Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Großes Konvolut Möbel von Brunner (ca.100)
Großes Konvolut Möbel von Brunner Möbel. Unterschiedliche Maße, Materialen und Farben. Ausstellungsstücke, teils Kratzer. (ca. 100)
Varunr: 4884671
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
12:19:00
SEK 386
To bordplader af Italiensk Travetin
To bordplader af Italiensk Travetin, tykkelse 20 mm L. 60 cm. B. 60 cm.
Varunr: 4876988
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
12:47:04
SEK 389
Entremøbel
Entremøbel af bejdset fyrretræ. Front med fire skuffer. H. 54 cm. B. 100 cm. D. 38 cm. Fremstår med slidtage samt brugsspor.
Varunr: 4885397
12:49:05
SEK 389
Bord 1800-tal
BORD, 1800-tal, låda i sarg, grönmålad, beslag i mässing, höjd ca 73, 80x41 cm, nyckel finns
Varunr: 4892141
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
13:35:00
Se mer
Vitrine guldbemalet træ
Vitrineskab af guldbemalet træ, front med glaslåge. dekoreret med anker, indvendigt med hylder med glas nøgle medfølger H. 182 B. 83 D. 37 cm. Fremstår med brugsspor i form af hakker og ridser samt afslag revnet itu slået glas.
Varunr: 4880826

SEK 1 295 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
13:47:38
SEK 389
Hylla
HYLLA / ETAGERE, italien, 18/1900-tal, intarisa dekor, mässing och svärtade detaljer, höjd 82, 40x28 cm
Varunr: 4892147
14:10:00
Se mer
Servingsbord
SERVERINGSBORD, 1900-talets första hälft, glas och mässing, löstagbar bricka, fällbara klaffar, höjd ca 75, 55x35 cm
Varunr: 4892149
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
14:20:00
Se mer
Konsol samt spejl, mahogni, 1800-tallet (2)
Konsol fineret med mahogni H. 43 B. 69 D. 30 cm samt spejl i ramme af fineret mahogni H. 113 B. 41 cm. (2)
Varunr: 4891948
SEK 1 036 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
14:53:00
SEK 453
Magnus Olesen. Par barstole, model Pause (2)
Magnus Olesen. Par barstole af formspændt grønt lamineret krydsfiner. Stel af forkromet metal. Model Pause. Sh. 81 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Varunr: 4886736
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
18:00:00
SEK 389
Varunr: 4886738
18:32:00
SEK 389
SÄngbord
SÄNGBORD; 1 par, 1900-talets mitt, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 55, 30x47 cm
Varunr: 4892197
18:35:00
Se mer
Piet Hein barstol samt Rud Thygesen & Jonnhy Sørensen Dark Horse cafébord (2)
Barstol samt cafebord. Piet Hein for Fritz Hansen. Barstol med stel af forkromet stål, monteret på rund fod af aluminium, sæde betrukket med sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 80 cm. Fremstår med ridser og mærker, anløbninger på stel. Rud Thygesen & Jonnhy Sørensen. Dark Horse cafébord ...
Varunr: 4892631
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:19:00
SEK 907
R. Wengler m.fl. Samling bambusmøbler (11)
Samling bambusmøbler bestående af: fire lænestole, heraf to stk fra R. Wengler med plakette herfra, et spisebord med plade af matteret glas H. 68, L. 120, B. 80 cm, fire spisestole, 1 sidebord H. 52, Ø 60 cm samt en plantekonsol H. 56, L. 65, B. 25 cm. Sidebord med manglende underplade. ...
Varunr: 4891600
SEK 6 475 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:33:00
SEK 1 684
Rullebord / serveringsvogn, messing
Rullebord / serveringsvogn med stel af messing, to hylder, hjul af messing med sorte gummiringe. H. 70cm. L. 70 cm. B. 43 cm. 1900-tallet.
Varunr: 4891771
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:33:00
SEK 1 813
Sängbord
SÄNGBORD, 1 par, fanerad med teak, ben i bok, märkt Karlströms möblefabrik, höjd 53, 48x33 cm
Varunr: 4892229
20:21:00
Se mer
Liege, Rattan, Deutschland
Liege, Deutschland, Konstruktion aus Rattan, Maße. H. 92 cm, L. ca. 160 cm , B. ca. 60 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Abrieb und Bestoßungen am Material.
Varunr: 4884307
SEK 3 856 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:30:00
SEK 386
Darmarbetsbord
DAMARBETSBORD, sengustaviansk, fanerad med mahogny, kandelerade ben, nyckel skylt i mässing, låda i sarg, höjd ca 77, 44x43 cm, nyckel finns
Varunr: 4892238
20:48:00
Se mer
Lovebed i sort polyrattan
Lovebed. Lovebed i sort polyrattan med hynde, puder og tag af bomuld. H. ca. 150 Ø. 170 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4726788

SEK 5 698 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
21:02:00
SEK 1 425
Sängram
SÄNGRAM, gulmetall, 1900-tal, höjd ca 95, längd ca 211, bredd ca 169 cm
Varunr: 4893114
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 20-01-2018
12:12:00
Se mer
Bemalet skammel 20.årh.
Delvis bemalet skammel med skråtstillede ben h. 45 cm. Mål sæde 30 x 44 cm. Med brugsspor /skrammer, let løshed
Varunr: 4884227
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2018
15:11:00
SEK 389
Bænk af egetræ
Bænk af egetræ, sæde betrukket med stof herunder tre rum til opbevaring. L. 207 cm D. 55 cm H. 55 cm. Fremstår med brugsspor herunder revne i bundplade og reparation på ét ben.
Varunr: 4890555
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2018
16:58:00
SEK 389
Bord Louis XV stil
BORD med stenskiva, Louis XV stil, 1900-talets börajn, fanerad med mahogny, beslag i mässing, höjd ca 75, diameter ca 56 cm
Varunr: 4893204
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
18:44:00
Se mer
Jøli. Pengeskab på hjul
Jøli. Pengeskab på hjul. H. 75 B. 55 D. 56 cm. Indvendig med hylde samt to skuffer(nøgle mangler til skuffer) er ulåste. Håndtag på ene skuffe defekt samt mangler hyldeknægte til bagpå hylden.. Nøgle til låge medfølger. Med brugsspor. Køber indestår selv for håndtering ved udlevering.
Varunr: 4893688
SEK 1 943 DK, Helsingør, Støberivej 20-01-2018
19:09:00
SEK 712
Bänk bok
BÄNK, 1900-talets andra hälft, bok, höjd ca 141, 115x45 cm
Varunr: 4893213
19:12:00
Se mer
Bænk/sidebord/kaffebord, formgivet af George Nelson
Bænk/sidebord/kaffebord, formgivet af George Nelson, siddeflade af bøgetræ, stel af træ, sort lakering, H. ca. 34 cm, L. ca. 120 cm, D. ca. 47,5 cm, fremstår med revne øverst på stellet, generelle brugs- og slitagespor, ridser, mindre afslag.
Varunr: 4884342
SEK 6 748 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-01-2018
20:02:00
SEK 2 651
Serveringsvagn i mässing
SERVERINGSVAGN, i mässing, med glashyllor, gallerkant, höjd 72, 61x49 cm
Varunr: 4893257
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
20:40:00
Se mer
Herrbetjänt Fratelli Reguitti
HERRBETJÄNT, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra hälft, betsad bok, mässingsdetaljer, hjultrissor, höjd ca 106 cm
Varunr: 4893395
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2018
17:48:00
Se mer
Samling diverse småmøbler (6)
Samling diverse småmøbler bestående af: Bakkebord af rødlakeret metal H. 53 cm, Ø. 45 cm. Diasstativ H. 115 cm. Hylde af rigt udskåret og bemalet træ H. 40 cm, L. 58 cm. Kakkelbord af palisander H. 45 cm, L. 44 cm, B. 36 cm. Væghængt skab med spejlfront H. 52 cm, B. 40 cm, D. 13 cm. Vægt ...
Varunr: 4882470
SEK 1 554 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2018
17:57:00
SEK 453
Serveringsvagn teak
SERVERINGSVAGN, 1960-tal, teak, på hjul, höjd 61, 78x48 cm
Varunr: 4893407
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2018
18:44:00
Se mer
Samling møbler, spillebord, reol, vægsskab(3)
Samling møbler. Bestående af spillebord B 89, D 44, H 78 cm med skuffe. Reol i empirestil H 87, D 34, B 58 cm, Vægsskab med messingstaffering og låger med facetslebet glas. Fremstår aflåst og uden nøgle. L 102, H 67, D 26 cm. Med ridser og skrammer. (3)
Varunr: 4893987
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
18:48:00
SEK 453
 1 2 3 4 5 6  >>