Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vitrinskab, hvid antikbemalet.
Vitrineskab, hvid antikbemalet. Front med to glaslåge, hvorbag fire Greb af patineret jern. Låsepind medfølger ikke. H. 197 cm. D. 38 cm. B. 93 cm. Fremstår i original emballage.Modelfoto. Låsepind medfølger ikke. dia014ww OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på ...
Varunr: 4695009

SEK 4 577 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
18:44:38
SEK 2 746
Kommode af eksotisk hårdttræ
Kommode af eksotisk hårdttræ. En glaslåge hvorbag hylde, en låge hvorbag hylde, imellem disse en skuffe. Greb af jern. Stående på hjul. Afrundede hjørner. H. 190 cm. B. 55 cm. D. 37 cm.
Varunr: 4711121

SEK 5 884 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
19:01:00
SEK 883
Coph. Fritstående lav skænk af lakeret egetræ
Coph Furniture, skænk formgivet af Søren Stage, fineret med lakeret egetræ. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af poleret rustfrit stål. Fremstillet i Danmark. Mål, H. 56, 180 x 32 cm. Modelfotos.
Varunr: 4681151

SEK 14 383 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:12:00
SEK 5 623
Højt glasvitrineskab, creme antikbemaling
Højt glasvitrineskab, udført i creme antikbemaling. Profileret top, front med glaslåge hvorbag fem hylder ligeledes i træ. Mål: H. 212 B. 84 D. 44 cm. dia003cc OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på Rovsingsgade 68, 2100 ...
Varunr: 4694997

SEK 4 184 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
19:14:00
SEK 2 484
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 190x55x75 cm.
Varunr: 4662178

SEK 7 192 DK, Odense, Kratholmvej 23-07-2017
19:30:00
SEK 4 054
Vitrineskab i fransk landstil, gråmalet træ
To-delt vitrineskab i franks landstil, gråmalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. H. 211 cm. L. 142 cm. D. 46 cm. Modelfoto.
Varunr: 4723896

SEK 6 538 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:30:00
SEK 4 184
Byrå med marmorskiva, rokokostil
Byrå med marmorskiva, rokokostil. Utförd i mahogny, front med två lådor och intarsiadekor. Beslag och växtornament i mässing. Höjd 72 cm. Bree 85 cm. Djup 40 cm. Smärre bruksslitage.
Varunr: 4721394
SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
19:33:00
SEK 350
Medicinskåp/läkarskåp i metall och glas
Medicinskåp/läkarskåp. Utfört i vitlackerad metall med dubbla glasdörrar och sidopaneler av glas. Invändigt tre flyttbara glashyllor. H 180 cm B 94 cm D 40 cm. Repor, bruksslitage, smuts.
Varunr: 4726386
SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
19:34:00
SEK 1 600
Væghængt vitrineskab. Grå.
Væghængt vitrineskab. Udført i grå bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 26 cm.
Varunr: 4702758

SEK 1 831 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
19:39:00
SEK 523
Butiksdisk af bemalet træ, 1900-tallets midte
Butiksdisk af hvidmalet træ, monteret med glasplade: Front med skuffer. 1900-tallets midte. H. 90 cm. L. 200 cm. D. 60 cm. Fremstår med slitage; enkelte mgl. greb.
Varunr: 4718878
SEK 2 615 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:41:00
SEK 785
Vitrineskab, hvid antikbemalet. Front med to glaslåge, hvorbag fire Greb af patineret jern. Låsepind medfølger ikke. H. 197 cm. D. 38 cm. B. 93 cm. Udstillingsmodel. dia014CC OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på ...
Varunr: 4694567

19:44:00
SEK 3 269
Skab i metal og træ. Rustikt look. Industrielt design
Skab i metal og træ. Rustikt look i industrielt design. Front med seks låger i metal samt seks hylder. Kan også benyttes som mindre reol, vitrine, skænk, kommode eller bogreol. H. 140 B. 180 D. 40 cm. Modelfoto.
Varunr: 4712544

SEK 9 153 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
19:45:00
SEK 3 530
Vitrin/Skåp i vitt antikbehandlat trä
Vitrin/Skåp i vitt antikbehandlat trä. Invändigt vitlackerat. Front med tre lådor samt två dörrar, bakom hyllinredning. Metallbeslag. L 130, d 45, h 175. Observera! Modellfoto, variationer och slitage kan därför förväntas.
Varunr: 4442620

SEK 5 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-07-2017
19:45:00
SEK 2 400
Byrå i rokokostil
BYRÅ, 1900-talets mitt, rokokostil, mahognyfanér, beslag samt dekorelement i mässing, marmorskiva, 2 lådor, höjd ca 78, 68x41 cm
Varunr: 4724499
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-07-2017
19:51:00
Se mer
Rudolf Frank, skænk fra 1950’erne
Skænk fra 1950’erne, tysk design af Rudolf Frank, fremstillet hos Göppinger Möbelwerkstätten, Manfred H. Hipp. Konstruktion med korpus i lyst træfiner, fronter med lette striber, udstyret med fire låger. Let udadskrævende stel af sortlakeret træ. Bagside med udleveringsstempel. B. ca. 189 cm, H. ...
Varunr: 4708960
SEK 7 779 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
19:55:00
SEK 3 160
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrine/Skab af sort antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto.
Varunr: 4716797

20:00:00
SEK 4 446
Dane Line. Vitrineskab udført i sort bemaling.
Dana Line. Dobbeltlåget glas vitrineskab i delvis massiv sort træ. Front med to glaslåger hvorbag fem hylder som er flytbare, greb i messing. H. 212. B. 150. D. 44 cm. Fremstår med enkelte afslag i bemaling, lille afslag på sokkel, samt trykmærke.
Varunr: 4726704
SEK 4 577 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:00:00
SEK 2 550
Stort vitrinskåp, 4 dörrar, svart antikbemålning
Stort vitrinskåp, svart antikbemålning. Skåp med fyra dörrar i fransk lantstil av svart antikbemålat trä. Invändigt vitmålat. Överdel med vitrin med glasade dörrar med spröjs. Vitmålad inredning med hyllinredning. Nederdel med fyra skåp med paneldörrar samt däröver lådor. Tvådelat. Höjd 200 cm, ...
Varunr: 4292228

SEK 9 600 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-07-2017
20:00:00
SEK 2 400
Vitrineskab antikbemalet træ
Vitrineskab i hvid bemalet træ. Skab med glaslåger og 4 hylder og 2 låger, Størrelse ca. (BxDxH) 120 x 46 x 211 cm.
Varunr: 4715940

SEK 6 538 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:08:00
SEK 4 315
To-delt vitrineskab. Gråbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Udført i gråbemalet træ. Greb af patineret messing. Underdel med fire låger hvor bag hylder samt fire skuffer. Overdel med fire låger hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 150 cm. D. 40 cm. Mindre trykmærke på ene side. (2)
Varunr: 4633504

SEK 6 799 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:14:00
SEK 5 492
Vitrineskab i sortbemalet metal. Rustikt look. Industrielt design
Vitrine/Skab i sortbemalet metal. Rustikt look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. H. 175 cm B. 145,5 cm D. 43 cm. Bemærk modelfoto variationer i 'slitage look' må derfor forventes.
Varunr: 4686742

SEK 8 761 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
20:15:00
SEK 5 884
TV-bänk med jalousidörrar, Aldo van den Nieuwelaar, Pastoe Furniture, Holland.
TV-bänk med jalousidörrar, formgiven 1978 av Aldo van den Nieuwelaar för Pastoe Furniture, Holland. Utförd i svart laminerat trä och plast. Jalousidörrar med bakomliggande hyllplan. Invändigt etikettmärkt. Höjd 75 cm. Längd 120 cm. Djup 50 cm. Bruksslitage, repor. OBS! modellbilder, ...
Varunr: 4728684
SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
20:20:00
SEK 300
Hjørneskab/corner cabinet fra 1950'erne/60'erne med jalousilåger/tambour doors i teak
Hjørneskab/corner cabinet fra 1950'erne/60'erne med jalousilåger/tambour doors, formentlig dansk design. Konstruktion i tre niveauer med jalousilåger i teak, interiør i lyst træ, udstyret med to skuffer. B. 99 cm, H. 180 cm, D. 61 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, mindre ridser ...
Varunr: 4714230
SEK 5 834 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
20:20:00
SEK 11 182
Dobbeltlåget vitrineskab, sortlakeret træ.
Dobbeltlåget vitrineskab i delvis massiv sortlakeret træ. Front med to glaslåger hvorbag fire hylder, greb i messing. H. 200. B. 145. D. 42 cm. Fremstår med skæv låge, enkelte afskalninger/revner i lak, samt lille afslag på sokkel.
Varunr: 4726847
SEK 5 230 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:20:00
SEK 1 961
Skænk med 2 låger og skuffer. Design af Says Who. Eg
Skænk udført i eg. Medeformet stel med tappede samlinger af massiv eg. Grå keramisk front på skuffer samt låger. Designet af Says Who. H. 75 cm. L. 180 cm. D. 45 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varunr: 4703027

SEK 9 807 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:20:00
SEK 4 577
Coph. Fritstående lav skænk af lakeret teak
Coph Furniture. Fritstående lav skænk fineret med lakeret teaktræ, front med bemalede skydelåger samt fire farvede skuffer, ben af poleret rustfri stål. Formgivet af Søren Stage, fremstillet i Danmark. Mål, H. 56 B. 180 D. 32 cm. NB. modelfotos.
Varunr: 4681152

20:23:00
SEK 5 623
Skänk i ek, Voice
Skänk i ek, tillverkad för Voice. Två skåp med bakomliggande hyllplan, dörrar med blästrat fönsterglas. Fyra lådor, knoppar och ben i kromad metall. Längd 180 cm. Höjd 75 cm. Djup 40 cm. Mindre bruksslitage, skada.
Varunr: 4726376
SEK 1 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
20:27:00
SEK 300
Par vitriner (2)
Par vitriner i bemalet træ. Front med hylder, skuffer samt låsbare låger med glas hvorbag hylder. Fremstår med brugsspor herunder defekt lås på en låge. Mål; B 97, D 29/49, H 192 cm. (2)
Varunr: 4725008
SEK 1 961 DK, Kolding, Trianglen 23-07-2017
20:31:00
SEK 425
Vitrineoverdel, hvid antikbemaling.
Vitrineoverdel, hvid antikbemaling. Profileret top, front med fire låger hvorbag hylder. H. 134. L. 200. D. 45 cm.
Varunr: 4726536
SEK 1 961 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
20:34:00
SEK 523
Søren Stage for Coph Furniture. Fritstående lav skænk af ask
Coph Furniture, skænk designet af Søren Stage. Udført i ask. Front med bemalede skydelåger og skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul. Ben af poleret rustfri stål. Fremstillet i Danmark. Mål: 180x32x58 cm.
Varunr: 4681154

20:40:00
SEK 4 184
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>