen. Par skuffemoduler, bøg (2). Rud Thygesen & J. Sørensen. To skuffemoduler af lakeret bøg. H. 66, 83 x 51 cm. Brugsslitage. (2) Varunr: 3844577 SEK < 1 000 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 18:55:00 SEK 434
Paar goldfarbene Spiegel, Anfang/Mitte 20. Jh. (2)
Paar goldfarbene Spiegel, Anfang/Mitte 20. Jh. (2). Paar rechteckiger Spiegel, Rahmen goldfarben lackiert, mit ornamentalem und floralem Dekor, 52x45cm. Rahmen teilweise leicht bestoßen mit Bereibungen. (2) Varunr: 3822808 SEK 5 546 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 18:55:00 SEK 2 773
Bord med to stole samt kontorstol (4)
Bord med to stole samt kontorstol (4). Bord med stel af stål og plade af præget formica med kanter af eg H 71 x 125 x 81 cm ( med brugsslitage og mærker på topplade. To stole ef fineret eg med stel af stål og grålakeret metal. H 79 cm Sæde 44 cm. ( en stol mangler par dupper). kontorstol med stel af forkromet metal monteret på hjul ... Varunr: 3844143 SEK 1 240 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-25 18:56:00 SEK 403
Dansk møbelproducent. Par stole, 1930'erne (2)
Dansk møbelproducent. Par stole, 1930'erne (2). Dansk møbelproducent. Par stole med stel af elmetræ med formbøjet fineret kopstykke, sæde og ryg betrukket med skind. 1930'erne. Fremstår med kraftig brugsslitage, krakeleringer på skind, huller på hjørne og leddeløse. (2) Varunr: 3840587 SEK 1 240 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-25 18:58:00 SEK 403
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Høj skænk fineret med teaktræ, front med to låger, bag hvilke hylder samt fire skuffer, stel med tilspidsede ben af egetræ. 1950'erne. H. 120 D. 152 B. 41 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger. Varunr: 3840900 SEK 2 232 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-25 18:58:00 SEK 558
Par 150 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2)
Par 150 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2). Par bænke/borde fremstillet af genanvendt gammelt træ. Stel fremstillet af jern i rustik stil. H. 46 cm. B. 150 cm D. 40 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hver enkel bænk/bord unikt, variationer må derfor forventes. Modelfoto. (2) Varunr: 3837572

SEK 3 967 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-25 19:00:00 SEK 3 099
Konvolut Kleinmöbel und Spiegel(3)
Konvolut Kleinmöbel und Spiegel(3). Konvolut Kleinmöbel bestehend aus: 1 Nachttisch, 1 Beistelltisch und 1 Spiegel. Der Nachttisch hat eine Tür und eine Schublade, hinter der Tür ein mit Keramik ausgekleidetes Fach mit Keramik Nachttopf. Der Beistelltisch ist aus furniertem Holz und mit Intarsien verziert, die Platte kann ... Varunr: 3790043 SEK 1 109 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 19:00:00 SEK 370
Vitrinenschrank spätes 19. Jahrhundert
Vitrinenschrank spätes 19. Jahrhundert. Vitrinenschrank aus dem späten 19. Jahrhundert, aus dunklem furnierten Holz, 2 vorgestellte Säulen, 2 Schranktüren, getreppter Giebel und 3 Schubladen, hinter den Schranktüren befinden sich 2 Einlegebretter und 3 kleine Schubladen. Die Beschläge sind aus feuervergoldeter Bronze. Maße: H.:200cm, ... Varunr: 3637490 SEK 5 546 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 19:00:00 SEK 4 391
Par kinesiske skabe (2)
Par kinesiske skabe (2). Par kinesiske skabe med sort lak med dekorationer. Front med låger og skuffe. H 61 cm, D 36 cm, B 56 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3842833 SEK 1 860 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-05-25 19:00:00 SEK 4 587
Marketerie Damen Sekretär
Marketerie Damen Sekretär. Marketerie Damen Sekretär, hochglanz furniert in mehreren Farben und Dekoren, auf geschwungenen Beinen, 5 schübig, 1 Schublade klemmt, Ecken und Tischbeine mit Beschlägen, H. 80cm, B. 96cm, T. 52cm. Varunr: 3828936 SEK 6 470 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-25 19:00:00 SEK 4 159
Matgrupp, 1960-tal (5)
Matgrupp, 1960-tal (5). Matgrupp, 1960-tal bestående av bord med skiva i teakfanér, ben bok, iläggsskivor saknas, skiva med fläckar och repor, H: 73 cm. 128 x 80 cm. 4 stolar med klädd sits, betsad bok, H: 81 cm. Sitth: 43 cm. B: 45 cm. Varunr: 3827075 SEK 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-05-25 19:01:00 SEK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 98  >>