Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagtriffel Mauser 98 Kal 8 x 64 S med snelle. Monteret med 30 mm ringe.
Jagtriffel Mauser 98 Kal 8 x 64 S med snelle. Monteret med 30 mm ringe. Fremstår meget velholdt med minimal brugsslitage. Pibelængde: 55 cm. Totallængde: 108,5 cm. Kolbelængde: 35,5 cm. Indvendigt magasin til 3 patroner. Graveringer på aftrækkerbøjle og magasinbund. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 4719660
SEK 3 269 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
19:36:00
SEK 2 288
Hanegæver I cal. 12
Hanegæver i cal. 12. Utydeligt våbennummer 174. Dobbelttrigger. Graveringer. TL 129 cm. PL 88 cm. Samlertilladelse påkrævet.
Varunr: 4701539
SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2017
20:00:00
SEK 425
Preussisk forladepistol
Preussisk forladepistol, træ og metalmonteringer, L. ca. 35 cm, betegnet og nummereret med ’B 1812’ på siden, fremstår med oxidationsspor, ridser og minimale afslag.
Varunr: 4723473
SEK 14 099 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:47:00
SEK 3 403
Rifle Husquarna Safari kal 9,3x57 nr 679
Husquarna Safari rifle i kaliber 9,3x57 med våpennummer 679. M/96 boltmekanisme med magasinkapasitet 4 patroner. Åpne sikter med justerbart baksikte. Total lengde 115 cm, løpslengde 61 cm Våpenet fremstår i svakt brukspreget stand. Krever våpen lisens i Norge. Vær oppmerksom på at varer som ...
Varunr: 4157651
SEK 5 708 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 25-07-2017
21:34:00
SEK 2 076
To hanegeværer (2)
To hanegeværer. Bayard s/s. Våbennummer 6611. TL 117 cm PL 75 cm. Dobbeltrigger. Læderrem påmonteret. Hanegevær. TL 118 cm. PL 75 cm. UN. Pibe rusten Læderrem påmonteret. Jagttegn påkrævet. (2)
Varunr: 4726830
SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
16:03:00
SEK 686
Belgisk haglgevær kal 16/65
Belgisk haglgevær kal 16/65 våbennummer 22154. Hanebøsse med underlukke, mekanisk funktionel. PL 74,5 cm, TL 115,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger. Løb med mærker indvendigt. Mekanisk funktionel.
Varunr: 4727461
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
17:06:15
SEK 458
Luftgevær Cometa 300 kal 5.5 mm (3)
Luftgevær Cometa 300 kal 5.5 mm, våbennummer 36318-9. PL 47 cm, TL 111 cm. Fremstår med rensestok og olie. Jagttegn påkrævet. (3)
Varunr: 4727463
SEK 1 569 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
19:15:00
SEK 425
Kral Arms, komp. luft, repeter, 4,5, 16P4290
Kral Arms, trykluftriffel 4,5 mm. Puncher, med støtteben, 2 stk. 14 skkuds rullemagasiner. Manometer. Riflen tåler tryk på max. 200 bar, udgangshastighed på 285,2 m/sek. Kikkertmontage, nylonskaft. Kan erhverves af alle over 18 år.
Varunr: 4727482

SEK 6 538 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:15:00
SEK 4 577
Winchester Halvauto Jagtgevær Model 1400 kaliber 20/70 (2)
Winchester Halvauto Jagtgevær Model 1400 kaliber 20/70. Monteret med 1 choke. PL 71 cm, TL 125 cm. Blankt løb. Våbennummer N1111690. Der medfølger en kasse med 24 jagtpatroner. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)
Varunr: 4727460
SEK 3 923 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
19:25:00
SEK 2 288
Voere 9 mm haglgevær (2)
Voere haglgevær kal 9 mm. Våbennummer 360982. PL 54 cm, TL 99 cm. Fremstår med brugsspor. Jagttegn påkrævet. Der medfølger 50 patroner. (2)
Varunr: 4727462
19:37:00
SEK 1 111
Norconia Jagtriffel. JW105 synthetic, kal. 222 Remmington
Norconia Jagtriffel model JW105 med syntetisk skæfte, kal. 222 Remmington. Våbennr. 1493383. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varunr: 4666587

SEK 6 538 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
18:49:23
SEK 1 373
Sako Vixen jagtriffel
Sako Vixen jagtriffel kal. 222 Remington. serienummer 61245. Olieret skæfte. Fremstår med let slitage, skæfte med mærke Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.NB: vareteksten er ændret.
Varunr: 4666558
18:49:32
SEK 1 896
Riffel, Martini Henry 1886, kal 11,7
Riffel, Martini Henry kal 11,7. TL 125 cm. PL 82,5 cm. Våbennummer 4101. Stemplet: Enfield 1886. Fremstår med brugspræg. Våbentilladelse eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4726264
SEK 3 923 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
19:21:00
SEK 1 961
Haglgevær Gebrüder Merkel s/s kal 12/70
Haglgevær Gebrüder Merkel s/s kal 12/70, våbennummer 708631. TL 109 cm, PL 68 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Doubletrigger samt ejector. Fabrikationsnummer 169. Boringer ca 3/4 + 1/2. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4728163
SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
19:33:00
SEK 2 027
BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ 537 kal. 6,5x55
BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ537 kal. 6,5x55 med olieret skæfte. Snelleaftræk. Monteret med 3-9x40 Tasco kikkert. Våbennr. 07591. Fremstår med lettere brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale
Varunr: 4666588
SEK 5 884 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
19:47:00
SEK 2 877
AYA, haglgevær, model The Hunters Gun kal. 12/70
AYA haglgevær model 'the Hunters gun', kal. 12/70, S/S, serie nr. 480454. Lakeret skæfte. Fremstår med lettere brugsspor, slitage på lakering. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varunr: 4666560
SEK 3 923 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
19:48:00
SEK 817
Haglgevær AYA Guldmann Super s/s kal 12/70.
Haglgevær AYA Guldmann Super s/s kal 12/70. Våbennummer 345179, boringer 1/2 + 3/4. PL 71 cm, TL 112 cm, afstand aftrækker til kolbe 34,5 cm. Doubletrigger samt ejector. Fremstår med brugsspor, løb med kraftige rustspor, skal forbi bøssemager inden brug. Jagttegn eller samlertilladelse til ...
Varunr: 4726419
SEK 6 538 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
19:49:00
SEK 8 892
Haglgevær AYA Guldmann President s/s kal 12/70
Haglgevær AYA Guldmann President s/s kal 12/70. Våbennummer 361199, boringer 1/2 + 3/4. PL 68 cm, TL 109 cm, afstand aftrækker til kolbe 34,5 cm. Doubletrigger samt ejector. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4726420
SEK 18 306 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
19:58:00
SEK 10 722
Bockbüchsflinte, Gebrüder Merkel kal. 7x57R og 1670 - Zeiss optik
Bockbüchsflinte, Gebrüder Merkel kal. 7x57R og 16/70, monteret med Zeiss Diavari-Z 1,5...6x42 kikkertsigte i Einhack kikkertmontage. TL 109 cm. PL 65 cm, afstand aftrækker til kolbe 38 cm. Våbennummer 25932. Ren i løbene. Fremtræder med minimal brugsslitage. Våbentilladelse kræves.
Varunr: 4728168
20:02:00
SEK 7 322
Jagtriffel Sabatti kal. 30-06 monteret med Europoint 3-9x40 sigtekikkert våben nr. R27987
Jagtriffel Sabatti kal. 30-06 våben nr. R27987 monteret med Europoint 3-9x40 sigtekikkert. Våben nr. R27987. Pibelængde: 54 cm. Totallængde: 108 cm. Kolbelængde: 36 cm. Hængslet magasin til 3 patroner. Våbentilladelse påkrævet.
Varunr: 4728233
SEK 5 884 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
20:32:00
SEK 1 896
Fuldskæftet jagtriffel. Remington Mohawk 600 kal 308W (2)
Fuldskæftet jagtriffel. Remington Mohawk 600 kal 308W, våbennummer A6679209 monteret med Redfield 3X-9X kikkertsigte i svingmontage. PL 45 cm, TL 94,5 cm. Våbentilladelse påkrævet. Der medfølger 4 jagtpatroner. (2)
Varunr: 4729615
SEK 6 538 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2017
16:22:00
SEK 2 615
Haglgevær o/u Winchester super grade kal 12/70
Winchester super grade kal 12/70. Våbennummer: 368771. PL 71 cm. TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Boringer 1/2 + 1/4. Med ejektor, dobbelt trigger samt single trigger funktion. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4729614
SEK 5 230 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2017
16:27:00
SEK 2 877
Perkussionspistol ombygget fra Rytterpistol M.1772
Perkussionspistol ombygget fra Rytterpistol M.1772. Ladestok mangler, samt hanen virker ikke. Fremstår uden stempler. Løbslængde: 27,5 cm. Totallængde: 45,5 cm. Kan frit erhverves af alle personer.
Varunr: 4631009
SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2017
18:21:00
SEK 4 315
Riffel, ½ aut Beretta Mod AR 70 Sport i kal. 222 Rem. med lyddæmper..
Riffel, ½ aut Beretta Mod AR 70 Sport i kal. 222 Rem. med lyddæmper. TL 95,5 cm. LL 46 cm. Våbennr. M47587. Lyddæmper har ingen nr. Ren og blank i piben. 3 ekstra magasiner. Lyddæmper. 7 kasser fabriksny ammunition. Fremstår med let brugspræg. Våbentilladelse til riffel samt lyddæmper kræves.
Varunr: 4723316
SEK 13 076 DK, Aalborg, Nibevej 28-07-2017
19:37:00
SEK 7 845
Gevær, espingol, tromblon, omkring 1800
Gevær, espingol, tromblon, omkring 1800, kort flintebøsse med tragtformet udvidet munding, L. 87 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor.
Varunr: 4711647
SEK 12 641 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
21:04:00
SEK 1 313
Luftgevær Diana, M 35, kal 4,5 mm
Luftgevær Diana M.35 kal. 4,5 mm med kikkertsigte. Fremstår med lettere brugsspor. Kan frit erhverves af personer over 18 år.
Varunr: 4723549
SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2017
14:10:00
SEK 1 046
½ automatisk jagtgevær, Browning i kal. 12-70.
½ automatisk jagtgevær, Browning i kal. 12-70. TL 119 cm. LL 68,5 cm. Ren og blank i løbet. Fremstår lettere brugspræget. Jagttegn kræves.
Varunr: 4716756
SEK 4 577 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2017
15:00:00
SEK 1 831
Jagtriffel, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 med kikkertsigte.
Jagtriffel, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 med kikkertsigte. TL 111 cm. LL 57 cm. Våbennr. 496952. Ren i piben. Indvendigt magasin. Eagle Eye 3 - 9 x 44 kikkertsigte. Våbentilladelse kræves.
Varunr: 4716763
SEK 1 961 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2017
15:25:00
SEK 817
Salonriffel, Baneriffel Schultz & Larsen, Otterup i kal. 22 LR.
Salonriffel, Baneriffel Schultz & Larsen, Otterup i kal. 22 LR. TL 108,5 cm. LL 68 cm. Våbennr. 22274. Ren i piben. Våbentilladelse kræves.
Varunr: 4716775
15:50:00
SEK 1 046
Leupold kikkertsigte mod. Vari-XIII 6,5 - 20x50 Longe Range.
Leupold kikkertsigte mod. Vari-XIII 6,5 - 20x50 Longe Range. Fremstår som nyt.
Varunr: 4716753
SEK 6 538 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2017
16:40:00
SEK 3 400
 1 2  >>