Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Ringar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ring 18 k vitguld safir och briljanter
Ring 18 k vitguld safir och briljanter. RING, 18 k vitguld, fasettslipad ljus safir, 10 briljanter ca 0,03 ct/st, Svedboms Guldsmedsaktiebolag, Vetlanda 1976, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,2 g Varunr: 4634741 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:16:00
Se mer
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.91 ct
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.91 ct. Diamantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 12 baguetteslebne diamanter, flankeret af 10 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1- SI1. Stemplet i ringskinnen med logoblomst samt 750. Vægt ca. 3,9 gr. B. 0,5 cm. Ringstr. 53/17. Varunr: 4624038 SEK 10 417 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 11:47:00 SEK 7 813
Ring in 18k set with baguette cut diamonds 4.44 ct
Ring in 18k set with baguette cut diamonds 4.44 ct . Ring in 18k rhod. white gold set with baguette cut diamonds and brilliant cut diamonds totalling 4.44ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS2-VS1 Ringsize: 57.5/17mm Weight: 12.2g Varunr: 4571186 SEK 65 666 BE, Antwerpen 2017-04-24 15:27:00 SEK 50 215
18k diamond and gem ring approx. 0.18ct
18k diamond and gem ring approx. 0.18ct. 18k diamond and multigem ring hallmarked 750, approx 0.18ct. Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS2-SI1 Ring size: 54/17.25mm Total weight: 5.2g. Varunr: 4492081 SEK 4 587 BE, Antwerpen 2017-04-24 15:30:00 SEK 3 621
Ring im Stil der Griechischen Antike
Ring im Stil der Griechischen Antike. Ring im Stil der Griechischen Antike, gefertigt aus 8kt. Rotgold (punziert), besetzt mit einem Karneol im flachen Ovalschliff von ca.: 9,4 mm x 7,6 mm. Der Karneol ist mit einer Gravur eines antiken Kriegers verziert. Ringgröße ca.: 48, Durchmesser ca.: 15,2 mm. Gewicht ca.: 2,9 g. Der ... Varunr: 4611837 SEK 2 414 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-24 16:18:00 SEK 1 449
Brillantring, 9 kt hvidguld, 0.40 ct.
Brillantring, 9 kt hvidguld, 0.40 ct.. Brillantring udført af 9 kt hvidguld prydet med centerplaceret brillant, omkranset af talrige brillantier på tilsammen 0.40 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: P1-2. Ringstr. ca. Ø.17,25 mm/ 54. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varunr: 4545607

SEK 4 427 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:02:00 SEK 3 516
Safirring, 14 kt rhodineret guld.
Safirring, 14 kt rhodineret guld.. Safirring udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med 32 stk. facetslebne, behandlede safirer,på tilsammen ca. 0.53 ct. Ringstr:. ca. Ø. 16,45 mm/ 52 Vægt: ca. 2.5 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm Varunr: 4580115

SEK 2 474 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:03:00 SEK 1 823
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram. Unika. Håndlavet ring m/ to akvamariner på ringskinne af guldbelagt samt sort rhod. sterling sølv. Ringstr. ca. Ø. 17,5 mm/55. Vægt ca. 11,5 gram Varunr: 4628339

SEK 1 563 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:20:00 SEK 1 302
Bfrillantring, 9 kt guld, 0.26 ct
Bfrillantring, 9 kt guld, 0.26 ct. Brillantring udført af 9 kt. guld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr: 53,0/16,75 mm. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varunr: 4592045

SEK 2 735 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:27:00 SEK 2 214
Tsavorit-ring, 14 kt guld.
Tsavorit-ring, 14 kt guld.. Diamonds by Frisenholm: Ring udført af 14 kt. guld, prydet med 48 stk. grønne, facetslebne tsavorit sten, tilsammen ca. 0.62 ct. Ringstr. Ø. 17,75 mm/ 56. Vægt: 3.7 gram. Stemplet 585/ FHP. Varunr: 4580026

SEK 2 865 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:29:00 SEK 1 823
Fingerledsring m/ diamanter og hjerte, 9 kt rosaguld
Fingerledsring m/ diamanter og hjerte, 9 kt rosaguld. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ fingerleds-ring udført af 9 kt rosaguld prydet med 21 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. samt lille hjerte i rosaguld . Ringstr. ca. 44/ 14,1 mm. Varunr: 4545992

SEK 1 693 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:49:00 SEK 1 302
Fingerleds-/ Knocklering m/ diamanter, 9 kt rosaguld, 0.16 ct.
Fingerleds-/ Knocklering m/ diamanter, 9 kt rosaguld, 0.16 ct.. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt rosaguld prydet med 32 brillanter på tilsammen ca. 0.16 ct. Ringstr. ca. 44/ 14,1 mm. Varunr: 4590905

SEK 1 302 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:50:00 SEK 1 042
Rubinring, 14 kt guld.
Rubinring, 14 kt guld.. Rubinring udført af 14 kt. guld prydet med 32 stk. facetslebne rubiner,på tilsammen ca. 0.46 ct. Ringstr:. ca. Ø. 17,55 mm/ 55 Vægt: ca. 2.5 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varunr: 4580059

SEK 2 474 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:52:00 SEK 1 823
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt rosaguld
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt rosaguld. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt rosaguld prydet med talrige mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Ringstr. ca. Ø, 14 mm/ 44. Stemplet 375/ FHP. Varunr: 4546221

SEK 1 432 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:54:00 SEK 1 042
Unika ring m/ safir, guldbelagt sterling sølv, 8,5 gram
Unika ring m/ safir, guldbelagt sterling sølv, 8,5 gram. Håndlavet, unika ring udført af guldbelagt samt hvidguldsrhodineret sterling sølv prydet med behandlet, facetsleben blå safir på ca. 3.2 ct samt små granater. H. ca. 22 mm. Ringstr. ca. Ø. 18,5 mm/58.Vægt ca. 8,5 gram Varunr: 4548179

SEK 1 563 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:59:00 SEK 1 302
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca 0.10 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca 0.10 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført af 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige små brillanter formet som firkløver. I alt ca. 0.09 ct, Farve: Crystal / Top cape (J-K) Klarhed: P1-P2. Ringstr: 53.0/17.0 mm. Varunr: 4591137

SEK 1 042 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:04:00 SEK 684
Ring besetzt mit Jade
Ring besetzt mit Jade. Ring gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit einer ovalen Jade Platte von ca.: 17,8 x 13 mm. Ringgröße ca.: 64, Durchmesser ca.: 20,5 mm. Gewicht ca.: 8,7 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. Varunr: 4635494 SEK 1 352 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-24 19:05:00 SEK 579
Kamee Ring
Kamee Ring. Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Kamee mit der Abbildung einer griechischen / römischen Dame, umgeben mit einer aus Gold gefertigten Kordel. Ringgröße ca.: 48, Durchmesser ca.: 15,3 mm. Gewicht ca.: 10,2 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand ... Varunr: 4635495 SEK 4 346 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-24 19:20:00 SEK 2 414
Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten
Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten. Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten. Ringen er fremstillet som unika-smykke og er monteret med øsken så den også kan bruges som vedhæng. Toppen af ringen måler 1,8 cm. Ring str 53. Vægt: 5,6 gr. Varunr: 4635151 SEK 1 953 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 19:27:00 SEK 1 107
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram. Håcndlavet, unika vedhæng udført af guldbelagt / rhodineret sterling sølv fattet med stor rosenkvarts påc ca. 35 ct samt mindre blå safirer og peridoter. L. ca. 40 mm incl. øsken. Vægt ca. 16,7 gram. Varunr: 4402531

SEK 1 563 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:29:00 SEK 1 302
Ring med rubin og Cubic Zirkonia, 9 kt. guld
Ring med rubin og Cubic Zirkonia, 9 kt. guld. Ring udført i 9 kt. guld, prydet med en oval cabochonsleben rubin, flankeret af 2 rørfattede Cubic Zirkonia. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 2,9 gram. Varunr: 4585878

SEK 2 344 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 19:36:00 SEK 1 172
Brillantring, 14 kt guld, 0.49 ct.
Brillantring, 14 kt guld, 0.49 ct. . Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført af 14 kt. guld, prydet med 23 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.49 ct. Farve: Wesselton/ Top Crystal (H-I). Klarhed: SI1-2, Ringstr. ca. Ø. 17,25 mm/ 54. Vægt: 2.5 gram. Stemplet 585 / FHP. Certifikat medfølger. Varunr: 4528092

SEK 7 292 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:50:00 SEK 5 729
Diamantring, 14 kt rhodineret guld, 0.16 ct.
Diamantring, 14 kt rhodineret guld, 0.16 ct.. Diamonds By Frisenholm. Diamantring udført af 14 kt rhodineret guld prydet med en stk. brillantsleben diamant på ca. 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI. Ringstr: Ø. ca. 17 mm/ 53. Vægt ca. 2.0 gram. Stemplet FHP 585. Varunr: 4504797

SEK 2 474 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:54:00 SEK 1 888
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt hvidguld
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt hvidguld. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt hvidguld prydet med talrige mindre brillanter på tilsammen ca. 0.14 ct. på ringskinne. Ringstr. ca. Ø. 14,5 mm/ 44,5. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varunr: 4546172

SEK 1 432 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:55:00 SEK 1 042
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,10 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,10 ct.. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr: 17 mm/ 53. Varunr: 4612710

SEK 1 302 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:55:00 SEK 912
Brillantring, 9 kt guld, 0.26 ct
Brillantring, 9 kt guld, 0.26 ct. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt guld med delt ringskinne udsmykket med 32 stk. brillanter på i alt ca. 0,26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr. ca. Ø. 17,0 mm/ 56. Vægt: ca. 2.8 gram. Varunr: 4591960

SEK 2 735 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:56:00 SEK 2 214
Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld
Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld. Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld, prydet med større navette brillantsleben diamant på ca. 0.35 ct. Top Crystal (I). Klarhed: P1 flankeret af 4 baguettelebne diamanter på tilsammen ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. I alt ca. ca. 0.55 ct. Vægt ca. 8,0 ... Varunr: 4630461 SEK 8 464 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:05:00 SEK 6 511
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct. Brillantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 2 baguetteslebne diamanter flankeret af 56 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0. 50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med D.W Birmingham gold Hallmarks. Vægt ca. 3 g. Front B. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 4570411 SEK 6 511 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:10:00 SEK 3 906
Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt blankt hvidguld, prydet med otte brillanter på i alt ca 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Ringskinnen gennembrudt af små hjerter. Ringstr. 54,5/17,25. Art. nr. A2102-503. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris: DKK ... Varunr: 4581085

SEK 9 636 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:10:00 SEK 6 771
Ring 18 k guld smaragd
Ring 18 k guld smaragd. RING, 18 k guld, cabochonslipad smaragd, ringstorlek ca 23,5 mm, total vikt ca 26,9 g Varunr: 4634906 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 20:14:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>