Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 78  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol
Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol. Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol betrukket med blåt uldstof. Stående på fempas aluminiumsfod hvorunder hjul. Højdejusterbar. Fremstillet af Kevi. Fremstår med markante brugsspor. Varunr: 3649348 SEK 1 017 DK, Kolding, Trianglen 2014-12-21 11:44:00 SEK 381
Peter Opsvik. Tripp-Trapp barnestol i grå - ny
Peter Opsvik. Tripp-Trapp barnestol i grå - ny. Peter Opsvik. Barnestol fremstillet hos Stokke, model Tripp-Trapp. H. 78 cm. Fremstår i uåbnet original emballage. Varunr: 3659202

SEK 1 272 DK, Kolding, Trianglen 2014-12-21 11:55:00 SEK 668
Sofabord af Elmetræ
Sofabord af Elmetræ. Sofabord af Elmetræ, bordplade i genbrugs elmetræ fra gamle døre og porte 100-200 år gamle, stel af patineret jern. H. 51. Ø. 81 cm. Modelfoto Varunr: 3658003

SEK 1 907 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-12-21 12:00:00 SEK 572
Chesterfield Zweisitzersofa und Sessel (2)
Chesterfield Zweisitzersofa und Sessel (2). Zweisitzersofa mit Sessel im Chesterfieldstil, dunkelgrüne Lederbezüge, Sitzkissen abnehmbar, Rücklehnen und Armlehnen kapitoniert, leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, auf Rollen stehend, Sofa: H.: 74cm B.: 160cm; T.:90cm Sessel: H.: 74cm; B.:103cm; T.:93cm (2) Varunr: 3434937 SEK 11 351 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-21 12:18:17 SEK 7 568
Palisanderskänk/bar med elektriskt utskjutbar bardel
Palisanderskänk/bar med elektriskt utskjutbar bardel. Palisanderskänk med elektriskt utskjutbar bardel. Design från 1960-talet. Solid, lådformad konstruktion på mellanfoten, ytorna är lackerade i ostindiskt palisanderfaner och gräddvitt, vit på insidan med spegelytor. Utrustad med tre lådor, tre dörrar och ett elektriskt utfällbart barskåp, som är ... Varunr: 3326468 SEK 141 893 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-21 12:18:31 SEK 70 000
Lounge Gruppe, Sofa + Paar Sessel von Dreipunkt (3)
Lounge Gruppe, Sofa + Paar Sessel von Dreipunkt (3). Lounge Gruppe, Sofa + Paar Sessel von Dreipunkt. Konstruktion aus teakfarbenem Holz mit Bezügen in blauem, gemustertem Stoff. Bezeichnet mit Aufkleber. Maße des Sofas: B. 210cm, H. 93cm, T. ca. 90cm. Allgemeine Gebrauchsspuren, teilweise Kratzer am Holz, ein Sessel mit Flecken im Sitzbereich und ... Varunr: 3434999 SEK 1 892 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-21 12:18:41 SEK 378
Sofatisch mit Bronzefigur in Form einer Meerjungfrau
Sofatisch mit Bronzefigur in Form einer Meerjungfrau. Sofatisch mit patinierter Bronzefigur in Form einer Meerjungfrau auf Sockel montiert, Glasplatte gefast, an Schwanzflosse montiert, am Kopf aufliegend, H.: 56cm; B.: 158cm; T.: 81cm Varunr: 3435035 SEK 10 405 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-21 12:19:06 SEK 5 676
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af sort bemalet jern. Mål: Ca. H. 80 B. 100 L. 250 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, ... Varunr: 3652803

SEK 4 705 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-12-21 12:29:00 SEK 3 688
Spisebord, elmtræ
Spisebord, elmtræ. Spisebord med plade og stel af træ. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ. Stel fremstillet af bemalet elmetræ. Mål: H. 75 L. 200 B. 100 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor ... Varunr: 3663717

SEK 2 416 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-12-21 12:33:00 SEK 1 907
Charles Eames. Armstol, model EA-108 i sort læder
Charles Eames. Armstol, model EA-108 i sort læder . Charles Eames 1907 - 1978. Armstol / kontorstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af sort læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, mærket heraf. Fremstår med minimale brugsspor. Se event. varenummer 3543668 Varunr: 3543673 SEK 14 623 DK, Kolding, Trianglen 2014-12-21 13:16:00 SEK 10 173
Seks hynder betrukkket med Sort anilin læder.(6)
Seks hynder betrukkket med Sort anilin læder.(6). Seks hynder betrukkket med sort anilin læder. Mål: 42x35 cm. Varunr: 3624640

SEK 1 907 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-12-21 13:20:00 SEK 1 526
Snyde sekretær
Snyde sekretær . Snyde sekretær bemalet fyrretræ med udskæringer, front med låge, bag hvilken hylder samt skuffer. 1900'tallets begyndelse. H. 203 B. 97 D. 48 cm. Fremstår kraftig snavset, ridset og slitage. Nøgle mangler. Varunr: 3659810 SEK 1 017 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 13:22:00 SEK 477
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af palisander
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af palisander. Ib Kofod-Larsen. Lav fritstående skænk fineret med palisander, front med fire skuffer samt fire låger, udført med spejlskåret finér, bag hvilke udtræksbakker og hylder. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66. 1960'erne. H. 77 L. 230 B. 50 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og lille ... Varunr: 3607448 SEK 25 432 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 13:35:00 SEK 18 438
Karlekammerskab
Karlekammerskab. Karlekammerskab af bemalet fyrretræ, front med låge og skuffe. 1900'talets begyndelse. H. 182 B. 104 D. 50 cm. Fremstår med kraftig snavset og slitage, afslag, fejl og mangler. Nøgle mangler. Varunr: 3659806 SEK 1 017 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 13:36:00 SEK 540
Tateishi Shoiji - Hvilestol
Tateishi Shoiji - Hvilestol . Hvilestol af egetræ, sæde, armlæn samt kopstykke af valnøddetræ, løse hynder betrukket med lyst møbelstof. Fremstår med reparation på kopstykket. Varunr: 3666410

SEK 7 630 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 13:45:00 SEK 2 925
15 caféstole samt rundt bord (16)
15 caféstole samt rundt bord (16). 15 caféstole samt rundt bord. Mørkbejdsede og lakerede stel, sæder med sort læder. Bord med stålben på pladefod. Brugsspor og slitage, eneklte sæder med trykmærker. Bord H. 72. Diam. 70 cm. (16) Varunr: 3641121 SEK 2 289 DK, Odense, Kratholmvej 2014-12-21 13:59:00 SEK 509
Hyndesæt til H.J. Wegner højrygget lænestol fra Getama model GE 290A, sort læder
Hyndesæt til H.J. Wegner højrygget lænestol fra Getama model GE 290A, sort læder. Hyndesæt til H.J. Wegner højrygget lænestol fra Getama model GE 290A. Sæde, ryghynde og nakkehynde med skumfyld fra Getama, betræk af sort læder. Skumfyld er håndlimet i Danmark. Betræk skal monteres. Bemærk: består af 1 sæt med sæde, ryg og nakkehynde, modelfoto, stol medfølger ikke Varunr: 3549470

SEK 3 433 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-21 14:20:00 SEK 2 670
Jytte Demuth. To spejle (2)
Jytte Demuth. To spejle (2). Jytte Demuth. To smalle spejle i rammer af ibenholdt. H. 120, B. 19 cm. (2) Se alle auktionerne her Varunr: 3650389

SEK 1 907 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-21 14:37:59 SEK 509
Henning Kjernulf. Par spisestole, teak og bøg (2)
Henning Kjernulf. Par spisestole, teak og bøg (2) . Henning Kjernulf. Par spisestole med stel af bøg- og egetræ, formbøjet kopstykke af teaktræ, sæder betrukket med læder. 1960'erne. Fremstår med alm. brugspræg, Varunr: 3663978 SEK 1 272 DK, Vejle, Dandyvej 2014-12-21 14:52:00 SEK 2 925
Nyrokoko sofa, 19. årh.
Nyrokoko sofa, 19. årh. . Nyrokoko sofa af mahogni, svungen ryg og sider; monteret med 'rådhusvævet' hestehårsbetræk, der fremstår med slitage. Danmark, 19. årh. H. 110 cm L. 178 cm D. 72 cm. Aldersrelaterede brugsspor og mærker. Varunr: 3661703 SEK 1 907 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-12-21 15:08:00 SEK 381
Mogens Koch. Et par reolmoduler (2)
Mogens Koch. Et par reolmoduler (2). Mogens Koch 1898-1992. Et par reolmoduler af lakeret ask. Fremstillet hos Rud Rasmussen, etiketter herfra. H. 75,5 cm, B. 76 cm, D. 36 cm. Medfølgende to sokler. Fremstår med huller i bagbeklædning samt enkelte skjolder. (2) Varunr: 3662334 SEK 7 630 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-21 15:15:00 SEK 5 722
Skænk i træ og metal
Skænk i træ og metal. Skænk i bemalet metal med topplade af træ. Front med tre skuffer samt låge bag hvilke hylde ligeledes af bemalet metal. H 85 cm. L. 95 cm. D 45 cm. Modelfoto. Varunr: 3664252

SEK 6 358 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-21 15:18:00 SEK 3 179
Nomad modulsofa betrukket med sort kunstlæder
Nomad modulsofa betrukket med sort kunstlæder. Nomad modulsofa, 3-4 personers. Betrukket med sort kunstlæder/Bonded læder. Bonded læder er fremstillet af læderspåner med præget mønster på en tekstilbund. Denne sofa er betrukket med Knight bonded læder der indeholder 41% læderspåner. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 dele (to hjørner,... Varunr: 3506484

SEK 7 630 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-21 15:23:00 SEK 5 214
Vinreol af træ
Vinreol af træ. Vinreol af træ i rustikt look. Ramme af metal. Plads til 36 flasker. H. 95 cm. L. 105 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Varunr: 3641791

SEK 4 451 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-21 15:30:00 SEK 2 543
Vitrineskab, rød antikbemaling
Vitrineskab, rød antikbemaling. Vitrineskab i rødt antik bemalet træ, sortmalet indvendigt. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med hønsenet. Varunr: 3649382

SEK 2 798 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-21 15:36:00 SEK 1 272
Skrivbord, ek, jugend, 1900-talets början
Skrivbord, ek, jugend, 1900-talets början. Skrivbord, ek, jugend, 1900-talets början. Front med 5 st lådor, skiva med inlägg. Höjd 78 cm, bredd 125 cm, djup 70 cm. Slitage. Skadat handtag. Varunr: 3661266 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-12-21 15:41:00 SEK 325
Nomad DOT modulsofa, betrukket med lys gråt møbelstof med brune læderknapper
Nomad DOT modulsofa, betrukket med lys gråt møbelstof med brune læderknapper . Nomad DOT modulsofa betrukket med lys gråt møbelstof. Ben af forkromet metal. På ryg er monteret knapper af brunt læder. Sofaen består af 3 moduler (1 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: ... Varunr: 3626100

SEK 6 867 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-21 15:53:00 SEK 2 289
Alf Svensson, soffa modell 'Sonett', Dux, Bra Bohag
Alf Svensson, soffa modell 'Sonett', Dux, Bra Bohag. Soffa 'Sonett' formgiven av Alf Svensson för Dux, ingår i serien Bra Bohag. Sits och rygg med lösa plymåer. Höjd 78 cm, sitthöjd 41 cm, längd 200 cm. Viss lukt p.g.a begynnande torr stoppning. Varunr: 3661257 SEK 2 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-12-21 16:02:00 SEK 325
Lænestol samt skammel, gråt møbelstof (2)
Lænestol samt skammel, gråt møbelstof (2). Lænestol samt skammel betrukket med gråt møbelstof, dybhæftet med knapper af skind, ben af sortbejdset træ. 2000-tallet. (2) Varunr: 3654039 SEK 1 526 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 16:15:00 SEK 477
Stor standkiste
Stor standkiste . Stor standkiste af massivt egetræ med buet låg, greb og nøgleblik af sortmalet jern. 1800-tallet. H. 83 L. 163 B. 73 cm. Nøgle medfølger, Fremstår med slitage og snavset. Varunr: 3659807 SEK 1 017 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-21 16:27:00 SEK 699
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 78  >>