Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
4 Kolosalringe af sterling sølv (4)
4 Kolosalringe af sterling sølv, bestående af ring med cabochonsleben labradorit. Ringstr. Ø 18½ mm. Ring med Flourit. Ringstr. Ø 18½ mm. Ring med topaz og må safirer, str. Ø 17,50 mm. Samt ring, str. Ø 18 mm. (4)
Varunr: 4892272
SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
16:03:00
SEK 777
Vintage perle & brillant ring udført i 14 kt hvidguld, 0.10 ct
Vintage perle og brillant ring udført i 14 kt hvidguld prydet med Akoya kultur saltvandsperle flankeret af to diamanter, der brillant slebet på i alt ca 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstørrelse 57,25 / 18,5 mm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4891813
SEK 1 943 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
18:00:00
SEK 777
Ring med tanzanit och diamanter
RING, 14 k vitguld, rund fasettslipad tanzanit, delvis genombruten skena med diamanter totalt ca 0,90 ct, ringstorlek ca 14,5 mm, vikt ca 7,7 g
Varunr: 4892190
SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 19-01-2018
18:00:00
Se mer
Vintage ring udført i 14 kt guld
Vintage ring prydet med blå glassten. stemplet "J.AA. 585". Ringstørrelse 56 / 17,75 mm. Vægt ca. 3 gram. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4891161
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
18:00:00
SEK 842
Brillant- og sort diamantring af 14 kt hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 14 kt rhodineret hvidguld, prydet med 12 brillanter, samlet ca. 0.49 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI, omkranset af 28 små sorte, farvebehandlede diamanter, samlet ca 0.15 ct. I alt 0.64 ct. Tingstr 53.
Varunr: 4858931

SEK 9 065 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:44:00
SEK 4 403
Brillant ring udført i 14 kt hvidguld, 0.70 ct
Brillant ring udført i 14 kt hvidguld, front prydet med 11 diamanter der brillant slebet på i alt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarjed: SI1/SI2. Ringstørrelse 57 /18,25 mm. Stemplet 585 samt utydelig mester. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4891812
SEK 6 475 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
19:00:00
SEK 2 072
Vedhæng af 14 kt guld med brillant ca. 0.10 ct
Vedhæng af 14 kt guld med brillant ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1 Vægt: 0,6 gr.
Varunr: 4889513

SEK 1 813 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:19:00
SEK 648
Ring in 18k with diamonds and a central emerald
Vintage ring in 18k rhod. white gold, tested, set with 12 brilliant cut diamonds and green emerald approx.0.48ct & 0.92ct Colour: (F-G) Top Wesselton
Varunr: 4747177
SEK 11 568 BE, Antwerpen 19-01-2018
19:28:00
SEK 8 194
Håndlavet ring med peridot og granater, guldbelagt sterling sølv.
Håndlavet unika ring af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med facetslebne peridoter og rhodolit granater. Ringstr. ca.17,75 mm/ 56. Vægt ca. 4 gram.
Varunr: 4892965

SEK 1 813 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
19:30:00
SEK 389
Ring in 18k with blue topaz
Ring in 18k white gold with blue topaz Topaz 15,8mmRing size: 55/17,5Weight:9,2g
Varunr: 4859871
SEK 4 579 BE, Antwerpen 19-01-2018
19:31:00
SEK 3 133
Ring med pink safir og diamant
Ring udført i 18 kt. hvidguld, prydet med en smaragdsleben diamant på ca. 0.55 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed P1. flankeret af 2 trillionslebne pink safirer, på tilsammen ca. 0.42 ct. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 3,6 gram.
Varunr: 4864789
SEK 15 541 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
19:40:00
SEK 453
Mads Ziegler, Ring model Capsule, med Cubic Zirkonia, 8 kt. guld, str. 56
Mads Ziegler, Ring model Capsule, med Cubic Zirkonia, udført i 8 kt. guld, White Label Kollektionen. Ringstr. 56. Vægt ca. 3 gram. . Vejl. pris er 2250,-
Varunr: 4863792

SEK 1 554 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
19:42:00
SEK 453
Diamantring i 18 kt guld med brillanter
Diamantring i 18 kt guld med brillanter ialt ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI-P1. Ringstørrelse: 50 ø 16 mm. Vægt: 2,4 gr. Brugsspor.
Varunr: 4890608
19:46:00
SEK 907
Engelsk smaragd- og brillantring af platin
Engelsk smaragd- og brillantring af 950 platin, prydet med rund facetsleben smaragd på ca. 0.50 ct. flankeret af 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: VS-SI. Stemplet med London gold hallmarks for 2003. Vægt ca. 4,1 g. B. 0,51 cm. Ringstr. 50/16.
Varunr: 4870504
SEK 6 475 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
19:55:00
SEK 1 425
WEMPE ring med baguetteslebet diamant
WEMPE ring udført i 18 kt. guld (stemplet), prydet med en baguetteslebet diamant på ca. 6,9 x 4,4 x 2,6 mm. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. ca.: 58,5, diameter: 18,6 mm. Vægt ca.: 8,5 g. Ringen fremstår i aldersrelateret stand med få brugsspor, dog let afslag på indfatningen.
Varunr: 4829810
SEK 23 617 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
20:05:00
SEK 10 604
Birgitte Bonnerup, stor blomster ring med diamanter
Birgitte Bonnerup stor blomsterring af sort rhodineret sølv. Ø 3,5 mm. Prydet med talrige små rosenslebne diamanter. Skønnet carat ca 1.00 ct. Ringst.. 58/ø18,5 mm. Mangler en lille diamant.
Varunr: 4891357
SEK 6 475 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
20:13:00
SEK 842
Italiensk guldsmed. Retro ring af 18 kt. guld med brillanter. Vægt ca. 9,9 g. 1900-tallets anden halvdel
Italiensk guldsmed. Retro cross-over brillantring af 18 kt. guld, prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 9,9 g. Front B. 1,8 cm. Ringstr. 55/17,5. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4884923
SEK 9 065 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
20:13:00
SEK 1 943
Unika ring, hvidgulds belagt sterling sølv m/ blå safir,
Håndlavet unika ring udført af guld- og hvidguldsbelagt sterling sølv prydet med blå safirpå ca. 3.80 ct samt to grønne krom diopsid. Ringstr. ca. 17 mm/ 53. Vægt ca. 8,9 gram.
Varunr: 4892964

20:30:00
SEK 453
Ring, 585 Gelbgold
Ring aus 585 Gold, Gewicht: 7,58 g. Ringgröße: 52. Ring Kopf Breite: 17 mm. Zustand: mit Tragespuren.
Varunr: 4892445
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:49:00
SEK 1 253
Mads Ziegler, blomsterring med brillanter, ca. 0.28 ct
Mads Ziegler, blomsterring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.28 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 56. Vægt ca. 2,6 gram
Varunr: 4822853

SEK 5 439 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
21:11:00
SEK 1 101
Designring mit Brillanten von Peter Heim
Ring aus der Manufaktur Peter Heim, gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit 9 kleinen Brillanten von gesamt 0.09ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: VSI. Ringgröße ca.: 53 - 54, Durchmesser ca.: 17,3 mm. Gewicht ca.: 8,1 g. Der ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit ...
Varunr: 4829667
SEK 3 856 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
21:35:00
SEK 1 446
Ring in 18k set with citrine and diamonds
Ring in 18k white gold set with citrine: 16x10 mm - 6.27 ct and brillant cut diamonds approx, 0.75ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Ring size: 55/17.5 Weight: 6 g
Varunr: 4843284

SEK 17 351 BE, Antwerpen 20-01-2018
12:28:00
SEK 482
Ring in 18k gold with diamonds 0,11ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0.11ctClarity:SIColour:(F-G) Top WesseltonSize:55/17.5Weight: 3.3g
Varunr: 4864246

SEK 4 097 BE, Antwerpen 20-01-2018
13:01:00
SEK 386
Ring 18 k vitguld diamanter
RING, 18 k vitguld, 8 briljanter totalt 0,52 ct, enligt gravyr, kvalité ca W-TCr (H-I)/SI, Juvel-Ateljen Malina, Göteborg 1966, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 4,9 g
Varunr: 4893146
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
14:36:00
Se mer
Ring in 18k set with brilliant cut diamonds 0.11ct
Ring in 18k yellow gold, set with brilliant cut diamonds and smoky quartz approx. 0.11 & 2.05ct Clarity: SI Colour: I (Top Crystal) Ring size: 57/18.25mm Total weight: 16g
Varunr: 4760385
SEK 8 676 BE, Antwerpen 20-01-2018
17:51:00
SEK 1 446
Mads Ziegler, 3in1 ring med brillanter, ca. 0.045 ct, 14 kt. guld
Mads Ziegler, 3in1 ring udført i 14 kt. guld, prydet med 2 rækker med i alt 30 brillanter. Samlet ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 54 mm. Vejl. udsalgspris er 7800,-
Varunr: 4878729

SEK 4 403 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:06:00
SEK 1 295
Unika ring m/ topas og peridot, rhod. sterling sølv, 8,9 gram.
Unika ring. Håndlavet af sort rhodineret sterlingsølv fattet med facetslebne peridoter og topaser. Ringstørrelse ca. 17,5 mm/ 54,5 . Vægt ca. 8,9 gram.
Varunr: 4892966

SEK 1 813 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:34:00
SEK 389
Slangering m/ diamanter, 18 kt. rhodineret guld, 0. 26 ct.
Slangering med brillanter udført af 18 kt. rhodineret guld, prydet med 51 stk. brillanter på tilsammen ca. 0.26 ct., Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H) Klarhed: SI. Let variabel ringstørrelse: ca. 16,5 - 17 mm/ 52-53. Vægt: 2.2 gram. Stemplet 750 / FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varunr: 4863702

SEK 6 216 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:55:00
SEK 3 626
Safir-/brillantring i 750/- hvidguld
Båndring i 750/- hvidguld, ca. 5 gram, ringstr. 54 1 safir, rundfacetteret, ca. 1 ct. 12 brillanter på ca. 0.25 ct. i alt, klarhed ca. VSI - Pique, farve ca. Wesselton - Top Crystal (H - J), fremstår med brugsspor.
Varunr: 4893968
SEK 5 784 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
19:57:00
SEK 2 651
Mads Ziegler, Domering med brillanter, ca. 0.025 ct
Mads Ziegler, fra Goldlabel kollektionen en "Dome" ring, udført i 14 kt. guld, prydet med 7 brillanter på tilsammen ca. 0.025 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 54 mm. Vægt ca. 6,1 gram. Vejl. udsalgspris er 7950,-
Varunr: 4878680

20:06:00
SEK 1 425
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>