Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Denis Santachiara, Enrico Baleri, Hocker Modell Tato (2)
Denis Santachiara, Enrico Baleri für Baleri Italia, Modell Tato. Hocker mit filzartigem Stoffbezug in beige. B. 88/72cm, H. 82/40cm, T. 85/50cm. Leichte Gebrauchsspuren. Bei einem Hocker fehlt die Kordel, der Stoff des Sessels ist abnehmbar und bei 40°C waschbar. (2)
Varunr: 4689717
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
11:26:32
SEK 389
Fåtöljer ett par bord Sommar
FÅTÖLJER, ett par, BORD, rotting, 1900-talets andra hälft, bordsskiva i frostat glas, klädsel i blommig textil, fåtöljernas sitthöjd ca 38, bordets höjd 55, 80x54 cm
Varunr: 4727002
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
12:00:00
Se mer
Blomsterbord Sommar
BLOMSTERBORD, rotting med bordsskiva i glas, 1900-talets andra hälft, med spaljé, höjd 60-143, 87x30 cm
Varunr: 4727012
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
13:00:00
Se mer
Skrivepult af egetræ
Skrivepult af massivt egetræ, skrå skriveplade under hvilken rum og skuffe. Nøgle medfølger ikke. H. 126, B. 53,5, D. 59 cm. Brugsspor.
Varunr: 4709081
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:13:34
SEK 556
Klapbord af mahogi og stol af bøgetræ (2)
Bord med to klapper og skuffe i sarg, af finéret mahogni samt armstol af bøgetræ polstret med uld. H. 73, B. 90/130, D. 77 cm. Defekt klap og finérskader (2)
Varunr: 4709076
SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:14:07
SEK 392
Kinesisk kiste af kamfertræ, 1800-tallet
Kinesisk kiste af kamfertræ, beslag af messing samt plakette med teksten 'Øberg' på låg. Split til låsemekanisme medfølger ikke. H. 74, B. 73,5, L. 137 cm. Tørrerevner og afslag.
Varunr: 4726721
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:22:00
SEK 1 700
Københavner Køkkenskab
Vægthæng " Københavner " køkkenskab, lakeret korpus med skydelåger og skuffer af fineret teak. Mål ca. L. 130 cm. D. 35 cm. H. 76 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, skue i siden samt der medfølger en lille hylde. Mål: 97x11 cm.
Varunr: 4726910

SEK 1 569 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
15:37:50
SEK 458
Kista rotting
KISTA, rotting, 1900-talets första hälft, med handtag, beslag i järnsmide, höjd ca 49, 66x46 cm
Varunr: 4727047
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
16:30:00
Se mer
Kinesisk daybed
Kinesisk daybed, fremstillet i træ, sort/brun bejdsning. Mål: H. 50 cm. B. 184 cm. D. 62 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor, afslag og revner.
Varunr: 4720710
SEK 4 376 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
17:21:56
SEK 535
Tre barstolar (3)
Tre barstolar. Sitsar av lila konstläder, kromade stommar med fotstöd. Höjd 74 cm, sitsens diameter 37 cm. Slitage. (3)
Varunr: 4706655
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
17:45:00
SEK 300
Soffbord teak
SOFFBORD, teak, 1900-talets mitt, hyllplan med 4 ribbor, höjd ca 57, 115x50 cm
Varunr: 4727061
17:54:00
Se mer
Dansk møbelproducent. Sybord fineret med palisander
Dansk møbelproducent. Sybord fineret med palisander. Front med to skuffer samt kurveskuffe nederst, afsluttet på hjul. H. 60 cm. B. 69 cm. D. 39 cm. Fremstår med brugsspor herunder, løse lister, ridser, skjolder samt reparation på ben. (manglende lister medfølger)
Varunr: 4727599
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:31:00
SEK 458
Entresæt i teak bestående af spejl samt skuffemøbel (2)
Entresæt i teak, bestående af; spejl med teakramme H. 60 cm. B 34 cm. Samt lille entremøbel, med 3 skuffer, stående på tilspidsede ben. H. 66 cm. B. 65 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser samt finerskade. (2)
Varunr: 4727351
18:54:00
SEK 850
Rejsekiste, 1900-tallets begyndelse
Rejsekiste af lærredbetrukket bemalet træ med bånd af træ og metal. 1900-tallets begyndelse. Prydet med ejerinitialer. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varunr: 4726512
SEK 1 308 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-07-2017
19:08:00
SEK 490
Bar sæt i Rod med 2 stole
Håndlavede bar i rodtræ bestående af bord samt to stole. Mål Ca. Bord: H. 98 B. 80x102 cm. Stol: H. 74 Ø 40 cm. Hvert sæt er unikt. OBS! pladen til bordet er løs.
Varunr: 4698611

SEK 5 230 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
19:21:00
SEK 523
Lådspegel, sk pigtittare i björk, 1920-tal
Lådspegel, sk pigtittare i björk, 1920-tal. Fanerad med björk. Rektangulär spegel. 3 st lådor. Höjd: ca 47 cm. Bredd: ca 32 cm. Djup: ca 20 cm. Bruksslitage.
Varunr: 4679353
SEK < 1,000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2017
19:24:00
SEK 300
Bænk af eg og elegance læder
Bænk af ubehandlet ege træfiner, stående på skråtstillede ben. På top sæde betrukket med elegance læder fra Arne Sørensen. L.139 B. 44 H. ca. 45 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4694569

SEK 3 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
19:40:00
SEK 2 354
Magis og Bårse Finér. Højbord af bambus- og egefinér samt seks barstole, model Bombo (7)
Stefano Giovannoni. Seks barstole, model Bombo, med sæde af plast og fod af forkromet metal, højdejustérbar, fremstillet hos Magis. Samt højbord af bambusfinér kantet med eg, fremstillet hos Bårse Finér. Bord H. 102, B. 59, L. 199,5 cm. Brugsspor og enkelte stole med ridser (7)
Varunr: 4713072
SEK 5 230 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
19:45:00
SEK 850
Niels Larsen A/S. Skolestole (19)
Niels Larsen A/S. Skolestole med sæde og ryg af teaktræ og stel i grålakeret metal, sko af gummi. Mangler, korrosion samt slitage. (19)
Varunr: 4727267
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:54:00
SEK 490
Dansk møbelproducent. Fodskammel, stel af teak
Dansk møbelproducent. Fodskammel, stel af teak, løs hynde betrukket med uld. H 29, B 110, D 51 cm. Fremstår med brugsspor og hynde porøs.
Varunr: 4726978
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:57:00
SEK 425
Dänischer Möbelarchitekt, Teewagen / Rulleboard der 1950/60er Jahre in Schichtholz
Dänischer Möbelarchitekt, Teewagen / Rulleboard der 1950/60er Jahre. Konstruktion mit Gestell aus dunklem Holz, Ablagen aus Schichtholz mit dunklem, teilweise gemasertem Holzfurnier, ausgestattet mit vier Rollen. Unterseitig mit Brandstempel bezeichnet. L. 74cm, H. 62cm, T. 43,5cm. Leichte, ...
Varunr: 4725200
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017
19:57:00
SEK 535
Ældre stige, omkr. 1930
Ældre stige af lakeret fyrretræ med svungne beslag af jern. H. til øverste trin: 188 cm. H. i alt: 210 cm. Fremstår med brugsslitage og malingspletter. Hidrørende fra villaen Arnsborg ved Silkeborg.
Varunr: 4726759
SEK 1 046 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:02:00
SEK 458
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN/BARBORD, mässing, 1900-talets mitt, 2 plan med skivor i svart glas, på hjultrissor, höjd 78, diameter 46 cm
Varunr: 4727097
20:15:00
Se mer
Konsol/bord af kunststen
Tre-delt konsol/bord af kunststen. Nyere dato. H. 85 B. 127 D. 41 cm.
Varunr: 4724935
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:30:00
SEK 458
Hattaskar trä
HATTASKAR, 2 st., böjträ, 1900-talets första hälft, märkta invändigt med stämpel "Grand Prix Paris 1900", diameter ca 45-66 cm
Varunr: 4727124
21:36:00
Se mer
Barskåp funkis
BARSKÅP, funkis, fanerat i olika träslag, inrett med fack, toppen med glasskiva, höjd 61, 70x41 cm, nyckel finns
Varunr: 4727792
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
12:18:00
Se mer
Bænk / entremøbel af eksotisk hårdttræ.
Bænk / entremøbel udført i stamme af eksotisk hårdttræ. Ben af sort lakeret jern. L. 201 cm. B. 37 cm. H. 42 cm. Tykkelse af stamme 8 cm.
Varunr: 4655026

SEK 3 923 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2017
12:19:22
SEK 1 079
Matbord skrivbord
SKRIVBORD / AVLASTNINGSBORD, 1930-tal, betsad björk, rak modell, höjd ca 75, 140x74 cm
Varunr: 4727795
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2017
12:36:00
Se mer
Bænk fra gymnastiksal
Bænk af træ fra gymnastiksal / omklædningsrum på Husum Skole. Mål: H. 25, L. 340, D. 35 cm. Fremstår med kraftig slitage og patina samt gulnet træ.
Varunr: 4728456
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
12:49:00
SEK 458
DSB. Sammenklappelig båre, ca. 1900
DSB båre, sammenklappeligt stel af træ, sølvbronzerede metalgreb og beslag, læderremme og udspændt kanvas, stemplet på læderrem med DSB-logo. Hovedgærde bemalet "København". Ca. 1900. Kraftigt alderspræget. L. 183. B. 58. H. 25/37 cm.
Varunr: 4728461
SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
12:51:00
SEK 392
 1 2 3 4 5  >>