Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Earrings with brilliant cut diamonds 0.66ct
Day & Night earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx 0.66ct Earrings can be worn as ear piercing during the day, and then turned into a more striking look for your evenings and parties. Central : 2 brilliant cut diamonds: total 0.38ct Colour: (H) Wesselton ...
Varunr: 4891198

SEK 12 531 BE, Antwerpen 19-01-2018
13:54:00
SEK 964
Par safir og brillantørestikker
Par safir og brillantørestikker, udført i 18 kt. hvidguld, hver prydet med en dråbeformet kornblomst blå safir på ca. 1 ct. Samt en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 3,9 gram.
Varunr: 4829914
SEK 11 655 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
14:10:00
SEK 1 813
Earrings 'Pecetto Piccolo' from Sif Jacobs with black zirconia
Sif Jacokbs earrings made of 925 Sterling silver Adorned with black zirconia stones in pavé settingsProduct: SJ-E1853-BK
Varunr: 4869365

SEK < 1,000 BE, Antwerpen 19-01-2018
14:37:00
SEK 386
Earrings in 9k and diamonds 0.11ct
Earrings in 9k yellow gold, tested, with brilliant cut diamonds 0.11ct Colour: H (Wesselton) Clarity: SI JAE07113
Varunr: 4723533

SEK 4 338 BE, Antwerpen 19-01-2018
14:53:00
SEK 1 060
AN NO par Pearl Double ørestikker
AN∙NO Pearl Double Earring, et par håndlavede ørestikker udført i 18 kt. guld, hver prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Perlediam. Ø ca. 7 og 10 mm. Ligger i org. æske. Vejl. pris er 7500,- Designeren bag AN·NO er skuespillerinde Ann Eleonora, som bla. er kendt fra den ...
Varunr: 4892403

SEK 4 921 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
15:34:00
SEK 2 072
Et par runde ørestikker af 9 kt. hvidguld med pink morganit. (2)
Et par runde ørestikker af 9 kt. hvidguld prydet med 34 runde facetslebne pink morganitter. Stemplet DAN med Sheffield gold Hallmarks. Vægt ca. 3,7 g. B. 0,36 cm. Ø. 2,35 cm. (2)
Varunr: 4881913
SEK 6 475 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
15:36:00
SEK 1 554
Øreringe med tahitiperler og brillanter (2)
Ørestikker med brillanter og tahitiperle. Ørestikker i let buet form udført af 14 kt. hvidguld - stemplet 585, hver prydet med 5 brillanter på ca. 0.14 ct. i alt. Farve: Top Crystal (I), klarhed: SI, på siden en indfattet tahitiperle på ca. 8,7 mm i sort farve med overfarver i svagt rosé og ...
Varunr: 4893030
SEK 4 338 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
19:43:00
SEK 1 060
Ohrstecker (2) mit Zuchtperle und Brillanten
Brillant-Zuchtperlen-Ohrstecker gefertigt aus 14 Kt Weißgold - punziert 585. Florale Darstellung, besetzt mit einer weißen Zuchtperle von 7,1 mm, teils gerahmt durch jeweils 7 Brillanten. Brillanten total ca. 0,21 ct. Farbe: ca. Wesselton ( H ), Reinheit: ca. SI. Durchmesser ca. 13,5 mm, Gewicht...
Varunr: 4889226
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
19:45:00
SEK 434
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.40 ct
Earrings in 14kyellow gold set with brilliant cut diamonds 0.40 ctColour: (K) Top Cape Clarity: VS
Varunr: 4853138

SEK 8 194 BE, Antwerpen 19-01-2018
20:23:00
SEK 2 169
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.62ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.62ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS e0653
Varunr: 4840702

SEK 11 568 BE, Antwerpen 19-01-2018
21:26:00
SEK 4 097
Ohrstecker (2) mit Brillanten, 14 kt Gelbgold
Ohrstecker (2) in 585/- Gelbgold, Pfeilform ca. 2 Gramm, Maße ca. Länge 1,6 cm x Breite ca.7 mm 2 x Brillanten zus. ca. 0.03 ct, Reinheit ca. VS, Farbe ca. Wesselton (H) Tragespuren
Varunr: 4875451
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:13:34
SEK 386
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.63ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.63ctColour: (H) Wesselton Clarity: VS
Varunr: 4853176

SEK 11 568 BE, Antwerpen 20-01-2018
13:15:00
SEK 6 748
Freshwater pearl earrings in 9k with diamonds 0.34ct
Freshwater pearl earrings in 9k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.34 ctPearls in a round shapeBrilliant cut diamonds:0.34ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Pearlsize:8x9mmVibrant white colourgood lustre & clean surfaceJewelry certificate and gift box included
Varunr: 4857266

SEK 5 302 BE, Antwerpen 20-01-2018
19:33:00
SEK 386
Diamant ørestikkere, 14 kt hvidguld. Et par. Brillanter på ca. 1.50 ct (2)
Et par diamant-ørestikkere udført af 14 kt hvidguld fattet med hver sin brillant på ca. 0.75 ct, I alt 1.50 ct. Farve: Top Crystal/ Crystal (I-J). Klarhed SI1-2. Samlet vægt 1,6 gram. Smykkeetui samt certifikat medfølger.
Varunr: 4872449
SEK 25 901 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
20:13:00
SEK 12 433
Earrings in 18k with brilliant cut diamonds 0.70ct
Earrings in 18k rose gold set with brilliant cut diamonds 0.70ct Colour: (K) Clarity: VS
Varunr: 4854403

SEK 14 459 BE, Antwerpen 21-01-2018
13:24:00
SEK 5 302
Örhängen 1 par 18 k guld rosenkvarts
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, checkerslipad rosenkvarts, stämplad Pavia, Italien, höjd ca 21,5 mm, vikt ca 5,9 g; ask i brun läderimitation ej i original medföljer
Varunr: 4893354
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2018
14:36:00
Se mer
Emaljerede øreringe med jaspis
Øreringe udført i 925 sølv (kontrolleret/stemplet). Øreringene er emaljeret og prydet med facetterede glassten samt røde jaspis-kugler med en diameter på ca.: 12 mm. Omhyggelig forarbejdning. Mål ca.: H. 35 mm, Ø 15 mm. Vægt i alt ca. 11,8 g. Øreringene fremstår i aldersrelateret stand ...
Varunr: 4879035
SEK 3 856 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-01-2018
17:00:00
SEK 386
18kt diamond earrings approx. 0.25ct
18kt diamond earrings approx. 0.25ct 18kt bi-colour gold,hallmarked Earrings decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.25ct Total weight: 9.52gr Earrings measurements: 20 x 13 x 11mm
Varunr: 4576981
SEK 5 302 BE, Antwerpen 21-01-2018
17:51:00
SEK 4 097
Brillanthjerte ørestikker, ca 0.22 ct
Diamonds by Frisenholm. Hjerteørestikker af 9 kt guld hver prydet med seks brillanter på ialt 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2-P1. mål af hjerte ca 10 x 11 mm.
Varunr: 4877715

SEK 3 367 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
18:25:00
SEK 2 072
Et par brillant- og kulturperleørerstikker af 18 kt. hvidguld
Et par brillant- og kulturperleørerstikker af 18 kt. hvidguld prydet med 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.33 ct. Farve: Top Crystal-Cape (I-N). Klarhed: SI-P. Vedhængende to større dråbeformede ferskvandskulturperler i farverne sart rosa og perlemor. Vægt ca. 6 g. L. 2,7 cm. Perlemål ca. ...
Varunr: 4875603
SEK 6 475 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2018
18:25:29
SEK 971
Marianne Dulong earrings in silver
Marianne Dulong earrings in silver as a butterfly motive Hallmaked 925 Total weight: 1.15g
Varunr: 4764825

SEK 3 374 BE, Antwerpen 21-01-2018
18:41:00
SEK 482
Lina Christensen. Par tassels øreringe af oxideret sølv
Lina Christensen. Par Tassels øreringe af håndsmedet delvist oxideret sterling sølv, prydet med sølv kugle og små facetslebne sorte spineller. Længde: ca 8,5 cm. Smykkeæske medfølger
Varunr: 4855174

SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
19:23:00
SEK 518
Samling af 12 par øreringe af sterling sølv (12)
Samling af 12 par øreringe af sterling sølv, bl.a. prydet med peridot, topas, ametyst, prehnit, cubic zirknia. Mål af længste ørering ca 7 cm.
Varunr: 4852110

SEK 1 813 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
19:51:00
SEK 648
Et par solitaire brillantørestikker af 14 kt. hvidguld, i alt 1.42 ct
Et par solitaire brillantørestikker af 14 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.42 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: P. 0,9 g. Ø incl. fatning ca. 0,63 cm. Fremstår med brugsspor. Bagstikker mangler. (2)
Varunr: 4866137
SEK 21 368 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2018
19:56:00
SEK 9 583
Mads Ziegler, par ørestikker model Claw, 8 kt. guld
Mads Ziegler, par ørestikker model Claw, udført i 8 kt. guld, med pynt både for og på bagside af øret. L. 2,7 cm. Vægt ca. 5 gram. Vejl. pris er 2850,-. Første foto er modelfoto.
Varunr: 4863152

SEK 2 331 DK, Kolding, Trianglen 21-01-2018
20:04:00
SEK 842
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.72ct
Day & Night earrings in 14ct white rhod gold 0.72ct Earrings can be worn as ear piercing during the day, and then turned into a more striking look for your evenings and parties. Central 2 brilliant cut diamonds: total 0.42ct Clarity: SI Color: G side stones : 34 diamonds Carat: ...
Varunr: 4868926

SEK 11 568 BE, Antwerpen 21-01-2018
20:05:00
SEK 1 928
Örhängen 1 par 14 k guld diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, vardera med 1 briljant totalt ca 0,40 ct, kvalité Ca(N)/SI2, vikt ca 2,2 g
Varunr: 4893443
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2018
20:08:00
Se mer
Nirwana. Et par øreringe af rhodineret sterling sølv og cubic zirkonia (2)
Nirwana. Et par øreringe af rhodineret sterling sølv prydet med pavéfattede cubic zirkonia. Ø ca. 14 cm, L. ca. 2,5 cm (2)
Varunr: 4864859

SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
20:10:00
SEK 518
Örhängen 1 par 18 k vitguld diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, 56 briljanter totalt ca 0,84 ct, höjd ca 38 mm, vikt ca 4,9 g
Varunr: 4893447
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2018
20:16:00
Se mer
Smaragd- og diamant øreringe af 18 kt guld
Par øreringe af 18 kt guld, prydet med facetslebne smaragder, samt seks baguetteslebne diamanter hver, samlet ca 0.35 ct., Farve: Top Cape (K), klarhed. P1. mål af front ca 13 mm. Nypolerede
Varunr: 4869564
SEK 10 360 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
20:26:00
SEK 5 439
 1 2 3 4  >>