Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rejsegrammofon 'His Masters Voice'
Rejsegrammofon 'His Masters Voice', optrækshåndtag medfølger og monteret med nål. H. 15, L. 41, B. 28 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Brugsspor
Varunr: 4725041
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:33:00
SEK 686
Russisk Zorcki Messingkamera.
Russisk kamera med senere indgraveringer. "Leica D.R.P kamera no 352651", af messing. Aldersrelatret slitage, kapsel mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4723547
SEK 2 354 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:35:00
SEK 654
Lorne Whisky, indrammet plakat
Lorne Whisky, Greenlees Brothers Distillers London, Glasgowand Argyllshire, indrammet plakat, 72x72 cm. (91x91 cm). Aldersrelateret stand.
Varunr: 4723764
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
11:35:10
SEK 392
Avisside, tillæg Berlingske, Kong Frederiks død 1863
Avisside indrammet. Tillæg til Berlingske politiske og avertissements Tidende, dateret 16. november 1863 i anledning af kong Fredering den 7's død. 72 x 55 cm.
Varunr: 4724939
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
12:03:00
SEK 425
Stor samling regnemaskiner (67)
Stor samling vintage regnemaskiner, primært mekaniske. Samlingen indkludere bla.a. mærker som Thales, Original-Odhner, Canon, Victor, Brunsviga, & Facit. Overvejende fra starten af 1900-tallet. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (67)
Varunr: 4714277
SEK 5 230 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
12:10:00
SEK 1 079
Georg Jensen og Holmegaard. Samling julepynt og -dekoration (27)
Samling julepynt og -dekoration bestående af Georg Jensen 24 karats forgyldt messing: 5 x 2 stjernelysestager, 10 lyseholdere (tre garnnisser, fem duer og to misteltene), 3 x 2 juleormanemter (valnød og egern, trompet og gyngehest, stråhest og kornaks) samt adventslyseholdere og Holmegaard: Årets...
Varunr: 4725607
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
12:27:00
SEK 1 896
To emaljeskilte. Tuborg Rød Grøn og Carlsberg Øl Mineralvande (2)
To Reklameskilte / emaljeskilte bestående af: Tuborg Rød Grøn og Carlsberg Øl Mineralvande. 40x40 cm og 49 x 30 cm. Med rust, afslag, buk og reparationer (2)
Varunr: 4724975
SEK 3 269 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
12:39:00
SEK 2 746
Schmiedereisernes Reklameschild
Schmiedereisernes Reklameschild, schwarz lackiert. Maße: H. 77 cm. B. 3 cm. T. 75 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren
Varunr: 4693804
SEK 1 459 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
13:10:31
SEK 389
Schmiedereisernes Reklameschild, grün lackiert. Maße: H. 75 cm. B. 3 cm. T. 72 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren
Varunr: 4686937
SEK 1 167 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
13:12:22
SEK 389
En stor samling skrivemaskiner. Remington mf.l. (ca 35)
En stor samling skrivemaskiner her i blandt: Remington, Perkeo, Smith Premier og Olympia. Overvejende 1900-tallets første halvdel. Aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (ca. 35)
Varunr: 4714278
SEK 5 884 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
13:14:00
SEK 1 504
Schmiedereisernes Reklameschild, grün lackiert. Maße: H. 42 cm. B. 3 cm. T. 73 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren
Varunr: 4686938
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
13:14:10
SEK 389
Samling sporvognsudstyr (ca. 50)
Samling sporvognsudstyr bestående af stationsskilte af træ og emalje, buet emaljeskilt med tallet '6', H. 58.5 cm, stationsviser med stationer mellem Brønshøj og Sundby Remise, klokker, nødbremsekasse, tasker m.fl. (ca. 50)
Varunr: 4714300
SEK 6 538 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
13:46:00
SEK 6 276
Schale aus Schildkröten-Panzer mit Messingeinsatz
Schildkrötenpanzer mit Messingeinlage, England, viktorianisch. Alters- und Gebrauchsspuren. H. ca. 9,5 cm, L. ca. 23,5 cm, B. ca. 14,5 cm.
Varunr: 4725713
SEK 1 459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2017
14:09:18
SEK 486
Relief, verdenskort med vine
Relief / intarsia, verdenskort med vine, Proveniens Vingården a/s Odense. 112x151 cm. (115,5x156 cm).
Varunr: 4723766
SEK 1 961 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
14:22:59
SEK 588
Emaljeskilte iform af to ølflasker 'Tuborg Grøn Pilsner Øl' og 'Tuborg Rød Lager Øl' (2)
To emaljeskilte / reklameskilte i form af to ølflasker 'Tuborg Grøn Pilsner Øl' og 'Tuborg Rød Lager Øl'. H. 100 cm, B. 27,5 cm. Med afslag og rustpletter (2)
Varunr: 4725006
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
14:31:33
SEK 2 615
Ernst Leitz Weitzlar. Mikroskop med Leica objektiver
Ernst Leitz Weitzlar. Mikroskop mærket E. Leitz Wetzlar D. R. P 356085, med Leica objektiver/forstørrelsesglas. ca. H. 40, B. 25, L. 50 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4723556
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
14:36:00
SEK 850
Emaljeskilt, 'Golden Perle CUT PLUG ..'
Emaljeskilt. 'Golden Perle CUT PLUG Perlen blandt alle shagtobakker! Assens Tobaksfabrik - Alex Gundersen', 58,5 x 58,5 cm. Ridser, enkelte rustpletter på hjørner.
Varunr: 4724976
14:40:00
SEK 1 765
En stor samling emaljeskilte, blikskilte m.fl. (23)
En stor samling skilte af palst, emalje, træ og blik her i blandt: 'Trifoliums Frø' 30,5 x 50,5 cm, 'H. Nielsen & Søn A/S København' 20x50 cm, 'Carlsberg Pilsner' 20x20 cm Samt 20 diverse. 3x4,5 cm 50x35 cm. Enkelte rustpletter og afslag (23)
Varunr: 4724990
14:42:05
SEK 2 746
Fire brandslukkere af kobber og bemalet metal (4)
En samling brandslukkere bestående af: 3 slukkere af kobber samt én af bemalet metal med tekst 'Eldsläckaren' Trygg Typ 1'. H. 68x93 cm. Brugsspor (4)
Varunr: 4714369
15:42:00
SEK 850
Konvolut Koffer der 1950-1960er (7)
Konvolut Koffer der 1950-1960er. Variirende Größen, Formen und verschiedener Hersteller. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und Bereibungen. (7)
Varunr: 4673682
SEK 2 917 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:44:55
SEK 438
Konvolut Paperweights aus der Manufaktur Val Saint Lambert
Konvolut Paperweights aus der Manufaktur Val Saint Lambert, gefertigt aus transparentem Glas mit bunten Einschmelzungen und religiösen Motiven (Maria mit dem Kinde und Kreuzigungsszene Maße ca.: D.7-9 cm, H. 3,5-6,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (4)
Varunr: 4725617
15:53:58
SEK 389
Litograferade plåtburkar
PLÅTBURKAR, 56 st, litograferade, 1900-tal, varierande format
Varunr: 4724634
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
16:06:00
Se mer
Konvolut 3 kleineTruhen (3)
Konvolut 3 kleineTruhen, gefertigt aus Holz, der Korpus ist verziert mit geometrichem Motiv. Maße ca.: 10 x 19 x 5,5 und 12 x 17 x 7,2 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (3)
Varunr: 4661449
17:41:33
SEK 389
Konvolut Kerzenständer in Form einer Amphore mit Skulptur nach einem antiken Vorbild
Konvolut Kerzenständer in Form einer Amphore mit Skulptur nach einem antiken Vorbild, gefertigt aus Kunstharz und Kunststein. Maße ca.: H.15-27 cm, B.8-10 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4693923
17:54:39
SEK 389
DTC motorsport. Samling autografer.
DTC motorsport. Samling autografer bestående af: Jan Magnussen. Michael Nykjær. Kim Lund. Joachim Stephansen. Michael Outzen. Petter Grandlund. Ronald Carlsen. Kristensen. Jens Edman. Jesper Sylvest. Ronnie Bremer. Ialt; 11 autografer.
Varunr: 4725454
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2017
18:53:00
SEK 392
To ældre legetøj (2)
To ældre legetøj af træ. Den ene monteret med dansk patent nummer. L 100 cm, H 80 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4714761
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
19:02:00
SEK 392
Klovn, papfigur, rekvisit
Klovn, rekvisitfigur, pap, polykrom bemaling, H. 130cm, brugsspor, tilsmudset, afslag, slid, revner.
Varunr: 4702698
SEK 14 586 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:09:23
SEK 1 848
Altes Persil Emailschild / Werbeschild, 'Weiße Frau von Persil'
Altes Persil Schild aus Email, 'Weiße Frau von Persil', gebogene, gewellte Form, H. ca. 60 cm, B. ca. 40 cm, mit vier Löchern für Aufhang, seitlich minimale Oxidationsspuren.
Varunr: 4721007
SEK 3 889 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:11:29
SEK 2 042
Objekt, indischer Elefantenwagen, Metall
Objekt, indischer Elefantenwagen aus Metall, Maße: H. 14 cm, B. 9 cm, T. 12,5 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Oxidationsspuren am Metall.
Varunr: 4714542
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:13:43
SEK 389
Ein loser Boulder- Edelopal- Anhänger, ca. 32.8ct.
Ein loser Boulder- Edelopal- Anhänger, ca. 32.8ct., Maße ca. 27 x 17 x 7,5mm, Edelopal auf Muttergestein (Matrix), poliert, gerundete Kanten, Schliffform Fantasie, gebohrt, Ø ca. 1,8mm. Idar- Oberstein, Deutschland, um 1980
Varunr: 4694487

SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:16:18
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>