Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Skjutvapen i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Baneriffel Mauser kal 6,5x55
Baneriffel Mauser kal 6,5x55. Baneriffel Mauser kal 6,5x55 med DDSG&I pibe. PL 69 cm, TL 121 cm. Våbennummer 1693-2. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4630227 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 18:12:00 SEK 905
Salonriffel kal. 0,22
Salonriffel kal. 0,22 . Salonriffel kaliber .22lr. Mærket '1978' LL 55 OAL103 cm. Stikmagasin af plast til 5 patroner. Ny med lagerspor. S/Nr,Nr. 57435 Våbentilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter aftale. Varunr: 4620655 SEK 1 293 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-01 19:07:00 SEK 549
Baikal o/u haglgevær TOZ 34EP kal 12/70
Baikal o/u haglgevær TOZ 34EP kal 12/70. Baikal o/u haglgevær TOZ 34EP kal 12/70. Våbennummer PJAN2111. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Boringer 1/2 + 1/2. Denne model er med sølvindlægninger i skæfte og kolbe. Doubletrigger, signal stifter, ventileret sigteskinne samt ejector. Minimale brugsspor. Jagttegn ... Varunr: 4640017 SEK 19 388 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 19:17:00 SEK 10 340
Jagtgevær, AYA
Jagtgevær, AYA . Jagtgevær, AYA "Super Prince" i kal. 12/70. TL 109 cm. LL 66,5 cm. Spejlblank i løbene. Fremstår lettere brugspræget. Jagttegn kræves. Varunr: 4642297 SEK 1 551 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-01 19:20:00 SEK 1 131
Links salonriffel Anschütz 1907 kal .22 (2)
Links salonriffel Anschütz 1907 kal .22 (2). Links salonriffel Anschütz 1907 kal. 22. Våbennummer 243853. PL 63 cm, TL 113 cm. Diverse ekstraudstyr medfølger. Våbentilladelse påkrævet. (2) Varunr: 4630231 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 20:13:00 SEK 3 231
Haglgevær s/s AYA 'Shooting Star' kal 20/70
Haglgevær s/s AYA 'Shooting Star' kal 20/70. Haglgevær s/s AYA 'Shooting Star' kal 20/70. Våbennummer 221614. PL 71 cm, TL 113,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/2 + 3/4. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varunr: 4642574 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 16:41:00 SEK 2 197
Jagtriffel BSA kal. 30-06 våben nr. 7P8848
Jagtriffel BSA kal. 30-06 våben nr. 7P8848. Jagtriffel BSA. kal. 30-06 våben nr. 7P8848. TL: 106,5 cm, PL. 54 cm. montage til kikkert, hængslet magasin, olieret skæfte med montager af rosentræ. Fremstår med brugsspor samt defekte faste sigtemidler. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varunr: 4644283 SEK 3 231 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-02 20:38:00 SEK 1 099
Armscor Salonriffel.
Armscor Salonriffel. . Salonriffel, repeter. Armscor kal. .22LR med lyddæmper. LL 55 cm OAL 104 cm (117 cm inkl. lyddæmper.) Monteret med sigtekikkert. Fremstår uden væsentlige brugsspor, men uden magasin. Serienr. A863482 Våbentilladelse samt tilladelse til lyddæmper fordres; eftersyn/ udlevering efter aftale. Varunr: 4635752 SEK 1 939 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-03 19:48:00 SEK 1 002
Dansk M. 1910/21 pistol.
Dansk M. 1910/21 pistol.. Dansk. M. 1910/21 system Bergmann, kal. 9 mm. Pistolen er stemplet M. 1910/21 samt Brevete S.G.D.G.- Anciens Etablicement Pieper Herstal - Liege - Bergmann's Patent. Våbennummer 6611. 'M.W.' og 'Bopa' skåret ind i træ grebsskallerne. Pistolen fremstår med aldersrelaterede brugsspor. ... Varunr: 4645645 SEK 10 340 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-03 20:16:00 SEK 7 755
Tysk signalpistol
Tysk signalpistol . Tysk signalpistol, model Galvano. Løbsl.: 15,5 cm. Totall.: 22,5 cm. Serienr. 242592. Ramme stemplet Wa. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Kræver gyldig samlertilladelse til signalvåben. Varunr: 4645648 SEK 1 551 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-03 20:17:00 SEK 646
Tysk signalpistol
Tysk signalpistol. Tysk signalpistol, model Galvano. Løbsl.: 15,5 cm. Totall.: 22 cm. Serienr. 35151. Sortlakeret. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker. Kræver gyldig samlertilladelse til signalvåben. Varunr: 4645650 SEK 1 293 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-03 20:50:00 SEK 614
Salonriffel. Krico. Kaliber .22LR. Halvautomatisk
Salonriffel. Krico. Kaliber .22LR. Halvautomatisk . Salonriffel. Krico. Kaliber .22LR. Halvautomatisk ladesystem. 5 skuds magasin. Våbennummer: 256797. Pibelængde: 54,5 cm. Totallængde: 105 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4628573 SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 18:32:00 SEK 808
Samling amunition bestående af 99 stk RWS 6,5x57R,  40 stk RWS 7x65R,  20 stk Winchester cal 348
Samling amunition bestående af 99 stk RWS 6,5x57R, 40 stk RWS 7x65R, 20 stk Winchester cal 348 . Samling amunition bestående af 99 stk RWS 6,5x57R, 40 stk RWS 7x65R, 20 stk Winchester cal 348. Der kræves tilladelse til de enkelte kalibere eller forhandlertilladelse Varunr: 4628595 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 19:41:00 SEK 420
Remmington Mohawk-600 fuldskæftet jagtriffel kal 243W. nr. B6244243
Remmington Mohawk-600 fuldskæftet jagtriffel kal 243W. nr. B6244243. Remmington Mohawk-600 fuldskæftet jagtriffel kal. 243W. Olieret skæfte med netskæringer, fast magasin. Våbennummer: B6244243.. PL 45 cm, TL. 94 cm. Fremstår med brugsspor samt afmonteret kikkertmontage. Varunr: 4631338 SEK 5 170 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 20:01:00 SEK 1 422
Jagtriffel Brno model CZ 527 kaliber 223 Rem. monteret med Swarovski Habitch 3-9x36 A
Jagtriffel Brno model CZ 527 kaliber 223 Rem. monteret med Swarovski Habitch 3-9x36 A. Jagtriffel Brno model CZ 527 kaliber 223 Rem. monteret med Swarovski Habitch 3-9x36 A. Våbennummer. B5646 Fremstår uden væsentlige brugsspor. Pibelængde: 58,5 cm. Totallængde: 106,5 cm. Kolbelængde: 35 cm. Stikmagasin til 5 patroner samt snelle. Våbentilladelse påkræves. Varunr: 4628586 SEK 5 170 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 20:06:00 SEK 3 619
Dansk suhler tapriffel M1854/68 System Snider.
Dansk suhler tapriffel M1854/68 System Snider. . Den til bagladning forandrede suhler tapriffel M-1854/68 (System Snider). Kal. 16,9 mm OAL135 LL 85 cm. Stemplet 7780 på kammer og låseblik, 4709 på kammer, rensestok 6867, Fremstår velplejet, mekanisk velfungerende, ren og skarp i løbet, og med næsten hel brunering. Piben har øjensynlig været... Varunr: 4636609 SEK 4 524 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-04 20:30:00 SEK 2 068
Simson Suhl Lux Drilling kal. 7x57R 16/70 med Karl Kahles Helia S 6x42 kikkertsigte
Simson Suhl Lux Drilling kal. 7x57R 16/70 med Karl Kahles Helia S 6x42 kikkertsigte . Simson Suhl Lux Drilling. kal. 7x57R 16/70, TL 108 cm. PL 63 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Våbennummer 995121. Svingmontage, flip up sigte til riffel funktion. Tilhørende kikkertsigte, Karl Kahles Helia S 6x42. Fremstår med spejlblanke løb, ingen slør, og stram mekanisk funktion, samt ... Varunr: 4637092 SEK 19 388 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-04 20:30:00 SEK 12 925
Baikal haglgevær Model MP-27 EM-1C kal. 12/76.
Baikal haglgevær Model MP-27 EM-1C kal. 12/76. . Baikal haglgevær Model MP-27 EM-1C kal. 12/76. Serie nr. 132720269. Pibelængde: 72 cm. Kolbelængde: 35 cm. Totallængde: 114 cm. Singletrigger og ejector samt ventileret sigteskinne. Der medfølger 2 chokes, disse sidder i løbet. Fremstår med minimal brugslitage. Jagttegn påkrævet Varunr: 4631909 SEK 2 585 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 20:59:00 SEK 1 810
Hatsan Escort halvautomatisk haglgevær kal. 12-76 Magnum
Hatsan Escort halvautomatisk haglgevær kal. 12-76 Magnum. Hatsan Escort halvautomatisk haglgevær kal. 12-76 Magnum. Våben nr 038834. Totallængde: 119,5 cm. Pibelængde: 69 cm. Kolbelængde: 33,5 cm. Der medfølger 1 stk. choke. denne sidder i løbet. Ventileret sigteskinne. Kolbehælen er ikke original. Jagttegn påkrævet. Varunr: 4631881 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 21:12:00 SEK 1 034
Salonriffel. TOZ-17 kal .22 LR
Salonriffel. TOZ-17 kal .22 LR. Salonriffel. TOZ-17 kal .22 LR. Våbennummer 2516. PL 50 cm, TL 101 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4647692 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-05 15:07:00 SEK 388
Salonriffel: BRNO kal 22LR
Salonriffel: BRNO kal 22LR. Salonriffel: BRNO kal 22LR våbennummer 50722. PL 60 cm, TL 108 cm. Klargjort til lyddæmper. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4647691 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-05 18:09:00 SEK 582
Jagtriffel, Whitworth i kal. 308 Win. med 3-9 x 40 kikkertsigte.
Jagtriffel, Whitworth i kal. 308 Win. med 3-9 x 40 kikkertsigte.. Jagtriffel, Whitworth i kal. 308 Win. med 3-9 x 40 kikkertsigte. TL 112 cm. LL 57 cm. Våbennr. 07452. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin. Fremstår med let brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varunr: 4646736 SEK 2 585 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-06 16:25:00 SEK 711
Riffel, Eddystone Model 1917 i kal. 30-06.
Riffel, Eddystone Model 1917 i kal. 30-06.. Riffel, Eddystone Model 1917 i kal. 30-06. TL 117,5 cm. LL 65 cm. Våbennr. 488760. Ren i piben. Indvendigt magasin. Våbentilladelse kræves. Varunr: 4646741 SEK 2 327 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-06 16:50:00 SEK 1 486
Salonriffel, Toz i kal. 22 LR med Tasco 1,5-6 x 42 kikkertsigte.
Salonriffel, Toz i kal. 22 LR med Tasco 1,5-6 x 42 kikkertsigte.. Salonriffel, Toz i kal. 22 LR med Tasco 1,5-6 x 42 kikkertsigte. TL 101 cm. LL 50 cm. Våbennr. T13780. Ren og blank i piben. Ekstra magasin medfølger. Fremstår med let brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varunr: 4649099 SEK 1 939 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-06 17:15:00 SEK 743
Jagtgevær, Lüco s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Lüco s/s i kal. 12/70.. Jagtgevær, Lüco s/s i kal. 12/70. TL 114 cm. LL 71 cm. Våbennr. 25431. Ren og blank i løbene. Fremstår med brugspræg. Jagttegn kræves. Varunr: 4649125 SEK 1 293 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-06 17:40:00 SEK 420
Salonriffel. Schultz & Larsen kal .22LR
Salonriffel. Schultz & Larsen kal .22LR. Salonriffel. Schultz & Larsen baneriffel kal .22LR. Våbennummer 12455. PL 65,5 cm, TL 110 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4647684 SEK 1 034 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-06 17:42:00 SEK 485
Jagtriffel. Sedgemore kal 243W
Jagtriffel. Sedgemore kal 243W. Jagtriffel. Sedgemore kal 243W. Våbennummer 8194. PL 57 cm, TL 110 cm. Monteret med Tasco 4x32 kikkertsigte. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 4614081 SEK 4 524 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-06 17:51:00 SEK 388
Remmington model 788 riffel. Kal. 243win. nr. A6040114
Remmington model 788 riffel. Kal. 243win. nr. A6040114. Remmington model 788 riffel. Kal. 243win. nr. A6040114. Aftageligt magasin, Fastmonteret Norconia 3-9x40 variabel kikkert, olieret skæfte. Fremstår med lette brugsspor, dog med defekt sikring. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varunr: 4649075 SEK 3 231 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-06 20:21:00 SEK 1 486
2 jagtgeværer, Star og Liege S/S i kal. 12/70 og 16.
2 jagtgeværer, Star og Liege S/S i kal. 12/70 og 16.. 2 jagtgeværer, Star og Liege S/S i kal. 12/70 og 16. Rene og blanke i løbene. Jagttegn kræves. Varunr: 4649158 SEK 1 551 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-07 15:40:00 SEK 420
Jagtriffel, Otterup i kal. 6,5 x 55 med Eagle Eye 2.5 - 10x50 kikkertsigte.
Jagtriffel, Otterup i kal. 6,5 x 55 med Eagle Eye 2.5 - 10x50 kikkertsigte.. Jagtriffel, Otterup i kal. 6,5 x 55 med Eagle Eye 2.5 - 10x50 kikkertsigte. TL 112 cm. LL 58 cm. Våbennr. 174. Tydelig riffelgang. Snelleaftræk. Indvendigt magasin. Våbentilladelse kræves. Varunr: 4649243 SEK 2 327 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-07 16:05:00 SEK 452
 1 2  >>