Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Sängar, madrasser i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varunr: 4635793

SEK 3 878 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 11:15:00 SEK 1 163
Salongsbord nyrenässans
Salongsbord nyrenässans. SALONGSBORD, nyrenässans, oktagonal skiva med rotfaner, höjd ca 73, diameter 89 cm Varunr: 4641317 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 14:15:00
Se mer
Hans J. Wegner. Seng - egetræ
Hans J. Wegner. Seng - egetræ . Hans J. Wegner 1914-2007. Seng af fineret egetræ. Fremstillet hos Ry Møbler, stempel herfra, Indvendige mål L. 190 B. 100 cm. Fremstår brugsspor, ridser og mærker. Samt hovedgærde forhøjet. Varunr: 4641756 SEK 1 034 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 15:00:33 SEK 388
Par senge af teaktræ, dansk møbelproducent (2)
Par senge af teaktræ, dansk møbelproducent (2). Et par senge af fineret og massiv teaktræ, H. 70 L. 194 B. 91, indvendige mål L. 190 B. 80 cm. Løse bunde af metal. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. (2) Varunr: 4641961 SEK 1 034 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-01 18:13:00 SEK 388
Dansk møbelproducent. Sovebriks.
Dansk møbelproducent. Sovebriks.. Dansk møbelproducent. Sovebriks, stel udført i eg. Sæde samt ryg polsteret med blåligt uldstof. Magasin i ryg. L. 198 cm. SH. 40 cm. Varunr: 4636071 SEK 1 551 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-01 20:36:00 SEK 388
Tempur madras, model hybrid 21, 140 x 200 cm
Tempur madras, model hybrid 21, 140 x 200 cm. Tempur madras, model hybrid 21, 140 x 200 cm. Hårdhed: Fast. Med Precision Micro fjedre. Brugt ca. 1 md. Nypris 18999,- Varunr: 4640340 SEK 12 925 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-02 19:05:00 SEK 4 007
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ... Varunr: 4536254

SEK 8 402 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-02 19:46:00 SEK 4 782
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varunr: 4616498

SEK 8 402 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-02 19:56:00 SEK 4 782
Carl Malmsten, Åstorps möbelfabrik. Sänggavel i björk
Carl Malmsten, Åstorps möbelfabrik. Sänggavel i björk. Carl Malmsten, Åstorps möbelfabrik. Sänggavel i björk. Bredd:185 cm. Höjd: 83 cm. Etikettmärkt. Lättare bruksslitage. Varunr: 4643798 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-02 21:07:00 SEK 300
Stefan Gip. Våningssäng
Stefan Gip. Våningssäng. Stefan Gip. Våningssäng i massiv bok. Höjd 176 cm, bredd 79 cm, längd 191 cm. Bruksslitage. Varunr: 4629720 SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-03 16:00:00 SEK 3 000
elevations seng med ben i bøg
elevations seng med ben i bøg. elevations seng med ben i bøg. Madrasser samt top madras i lys stof. Fremstår ubrugt med meget få brugsspor. L. 200 x B. 90 cm. Varunr: 4644388 SEK 1 034 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-03 19:15:00 SEK 711
Säng i gustaviansk stil 1900-talets första hälft
Säng i gustaviansk stil 1900-talets första hälft. Säng i gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Gråmålad. Krön med dekor av rosett samt krans. Bäddmått ca 90x170 cm, Huvudgavelns höjd ca 135 cm. Fläckar och slitage. Varunr: 4641579 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-05-03 20:19:00 SEK 300
Dansk møbelproducent. Daybed / briks
Dansk møbelproducent. Daybed / briks. Dansk møbelproducent. Daybed / briks med ramme af massivt bemalet træ, runde tilspidsede ben . 1960'erne. H. 27 L. 192 B. 88 cm. Fremstår med et løst ben Varunr: 4620834 SEK 1 293 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-04 17:18:00 SEK 420
Tobaksskab af egetræ, 1800-tallet
Tobaksskab af egetræ, 1800-tallet . Tobaksskab af egetræ, front med låge bag hvilke hylder samt en skuffe, underdel flankeret af drejede søjler. 1800-tallet. H. 117 cm, B. 60 cm, D. 34 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, nøgle medfølger. Varunr: 4646955 SEK 1 034 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-04 19:41:00 SEK 388
Enkel seng med fransk flet, 1900 tallet
Enkel seng med fransk flet, 1900 tallet. Enkel seng, stel af hvidmalet træ, endegavle med fransk flet samt madras. 1900 tallet. Mål på seng: H. 74 cm, L. 198 cm, B. 102 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varunr: 4608851 SEK 1 034 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-04 21:00:00 SEK 388
Juniorseng model Flexa
Juniorseng model Flexa. Juniorseng model Flexa med forhøjningsben, fremstillet af hvidpigmenteret fyrretræ, medfølgende trappe samt div. tilbehør. Seng L. 210 cm B. 100 cm H. 67/120 cm. Madras: 90 x 200 cm. Alm. brugspræg og spor efter klistermærker. Usamlet. Varunr: 4630146 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-05 12:18:00 SEK 388
Møbelproducent. Par senge af mahogni (2)
Møbelproducent. Par senge af mahogni (2). Par senge af massiv mahogni. Udgået fra Illums Bolighus. Madras mål 180 x 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; lakafskalninger. (2) Varunr: 4647966 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-05 12:48:47 SEK 388
Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil, 1900/2000-tallet
Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil, 1900/2000-tallet. Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil med udskårne gavle, 1900/2000-tallet, L. 214 cm., B. 194 cm., H. 221 cm., sengehøjde 43 cm. Varunr: 4647930 SEK 3 878 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-05 14:40:00 SEK 388
Dansk møbelproducent: Daybed
Dansk møbelproducent: Daybed. Dansk møbelproducent: Daybed med stel af bejdset træ. H 33 cm (uden madras), D 69 cm, L 198 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4647012 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-05 16:47:00 SEK 388
Dansk møbelproducent: Daybed - teaktræ med skuffe
Dansk møbelproducent: Daybed - teaktræ med skuffe. Dansk møbelproducent: Daybed af teaktræ. Monteret med skuffe af fyrretræ. H 25 cm (uden madras), B 90 cm, L 200 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4647014 SEK 2 585 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-05 17:48:00 SEK 452
Sengeramme af teaktræ
Sengeramme af teaktræ. Sengeramme af teaktræ. H: 59-65 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4614034 SEK 1 034 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-05 17:50:34 SEK 388
Dansk møbelproducent. Daybed / Ottoman
Dansk møbelproducent. Daybed / Ottoman. Dansk møbelproducent. Daybed / Ottoman.Ben af lakeret bøgetræ betrukket med messingfødder. Underdel med opbevaringsskuffe, afrundet bund. L. 195 cm, B: 82 cm. H. 48 cm. Stof med misfarvninger, brugsspor. Varunr: 4647069 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-05 19:00:00 SEK 388
Dobbeltseng med stel af bøgetræ
Dobbeltseng med stel af bøgetræ. Dobbeltseng med stel af bøgetræ, hovedgærde dekoreret med knapsyet skai. H. 123 cm. B. 180 cm. L. 209 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker samt reparation på midterstang. Varunr: 4645169 SEK 1 293 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-05 19:10:00 SEK 420
Dansk møbelproducent, daybed
Dansk møbelproducent, daybed. Dansk møbelproducent, daybed. Stel af sortmalet træ, madrras og hynder med mønstret stof. Fremstår med slitage/mærker. L. 190 cm. D. 85 cm. H. (ryg) 55 cm. Varunr: 4606866 SEK 1 293 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-05 19:37:00 SEK 388
Sengeramme, hvidbemalet træ
Sengeramme, hvidbemalet træ. Sengeramme af hvidbemalet træ. Hovedgærde med rige udskæringer og stofbeklædning. sider og endegavl udskåret træ Fremstår uden skruer, lammer eller andet. (kun stel) H. 198 B. 158 L. 214 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser hakker og nogle afslag, samt manglende beslag. Varunr: 4612701 SEK 1 034 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-05 19:55:00 SEK 420
Sängkammarmöbel, art deco
Sängkammarmöbel, art deco. Sängkammarmöbel, 6 delar, bestående av delbar dubbelsäng, 1 par nattygsbord, byrå samt 1 par stolar. Art deco, 1930/40-tal. Sängmått 195x85+85 cm. Mått byrå 95x43 cm, höjd 65 cm. Bruksslitage. Varunr: 4648495 SEK 3 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-05-05 20:54:00 SEK 300
Dansk møbelproducent: Sovesofa
Dansk møbelproducent: Sovesofa. Dansk møbelproducent: Sovesofa beklædt med knapsyet ternet møbelstof. Fremstår med brugsspor, enkelte løse knapper. H 78 cm, SH 40 cm, L 196 cm. Udslået B 118 cm. Varunr: 4640489 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-06 16:39:00 SEK 388
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder. Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ... Varunr: 4556942

SEK 7 755 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-07 19:33:00 SEK 5 429