Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ring in 18k set with diamonds approx 0.92ct
Ring in 18k set with diamonds approx 0.92ct 18k tested Ring set with a central Old Miners cut diamond 0.52 ct and 20 single cut diamonds 0.40 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI Ring size: 56/18mm 8g. Ringsize; Weight
Varunr: 4538478
SEK 15 072 BE, Antwerpen 26-07-2017
10:00:00
SEK 9 238
Ringar guld
RING, 18 k vitguld, 6 åttkantslipade diamanter totalt ca 0,15 ct, 4 carréslipade blå stenar, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 3,4 g, RING, 18 k guld, fasettslipade vita och blå stenar, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2,6 g
Varunr: 4726992
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
10:48:00
Se mer
Diamond ring approx. 0.87ct
Diamond ring approx. 0.87ct 18k rhod. white gold, hallmarked 750. Ring decorated withbaguette-and brilliant-cut diamonds. approx.0.87ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity:SI Size: 56/18 Weight: 10.14g
Varunr: 4536986
SEK 11 668 BE, Antwerpen 26-07-2017
10:55:00
SEK 8 022
Vintage diamantring af 18 kt. guld. 1900-tallets første halvdel. Ringstr. 62,5/20
Vintage diamantring af 18 kt. guld, front prydet med 5 diamanter med ældre slibninger, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top crystal (I). Klarhed: SI-P1. 1900-tallets første halvdel. Vægt ca. 3 g. front B 0,34 cm. Ringstr. 62,5/20.
Varunr: 4728796
SEK 6 538 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
11:46:00
SEK 4 707
Brillantring
Design Ring gefertigt aus 8kt. Weißgold (punziert). Besetzt mit 5 Brillanten von gesamt 0.10ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: VS1. Ringgröße ca.: 55, Durchmesser ca.: 17,7 mm. Breite ca.: 5 mm. Gewicht ca.: 4,7 g.
Varunr: 4702924
SEK 2 139 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
12:00:00
SEK 729
Ole Lynggaard Troldering af hvidguld med brillanter
Ole Lynggaard. Troldering af satineret 18 kt. hvidguld, prydet med tre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS1. Designet af Charlotte Lynggaard Ringstr 57,5.
Varunr: 4727581
SEK 15 691 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:42:20
SEK 6 538
Vintage-ring med akvamarin
Ring udført i 14 kt. guld (stemplet). Prydet med en lys, smaragdslebet akvamarin på ca.: 13 x 10 mm. Ringstr. ca.: 54,5, diameter ca.: 17,5 mm. Vægt ca.: 6,9 mm. Fremstår med meget små brugsspor.
Varunr: 4711117
SEK 5 348 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
15:00:00
SEK 827
Ringar 18 k viguld diamanter
RINGAR, 2 st., 18 k rodierat vitguld, 2 briljanter vardera 0,10 ct, enligt gravyrer, Juvelia Atelje HB, H & B Andersson, Uppsala 1980, ringstorlek ca 16 resp. 17 mm, vikt ca 4,1 g
Varunr: 4727033
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
15:06:00
Se mer
Damering i 18 kt. guld med diamanter og rubin
Damering i 18 kt. guld med en 1 rubincabochon og 10 brillanter ca. 0.25 ct. i alt, klarhed ca.: SI - Pique 1, farve: Wesselton - Top Crystal (H - J), vægt ca. 5 g, ringstr. 52, stempel: 750.
Varunr: 4612892

SEK 7 779 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
15:19:30
SEK 3 889
Ring in 9k with diamonds 0.05ct
Ring in 9k yellow gold, tested, with brilliant cut diamonds 0.05ct Colour: F-G (Top Wesselton) Clarity: SI Ring size: 53.5/17.25mm AJR24162
Varunr: 4724183

SEK 2 188 BE, Antwerpen 26-07-2017
15:36:35
SEK 729
Diamond satin finish ring approx. 0.22ct
18kt diamond satin finish ring approx. 0.22ct 18kt rhod.white gold, tested Diamond ring decorated with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.22ct Colour: Top Wesselton-wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 3.67 gr Ringsize: 55 / 17.50mm
Varunr: 4668751

SEK 6 807 BE, Antwerpen 26-07-2017
15:53:00
SEK 1 118
Ring in 14k set with brilliant cut diamonds 0.32ct
Ring in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds . Central diamond 0.22 ct Colour: (J) Crystal Clarity: SI Surrounding diamonds 0.10 ct Colour: (F-G) Top Wessselton Clarity : SI Ringize: 54/17.25 mm weight: 2.3 g r0482
Varunr: 4684120

16:38:00
SEK 1 702
Niels L. Arge, Torshavn. Færøsk ring af 14 kt. guld med grindehval
Niels L. Arge, Torshavn. Færøsk ring af 14 kt. guld, prydet med indlagt grindehval, stemplet "NLA 585 14K". Str. 56.5/18. Vægt 5,1 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4727468
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
16:59:05
SEK 621
Herrering med karneol 4.2 gr.
Herrering af 8 kt guld. Prydet med en fladpoleret karneol. B. ca 15 mm. Ringst. 61/19,5. Vægt 4,2 gram.
Varunr: 4727470
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
17:00:16
SEK 621
Ring med diamnter och rubiner, 18K
Ring med diamnter och rubiner, 18K. Upphörj genombruten blomformad ovandel med små diamanter och navetteslipade rubiner. Vitguld, 18K Ø ca 18 jmfr 56. Vikt ca 8.1 gr. Rubiner med någon liten nagg eller repa.
Varunr: 4678673
SEK 8 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
17:01:00
SEK 1 850
Diamond ring in 14k rhod. white gold and 0.43ct
Diamond ring in 14k rhod. white gold and brilliant cut diamond 0.43ct Colour: Top Crystal Clarity: P Ring size: 53.5/17.5mm Total weight: 2.7g
Varunr: 4727159

SEK 6 320 BE, Antwerpen 26-07-2017
18:14:00
SEK 1 507
Per Borup. Ring af 14 kt. guld med brillanter 0.14 ct
Per Borup. Ring af 14 kt. hvidguld samt guld prydet med tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,14 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. Vægt ca. 9,2 gr. Front H. 2,7 cm, B. 1,7 cm. Ringstørrelse. 53/16,75. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4726046
SEK 6 538 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:30:00
SEK 2 746
Toftegaard. Ring med brillanter, ca. 0.08 ct.
Toftegaard. Ring i moderne design udført i 14 kt. guld og hvidguld prydet med to diamnater, der er brillant slebne på tilsammen ca. 0.08 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS1. Ringstørrelse 54/17,5. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4726047
18:38:00
SEK 588
Chopard halskæde Love 'Happy Diamond' 18 kt, 0.25ct
Chopard. "Happy Diamonds" brillanthalskæde af guld 18 kt.. Vedhæng i form af hjerte med en bevægelige diamant der er brillant slebet på ca. 0.05 ct. omkranset af 12 mindre diamanter der er brillant slebne på i alt ca. 0.20 ct., Farve: Top Wesselton (G) - Wesselton (H), klarhed: VVS1 - VVS2. Vægt...
Varunr: 4724766
SEK 19 614 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:40:00
SEK 9 676
Chopard. 'Love' brillantring 'Happy Diamond' 18 kt, 0.29 ct
Chopard. "Happy Diamonds" brillant hjertering af 18 kt. guld prydet med en bevægelig brillant på 0.05 ct. omkranset af 12 brillanter på tilsammen 0.24 ct. Farve: Top Wesselton (F) Klarhed: VVS2. Bredde i front: ca 9,5 mm. Ringstr. 53. Stemplet Chopard 9646249 82/2936-20 samt 750. Fremstår med ...
Varunr: 4724765
18:45:00
SEK 9 676
Ring mit 3 Saphiren und Brillanten in 14 kt Gelbgold
Ring in 585/- Gelbgold, ca. 6 Gramm, 3 Saphire zus. ca. 0.90 ct, oval facettiert und 6 Brillanten zus. ca. 0.09 ct, Reinheit: ca. VSI - SI, Farbe: ca. Wesselton (H), Ringweite 47, Breite der Ringschiene ca. 2,27 - 10,25 mm Trage- und Gebrauchsspuren
Varunr: 4723335
SEK 3 889 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 438
Ring med 1 safir (med afslag) og 4 diamanter
Ring i 14 kt. guld, stemplet = 585, ca. 9 gram, med 1 ovalfacetteret safir ca. 0.50 ct., 4 brillanter på ca. 0.12 ct. i alt, klarhed: ca. VSI, farve: ca. Top Wesselton – Wesselton (G-H), ringstr. 51, ringbredde ca. 3,52 - 11,35 mm, ca. 8 gram. Fremstår med brugsspor (safiren har lette afslag på...
Varunr: 4723340
SEK 5 348 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 389
Ring mit 4 Farbsteinen in 585/- Gelbgold
Ring in 585/- Gelbgold, ca. 6 Gramm, mit 4 Farbsteinen, 1 grüner Turmalin, 1 x brauner Citrin, 1 x Amethyst, 1 x hellblauer Turmalin, Oberseite als Cabochonschliff , Rückseite facettiert, Form = Triangle Ringweite 54, Breite der Ringschiene ca. 3,75 - 8,14 mm Trage- und Gebrauchsspuren
Varunr: 4723343
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 438
Chopard, Happy Diamonds, elefantnåle (2)
Chopard ’Happy Diamonds’ elefant, nål/pin-broche sat sammen som et par ørestikker 18 kt. guld ca. 8 gram i alt, mål ca. 15,86 x 12,85 mm Stemplet = 9233284S79/2189 Chopard LUC 750 Med navnetræk på glasset: Chopard Hver prydet med 1 bevægelig brillant indsat i safirglas, ca. 0.08 ct. i alt,...
Varunr: 4723345
SEK 14 586 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 1 361
Chopard. "Happy Diamonds" Love brillantring af 18 kt. guld med større bevægelig brillant på 0.05 ct. og 28 mindre brillanter på i alt 0.24 ct. Farve: Top Wesselton (G) - Wesselton (H). Klarhed: VVS1 - VVS2. Ringstr. 54,5/Ø 17,5. Vægt 12,9 gr. Stemplet Chopard 2796781 82/2899 samt 750. Fremstår ...
Varunr: 4724764
19:01:00
SEK 9 415
Herrering af 14 kt guld m/ knob, 10,6 gram
Herrering i form af råbåndsknob udført af 14 kt guld, stemplet BH/ 585. Ringstr. 62,5/ 20 mm. Vægt 10,5 gram. Alm. Brugsspor
Varunr: 4727467
SEK 3 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
19:01:00
SEK 1 896
Herrering med Onyx, 14 kt guld 6.7 gr.
Herrering med Onyx, 14 kt guld. Stemplet SE. 585. Ring str.64, vægt 6,7 gr.
Varunr: 4727474
SEK 2 354 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
19:04:00
SEK 915
Alliancering, 14 kt hvidguld
Alliancering af 14 kt. hvidguld, prydet med 21 diamanter af otte-kant slib, i alt ca. 0.21 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI. Ringstørrelse. ca. 51/Ø 16,25 mm. Vægt ca. 1,9 gram. Fremstår med brugsslitage, en skåret sten og ringskinne lettere oval.
Varunr: 4724847
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:09:00
SEK 490
Spinning. Tre ringe, 8 kt guld (3)
Spinning. Tre ringe af 8 kt. guld, prydet med syntetiske sten. Ringstørrelser XS, 51/Ø 16,25 mm. Samlet vægt ca. 3,3 gram. Fremstår med brugsspor. (3)
Varunr: 4724849
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:16:00
SEK 392
Håndlavet cocktail ring m/ lemon kvarts, 20 ct. Vægt ca. 17 gram
Cocktailring. Unika ring udført af guldbelagt samt hvidgulds rhodineret sterling sølv prydet med stor facetsleben lemon kvarts på ca. 20 ct. Ringstr. ca. Ø. 18,25 mm/ 57. H. 2,6 cm. Vægt ca. 17 gram.
Varunr: 4725054

SEK 1 569 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
19:20:00
SEK 1 504
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>