Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ
Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto
Varunr: 4722787
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2017
15:26:00
SEK 2 223
Luka Design, enkeltseng med Latex pude
Luka Design, enkeltseng med latex pude. Sengen måler 90x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres usamlet. Kolli1 - Madras - 90x200x10 cm. ...
Varunr: 4725138

SEK 4 577 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
18:28:00
SEK 1 634
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...
Varunr: 4718085

SEK 8 499 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
20:04:00
SEK 1 634
Varunr: 4722766
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
15:17:00
SEK 1 634
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varunr: 4653013

SEK 8 499 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
19:00:00
SEK 4 969
Omann Jun's Møbelfabrik. Par senge af teaktræ (2)
Omann Jun's Møbelfabrik. Et par senge fineret md teaktræ, tilspidsende ben med profileringer, H. 76 L. 195 B. 90 cm.; indvendige mål L. 190 B. 85 cm. 1960'erne. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varunr: 4715981
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
19:04:00
SEK 392
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varunr: 4429265

SEK 8 499 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2017
13:03:00
SEK 1 210
Varunr: 4722788
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017
15:26:00
SEK 1 504
Hjørnesofa/ daybed/ seng, egetræ, dansk møbelproducent
Hjørnesofa/ daybed/ seng af massiv og fineret egetræ, plade i hjørne, herunder depotrum; ene side med udtræk, madrasser betrukket med møbelstof; L. 210 B. 143 sædehøjde 40 cm., udslået indvendige mål L. 210 B. 143 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker; ...
Varunr: 4726274
SEK 1 961 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2017
19:18:00
SEK 523
Daybed af bøg og uld, dansk møbelproducent
Daybed betrukket med knapsyet uldstof, runde ben af bøg forsynet med messingsko, H. 45 L. 187 B. 80 cm. Dansk møbelproducent, 1900-tallets midte. Fremstår med alders- og brugsspor, pletter, enkelte brændemærker, nogle steder med gennemslid.
Varunr: 4703155
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2017
19:20:00
SEK 392
Ejvind A. Johansson. Seng af eg
Ejvind A. Johansson. Seng af eg. Fremstillet for FDB, 1950/60'erne. Mål 190 x 80 cm. Udvendig 195 cm. Brugsslitage; nogle skrammer mm.
Varunr: 4693174
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
13:57:00
SEK 392
Varunr: 4722767
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
15:17:00
SEK 490
Topmadrasser, latex
Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2)
Varunr: 4704344

SEK 3 923 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
16:18:00
SEK 425
Varunr: 4727306

SEK 8 369 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
19:24:00
SEK 5 361
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm.
Varunr: 4616483

SEK 8 499 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
19:35:00
SEK 4 969
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2207 (2)
Børge Mogensen 1914-1972. Par lænestole nybetrukket med sort semi anilin læder, ben af mahogni, løse dunhynder. Formgivet 1972, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. Fremstår nypolsteret ved professionel møbelpolster med sort semi anilin læder. Enkelte mindre mærker på ben. (2)
Varunr: 4727737
SEK 30 074 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
20:12:00
SEK 621
Varunr: 4616506

20:57:00
SEK 1 275
4 Sengegavle med fransk flet af bejdset bøg
4 Sengegavle i rokokoform med fransk flet af bejdset bøg. B. 11 cm. H. 117 cm. Fremstår med brugsspor. (4)
Varunr: 4715468
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
12:41:00
SEK 392
Varunr: 4722789
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
15:26:00
SEK 425
Daybed / seng af egetræ
Daybed/seng af eg med medeben og tappede samlinger. Bruttomål H. 30/35, B. 104, L. 204 cm. Brugsspor og mærker.
Varunr: 4716212
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
18:04:48
SEK 425
Varunr: 4616481

SEK 8 499 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2017
20:05:00
SEK 1 013
Giuseppe Vignano, seng model Squaring Penisola, fremstillet hos Bonaldo
Giuseppe Vignano, seng model Squaring Penisola, fremstillet hos Bonaldo. Mål: ca. 270 cm x 280 cm, liggeflade ca. 180 x 200 cm, fast lærredsstofligende betræk i grå farve, inkl. to lamelbunde. Sengen er adskilt. Lauritz.com indestår ikke for, at delene er komplette. Fremstår med lette alders- ...
Varunr: 4728575
SEK 4 862 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-07-2017
20:06:00
SEK 389
Varunr: 4722768
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2017
15:17:00
SEK 392
Fransk järnsäng
Fransk järnsäng, svartlackerad med mässingsdetaljer. Dekor med franska liljor och lagerkransar. Yttermått på ramen: B 153 cm Höjd huvudgavel: 130 cm, innermått längd ca 197 cm.
Varunr: 4700380
SEK 2 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-07-2017
15:37:00
SEK 300
Hvidmalet seng
Hvidmalet seng H 184 cm, B 90 cm, L 130 cm. Indvendige mål H 28 cm, B 79 cm, L 170 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4721404
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2017
19:07:00
SEK 392
Sänggavlar, 2 par, mahogny & rotting
Sänggavlar, 2 par, betsad mahogny med rottingfyllning, B 90 cm styck, höjd 62/53 cm. Bruksslitage, repor (4)
Varunr: 4717478
SEK < 1,000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2017
19:45:00
SEK 325
Dux. Sovesofa, uld
Dux. Sovesofa, uld. Sandfarvet, stribet uld, dybthæftet top. L. 215, Sh. 43 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 4729058
SEK 1 569 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2017
19:47:00
SEK 392
Dansk møbelproducent. Sovebriks.
Dansk møbelproducent. Sovebriks, stel udført i eg. Sæde samt ryg polsteret med blåligt uldstof. Magasin i ryg. L. 198 cm. SH. 40 cm.
Varunr: 4636071
SEK 1 569 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-05-2050
20:36:00
SEK 1 569