Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Saga Royal. Supreme Quality ranched mink. Kirsten Stampe
Saga Royal. Supreme Quality ranched mink. Eksklusiv pels fra Kirsten Stampe str. 36-38. Kåbe / kort "svinger" frakke syet i baner af brune minkskind, front med hægtelukning, krave, ærmer med opslag samt to lomme. Monteret med ensfarvet brunt for. L. ca. 105 cm. Indvendig ærmelængde 39 cm, ...
Varunr: 4892435
SEK 9 065 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
10:44:11
SEK 1 813
Nutria-Mantel
Nutria-Mantel, braun meliert, verschließbar mit Haken, 2 seitliche Schlitztaschen, braunes Satininnenfutter mit floraler Stickerei und gestickten Monogramm AB, Kleiner kurzer Rückengürtel Größe ca. 38/40 Rückenlänge ca. 109 cm, Rückenbreite ca. 46 cm, Saumbreite ca. 165 cm, Armlänge außen ca....
Varunr: 4874871
SEK 1 446 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
11:45:54
SEK 386
'Talk of the Town': Skindjakke, herremodel. Marineblå læder, str. 38-40.
'Talk of the Town'. Herre jakke af handskeblødt skind i midnatsblå/ dyb marinefarvet skind, str. ca. 50 / L. Fremstår med lille opstående krave, to lommer samt indvendigt to lynlåslommer. Tryklås lukning af jakken. Længde ca. 75 cm, ærmelængde ca 65 cm, brystvidde ca. 110 cm.
Varunr: 4862866

SEK 2 849 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
11:59:00
SEK 1 813
Birger Christensen, pelsfrakke af pasteldawn mink, str. 40/42
Birger Christensen, pelsfrakke syet op af pasteldawn mink, Front med hægtelukke og stiklommer samt ærmer med opslag. Ryglængde. ca. 122 cm, brystmål. 110 cm, ærmelængde. 59 cm. Ca. str. 40/42. Stof i for er gået op ved arme.
Varunr: 4885306
SEK 3 885 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
12:55:37
SEK 777
Rävpäls, Sagafox.
Rävpäls, Sagafox. Hellång vit. Uppskattad storlek 40/42. Mått: Längd 120 cm Ärm 62 cm Bystomfång 110 cm. Smärre slitage. Fodret med småfläckar.
Varunr: 4869530
SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-01-2018
14:52:27
SEK 350
Väggur, omkring sekelskiftet 1900
Väggur, omkring sekelskiftet 1900. Fodral i b.la valnöt. Nyckel och lod medföljer. Höjd ca 86 cm Åldersslitage, fungerar enligt uppgift.
Varunr: 4890582
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-01-2018
15:58:00
SEK 350
Minkpäls, brun st. 36/38
Minkpäls, brun. Lätt figursydd modell med rak ärm och flikig krage. Uppskattad storlek 36/38 Mått; Längd 113 cm Bystmått 84 cm Ärm 60 cm Bruksspår.
Varunr: 4890574
18:21:00
SEK 1 100
Poncho med finesser af kanin, strikket vest samt kjole (3)
Khakifarvet poncho med finesser af kanin samt vest af strikket kaninpels med kant af vaskebjørn, hægte lukninger i front, afsluttet med frynser. Farve: Mørke brun. Begge str: One Size. Strikket kjole med lys kaninpels L. 82 cm Brystmål foroven 100 cm. Med alm. brugsspor (3)
Varunr: 4892265
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:19:00
SEK 453
Damefrakke, female mink, mahogni. Str. 42
Damefrakke af mahogni farvede female mink, krave med knaplukning, front med hægtelukning og indstiklommer, ærmer med manchet. Str. 42. L. 120 cm. Ærme: 62 cm. Bryst: 105 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 4892546
SEK 5 180 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:45:00
SEK 1 166
Saga Mink Royal. Kort pelsjakke af lys mink, str. 38/40
Saga Mink Royal. Kort pelsjakke af lys mink med hætte, str. 38/40. L. 58 cm, brystmål 112 cm, inder ærme 40 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4892783
SEK 2 590 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
20:10:00
SEK 907
Saga Royal mink frakke, str. 42
Saga mink pelsfrakke af Royal mink. Frakke af brune mink, front med hægtelukning og skrålommer, Mærket P. Galletti i foer. L. 140 cm, indvendig ærmelængde 43 cm. Brystvidde ca. 112 cm, str. 42 (stor i størrelsen). Fremstår med minimale brugsspor. Saga Mink kategoriserer deres skind i tre ...
Varunr: 4867083
SEK 7 770 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
20:18:00
SEK 2 331
Pelsjakke af mink, str. 38/40
Pelsjakke af mink, med indstikslommer og hægtelukning, prydknap, str. 38/40. L. 87 cm, brystmål 110 cm, inder ærme 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4892896
SEK 3 885 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
20:20:00
SEK 907
Kort jakke af rulam i asymmetrisk snit
Kort jakke af rulam i asymmetrisk snit, Front med lynlås. Skrålommer med lynlås. Læderbesætninger på sider, lommer og ærmer. L. 78 cm, bryst. 80 cm. Indvendige ærmemål 44 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4892400
SEK 1 943 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
20:30:00
SEK 971
Birger Christensen. Frakke af vaskebjørn og læder, str. ca. 38
Birger Christensen. Frakke af vaskebjørn og læder med revers og bælte. Monteret med blomstret for i matchende farver. Str. ca. 38. Minimal brugspræg. Let duft af parfume på revers.
Varunr: 4892345
SEK 1 943 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
21:08:00
SEK 518
Nerzmantel, lang mit Ledereinsätzen
Nerzmantel, lange mit Ledereinsätzen, Größe ca. 40, 3 Verschlusshaken, 1 Kragenknopf, 2 Schlitztaschen, Satininnenfutter, Herstellerettikett: Pelzhaus Nagel, Wermelskirchen, Bensberg, Porz. Schulterbreite ca. 42 cm Saumweite ca. 170 cm Rückenlänge ca. 110 Armlänge außen ca. 55 cm Armlänge ...
Varunr: 4879865
SEK 1 928 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:04:08
SEK 578
Nerzweste mit Hut (2)
Nerzweste, Farbe braun, mit 3 Verschlusshaken, Größe ca.40, braunes Satininnenfutter Schulterbreite ca. 39 cm Rückenlänge ca. 78 cm Brustweite ca. 101 cm Saumweite ca. 108 cm Nerzhut mit Krempe, Krempenumfang ca. 96 cm, Innenfutter: Satinfutter und Filz in braun Altergemäße Tragespuren und ...
Varunr: 4879863
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:28:42
SEK 482
Utzon/Koppel. Saga Supreme mink. Swagger i sort/mahogni. Str. 38-42 (2)
Benedikte Utzon/Koppel. Minkpels/ Swinger af Saga Supreme Ranched skind/ Royal, eksklusive female skind. Pelsjakke med vidde samt pandebånd. Pelsen har integreret bælte af lædersnører monteret med minkhaler for taljering - kan også bruges uden bælte. Integrerede stropper ved opstående krave, ...
Varunr: 4871789
SEK 11 655 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:05:00
SEK 6 993
Persianerjacke
Persianerjacke, Farbe schwarz, 4 x Verschlusshaken, Herstellerettikett: swakara Genuine South West African Karakul Lamb, 2 Schlitztaschen, Taillenledergürtel, Außenkragen aus Glattleder, Größe ca. 38/40 Schulterbreite ca. 44 cm Rückenlänge ca. 74 cm Brustweite ca. 89 cm Armlänge außen ca. 54...
Varunr: 4879862
19:25:00
SEK 386
Nerzjacke
Nerzjacke, Farbe: beige, Größe ca. 40, 2 Schlitztaschen, 4 Verschlusshaken, grün/braun changierendes Satininnenfutter (Dekore eingewebt "Mond und Sterne"), gestickte Initialen "LL", Herstellerettikett : Pelzhaus Menzel Heidelber Rückenlänge ca.92 cm Schulterbreite ca. 47 cm Saumweite ca. 134 ...
Varunr: 4879861
20:26:00
SEK 434
Pelsfrakke af Saga mink, ca. str. 44-46
Pelsfrakke opsyet af brune af Saga mink, Model med sjalskrave, lommer og skult hægtelukning samt pynteknap ved krave. L. 122 cm. Brystmål ca. 116 cm. Indvendigt ærmemål ca. 42 cm. ca. str. 44-46. Minimale brugsspor.
Varunr: 4864131
SEK 7 770 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2018
16:26:00
SEK 583
Minkpäls Amoress
PÄLS med lös huva, helryckt mink, Amoress, Saga Mink, storlek ca 38/40, längd ca 133 cm
Varunr: 4893401
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2018
18:20:00
Se mer
Minkpäls, mörkbrun minkbit st M
Minkpäls, mörkbrun minkbit, rundskuren krage i helt skinn. Uppskattad storlek medium. Mått: L 112 cm ärm 62 cm Byst ca 100 cm
Varunr: 4856336
SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
08:44:08
SEK 300
Päls med sjal, silverräv st. M
Päls med sjal, silverräv. Lång pälskappa i siverräv, insticksfickor, hyskknäppning. Uppskattad storlek M. Mått: Längd 130 cm Ärm 65 cm Bystomfång 100 cm. Tillhörande halsduk/sjal medföljer. Sprucken söm på ena axeln.
Varunr: 4878444
SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
08:47:18
SEK 1 200
Kort teatermink med flæseærmer, ca. str. 36
Kort lys teatermink med sjalskrave og med flæseærmer, ca. str. 36. L. 40 cm. Brystmål 88 cm. Indvendigt ærmemål ca. 15 cm. Opgået i syninge enkelte steder.
Varunr: 4892619
SEK 2 331 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
12:54:49
SEK 842
Pelsjakke og hat af mink, ca. str. 38
Pelsjakke og hat af mink, ca. str. 38, model med reverskrave, indstikslommer og skjult hægtelukning. L. 93 cm. Indvendigt ærmemål 37 cm. Brystmål ca. 98 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4893026
SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
13:29:00
SEK 453
Kort teater minkpels, ca. str. 38
Kort teater minkpels, ca. str. 3, model med reverskrave, og jewelleryfree arms. Længde 40 cm. Indvendigt ærmemål ca. 30 cm. Brystmål ca. 104 cm. Fremstår med små brugsspor, samt enkelte syninge er gået op, bla. langs ærme
Varunr: 4892620
14:50:00
SEK 389
Waschbärpelzjacke
Waschbärpelzjacke/ -blouson mit braunen Nappaledereinsatz, Reißverschluss, braunes Satininnenfutter, Herstellerettikett = FURS - ETTEX, Made in France, Paris Größe: ca. 38 Deutsch Saumweite ca. 86 cm Brustumfang ca. 90 cm Rückenlänge ca. 52 cm Armlänge außen ca. 64 cm Armlänge innen ca. 46...
Varunr: 4893068
SEK 1 928 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-01-2018
15:54:58
SEK 386
Sagamink. Minkpäls, mörkbrun , st. M
Minkpäls, mörkbrun Sagamink, helryckt. Klassisk modell, framstycket med dubbla rader dekorknappar, insticksfickor, hyskknäppning. Ryggen med slejf. Uppskattad storlek medium. Mått: Längd 106 cm Ärm 57 cm Bystomfång 100 cm Lätta bruksspår.
Varunr: 4883442
17:28:58
SEK 350
Ramme mink. Pelsfrakke, str. 38
Ramme mink. Brun pelsfrakke med hægtelukning, pelsknap og indstikslommer. Ærmer afsluttet med manchetter. Monteret med ensfarvet matchende for. Str. 38. Længde: 100 cm. Minimal brugspræg.
Varunr: 4894431
SEK 3 885 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
19:09:00
SEK 842
Pelsfrakke af Saga Mink, str. 38
Pelsfrakke af Saga Mink, str. 38, model med sjalskrave, indstikslommer og skjult knaplukning og med pynteknap ved krave. L. 123 cm. Brystmål 98 cm. Indvendigt ærmemål ca. 37 cm. Minimale dog små brugsspor på kanter.
Varunr: 4892771
SEK 1 554 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
19:10:00
SEK 1 101
 1 2 3  >>