Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fur Living. Lang pels af sølvfarvet vaskebjørn, str. L/XL
Fur Living pels. Kjole-vest af naturfarvet vaskebjørn, indvendigt med sort foer, front med hægtelukning. Længde fra nakkesøm til nedre kant ca. 94 cm. Brystmål 98 cm. Str. L/XL. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Varunr: 4725337
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:24:00
SEK 752
Damenjacke, Pelz / Nerz
Damenjacke, Pelz / Nerz , Rückenlänge 70cm, Schulterbreite 50cm, Armlänge 60cm; minimale Tragespuren.
Varunr: 4655006
SEK 1 459 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017
20:24:00
SEK 1 070
Birger Christensen. Pelskåbe af mink, str. ca. M
Birger Christensen. Pelskåbe af mink med knaplukning og indstikslommer, str. ca. M. L. 116 cm, brystmål 102 cm, indre ærmelængde 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på kanter og foer.
Varunr: 4723777
SEK 1 961 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
20:35:00
SEK 850
Kort jakke af mink, ca. str. 38
Kort jakke syet op af lyse mink syet op i vertikale baner, ærmer med vidde samt front med hægtelukning. Længde ca. 68 cm, ærmelængde ca. 54 cm, brystvidde ca. 90 cm. Minimalt brugsspor. Ca. str. 38.
Varunr: 4725708
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
19:58:00
SEK 850
Kort jakke i strikket kanin
Kort jakke i strikket sort kanin med brystlommer og stiklommer, hægtelukke samt spændelukke ved hals, detaljer ved lommer i sort skind. Str. 38-40. L. 57, brystmål 100 cm, ærmelængde 52 cm. Ubrugt.
Varunr: 4712669
SEK 1 046 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:06:00
SEK 458
Pelsfrakke af mink str. 40- 42-44
Pelsfrakke af mink, model syet i lange baner, med sjalskrave med pynteknap, indstikslommer og skjult hægtelukning samt pyntebånd på ærmer. Label isyet med " Creation Sprung Fréres Paris" Mål: L. 116 cm. Brystmål ca. 120 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Minimale brugsspor. Er er erhvervet i ...
Varunr: 4727926
SEK 3 923 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
20:07:00
SEK 2 615
Betty Barclay vest i sort skind, ca. str. 38-40
Betty Barclay vest i sort skind, foret model med lynlåslukning og bælte, gyldent hardwear. L. 69 cm. Brystmål ca. 96 cm. ca. str. 38-40. Fremstår med små brugsspor.
Varunr: 4697966
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2017
16:27:06
SEK 392
Minkfrakke, Saga Mink, sort, str. 40/42
Minkfrakke, Saga Mink, sort. Str. 40/42. 4-dobbelt hægtelukning, kraven kan lukkes separat, indvendige sidelommer med læder, mørkebrunt-sort inderfor med motiver, længde: 105 cm, skulderbredde: 40 cm, armlængde: 56 cm, sømbredde: 180 cm.
Varunr: 4446599
SEK 5 834 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2017
17:55:00
SEK 3 403
Pelzmantel, ‘Saga Mink‘, Saga Nerz, hellgrau- weiß
Mantel, ‘Saga Mink‘, Pelz, Saga Nerz, hellgrau- weißer Pelzmantel, Innenfutter aus schwarzem Satin mit floraler Stickerei, drei Pelzverschlusshaken und zwei Schlitztaschen, L. 90 cm - B. 54 cm - Ärmellänge 60 cm, altersgemäße Gebrauchsspuren, partieller Haarverlust.
Varunr: 4728142
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
20:43:00
SEK 438
Frakke af mørkebrun mink, str. ca 38
Frakke af mørkebrun mink, front med hægtelukning, kinakrave stor pelsknap, i siderne stiklommer, aftageligt bindebælte, indvendigt med brunt foer. Ryglængde ca. 92 cm. Brystmål ca. 108 cm. Udvendig ærmelængde 57 cm. str. ca 38. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 4731572
SEK 1 961 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
18:24:00
SEK 425
Minkstola i mørkebrun, ca. str. 38-40
Vintage stola af mahogni mink med for af satin med hægtelukning. Ca. Str. 38-40. L. 164 cm, B. 32 cm (bredeste sted). Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4731584
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
18:25:00
SEK 392
Pelzhaus Gabler, Jacke, Pelz, Nerz, Damen
Pelzhaus Gabler, Jacke für Damen, Pelz, heller Nerz, drei Pelzverschlusshaken und zwei seitliche Schlitztaschen, Abnäher auf der Brust, innen mit Herstelleretikett, L.73 cm - Brustweite56 cm - Ärmellänge 56 cm, altersgemäße Tragespuren.
Varunr: 4645006
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-07-2017
18:57:00
SEK 389
Mantel, Pelz, Nerz, Damen
Langer Mantel für Damen, Pelz, dunkelbrauner Nerz, drei Pelzhakenverschlüsse und zwei seitliche Schlitztaschen, L.110 cm - Brustweite 44 cm - Ärmellänge 51 cm, altersgemäße Tragespuren.
Varunr: 4645020
18:57:00
SEK 389
Ernst Knoblauch Kirschnermeister, Mantel, Pelz, Nerz, Damen
Ernst Knoblauch Kirschnermeister, langer Damen-Mantel, Pelz, dunkelbrauner Nerz, drei Pelzhakenverschlüsse und zwei seitliche Schlitztaschen, ein zusätzlicher Knopf am Kragen, innen mit Herstelleretikett, L.119 cm - Brustweite 54 cm - Ärmellänge 61 cm, altersgemäße Tragespuren.
Varunr: 4645025
19:00:00
SEK 486
Hele skind af mink (10)
Hele skind af mink, i farverne mahogni samt L. med hale 76-80 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (10)
Varunr: 4731622
SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
19:06:00
SEK 392
Nerzjacke, Pelz, hell
Nerzjacke hell, Pelze M. Alltag Westerhold und Marl, Kragen, zwei Seitentaschen, satiniertes Innenfutter, vier Pelzverschlusshaken, innen an den Ärmeln mit Leder abgesteckt, mit Innenetikett, Schulterbreite ca. 40 cm., Ärmellänge ca. 58 cm., Rückenlänge ca. 65 cm. Tragespuren.
Varunr: 4644185
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-07-2017
19:44:00
SEK 972
Collection Axel E. Delikat, damejakke/-frakke, læder og pels
Collection Axel E. Delikat, damejakke/-frakke, læder og pels, kort frakke af sort læder med stor, rød-brun pelskrave, to åbne lommer og fem ovale knapper, krave og afslutning forneden med snørelukning, producentetiket på indersiden, med ekstra knap og lomme, L. 93 cm - brystvidde 63 cm - ...
Varunr: 4645009
19:58:00
SEK 389