Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Seng af palisander, 1960'erne
Seng fineret med palisander, ramme af sortlakeret træ. 1960'erne. L. 190 B. 85 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 4890705
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
18:29:00
SEK 389
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varunr: 4888996

SEK 8 288 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
19:00:00
SEK 2 331
Horsnæs. Briks / daybed
Horsnæs. Briks / daybed af massivt fyrretræ, tilspidsede ben. 1960/70'erne. 190 x 85 cm. Fremstår med lettere slitage og hul i stoffet på madrassen .
Varunr: 4892279
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
19:18:00
SEK 518
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrastype: Fast Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61...
Varunr: 4801634

SEK 6 475 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:59:00
SEK 5 439
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ...
Varunr: 4893714

SEK 8 288 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
20:07:00
SEK 4 144
Topmadrasser, latex
Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2)
Varunr: 4807578

SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
20:21:00
SEK 389
Varunr: 4825842

20:30:00
SEK 1 554
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4)
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4)
Varunr: 4842407

SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 20-01-2018
19:15:00
SEK 453
Luka Design, enkeltseng med Latex pude
Luka Design, enkeltseng med latex pude. Sengen måler 90x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med zoner.Madrastype: Fast. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres usamlet. Kolli1 - Madras - ...
Varunr: 4854835

SEK 3 367 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2018
19:34:00
SEK 1 425
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Briks/ daybed af teaktræ (2)
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Briks/ daybed af teaktræ. Fremstillet hos France & Søn. H. 40 L. 190 B. 82 cm. Skumgummihynde betrukket med ternet stof. Fremstår med brugsspor og slitage på stof.
Varunr: 4894247
SEK 3 367 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
19:11:00
SEK 648
Topmadrasser, latex
Varunr: 4807587

SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:17:00
SEK 712
Franz Köttgen. Sofa / Daybed, læder, model 6603
Franz Köttgen. Sofa / Daybed med madras samt løse ryghynder betrukket med knapsyet patineret læder, ramme samt cylinderformede ben beklædt med læder, H. 82 L. 200 D. ca. 74 sædehøjde 44 cm. Fremstillet hos Kill International, model 6603. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår med naturligt alders- ...
Varunr: 4893819
SEK 19 426 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
19:28:00
SEK 4 921
Drømmeland. Dobbeltseng, dobbelt elevation (7)
Drømmeland. Dobbeltseng, dobbelt elevation. Motion 1000 elevationsbunde, Nobel madrasser 90x200 cm., topmadrasser Svane model Pure. Gavl og ben model Svane. Topmadrasser med brugsspor, alt andet med minimale/ingen brugsspor. (7)
Varunr: 4855864
SEK 19 426 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-01-2018
19:29:00
SEK 4 662
Varunr: 4825796

SEK 8 288 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:48:00
SEK 1 554
Dobbeltseng fra Naver Collection, kirsebærtræ, model BM2
Seng fra Naver Collection model BM2.180 udført i kirsebær. Gavlhøjde 126cm, længde 208cm og bredde 192cm. Usamlet. Fremstår med små / lette brugsspor. Fremstår uden lameller / bund.
Varunr: 4895630
SEK 1 554 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2018
14:47:05
SEK 389
Dobbeltseng af palisander, dansk møbelproducent
Dobbbeltseng af fineret palisander, H. 71/ 32 cm. L. 194 B. 173, indvendige mål L. 190 B. 170 cm. monteret med ben af palisander, midterben af bejdset bøg. Bunde medfølger ikke. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; ridser, mærker samt lakgennemslid.
Varunr: 4895360
SEK 1 554 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2018
20:01:00
SEK 518
Lattoflex 'Daybed', 1950er / 1960er Jahre
Lattoflex 'Daybed', 1950er / 1960er Jahre, helles Holz, furniert, auf vier Füßen, Metall, schwarz lackiert, Kopfstück höhenverstellbar, L. ca. 192 cm, H. ca. 32 cm, B. ca. 87 cm, Oxidationsspuren, Holz partiell bestoßen, kleinere Fehlstellen und Kratzer, Textilauflage als Zusatz.
Varunr: 4883966
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
20:08:00
SEK 386
Topmadrasser, latex
Varunr: 4807589

SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2018
19:15:00
SEK 712
Dreamzone boxmadras 200x90 med topmadras og ben af eg (3).
Dreamzone boxmadras 200x90 farve antracit med lys topmadras Plus T20 og ben af massivt olieret egetræ. H. med monterede ben 46 cm. Original emballage. (3)
Varunr: 4897354

SEK 3 108 DK, Herning, Engdahlsvej 24-01-2018
19:26:25
SEK 453
Topmadrasser, latex
Varunr: 4807585

19:51:00
SEK 389
Varunr: 4825841

SEK 8 288 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2018
20:03:00
SEK 1 295
Skibsbriks af egetræ, 1960'erne
Skibsbriks af egetræ, bund med to skuffer med greb af læder og eg, hynder betrukket med ternet stof. Ryghynde kan foldes ud og bruges som ekstra madras. H. 40-75, L. 196, B. 74 cm. 1960'erne. Brugsspor. Madras med lille hul.
Varunr: 4894644
SEK 1 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2018
20:10:00
SEK 389
Dobbeltseng, messing, 1900'tallets første halvdel
Dobbeltseng af messing med tremmegavle. Indvendig mål. 206 x 150 cm. 1900'tallets første halvdel. Fremstår med brugsspor og små buler.
Varunr: 4897099
SEK 1 036 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-01-2018
20:54:00
SEK 389
Par senge af palisander, 1960'erne (2)
Par senge af (fineret) palisander, 1960'erne. Lamelbunde medfølger. Alm. små brugsspor. Total: 93 x 194 cm. H. gavle 64 og 57 cm. Madrasmål: 84 x 190 cm. (2 senge)
Varunr: 4896508
SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2018
15:30:57
SEK 453
Varunr: 4868944

SEK 3 108 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2018
17:49:00
SEK 453