Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fuldskæftet riffel. Schultz&Larsen. Pirschbuschse MD38. Kal. 6.5x58 RD.
Fuldskæftet riffel. Schultz&Larsen. Pirschbuschse MD38. Kal. 6.5x58 RD. Våbennr. 387. L. 100 cm. PL. 47 cm. Snelleaftræk, flip-up visir, magasin kan åbnes i bunden. Brugsspor i piben. Våbentilladelse påkrævet. Fremstår med reparation af revne i skæftet.
Varunr: 4891206
SEK 5 698 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2018
11:06:45
SEK 4 144
Haglgevær Baikal IX-58 S/S kal 16/70.
Haglgevær Baikal IX-58 S/S kal 16/70. Våbennummer C0504. Boringer ca 1/2 + 3/4. Løbslængde: 73 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Fremstår som ny. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4890747
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
18:26:00
SEK 971
Haglgevær Simson Suhl 85EU o/u kaliber 12/70
Haglgevær Simson Suhl 85EU o/u kaliber 12/70 ejektor. Våbennummer: 191779. Løbslængde: 71 cm. totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 36,5 cm, blanke løb. Colorcase blåneret baskyle, Continentalskæfte skåret i oliebehandlet valnøddetræ. Dobbelttrigger. Uden slør og stram i de mekaniske dele. Jagttegn...
Varunr: 4890751
SEK 3 108 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:25:00
SEK 1 943
US Carabin M1, halvautomatisk riffel kaliber 30 carbine (2)
US Carbine M1, Halvautomatisk riffel, kaliber 30 carbine med aftageligt magasin til 30 skud, ekstra magasin medfølger. Fremstår med brugsspor. Våbennummer 5195806. Fremstillet ved General Motors 6-44. PL 44 cm, TL 91 cm. Våbentilladelse påkrævet. (2)
Varunr: 4891407
SEK 3 108 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2018
20:04:00
SEK 3 108
Jagtriffel. Steyr Mannlicher-Schönauer, kal. 6,5x57
Jagtriffel. Steyr Mannlicher-Schönauer, kal. 6,5x57. Monteret med sigtekikkert 4-10 x E/D/S. Pibe L. 53 Total L. 101 cm. Våbennummer 49567. Fremstår med alm. brugsspor, skarpe riffelgange. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 4889912
SEK 10 360 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
20:49:00
SEK 2 461
Rifle Ruger nr. 1 375 H&H Mag.
Rifle Ruger nr. 1 kaliber 375 Holland & Holland Magnum. jakt rifle .Løp 60 cm enkelt skudd rifle lette bruks spor på stokk etter våpenskap. Mekanisk velfungerende og blanke skape riflegange. Safari utgave bla med org. Ruger ringe/baser.Hawke 3-9x40 kikkert med Mill dott sikte. .Vær oppmerksom på ...
Varunr: 4832431
SEK 10 256 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 19-01-2018
21:34:00
SEK 3 487
Brno nr 2 salong rifle kaliber 22LR
Brno nr 2 sal€salongrifle kaliber 22Lr 61 cm løp. 5 skutt magasin 4x32 SPI kikkert samt rem. Org. sikter medfølger er monter med Lymann 200 yards diopter til rask montering. Lette bruks spor skarpe riflegange. Krever våpen tillatelse i Norge..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge...
Varunr: 4800910
SEK 2 461 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 19-01-2018
21:52:00
SEK 308
Jagtgevær, Winchester o/u Model 101 i kal. 12/70.
Jagtgevær, Winchester o/u Model 101 i kal. 12/70. TL 110,5 cm. LL 68,5 cm. Våbennr. PK323470. Spor efter stålhagl/haglskål i løbene. Ejector. Fremstår med brugspræg. Geværetui medfølger. Jagttegn kræves.
Varunr: 4892942
SEK 4 403 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2018
17:00:00
SEK 3 626
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 16.
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 16. TL 115 cm. LL 75 cm. Våbennr. 92389. Ren og blank i løbene. Fremstår med lettere brugspræg. Kolbekap mangler. Geværet er fremstillet i 220 stk. Jagttegn kræves.
Varunr: 4892924
SEK 6 475 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2018
19:00:00
SEK 1 813
Side lås hagle kaliber 12/70
Ignacio Ugartechea Eibar kaliber 12/70 boring full og 3/4 stokk lengte 37cm løp lengte 71cm. Virker 98% som ny stokken er lidt uttørret ses i lakken.Non ejektor full flammehertning på bascylen. Ægte side lås med blanke signal stifter. Krever våpen tillatelse i Norge.Vær oppmerksom på at varer som...
Varunr: 4886618
SEK 7 179 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-01-2018
21:21:00
SEK 2 256
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5 mm.forberedt til lyddæmper. Justerbart tryk. Max 200 bar. Hastighed 294,9 M/sek. 2 stk. magasiner. Skæfte i træ. I følge loven skal man være minimum 18 år for at erhverve dette luftgevær.
Varunr: 4882159

SEK 6 475 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
15:56:00
SEK 2 331
Howa model 1500 kaliber 6,5x55 win jagtriffel
Howa model 1500 kaliber 6,5x55 win jagtriffel monteret med Optic Science 4-16x50 m/lys i weaver montage. Montage samt riffel og optik er UBRUGT, Hængslet magasin til 5 patroner, ubetydelig skramme på løbet " se billeder " Serie nummer: B 105837 Løbslængde: 56 cm Fuldlængde: 108 ...
Varunr: 4888412
SEK 5 698 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 21-01-2018
21:29:00
SEK 3 108
Valmet 412 S BBF / dobbeltriffel. Kal 7x65R hhv.12/76 - 222rem
Dobbeltriffel/ Bochbüchsflinte. Valmet 412 S med i alt 2 vekselsæt. 1) Dobbeltriffel kaliber 7x65R 2) BBF kaliber 12/76 - .222 rem. LL60 cm OAL 102 cm Skæfte L 37 cm. Doubletrigger. Fremstår mekanisk stram og i orden; skæfte med mindre brugspræg og skarpe netskæringer. Riffelpibe med mindre ...
Varunr: 4894986
SEK 18 131 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
19:51:00
SEK 7 252
Martini Henry/ Enfield Mk II riffel
Martini Henry Mk II riffel. Våbennummer: 1941. Løb: 80 cm. Total: 125 cm. Kal. 577/450. Stemplet med Victoria's krone over V.R. Enfield 1887. God stempling på kolben. Fremstår med brugsspor i piben samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse påkrævet.
Varunr: 4894071
SEK 3 108 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
19:55:00
SEK 1 425
To luftpistoler kal 4,5 (2)
To luftpistoler kal 4,5. Fremstår med brugsspor, virker ved test. Kan frit erhverves af alle over 18 år. (2)
Varunr: 4894566
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2018
17:28:00
SEK 453
Jagtgevær Sauer & Sohn side-by-side kaliber 12-70 med markering af spændt hane
Sauer und Sohn side-by-side jagtgevær kaliber 12-70 med markering af spændt hane. Intet bruneringsslid. OAL 111 cm. 71 cm løb boret ¾ Improved Modified og 1/1 Full. Skygge i løbene. 35½ cm kolbe. Vægt 3kg100gram. Våbennummer 388645. Jagttegn kræves.
Varunr: 4885619
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:00:00
SEK 518
Jagtriffel Winchester Model 9422 bøjlespænder i kaliber .22 Winchester Magnum Rimfire (WMR) med Tasco sigtekikkert
Winchester bøjlespænder jagtriffel i kaliber .22 Winchester Magnum Rimfire. Fremstår uden rust og uden bruneringsslid. Monteret med Tasco 4x40 sigtekikkert på lav fast skinne samt korn og kærv. Kikkerten har trådkors-sigte og coatede linser. OAL 93½ cm. 48½ cm blankt løb med skarpe riffelgange. ...
Varunr: 4885593
SEK 5 698 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:10:00
SEK 1 813
Bockbüchsflinte Italiensk Sabatti kaliber 12-70 og 7x57R Serienummer 126441
Bockbüchsflinte Italiensk Sabatti kaliber 12-70 og 7x57R Serienummer 126441. Sabatti Bockbüchsflinte, fremstillet i Italien. Kombivåbnet fremstår med boxlås. Kaliber 12-70 og 7x57R. Intet bruneringsslid. OAL 104 cm. 60 cm blanke løb, haglløbet boret 1/2. 37 cm. oliepoleret kolbe (forlænget) med ...
Varunr: 4894899
SEK 7 770 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:13:00
SEK 2 331
Jagtriffel CZ kaliber .30-06 (7,62x63mm) med sigtekikkert
CZ cylinderlås jagtriffel, der fremstår med minimale brugsspor i kaliber .30-06 (7,62x63mm) med 4-12x60 sigtekikkert med belyste sigtemidler. Sigtemidlet er belyst og med tråd og stolper. Coatede linser. Ingen rust, intet bruneringsslid, markering af spændt hane. Specialtunet aftrækker. ...
Varunr: 4885616
19:20:00
SEK 712
Jagtriffel SAKO Model 75 Hunter De Luxe A IV i kaliber .375 Holland & Holland Magnum med Riihi Mäki-pibe og gummikappe
Klassisk SAKO jagtriffel Model 75 Hunter de luxe A IV i kaliber .375 Holland & Holland Magnum. Minimale brugsspor. Cylinderlås og markering af spændt hane. Ladehåndtaget med handskekugle til koldtvejrsbrug. Fast magasin med hængslet bund. Korn og kærv samt kikkertskinne er monteret. Ingen rust ...
Varunr: 4885623
SEK 14 893 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:30:00
SEK 10 878
St. Etienne riffel 1907-15. Kaliber 8 mm.
St. Etienne 1907/15, riffel. Kaliber 8mm. Våbennummer: 2230. Tl: 104 cm. Pl: 57 cm. Kolbe: 33,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 4894894
SEK 1 943 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:30:00
SEK 453
Jagtgevær Gebrüder Merkel side-by-side kaliber 20 med engelsk skæfte og markering af spændt hane, vægt 2kg800gram
Jagtgevær Merkel side-by-side kaliber 20, Vejer kun 2kg800gram. Boxlås med markering af spændt hane og automatisk sikring samt roset-graveringer. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 109½ cm. 67½ cm blanke løb. 36½ cm oliepoleret engelsk kolbe med skarpe netskæringer. Vægt 2kg800gram. ...
Varunr: 4815577
SEK 10 360 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:40:00
SEK 1 813
Skeet- og jagtgevær MIROKU over-og-under kaliber 12-70 boret skeet/skeet og med manuel sikring, ejektor og singletrigger
MIROKU Skeet- og jagtgevær over-og-under kaliber 12-70 med manuel sikring, ejektor, forgyldt singletrigger og løbsvælger. boxlås med glat låsebetjening, intet slør, og med roset-graveringer. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 115 cm. 70½ cm blanke løb boret skeet/skeet. Piben med bred ...
Varunr: 4815402
19:50:00
SEK 3 626
Pumpgun Winchester Invector Plus SXP i kaliber 12-76Magnum med udskiftelig choke og nylonskæfte.
Våbennummer 12AZZ03644. Pumpgun Winchester Model Invector Plus SXP kaliber 12-76Magnum med udskiftelig choke, Cylinder sidder i løbet. Manuel sikring, bøssen kan lades/aflades i sikret stand. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 117½ cm. 64½ cm blankt løb med udskiftelig choke, piben med ...
Varunr: 4822601
20:00:00
SEK 3 108
Revolver Colt M 1851 Navy, replika
Revolver Colt 1851 Navy. Kal 36. Løbet stemplet: ‘ Address Col. Sam_l Colt New-York U.S. America.’ Serienummer 17688. Udført i messing og stål. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Kan frit erhverves. Formentlig replika med reststempling. SKV tilladelse påkrævet. NB. varetekst ændret m.h.t. ...
Varunr: 4895606
SEK 3 885 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-01-2018
20:00:00
SEK 3 626
Haglgevær J.P. Sauer & Sohn S/S kal. 12/70
Haglgevær J.P. Sauer & Sohn S/S kal. 12/70, våbennr. 412655. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 118 cm. Kolbelængde: 36,5. Med markørere. Fremstår med spejl blanke løb, slør og med aldersrelaterede brugsspor. Jagttegn påkrævet.
Varunr: 4885883
SEK 1 295 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2018
20:15:00
SEK 453
Enkeltløbet AYA 'Cosmos' haglgevær kal 12/70
Enkeltløbet AYA 'Cosmos' haglgevær kal 12/70. Våbennummer 396482. PL 69 cm, TL 111 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Ejector. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4770948
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
13:11:00
SEK 453
Haglgevær Jilas 1200 o/u kal 12/76
Haglgevær Jilas 1200 o/u kal 12/76. Våbennummer 355169. PL 71 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Singletrigger. Boringer 3/4 + 1/2. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4896464
SEK 2 849 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
13:33:00
SEK 453
Fuldskæftet jagtriffel Carl Gustav kal 6,5x55
Fuldskæftet jagtriffel Carl Gustav kal 6,5x55. Våbennummer 361598. PL 50 cm, TL 104 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 4896486
14:34:00
SEK 518
Haglgevær Marocchi o/u kal 12/70
Haglgevær Marocchi o/u kal 12/70. Våbennummer 126372. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer c 3/4 + 1/2. Doubletrigger, ventileret sigteskinne. Fremstår med slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4770946
SEK 1 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
15:01:00
SEK 453
 1 2  >>