Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Collier och örhängen
COLLIÉR, ÖRHÄNGEN, ett par, karneol med mellandelar samt lås i 18 k guld, längd ca 43 cm
Varunr: 4726997
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
11:24:00
Se mer
Manschettknappar silver
MANSCHETTKNAPPAR, 5 par, sterlingsilver, modern design, vikt ca 93,6 g
Varunr: 4726999
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
11:36:00
Se mer
Chinesische Karneolbroschen und ein Glücksbringer (4)
Chinesische Karneolbroschen und ein Glücksbringer sowie ein Anhänger mit der Darstellung einer chinesischen Hofdame. Die Broschierungen und die Montur des Anhängers sind aus Silber gefertigt (punziert). Maße ca.: 24,5 x 17,4 mm, 24 x 19 mm, 33,8 x 23,7 mm, 37,5 x 30 mm. (4)
Varunr: 4693994
SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
11:45:00
SEK 389
Rosenkranz und Ohrclips (3)
Koonvolut bestehend aus einem Rosenkranz gefertigt aus Gipsspat und Metall sowie einem Paar Ohrclips besetzt mit grünen Glasperlen. Länge des Rosenkranz ca.: 34,5 cm. Durchmesser der Ohrclips ca.: 24 mm. Die Schmuckstücke befinden sich in einem Zustand mit Gebrauchs- und Tragespuren. (3) ...
Varunr: 4699047
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
12:15:00
SEK 438
Collierlås 18 k guld diamanter
COLLIERLÅS, 2 st., 18 k guld resp. vitguld, dekor med 8 åttkantslipade diamanter vardera, totalt ca 0,16 ct/st, längd 1,5 cm, total vikt ca 3,5 g
Varunr: 4727014
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
13:12:00
Se mer
Lund Par manchetknapper, Links of London, 2 par manchetter og 2 guldmønter
Lund Par manchetknapper udført i 14 kt. guld, i form af klassisk knude, er graveret" Hilsen far". Vægt ca. 6,3 gram. Samt æske med 2 par Links of London , manchetter med ferskvands Kulturperler 2 Pastor Bonus guldmønter. Diam. Ø 7 mm. Samlet vægt for de 2 mønster 0.6 gram.
Varunr: 4727495
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
14:31:20
SEK 686
Emaillierter russischer Parfumflakon
Emaillierter russischer Parfumflakon, gefertigt aus 916 Silber (punziert). Maße ca.: H. 60 mm, B. 30 mm, T. 13 mm.m Gewicht ca.: 23,7 g.
Varunr: 4709937
16:05:00
SEK 389
Armband und Kette aus Bein (2)
Armband mit Rosenrelief und Kette im Stil des Art decó gefertigt aus Bein. Der Armreif ist auf Gummi aufgezogen und besitzt einen Durchmesser von ca.: 6 cm, Breite ca.: 1,2 cm. Die Kette ist im Verlauf aufgezogen und besitzt eine Länge von ca.: 40,5 cm. Durchmesser von 4 bis 10 mm. Beide ...
Varunr: 4699032
16:35:00
SEK 389
Ole Lynggard. 'Hearts' colliérlås av 18 k guld med diamanter.
Ole Lynggaard. 'Hearts' colliérlås, 18 k satinerat guld med briljantslipade diamanter, totalt ca 0,55 ct, höjd ca 10,5 mm, vikt ca 4,2 g
Varunr: 4721137
SEK 18 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-07-2017
18:17:00
SEK 14 500
Pandora to armbånd med sølv og guldcharms samt halskæde
Pandora. Armbånd af sterling sølv monteret med Pandora lås, prydet med 11 sølv charms. L.: ca 17,5 cm. Armbånd af sølv, monteret med Pandoralås af 14 kt guld, dertil fire charms af 14 kt guld, to klemmeled af sølv og to charms af sølv og guld. Endvidere læderhalskæde monteret med Pandora ...
Varunr: 4705309
SEK 7 845 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
19:25:00
SEK 3 400
Armbandsur guld Certina
CERTINA, armbandsur, 18 k guld, Nils A Björkman Stockholm 1960, manuellt urverk, fasettslipat safirglas, länk i form av korridormatta, urtavlan märkt Certina Swiss Made, längd ca 17 cm, total vikt ca 23 g
Varunr: 4727083
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
19:33:00
Se mer
Par manchetknapper 14 kt. guld 8.7 gr. (2)
Par manchetknapper i 14 kt. guld med satineret overflade. Mål 2.0 x 1.4 cm. Vægt 8.7 gr. Minimale brugsspor (2)
Varunr: 4727478
SEK 2 092 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
19:35:00
SEK 1 013
Snurrebussar 18 k röd och vitguld
SNURREBUSSAR, KLOFATTNINGAR, SPRINGRINGAR, mm, 18 k röd och vitguld, total vikt ca 51 g exkl. ett fåtal snurrebussar med 18 k guldfästen och nylon
Varunr: 4727088
SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
19:48:00
Se mer
A. P Bergs Sølvvarefabrik, Manchetknapper med rav
Par manchetknapper af sterlingsølv. Prydet med cabochonslebet farvebehandlet rav. Mål 18X20 mm.
Varunr: 4709948
SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-07-2017
20:00:00
SEK 458
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 14 kt guld (2)
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde af 14 kt. guld, led af henholdsvis af guld og turkiser, monterede med karabinlåse. L 19,5 og 61,5 cm. Samlet vægt ca. 26,8 gram. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4724855
SEK 3 923 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
20:01:00
SEK 2 223
Italienske ørestikker / clips, 18 kt guld (2)
Italienske ørestikkere / clips af 18 kt. guld, delvis mønstret. L 2 cm. B 9 mm. Samlet vægt ca. 4,6 gram. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varunr: 4720382
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
20:21:00
SEK 556
Samling moderne smykker af sterlingsølv (80)
Samling moderne smykker af sterlingsølv og forgyldt eller oxideret sterlingsølv, prydet med kulørte og klare facetslebne glassten. Omfatter 6 halskæder, 16 armringe, 46 fingerringe, ringstr. 52-55, og 6 par øreringe. Samlet vægt ca. 580 g. Fremstår med lette håndteringsspor. (80)
Varunr: 4673736
SEK 6 538 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:24:00
SEK 1 373
Halssmykke
Halssmykke af ferskvandskulturperler samt grønne sten, antagelig peridoter, monteret med lås af metal.
Varunr: 4724220
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
20:45:00
SEK 392
Armring, Veneziakæde, kuglelås og 2-i-1 ring af 14 kt. guld (4)
Samling smykker af 14 kt. guld, bestående af armring med satineret front og med sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17½ cm. B. 17 mm. Vægt ca. 19,1 gram. Samt en halskæde i Venezia mønster. L. 51½ cm. Vægt ca. 14,7 gram. Samt en Bo Gindeberg kuglelås. Diam. Ø 14 mm. Vægt ca. 6,2 gram og 2i1 ring med ...
Varunr: 4720468
SEK 12 422 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
20:46:01
SEK 2 354
Collierlås 18 k vitguld diamanter
COLLIERLÅS, 18 k vitguld, 2 navettslipade safirer samt 4 små åttkantslipade diamanter, längd 1,5 cm, vikt ca 1,6 g
Varunr: 4727131
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
21:57:00
Se mer
Fransk safir- og diamantring samt engelsk rubin- og brillantring (2)
To vintage ringe af 18 kt. guld bestående af fransk safir- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med rosensleben diamant flankeret af to facetslebne safirer. Samt engelsk rubin- og brillantring af 18 kt. guld prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.21 ct. Farve: Top Cape ...
Varunr: 4728626
SEK 6 538 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
11:36:00
SEK 1 373
Diamantring af 8 kt. guld og hvidguld samt diamantvedhæng af delvis forgyldt sterlingsølv med detaljer af 14 kt. guld. (2)
Diamantring af 8 kt. guld og hvidguld prydet med hjerter og 18 brillanter, i alt ca. 0.24 ct. Samlet carat på diamanter er stemplet i ringskinnen Farve: Crystal (J). Klarhed: P. Vægt ca. 5,2 g. B. 1,04 cm. Ringstr. 53,5/17. Samt diamantvedhæng af delvis forgyldt sterlingsølv med detaljer af 14 ...
Varunr: 4728627
11:57:00
SEK 458
Par manchetknapper af 830 sølv samt forgyldt vintage knap
Par manchetknapper af sølv, er stemplet VB samt 830, samt forgyldt vintageknap, med dekoration, sidstnævnte er bulet og med slitage.
Varunr: 4654101
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
14:38:14
SEK 425
Manschettknappar silver
MANSCHETTKNAPPAR, 5 par, sterlingsilver, modern design, vikt ca 92,8 g
Varunr: 4727864
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
19:18:00
Se mer
Kim Vedebech brillanthjerte af 14 kt. hvidguld samt et par brillant solitaire- brillantørestikker af 18 kt hvidguld (3)
Kim Vedebech brillanthjerte af 14 kt. hvidguld i form af kugler prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. sat i wire tre-radet wire collier af metal med skruelås. Hjertemål 1,25 x 1,6 cm. Vægt uden halscollier ca. 5,2 g. Samt et par ikke tilhørende ...
Varunr: 4722445
19:59:00
SEK 490
To ringe og et par ørestikkere af guld, ørestikker med brillanter. (4)
Samling vintagesmykker, bestående af Scrouples ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med lille brillant. Samt ring af 18 kt. guld, prydet med Cubic Zirkonia, samt solitairering af 14 kt. guld, slidste grabber mangler sten, men sten/ Cubic Zirkonia medfølger. Samlet vægt ca. 14,8 gram. ...
Varunr: 4728042
SEK 3 269 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
20:04:00
SEK 1 373
Et par brillant-rosetørestikker og vedhæng af 18 kt. hvidguld. (3)
Et par brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 18 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). klarhed: VS-SI. Bagstikker i form af blødt gummi. Samt lille moderne rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med 19 større og mindre brillantslebne ...
Varunr: 4702175
SEK 8 892 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:06:00
SEK 3 400
Hermann Siersbøl m.fl. En samling smykker af guld og sølv
En samling vintagesmykker af guld og sølv bestående af bred ring af 14 kt. guld fra Hermann Siersbøl (str. 56/17,75 mm), pyntenål af 14 kt. guld med emalje fra Heimbürger, smykkesæt af 8 kt. guld med perler af tigerøje bestående af kæde (41 cm.), armlænke (19 cm.), et par ørestikker og et ekstra,...
Varunr: 4678644
20:15:00
SEK 1 438
Smycken 2 dlr bärnsten
COLLIÈR, 2 st, bärnsten, varav ett colliér med rå samt ett med polerad bärnsten, längd 22 resp. 30 cm
Varunr: 4727914
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
21:48:00
Se mer
Par manchetknapper af guld (2)
Par Italienske manchetknapper af 14 kt guld. B.2,2 mm. Vægt ca. 9,8 gram. (2)
Varunr: 4724112
SEK 1 569 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-07-2017
12:48:00
SEK 1 308
 1 2 3  >>