Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Möbler  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm . Confines spisebord. Rundt spisebord Ø 125 cm. stående på søjle cementsokkel. Bord udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Søjle udarbejdet i cement. Står på en søjlefod med justeringsfødder. Måler: H. 73,5 cm, Ø 125 cm. Designet af 365 North Design, Aarhus. Bordet er en moderne klassiker og passer... Varunr: 3559684

SEK 11 107 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-10-25 19:31:00 SEK 3 826
Dansk møbelproducent. Sofabord i massiv ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord i massiv ask.. Dansk møbelproducent. Sofabord i massiv grå laseret ask, herunder hylde af glas. L. 130 H. 52 B. 65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3543730

SEK 7 158 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:32:00 SEK 1 975
Stolar, postmoderna, 6 st
Stolar, postmoderna, 6 st. Stolar, 6 st, hög formpressad rygg med mjuka former monterad på fyrfotad benställning i kraftigt stål. Klädsel i röd textil med nackstöd i form av toppluva. Postmoderna, 1900-talets andra hälft. Höjd 105 cm. Framstår med bruksslitage, fläckar och enstaka hål på klädsel. Varunr: 3595238 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-10-25 19:32:00 SEK 475
Sofa med chaiselong, hvidt bonded læder på slidflader
Sofa med chaiselong, hvidt bonded læder på slidflader. Sofa med chaiselong betrukket med hvidt bonded læder på slidflader, Justerbare nakkestøtter, ben af børstet stål. 3-pers. L. 194 cm. B. 98 cm. H. 78 cm. Vinkel. L. 194 cm. B. 98 cm. H. 78 cm. Total L. 292 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3471512

SEK 15 426 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-25 19:32:00 SEK 3 209
Kaare Klint. Par Safaristole, røget ask (2)
Kaare Klint. Par Safaristole, røget ask (2) . Kaare Klint. Et par safaristole med stel af røget ask, armlæn af patineret læder, betræk af kanvas. Fremstillet hos Rud Rasmussens snedkerier. Litt. Grethe Jalk: Dansk Møbelkunst gennem 40 år bd. 3, s. 305. Betræk fremstår blegnet. (2) Varunr: 3595446 SEK 4 936 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:32:00 SEK 2 715
Dansk møbelproducent. Fritstående skænk i massiv  eg
Dansk møbelproducent. Fritstående skænk i massiv eg . Fritstående skænk i massiv sæbebehandlet eg med gennemgående ben i børstet stål. Front med skuffer samt låger, hvorbag hylder. Greb i mat lakeret stål. H. 90. L. 160. D. 50 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3543738

SEK 18 511 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:33:00 SEK 5 060
Kista, allmoge 1800-tal
Kista, allmoge 1800-tal. Kista, allmoge 1800-tal. Utvändigt och invändigt bemålad samt daterad 1855. Åldersslitage, ett hörnbeslag löst, medföljer. Nyckel saknas. Mått: 136x60 cm H: 71 cm Varunr: 3591093 SEK 800 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:33:00 SEK 375
Vægmonteret bænk af formspændt bøgetræ. (2).
Vægmonteret bænk af formspændt bøgetræ. (2).. Vægmonteret bænk af formspændt bøgetræ, med sæde og rygstykke af sort lakeret formspændt træ. H. 52. L. 106. D. 51 cm (2). Varunr: 3593023 SEK 1 234 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:34:00 SEK 432
Vægmonteret bænk af formspændt bøgetræ. (2).. Vægmonteret bænk af formspændt bøgetræ, med sæde og rygstykke af sort lakeret formspændt træ. H. 52. L. 106. D. 51 cm (2). Varunr: 3593029 SEK 1 234 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:36:00 SEK 370
Skåp i björk och mahogny, 1920-30-tal
Skåp i björk och mahogny, 1920-30-tal. Skåp i björk och mahogny, 1920-30-tal. Fanérad. Överdel med etsad glasdekor. Underdel med dörrar och hyllinredning. L: 120, D: 42, H: 112 cm. Glaset spräckt, del av metallmontering saknas på glas. Fläckar. Varunr: 3475562 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:36:00 SEK 300
Lampbord i mässing och glas, 1960-tal
Lampbord i mässing och glas, 1960-tal. Lampbord i två plan, 1960-tal. Mässing och klarglas. L: 55, b: 30, h: 64 cm. Bruksspår. Varunr: 3548293 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:37:00 SEK 1 600
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, røget egefinér
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, røget egefinér . Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med fire koniske ben af drejet, olieret birk. Bådformet birkekrydsfinérplade med afrundede hjørner, top fineret med oliebehandlet, røget eg. Benflanger planforsænket i plade. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brænd-stempel herfra under bordpladen. ... Varunr: 3594150

SEK 12 341 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-25 19:40:00 SEK 3 949
Tre pers. sofa med chaiselong
Tre pers. sofa med chaiselong. Tre pers. sofa med chaiselong. Højre vendt. Beige regenereret læder. Ramme i metal, ben i plast. Str.: B. 315. D. 185 cm. Fremstår i original emballage. Emballage mål: 208x98x74 cm + 182x109x74 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3598354

SEK 12 341 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-25 19:41:00 SEK 3 702
Sofabord, massiv elmetæ
Sofabord, massiv elmetæ . Sofabord med plade af massiv genbrugstræ. Stel af gråmalet tap samlet træ. H. 62 B. 60 D. 60 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3597340

SEK 3 085 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:43:00 SEK 1 481
David Design matbord Model He, design Johanna Egnell
David Design matbord Model He, design Johanna Egnell . David Design matbord Model He, design Johanna Egnell. 180x150 cm, bordsskiva i lackerad mdf, ben i förkromat stål. Litet hål på bordsskivans laminat. Varunr: 3593404 SEK 4 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:44:00 SEK 775
Bogreol i industrielt design
Bogreol i industrielt design . Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 110 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel vitrine unik, variationer må derfor ... Varunr: 3572119

SEK 9 256 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:45:00 SEK 3 949
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, egefinér
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, egefinér . Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med fire koniske ben af drejet, olieret birk. Bådformet birkekrydsfinérplade med afrundede hjørner, top fineret med oliebehandlet eg. Benflanger planforsænket i plade. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brænd-stempel herfra under bordpladen. H. 73 ... Varunr: 3594120

SEK 12 341 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-25 19:45:00 SEK 2 592
Vincent Sheppard. Fire stole i flet , mørkblå (4)
Vincent Sheppard. Fire stole i flet , mørkblå (4). Vincent Sheppard. Fire stole model Victor udført i flettet Lloyd Loom materiale, ben med messingsko. H. 95 Sh. 46 B. 47 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 3571864 SEK 1 481 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:46:00 SEK 370
To-delt vitrineskab. antikbemalet.
To-delt vitrineskab. antikbemalet. . Stort Vitrine/skab af blå antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med fire glasvitrine dører øverst, en skuffesektion samt nederst 2 dobbeltlåger. Beslag af metal. H. 199 B. 210 D. 42 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varunr: 3569012

SEK 12 341 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:46:00 SEK 4 443
Vitrineskab, blå antikbemaling
Vitrineskab, blå antikbemaling. Vitrine/Skab af blåt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 198 cm B. 93 cm D. 38 cm. Bemærk modelfoto variationer i 'slidtage look' må derfor forventes.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varunr: 3470199

SEK 9 873 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:50:00 SEK 2 962
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, valnødfinér
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, valnødfinér . Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med fire koniske ben af drejet, olieret birk. Bådformet birkekrydsfinérplade med afrundede hjørner, top fineret med oliebehandlet valnød. Benflanger planforsænket i plade. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brænd-stempel herfra under bordpladen. H. ... Varunr: 3594202

SEK 12 341 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-25 19:51:00 SEK 2 098
Stouby. Jacob Berg. Lænestol. Model Boat.
Stouby. Jacob Berg. Lænestol. Model Boat. . Stouby. Jacob Berg. Lænestol. Model Boat. Polstret med kvadrat "Field Purple/Sort couture" Stående på runde ben i børstet stål. H. 75. B. 75 cm. Fremstillet ved Stouby. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3576899

SEK 11 724 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:54:00 SEK 5 553
Verner Panton: 'Panton Chair's' Sæt på seks stole i pink polypropylen. (6)
Verner Panton: 'Panton Chair's' Sæt på seks stole i pink polypropylen. (6). Verner Panton. Sæt på seks frisvinger stole 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår ubrugte. (6)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varunr: 3379387

SEK 12 341 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:54:00 SEK 8 639
Vitrineskab, blå antikbemaling. Vitrine/skab i fransk landstil af blå antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med fire glaslåger bag hvilke hylder samt nederst fire skuffer. Beslag af metal. H. 200 B. 95 D. 40 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varunr: 3557951

SEK 9 873 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:55:00 SEK 3 332
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, valnødfinér . Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med fire koniske ben af drejet, olieret birk. Bådformet birkekrydsfinérplade med afrundede hjørner, top fineret med oliebehandlet valnød. Benflanger planforsænket i plade. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brænd-stempel herfra under bordpladen. H. ... Varunr: 3594135

SEK 12 341 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-25 19:55:00 SEK 2 592
Et par hvilestole og et par skamler med stel af formspændt bøgetræ. (4)
Et par hvilestole og et par skamler med stel af formspændt bøgetræ. (4) . Et par hvilestole og et par skamler med stel af formspændt bøgetræ, betræk i sæde og ryg af gråt skind. Udgået fra Söderbergs Møbler Sverige. (4). Varunr: 3593665 SEK 3 702 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:55:00 SEK 555
Stouby Design. Tremmesofa, sort læder, stel i ubehandlet eg.
Stouby Design. Tremmesofa, sort læder, stel i ubehandlet eg.. Stouby Design. Tremmesofa betrukket med sort læder, delvis syet med kedersyninger, stel i massiv ubehandlet eg. Fremstillet ved Stouby. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varunr: 3575760

SEK 18 511 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:59:00 SEK 8 392
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort semianilin læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder samt to flettede læderstropper til gavl. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen medfølger ... Varunr: 3579383

SEK 9 379 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:59:00 SEK 4 319
Moderne design - Par loungechairs (2)
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med sort og gråligt farvet stof, sokkel af forkromet stål. L. 63. B. 67. H. 70 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 71x68x65 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3571138

SEK 6 170 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-25 20:00:00 SEK 494
Sofa med chaiselong - Model Green
Sofa med chaiselong - Model Green. Sofa med chaiselong. Design By Fenger - Model Green. Højre vendt. Betrukket med gråt slidstærk møbelstof, grønne kedere og knapper. Sæder med koldskum. Ben af hård plast. Pyntepuder medfølger - 2 grønne + 1 grå. Bredde: 242 cm. Længde lounge: 165 cm. Fremstår i original emballage. Emballage ... Varunr: 3589481

SEK 10 490 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-25 20:05:00 SEK 2 221
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >>

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis