Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Pälsar, Skinnjackor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Joop, Lederjacke in braun, Größe 54
Joop, Lederjacke in braun, Größe 54. Joop, Lederjacke in braun, Größe 54 ,3-facher Knopfverschluss, 2 Außentaschen,1 Tasche oben, Innenfutter braun, Innen mit Joop bezeichnet. L 83 cm, Armlänge 57 cm, Schulterbreite ca. 30 cm, Saumweite ca. 150 cm. Varunr: 4608937 SEK 2 897 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 13:31:17 SEK 1 449
Sælskindsfrakke. str. 36/38
Sælskindsfrakke. str. 36/38. Frakke, fra Magasin, udført i brunt sælskind med hægtelukning og stiklommer. Str. 36/38. Ærmelængde 58 cm. Brystmål 114 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 100 cm. Varunr: 4599997 SEK 1 042 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 13:49:00 SEK 391
Kort vintage jakke af sort persianer.
Kort vintage jakke af sort persianer. . Kort vintage jakke af sort persianer, front med knaplukning, sort silkefor. L. 71 cm, bryst. 100 cm, ærmer. 55 cm. Minimale brugsspor. Ca. str. 40 Varunr: 4630520 SEK 1 302 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 14:37:20 SEK 423
Kort pelsjakke af ozelot, str. 38
Kort pelsjakke af ozelot, str. 38. Kort pelsjakke af ozelot, let a-form, front med hægtelukke og stiklommer. L. 65 cm, bryst. 100 cm, ærme. 48 cm. Ca. Str. 38. Mindre brugsspor på kanter. Cites certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og ... Varunr: 4636382 SEK 3 906 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 18:50:00 SEK 1 042
Stola af hvid polarræv
Stola af hvid polarræv . Stola af hvid polarræv, med hoved og hale. Skade på hale. Lukkes med pelshægte. L. 125 cm Varunr: 4635655 SEK 1 042 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 19:17:00 SEK 391
Minkkåbe, str. 40/42
Minkkåbe, str. 40/42. Minkpels syet op af brune minkstykker, front med stiklommer og hægtelukning. Str. 40/42, L. 112 cm, brystmål 112 cm, inder ærmel. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4615980 SEK 1 042 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-25 19:42:30 SEK 391
Kopenhagen Fur. Kort jakke af mink, str. 36
Kopenhagen Fur. Kort jakke af mink, str. 36. Kopenhagen Fur. Kort jakke af burgundy mink syet op i horisontale baner. Front med hægtelukning samt stiklommer, indvendig foret. Længde 58 cm, bryst 108 cm., ærmelængde 60 cm, str. 36. Let model uden brugsspor. Varunr: 4630057 SEK 13 022 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 20:00:00 SEK 6 511
Jakke af minkpels, str. S/M
Jakke af minkpels, str. S/M. Jakke af minkpels syet op med mindre stykker, str. S/M, med krave, hægtelukning og indstikslommer. L. 73 cm, B. 104 cm, inder ærmelængde 38 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4603949 SEK 1 042 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-26 12:02:00 SEK 391
Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af persianer, ca. 36-38
Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af persianer, ca. 36-38. Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af brun persianer, model med sjalskrave, skjult hægtelukning, én pynteknap ved krave, samt indstikslommer. L. 103 cm. Brystmål ca. 98 cm. Indvendigt ærmemål ca. 36 cm. Fremstår med små brugsspor. Varunr: 4633210 SEK 1 042 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-27 13:56:43 SEK 391
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af flettet vendbar mink
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af flettet vendbar mink . Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af lys grøn vendbar mink med 3/4 ærmer og knaplukning. Længde: ca. 52 cm. Brystvidde: ca. 104 cm. Ærmelængde: ca. 31/43 cm. Varunr: 4552825

SEK 18 230 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-27 20:03:53 SEK 7 032
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink. Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink, syet i brede bånd, indstikslommer, hægtelukning og prydknap. Str. ca. 40. L. 50 cm, brystmål 104 cm, ærmelængde 27 cm. Fremstår med få brugsspor. Varunr: 4561710 SEK 13 022 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-27 20:11:16 SEK 7 813
Fuchspelz Stulpen (2)
Fuchspelz Stulpen (2). Paar Stulpen aus Fuchspelz, Gelb/Orange eingefärbt. H. 14 cm. D. 19 cm. Altersgemäße Tragespuren. (2) Varunr: 4463904 SEK 2 124 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-28 17:00:00 SEK 386
PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40
PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40. PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40. Måttbeställd, obrukad. Rygglängd: 67 cm. Bystvidd fram: ca 46 cm. Innerärmslängd: 44 cm. Varunr: 4620485 SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-28 17:30:00 SEK 300
Pelsfrakke af swakara
Pelsfrakke af swakara. Pelsfrakke af swakara, Broderet i nakke med 'Vesterbros pelshus, København'. Brystmål 52 x 2 cm. L. 115 Varunr: 4640038 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-28 19:05:00 SEK 391
Blue Iris Mink. Jakke samt pandebånd, str. 40-42 (2)
Blue Iris Mink. Jakke samt pandebånd, str. 40-42 (2). Blue Iris Mine/ Silverblue minkjakke med tilhørende pandebånd, str. 40-42. Fremstår med sjalskrave samt hægtelukning, 4 stk. To lommer. Pandebånd med elastik. Længde på pels ca. 85 cm, ærmelængde ca 61 cm, brystvidde ca. 116 cm. Minimalt brugspræg, bemærk dog: Hægter er flyttet, idet pelsen er ... Varunr: 4585072 SEK 13 022 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-29 17:26:00 SEK 6 511