Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Yamaha elektrisk klaver YPP-50
Yamaha elektrisk klaver, model YPP-50. H. 76 x 115 x 39 cm. Alm. brugsspor. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4892584
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:40:00
SEK 712
E-Gitarre Squier by Fender, mit Ständer, signiert von Blind Guardian
E-Gitarre Squier by Fender mit dazugehörigem Ständer, Gitarre mit vier Autogrammen, Maße der Gitarre; H. 99 cm, B. 28 cm, partielle Gebrauchsspuren.
Varunr: 4892449
SEK 2 410 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:51:00
SEK 964
Tragtgrammofon
Tragtgrammofon, replika af His Master's Voice, med tragt af metal monteret med jern til trækasse. H. 58 cm. Kasse: 31 x 31 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4893897
SEK 1 036 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2018
11:22:04
SEK 583
Samling grammofonplader (ca. 500)
Samling LP'er / grammofonplader best. af dansk og udlandsk pop og rock, bla. Beatles, Janis Joplin, Michael Jackson, John Lennon, CV Jørgensen. Fremstår med lettere brugsspor, dog kan enkelte fejl og mangler forkomme. (ca. 500).
Varunr: 4894640
SEK 3 885 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-01-2018
14:51:03
SEK 2 331
4/4 Cello med transportkasse tilhørende bue
4/4 Cello med tilhørende bue og Gewa transporttaske.
Varunr: 4894954
SEK 3 885 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
17:10:02
SEK 1 554
Hohner. Harmonika model 'Fortuna lll' i kasse
Harmonika mrk. Hohner, model 'Fortuna III', med knapper, midten af 1900-tallet. L. ca, 42 cm. Fremstår i original Hohner transportkasse. Erhvervet ved Ole's Musik i 1984, kvittering medfølger. Fremstår med brugsspor herunder let modstand i knapperne. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 4887311
SEK 2 590 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
19:00:00
SEK 842
Gibson halv akustisk guitar ES 335 Studioversion
Gibson halv akustisk guitar ES 335 mrk. '83509610 made in USA' med dobbelt Hombuck coils. Studioversion. Sort med palisander gribebræt. Fremtræder med få brugsspor.
Varunr: 4892997
SEK 9 583 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
19:00:00
SEK 6 216
Sonor. Trommer ' Force 3001 ' (4)
Sonor ' Force 3001'. Tre tammer Ø 27 D. 24 cm, Ø 32 D. 27 cm, Ø 37 D. 32 cm. Snare / lilletromme Ø 37 D. 15 cm. Fjeder under snare er defekt. Spændebeslag og skind under den lille tam mangler.
Varunr: 4885825
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:02:00
SEK 389
Yamaha klarinet. Model '26II'
Yamaha klarinet model '26II'.L. 67 cm. Stemplet Yamaha Established in 1887 Japan. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4866261
19:12:00
SEK 583
Yamaha. 16 kanal mixer model MG 166cx (2)
Yamaha. Mixer, model 166cx, med 8 monokanaler samt 4 stereokanaler. Hver monokanal med Eq: High, Mid, sweep for midt samt low. Stereokaneler med hver Eq: High, Midt, Low. Alle kanaler med hver 2 aux samt balance og effekt. Indbygget i flightcase. Mixerstativ medfølger. H. 20 B. 54 D. 56 cm. ...
Varunr: 4893760
SEK 2 331 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:32:00
SEK 842
Line 6. Vetta guitarforstærker
Line 6. Vetta guitarforstærker. Kopi af manual medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4894324
SEK 2 590 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
19:42:00
SEK 712
Alhambra. Klassisk guitar model 7C
Alhambra. Klassisk guitar model 7C. Serienr. 000604. Granddæk, sider og bagside af mahogny, hals af mahogni, gribebræt af ibenholt.Monteret med stålstrenge. Guitarkasse medfølger.
Varunr: 4893938
SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:50:00
SEK 583
Samling LP'er, Blandet rock og pop m.m. 1960-90'erne, bl.a Pink Floyd, Black Sabbath, Dire Straits, The Doors, The Beatles m.fl. (Ca. 1000)
Samling LP'er, Blandet dansk og udenlandsk rock, pop, disco m.m. 1960-90'erne, bl.a Pink Floyd, Black Sabbath, Dire Straits, The Doors, The Beatles, Queen, Johnny Cash, Metallica, Steve Miller Band, Kiss, Skid Row, Halloween, Tracy Chapman, David Bowie, Kool & The Gang, AC/DC, Van Halen, Simon & ...
Varunr: 4873582
SEK 3 885 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
20:40:00
SEK 8 029
Woody halvakustisk guitar og marchal forstærker (4)
Woody zodiac pro serie WS1 tele semi akustisk guitar i hvid. Cutaway, hals af ahorn og rosentræsgribebrædt med 22 bånd. Marchall forstærker model MG 10 CD. Guitarstativ og div. undervisningsmateriale medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4894358
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2018
15:41:13
SEK 777
Yamaha. 12 strenget guitar, model FG-512
Yamaha. 12 strenget guitar, model FG-512. Granddæk, bagside samt sider og gribebræt af rosentræ. Mahogny hals. Justering af hals skal påberegnes. Guitarkuffert, med defekte låse, medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4895573
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:10:00
SEK 518
E-Guitarre, Fender Squier, Affinity Series, mit Verstärker (2)
E-Guitarre, Fender Squier, Affinity Series, mit dazugehörigem Verstärker, Korpus aus schwarz und weiß lackiertem Holz gefertigt, Hals und Griffbrett aus Ahron, Sattelbreite: 40,6 mm Mensur: 648 mm, 21 medium Jumbo Bünde, Tonabnehmer: 3 Single Coils 5-Wege Schalter, 1 Volumeregler, 2 thomann ...
Varunr: 4873609
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:35:00
SEK 1 542
Marshall, guitarforstærker og -højtaler (2)
Marshall, England, guitarhøjtaler model 8412 samt guitarforstærker Valvestate 100V model 8100. Mål: 68 x 67 x 36 cm. og 21 x 59 x 27 cm. Kabler medfølger. Fremstår med brugsspor, forstærkeren med defekt power-knap. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 4894300
SEK 3 885 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2018
20:02:00
SEK 1 425
Leon Bernadel 1938. Violin 35,5 cm. nr. 7893
Leon Bernadel 1938. 4/4 violin, Label fra Leon Bernadel, Paris, dateret 1938 og nummereret 7893. Længde på krop 353 mm. Proveniens: Peter A. Nielsens violinbyggeri. For nyligt istandsat, bla. med ny stemmestok og nye strenge. I instrumentkasse med let fugtlugt.
Varunr: 4887283
SEK 25 901 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2018
20:08:00
SEK 10 101
Geyer klaver i kabinet af mahogni. Samt klaverskammel (2)
Geyer klaver i kabinet af (fineret) mahogni, medfølgende skammel med sædeindstilling. VEB Möbelwerke Eisenberg, Tyskland. Skammel: 'Discacciati Erminio & Figlio, Italy'. Klaver stedvist solfalmet, ene gavl med kantafslag. H.102. B. 140. D. 54 cm. Sæde: 54 x 31 cm. (2)
Varunr: 4893742
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2018
21:08:00
SEK 389
Ældre violin 'Werner Voigt' med bue og transportkasse (3)
Ældre violin med bue og transportkasse, violinen med indvendig etiket mærket Werner Voigt Geigenbaumeister 1960, l.59 cm. Violinbuen mærket S. Eastman. Aldersrelateret stand med brugsspor.
Varunr: 4889529
SEK 1 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
14:06:50
SEK 453
H.F. Jensen. Akustisk jazz-guitar, model 'Single'
H.F. Jensen. Akustisk jazz-guitar, model 'Single'. Inderside med etiket fra H.F. Jensen. Fremstår med manglende strenge, enkelte afslag, ridser. mærker.
Varunr: 4896720
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2018
14:52:59
SEK 583
Ældre violin med bue og transportkasse (3)
Ældre violin med bue, skulderstøtte, transportkasse m.m, indvendig etiket: Rep. Carl Andersen København d.22/7 1943. Aldersrelateret stand med brugsspor. L.59 cm.
Varunr: 4889530
SEK 1 554 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
15:45:00
SEK 971
Samling LP'er. Klassisk musik (120-140 stk.)
Samling LP'er, klassisk musik. Heraf 16-17 boxsæt. Variable brugsspor. (120-140 stk.)
Varunr: 4894266
SEK 1 554 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2018
15:47:00
SEK 389
Ældre violin med bue og transportkasse. Aldersrelateret stand med brugsspor. L.59 cm.
Varunr: 4889528
16:35:00
SEK 389
Tre ældre strengeinstrumenter (3)
Tre ældre strengeinstrumenter af træ l.61, 74 og 117 cm. Ca.1900. Aldersrelateret stand med skader.
Varunr: 4894403
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
16:47:00
SEK 389
Reisegrammophon, Electrola
Reisegrammophon vom Hersteller Electrola, Koffer mit schwarzem Tolex bezogen, innen dunkel lasiertes Holz, Kurbel und Tonabnehmer vorhanden. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4895776
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-01-2018
17:53:00
SEK 434
Fender Mustang 1978 Sunburst vintage elguitar fremstillet i USA
Fender Mustang 1978 Sunburst vintage elguitar med krop af bøgetræ monteret med 2 singlecoil pickupper, 2 trepunkts omskiftere, volume samt tonekontroller samt vibrator system. Serienummer 717500, Fremstillet i USA. Den originale Fender Mustang blev produceret i USA mellem 1964 og 1982. Curt ...
Varunr: 4888619
SEK 18 131 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2018
19:03:39
SEK 7 770
Getzen 300 Trompet, Mundstykke Vincent Boch Corp 7C
Trompet, mrk. Getzen 300 Series, Elkhorn, WIS. USA. Af messing med detalje af perlemor. L. 54 cm. Mundstykker Vincent Boch Corp 7C, Medfølgende foret transportkuffert, olie med mere.
Varunr: 4895686
SEK 1 036 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-01-2018
19:20:00
SEK 777
Hohner Harmonika model Student IVM
Lille Hohner Harmonika. Model Student IVM. Fremstår med alm. brugsspor. Virker efter test. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Transporttaske medfølger. Mål 36X31X20.
Varunr: 4895689
20:12:00
SEK 389
Levin. Akustisk guitar model C12
Levin. Akustisk guitar model C12, dæk af sitkagran, krop og hals af mahogni, gribebræt og stol af rosentræ. Indvendigt label med påskriften: 'Levin - Sound og Wood'. Udført i 1977. Serienummer: 550761. Hardcase medfølger. Brugsspor/mærker. Fremstår med reparation på dæk og kroppens bagside. ...
Varunr: 4893899
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2018
20:55:00
SEK 518
 1 2  >>