Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jimmi Hendrix, Jefferson Airplane, John Mayland m. fl. Samling LPér (27)
Samling LPér bestående af : Jimi Hendrix (8), Jefferson Airplane (5), The Band (2), The Kinks (6) John Mayland (3), Peter, Poul and Mary. (27)
Varunr: 4727217
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
13:10:22
SEK 1 569
Young Chang. Flygel med bænk (2)
Flygel fra Young Chang model G-185, serienr. G 024348, med højdejustérbar bænk, sortlakeret. Købt hos Juhl-Sørensen i Aarhus. H. 100. L. 185. B. 146 cm. Fremstår med brugsspor. Hidrørende fra villaen Arnsborg ved Silkeborg. Sidste foto er herfra. Køber skal påregne selv at stå for ...
Varunr: 4729406
SEK 26 152 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
14:44:00
SEK 16 999
Tre guitarer (3)
Tre guitarer bestående af Egmont mfl. Fremstår medbrugsspor. (3)
Varunr: 4727367
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
18:11:00
SEK 392
ESP Vintage Plus elguitar
ESP Vintage Plus elguitar, made in Japan. Gribebræt af rosentræ. Volume, 2 tonekontrollere, vibratorarm samt omskifter. Produceret i Japan Serienr. ss0849655. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4690227
SEK 13 076 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:13:00
SEK 4 315
Trombon Yamaha
TROMBON, Yamaha YSL-354, inkl. väska samt ställ, väskans längd ca 90 cm
Varunr: 4727785
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2017
11:30:00
Se mer
Amati flygelhorn i instrumentkasse
Amati flygelhorn med drejeventiler i instrumentkasse, produceret i Tjekkoslovakiet. L. 46 cm. Brugsspor, enkelte buler og en del anløb. Mundstykke medfølger ikke.
Varunr: 4727393
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
12:31:00
SEK 490
H. Hindsberg. Flygel, sortlakeret træ
H. Hindsberg. Flygel af sortlakeret træ, afsluttet på messing hjul. 1900-tallets begyndelse. H. 95 B. 143 D. 162 cm. Fremstår med enkelte krakeleringer. Stol medfølger ikke.
Varunr: 4727764
SEK 13 076 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
14:00:00
SEK 4 184
Yamaha klarinet, model YCL 24
Yamaha klarinet, model YCL 24, i originalt etui. Brugsspor.
Varunr: 4709070
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
19:13:00
SEK 588
Cittra, Jubel Töne, 1900-tal
Cittra, Jubel Töne, 1900-tal. Lackerat och bemålat trä, dekor med blomstermotiv. Längd ca 50 cm. Originalförpackning och plektrum medföljer. Mindre bruksslitage.
Varunr: 4722671
SEK < 1,000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-07-2017
20:24:00
SEK 300
Nyckelharpa med fodral, 1980-tal
Nyckelharpa med fodral, 1980-tal. Utförd i gran och lövträ. Invändigt brännmärkt K-E Wessling -89. Längd: 91 cm. Stråke av trä medföljer.
Varunr: 4725345
SEK 3 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-07-2017
20:29:00
SEK 1 550
Bb cornet trompet mrk. Conn, model A15, Director
Bb cornet trompet mrk. Conn, model A15/USA, Director, messinglook med original kuffert og mundstykke. Brugsspor; renset, testet og smurt.
Varunr: 4726622
SEK 2 354 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2017
20:30:00
SEK 621
Altsaxofon med väska
ALTSAXOFON, Amati Kraslice Classic, med väska och tillbehör
Varunr: 4727889
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
20:33:00
Se mer
Trumpet Boosey
TRUMPET, försilvrad, Boosey London, med reliefdekor, längd 33 cm
Varunr: 4727901
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
21:09:00
Se mer
Geige / Violine mit Koffer
Geige / Violine und Streichbogen mit Koffer und Schutzhülle, Maße Geige: L: ca. 60 cm, B: ca. 20 cm, Maße Koffer: L: ca. 80 cm, B: ca. 24 cm, Gebrauchs- und Reibespuren, Fehlstellen und Bestoßungen am Koffer, Schutzhülle zerschlissen und mit Löchern. Charity-Auktion der Bürgerstiftung ...
Varunr: 4729369
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
19:46:00
SEK 438
Klaver, Louis Zwicki, teak
Klaver produceret hos Louis Zwicki, fineret teaktræ, H.90 L.126 D.53 cm. Serviceret i 2006, papire herfra medfølger. Fremstår med brugsspor samt finerskader.
Varunr: 4729182
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2017
19:59:00
SEK 392
Geige, 'Le Marquis de l'air d'oiseux anno', Holz
Geige, 'Le Marquis de l'air d'oiseux anno', dunkel lackiertes Holz, innen mit lateinischem Spruch 'Dominicus Montagnana Sub Si, num Cremonae Venetiis 1747' und Markierung 'Depospé', rückseitig mit Markierung 'Les Marquis de d'air d'oiseaux anno', mit zwei Streichbögen, einem Geigenkoffer und ...
Varunr: 4729354
SEK 3 889 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
20:41:00
SEK 389
Spilledåse med sangfugl fra fabrikken Karl Griesbaum, 925 sølv
Sjælden spilledåse med sangfugl fra fabrikken Karl Griesbaum Triberg i Schwarzwald. Udført i 925 sølv (stemplet) og med original nøgle. Dekoreret sølvkorpus med fint figurativt relief med musicerende figuriner og putti. Ovalt klaplåg med afbildning af et elskende par. Når værket udløses med...
Varunr: 4713209
SEK 34 033 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2017
14:30:00
SEK 3 160
Guitar, 'Ovation' Ovation Ultra series.
6 Strenget Ovation guitar uden pick-up, men med den karakteristiske glasfiber bund. Denne guitar hører til Ovations Ultra serie.
Varunr: 4728188
SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2017
19:23:00
SEK 1 569
Euphonium Hsinghai samt Bb trompet, model Jupiter stenci (2)
Euphonium Hsinghai af messing med mundstykke. Brugsspor; skrammer og småbuler. Bb trompet, model Jupiter stencil fra Arbiter London,messing. Kuffert og mundstykke medfølger. Stemmebøjle fastlåst. Testet og smurt. Brugsspor. (2)
Varunr: 4731080
SEK 1 961 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2017
15:25:13
SEK 458
Roland Prelude keyboard samt stagestativ (4)
Roland Prelude keyboard L 104 cm. Samt stagestativ til 2 keyboards H 129 cm og transportkasse til keyboard. Roland strømforsyning medfølger. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varunr: 4729512
SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2017
15:38:30
SEK 621
Hofmann & Czerny, Mignon salonflygel
Hofmann & Czerny, Mignon salonflygel, serienummer 36926. Mål: L. 145, B. 140 cm, ramme: L. 122, B. 132 cm. Mindre brugsspor, funktionelt ved afprøvning, en enkelt tangent med træghed.
Varunr: 4731008

SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2017
15:59:25
SEK 817
To violiner. Lark samt ukendt (2)
Lark. Violin og bue med transportkasse samt ukendt producent. Ekstra strenge medfølger. Fremstår med brugsspor herunder rider og mærker. (2)
Varunr: 4731230
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
18:54:00
SEK 392
Samling lp plader (ca. 500)
En samling LP-plader, bestående af blandede plader, pop, klassisk, opsamlingsalbum m.m. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forkomme. (ca. 500)
Varunr: 4730689
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2017
19:04:00
SEK 523
Samling lp plader (ca. 500)
Varunr: 4730690
19:05:00
SEK 490
Xindak. Par Klasse A monoblocks, model XA8800MN (2)
Xindak. Par Klasse A monoblocks, model XA8800MN. 220V. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 4731190
SEK 3 923 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2017
19:32:00
SEK 4 577
Scandalli. Italiensk tangentharmonika
Scandalli. Italiensk tangentharmonika, rødmarmoreret, med remme af læder. Medfølgende uoriginale taske. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4730468
19:53:00
SEK 2 092
Urk & Sons. Silent Klaver. Model UV 110 K
Urk & Sons. Klaver model UV 110 K, serie nummer 922155, monteret med fugter og Master Piano Concerto elektronisk silencer, med mulighed for at justerer klang, dynamic curve og reverb. H. 109 L 137 D 52 cm. Elektronikken er afprøvet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4702551
SEK 36 612 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2017
20:47:00
SEK 4 446
Johnny Cash memorabilia
MEMORABILIA, Johnny Cash och June Carter Cash, varav foto av Harry Langdon, "June Carter Cash", utgivet av "Agency for the performing arts", signerat av June Carter Cash, ca 25x20 samt fotografi av Johhny Cash, handsignerat, ca 15x10 cm
Varunr: 4731360
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01-08-2017
17:30:00
Se mer
Violin
Violin (4/4str.) i kuffert med bue. Fremstår med brugs- og aldersspor, bue med revne. Mærket "Fili Antoni Nepo 1672" "Nicolans Amatus Cremonien Hironimi." Lauritz.com indestår ikke for etikettens attributering. Reperationsetiketter, fra S.C Boiesen-Petersen, 1912 og H. Poulsen. 1903 (begge ...
Varunr: 4698700
SEK 3 923 DK, Herning, Engdahlsvej 01-08-2017
20:15:00
SEK 1 177