Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Musik, musikinstrument i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
ESP Vintage Plus elguitar, made in Japan
ESP Vintage Plus elguitar, made in Japan. ESP Vintage Plus elguitar, made in Japan. Gribebræt af rosentræ. Volume, 2 tonekontrollere, vibratorarm samt omskifter. Produceret i Japan Serienr. ss0849655. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4609201 SEK 15 626 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:22:00 SEK 7 813
Akkordeon Hohner Arietta 1 M
Akkordeon Hohner Arietta 1 M . Akkordeon Hohner Arietta 1 M, Baujahr: 1953-1957, Bässe: 72, Chöre:4, Tastenmaterial: Zelluloid/Holz, Aufbewahrung im Kasten mit Tragegriff, Maße ca.: L.50 cm, H. 47 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktion. Varunr: 4588956 SEK 2 897 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 16:59:20 SEK 1 690
Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20
Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20. Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20, 152 cm. Produktions nummer 41788 fremstillet i 1927. Instrumentet fremstår med aldersvarende brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4630283 SEK 19 532 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-25 18:33:00 SEK 9 115
Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD
Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD. Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD. Medföljer register. Varunr: 4615809 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-25 18:35:00 SEK 300
Marshall. Power amp model Valvestate 8008
Marshall. Power amp model Valvestate 8008. Marshall. Power amp model Valvestate 8008. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4630473 SEK 1 302 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 19:06:00 SEK 586
En samling på 15  LP plader med  Beatles  (15).
En samling på 15 LP plader med Beatles (15).. En samling på 15 LP plader med Beatles. (15). Varunr: 4625315 SEK 1 953 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 19:20:00 SEK 1 042
En samling på 15 LP plader.  (15).
En samling på 15 LP plader. (15).. En samling på 15 LP plader, bestående af 7 Frank Zapppa, 3 Jimi Hendrix, 3 John Lennon, 2 The Band. ialt (15). Varunr: 4635676 SEK 1 953 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 19:25:00 SEK 1 367
En samling på 18 LP plader   (18).
En samling på 18 LP plader (18).. En samling på 18 LP plader, bestående af m 3 Peter,Poul and Mary, 6 Rolling Stones, 6 Steppen Wolf, 2 six pistols, 1 crosby, stills, nash&Young. ialt (18). Varunr: 4635684 SEK 1 953 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 19:28:00 SEK 716
En samling på 41 Elvis singleplader.
En samling på 41 Elvis singleplader.. En samling på 41 Elvis singleplader, ca 12 plader med restaureret pladeomslag. Varunr: 4635691 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 19:32:00 SEK 586
Marinucci. Italiensk harmonika med transportkasse
Marinucci. Italiensk harmonika med transportkasse . Harmonika af mærket Marinucci. I tilhørende kuffert. Sele medfølger. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4630791 SEK 1 302 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 19:33:00 SEK 716
Levin. Lut
Levin. Lut. Levin. Tolvstrenget lut. Udført hos Herman Carlsson Levin, Göteborg med metalplakette herfra på bagside af hoved. L. 107 cm. Slitage og revner. Dæk løsnet ved bund. Lille reparation på hovedstykke. Varunr: 4626241 SEK 1 042 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 19:44:00 SEK 716
Peavey. Effektforstærker model 400
Peavey. Effektforstærker model 400. Peavey. Effektforstærker model 400. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4630468 SEK 1 302 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 20:06:00 SEK 749
Behringer m.fl. To el-basser, en el-guitar samt to forstærkere (5)
Behringer m.fl. To el-basser, en el-guitar samt to forstærkere (5). En Bassor el-bas, en Supreme el-bas, en Behringer el-guitar, en Behringer forstærker samt en DC forstærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5) Varunr: 4627519 SEK 2 604 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 20:27:00 SEK 1 270
Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm, ca. 250 stk
Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm, ca. 250 stk. Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm af rock, 80'er pop og swingjazz, bl.a. Def Leppard, AC/DC, Skid Row, DAD, Simply Red m.m., ca. 250 stk. Varunr: 4637184 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 11:23:10 SEK 1 107
Regent Boosey and Hawkes samt Marigaux klarinetter (3)
Regent Boosey and Hawkes samt Marigaux klarinetter (3). Samling klarinetter, to Regent Boosey and Hawkes samt en Marigaux, diverse tilbehør samt to transportkufferter medfølger. Mangler og defekter kan forekomme. (3) Varunr: 4635301 SEK 1 953 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 13:47:42 SEK 553
Jeil samt Dynacord PA anlæg
Jeil samt Dynacord PA anlæg. Jeil samt Dynacord PA anlæg, Jeil 12 kanal mixer m/ indbygget 300 w. forstærker, 24 seperate udgange samt 2 stk. 12’ højttalere i kabinet m. tilhørende kabler. Dynacord Eminent IV - mixer/ digital delay. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteter, evt. fejl og ... Varunr: 4596484 SEK 13 022 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-26 15:25:51 SEK 2 604
Elektronisches Klavier Clavinova CLP-370, Yamaha
Elektronisches Klavier Clavinova CLP-370, Yamaha. Elektronisches Klavier Clavinova CLP-370, Yamaha. H. 90 cm. B. 141 cm, T. 51 cm. Schwarze Hochglanzoberfläche. Äußerst minimale vereinzelte Kratzer und Gebrauchsspuren. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion. Varunr: 4610195 SEK 9 657 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 18:15:00 SEK 6 277
CORT Bassgitarre, Rithimic Jeff Berlin, Natur
CORT Bassgitarre, Rithimic Jeff Berlin, Natur. CORT Bassgitarre, Rithimic, Jeff Berlin Signature Modell. Korpus aus Erle, Decke aus Spalted Maple, Pardouk. Hals aus Ahorn, 1F 18,7mm, 12F 21,8mm. Griffbrett aus Palisander. Hardware goldfarben. Mechaniken: Hipshot Ultralight Steg: Babicz FCH Saitenhalter: Babicz FCH Tonabnehmer: Bartolini... Varunr: 4619334

SEK 11 588 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-26 20:00:00 SEK 4 346
CORT E-Gitarre, Zenox Custom 2, Translucent Black
CORT E-Gitarre, Zenox Custom 2, Translucent Black . CORT E-Gitarre, Zenox Custom 2, Translucent Black Korpus aus Mahagoni, Decke aus Riegelahorn. Hals aus Ahorn, 1F 19,5mm, 12F : 21,5mm. Griffbrett aus Palisander. Hardware aus Nickel, schwarz. Mechaniken: Locking Steg: TonePros Lic. Saitenhalter: String-through-body Tonabnehmer: HH - EMG 81 ... Varunr: 4619321

SEK 8 691 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-26 21:04:00 SEK 4 346
Samling plader/ lp'er og singler. Populær og klassisk musik
Samling plader/ lp'er og singler. Populær og klassisk musik. Samling plader/ lp'er, singler, vinylplader fra 1930'erne og frem. Populær og klassisk musik. Fremstår med brugsspor og i blandet kvalitet. Cirka 20 mindre flyttekasser. Varunr: 4635195 SEK 1 953 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-27 15:33:00 SEK 651
Bina mellemøstligt bord/rejseorgel 1900 tallet
Bina mellemøstligt bord/rejseorgel 1900 tallet . Bina mellemøstligt bord/rejseorgel udført i kasse af bemalet træ, . H. 16 B. 27 L. 55 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4639269 SEK 1 042 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-27 15:36:38 SEK 521
Samling ældre instrumenter (3)
Samling ældre instrumenter (3). Samling ældre instrumenter bestående af trompet, klinet, samt fløjte. Detaljer forsølvet. Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 4638269 SEK 1 042 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-27 16:43:25 SEK 684
Resegrammofon 'Grandtone'
Resegrammofon 'Grandtone'. Resegrammofon 'Grandtone'. Fodral med slitage. Vev går ej att skruva in. Funktion ej kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Varunr: 4603946 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-27 17:01:00 SEK 300
Cort GB5 Custom 5-Saiter, SD PU
Cort GB5 Custom 5-Saiter, SD PU. CORT GB5 Custom E-Bass 5-String 5-Saiter E-Bass, aktiv. Modell GB5-Custom, gebaut in Indonesien. Korpus Sumpfesche, Decke Spalted Maple, Hals Ahorn, 1F : 21mm, 12F : 23mm. Halsbefestigung geschraubt, Griffbrett Palisander, Bünde 22 / 2,7 mm, Mensur 864 mm, Hardware Chrom. Mechaniken ... Varunr: 4619331

SEK 9 415 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-27 19:17:00 SEK 4 828
CORT E-Gitarre, X-Urabaya, Natur Satin
CORT E-Gitarre, X-Urabaya, Natur Satin . CORT E-Gitarre, X-Urabaya, Natur Satin Korpus aus Linde, Decke aus Linde. Hals aus Ahorn, 1F 19mm, 12F : 21mm. Griffbrett aus Palisander. Hardware schwarz. Mechaniken: Druckguss Steg: Evertune Bridge. Saitenhalter: Evertune Bridge Tonabnehmer: Fishman Fluence PUs HH Elektronik: 1 Vol, 1 ... Varunr: 4619339

SEK 13 037 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-27 19:18:00 SEK 5 070
CORT Bassgitarre, A6, Open Pore Natural
CORT Bassgitarre, A6, Open Pore Natural. CORT Bassgitarre, A6, Open Pore Natural, 6-Saiter. Korpus aus Mahagoni, Decke aus Ahorn. Hals aus Ahorn/Wenge, 1F 20,5mm, 12F 22mm. Griffbrett aus Palisander. Hardware aus Platin. Mechaniken: Hipshot Ultralight Steg: Hipshot Trans Tone 6 Saitenhalter: Hipshot Trans Tone 6 Tonabnehmer: ... Varunr: 4619320

SEK 10 333 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-27 19:19:00 SEK 3 621
Artist Paris Saxofon
Artist Paris Saxofon. Artist Paris Saxofon af messing. Mærket Artist Paris. I tilhørende rejsekasse. Fremstår med brugsslitage, ridser, overfladerust. Skal sættes i stand. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 4637793 SEK 1 302 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-27 19:46:00 SEK 488
Beatles armbandsur
Beatles armbandsur. THE BEATLES, armbandsur i träfodral i form av gitarr, rostfritt stål, 1993, diameter exkl. krona ca 32 mm Varunr: 4638145 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-04-27 19:51:00
Se mer
Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue
Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue. Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue af fernambuktræ med kantet stok, stemplet 'Kurt Dölling'. L. 74,3 cm. Vægt 59 gr. Varunr: 4615919 SEK 10 417 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-27 20:03:00 SEK 944
The Beatles. CD Singles Collection samt Sgt. Pepper's watch (2)
The Beatles. CD Singles Collection samt Sgt. Pepper's watch (2). The Beatles. CD Singles Collection, 22 stk. CD'er i covers. Endvidere Beatles, Sgt. Pepper's Watch i æske af træ. Fremstår med alm. let brugspræg (2) Varunr: 4631669 SEK 2 344 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-27 20:21:00 SEK 2 018
 1 2  >>