Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Smycken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 30  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Halskæder og vedhæng i 14 kt guld. (6)
Halskæder og vedhæng i 14 kt guld. (6). Halskæder og vedhæng bl.a hjerte, fodboldt i 14 kt guld. L: 42, 45. Samlet vægt: 14,2 gr. (6) Varunr: 4633036 SEK 2 585 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-01 10:30:00 SEK 2 003
Vintage broche af 18 kt. hvidguld med brillanter og sort onyz
Vintage broche af 18 kt. hvidguld med brillanter og sort onyz. Vintage broche af 18 kt. hvidguld i form af sløjfe prydet med plader af sort onyz og 26 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed. SI1-P1. Vægt ca. 8,4 g. L. 5,8 cm. Senere nystemplet med London hallmarks. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår med brugsspor og... Varunr: 4607951 SEK 6 463 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 10:50:55 SEK 5 170
Engelsk halssmykke med ferskvandskulturperler med charms af 9 kt. guld
Engelsk halssmykke med ferskvandskulturperler med charms af 9 kt. guld. Engelsk halssmykke med 56 semirunde ferskvandskulturperler, knude imellem hver perle front med større og 4 mindre hjertecharms af 9 kt. samt lås med hjertecharm guld. Stemplet MV med engelske hallmarks 1996. Perle Ø ca. 7,45 -7,50 mm. Fronthjerte incl. øsken 2,5 x 2,2 cm. L. 46. Sort satinpose ... Varunr: 4623842 SEK 8 531 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:00:58 SEK 6 721
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, längd ca 21 cm, vikt ca 10 g Varunr: 4641269 SEK 2 600 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:36:00
Se mer
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld med røgtopas og brillanter, i alt ca. 1.82 ct
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld med røgtopas og brillanter, i alt ca. 1.82 ct. Ring af 18 kt. hvidguld carréslebne røgtopaser flankeret af 28 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.82 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-2, enkelt diamant P2. Stemplet CJ med London Hallmarks for 2017. Front B 1,16 cm. Vægt ca. 15,5 g. Ringstr. 53,5/17. Fremstår med brugsspor, P2 diamant ... Varunr: 4601167 SEK 12 150 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:44:00 SEK 9 565
To brillantringe af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.96 ct. (2)
To brillantringe af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.96 ct. (2). To brillantringe af 18 kt. guld og hvidguld bestående af solitairering med brillantsleben diamant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Samt alliancering sat med 24 brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 0.76 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 7,6 g.... Varunr: 4630458 SEK 7 497 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:47:00 SEK 5 816
Tre vintageringe af guld med rubiner, diamanter og kulturperle (3)
Tre vintageringe af guld med rubiner, diamanter og kulturperle (3). Tre vintage ringe bestående af rubin- og diamantring af 18 kt. guld, prydet med 3 rubiner og to diamanter med ældre slibning, i alt ca. 0.15 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI. Brillantring af 9 kt. guld front med 7 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: ... Varunr: 4626992 SEK 9 694 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:48:00 SEK 7 755
 Brillant- solitairering af platin i alt ca. 1.16 ct
Brillant- solitairering af platin i alt ca. 1.16 ct. Tacori. Brillant- solitairering af platin med detaljer af guld, prydet med større navetttesleben brillant på ca. 0.91 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. flankeret af to mindre baguetteslebne diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Samlet carat ca. 1.16 ct. Vægt ... Varunr: 4623830 SEK 21 973 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:52:00 SEK 17 449
Diamantbroche af platin i form af blomstergren, i alt ca. 2.45 ct. Samt langt bindehalssmykke. (2)
Diamantbroche af platin i form af blomstergren, i alt ca. 2.45 ct. Samt langt bindehalssmykke. (2). Diamantbroche af platin i form af blomstergren, prydet med ca. 121 enkelslebne diamanter og større diamant med ældre slibning, i alt ca. 2.45 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS2-P1. 1900-tallets første halvdel. Vægt ca. 13,9 g. L. 4,9 cm. Samt tilhørende saltvandskulturperlekæde i form af ... Varunr: 4623876 SEK 28 436 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 11:58:00 SEK 22 620
Ibsen & Weeke m.fl. En samling smykker i guld og sølv (10)
Ibsen & Weeke m.fl. En samling smykker i guld og sølv (10). En samling smykker bestående af: Guld: Ring i 14 kt. guld udført hos Ibsen & Weeke, København, str. 56, ring i 8 kt. guld prydet med barok perle, str. 55. Sølv: Halskæde med vedhæng i sølv prydet med grønne cabochonslebne sten (kæden ikke af sølv), 1 vedhæng med tigerøje, H. 5 cm, 1 forgyldt ... Varunr: 4638387 SEK 1 293 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 12:07:00 SEK 2 068
Smykkesæt af forgyldt sterling sølv med ferskvands kulturperler (7)
Smykkesæt af forgyldt sterling sølv med ferskvands kulturperler (7). Smykkesæt af forgyldt sterling sølv prydet med ferskvands kulturperler, bestående af en dobbeltradet halskæde, L.: ca 40 cm, To par øreringe, L.: ca c3,8 cm og 4 cm. Et vedhæng i blomstermotiv. Endvidere et armbånd, L.: ca 18,5 cm. (7) Varunr: 4626864

SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 12:09:00 SEK 1 099
Hänge 18 k guld
Hänge 18 k guld. HÄNGE, 18 k guld, filigrandekor, fasettslipad hessonit, Juvelerare AB J Petterssons Eftr, Stockholm 1908, höjd inkl. ögla ca 4 cm, vikt ca 2,8 g Varunr: 4641287 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 12:36:00
Se mer
Vedhæng af 14 kt. guld med diamanter
Vedhæng af 14 kt. guld med diamanter. Vedhæng i to dele udført i 14 kt. rød- og hvidguld prydet med pavéfattede diamanter. H: 39 mm. Hertil ankerkæde af sterlingsølv. L: 45 cm. Vejledende udsalgspris: kr. 3.900.- Varunr: 4457176

SEK 1 939 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-01 13:08:29 SEK 808
Collier treradigt Heribert Engelbert
Collier treradigt Heribert Engelbert. COLLIER, treradigt, barocka odlade vita pärlor, lås i 18 k guld med cabochonslipad ametist samt orientpärlor, Heribert Engelbert/Stigbert, längd ca 46 cm Varunr: 4641302 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 13:27:00
Se mer
Krawattennadel mit Brillantbesatz
Krawattennadel mit Brillantbesatz . Krawattennadel gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit 1 Brillant von ca.: 0.03ct. Farbe: Top Wesselton (h), Reinheit: vsi1. Länge ca.: 68 mm, Breite ca.: 5 mm. Gewicht ca.: 10,2 g. Varunr: 4614466 SEK 2 880 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 13:44:00 SEK 1 920
Trauring
Trauring . Ring gefertigt aus 14kt. Gold punziert. Ringgröße ca.: 65, Durchmesser ca.: 20,7 mm. Gewicht ca.: 1,6 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchspuren. Varunr: 4641968 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 14:14:00 SEK 384
Berlockarmband 18 k guld
Berlockarmband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, bismarcklänk med 5 berlocker, längd ca 17,5 cm, vikt ca 9,2 g Varunr: 4641325 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-05-01 14:39:00
Se mer
Pearl earrings & necklace with pendant
Pearl earrings & necklace with pendant. Set of pearl earrings & necklace with pendant earrings: 9k gold l3 diamonds 0.015ct pendant + chain: 9k gold & l3 diamonds 0.01ct earrings & pendant with cultivated freshwater pearls. yellow gold 9k pearlshape: round colour: white with rose overtone length necklace: 44cm Varunr: 4578132

SEK 3 216 BE, Antwerpen 2017-05-01 14:49:00 SEK 2 400
Cubic zirconia earrings silver.
Cubic zirconia earrings silver.. Cubic zirconia earrings silver Sterling silver, 925 hallmarked Earrings adorned with white cubic zirconia`s Earrings measurements: 30 x 10 x 12mm Item sen in jewellery box Varunr: 4446696

SEK < 1 000 BE, Antwerpen 2017-05-01 14:55:00 SEK 624
Necklace with boy motive pendant in 14k
Necklace with boy motive pendant in 14k. Necklace with boy motive pendant in 14k yellow gold hallmarked. Boy pendant measurements: 0.90x16mm Necklace length: 42cm Varunr: 4637320

SEK 2 400 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:00:00 SEK 384
Pendant in 14k set with a brilliant cut diamond 0.43 ct
Pendant in 14k set with a brilliant cut diamond 0.43 ct. Pendant in 14k white rhod gold set with a brilliant cut diamond 0.43 ct Colour: (H ) Wesselton Clarity: VVS1 p438 Varunr: 4581891

SEK 11 040 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:09:00 SEK 5 520
Ring med odlad pärla och diamanter
Ring med odlad pärla och diamanter. RING, 18 k rodierat vitguld, 6 åttkantslipade diamanter, odlad saltvattenspärla ca 7 mm, ringstorlek ca 18,5 mm, total vikt ca 4,3 g Varunr: 4641338 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 15:21:00
Se mer
Necklace in 18k set with brilliant cut diamonds 1.54ct
Necklace in 18k set with brilliant cut diamonds 1.54ct. Necklace in 18k rose gold set with brilliant cut diamonds 1.54ct accompanied by a chain in 18k white rhod gold. Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 length : 42cm Varunr: 4579640

SEK 37 442 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:21:00 SEK 27 841
Vedhæng, i form blomst af guld 14 kt med brillanter
Vedhæng, i form blomst af guld 14 kt med brillanter . Vedhæng, i form blomst af guld 14 kt med brillanter ca 0.07 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: Si1-P1 Vægt: 1,1 gr. Varunr: 4511411

SEK 1 551 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-01 15:29:00 SEK 1 293
Earrings in 18k gold and with diamonds approx. 0.04ct
Earrings in 18k gold and with diamonds approx. 0.04ct. Earrings in 18k in white,- and yellow gold, tested, set with brilliant cut diamonds approx. 0.04ct Colour: Wesselton (H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 4.9g Length: 14mm Varunr: 4507564 SEK 7 200 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:32:00 SEK 4 320
Handmade ring in 18k set with diamonds 1.00 ct
Handmade ring in 18k set with diamonds 1.00 ct . Handmade ring in white rhod gold 18k set with 21 brilliant cut diamonds 1.00 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Ringsize : 53 / 17.00mmTotal weight: 4.68 gr r0183 Varunr: 4396437

SEK 16 801 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:44:52 SEK 12 001
Tahitian pearl and diamond ring in 18kt approx. 0.03ct
Tahitian pearl and diamond ring in 18kt approx. 0.03ct . Tahitian pearl and diamond ring in 18kt approx. 0.03ct 18k white gold,hallmarked 750 Ring adorned with 4 brilliant-cut and diamonds approx. 0.03ct Colour: Top wesselton- Wesselton( G-H) Clarity: SI2-P1 Tahitian pearl: Colour: green aubergine Luster: strong Luster Surface: clean Shape: ... Varunr: 4302748

SEK 7 200 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:45:24 SEK 5 520
Necklace with round pendant in 14k
Necklace with round pendant in 14k . Necklace with round pendant in 14k yellow gold hallmarked. Pendant measurements: 16x16mm Necklace length: 42cm Varunr: 4626977

SEK 2 640 BE, Antwerpen 2017-05-01 15:50:00 SEK 384
Ole Lynggaard. Sweet drops charm - røgkvarts med brillant
Ole Lynggaard. Sweet drops charm - røgkvarts med brillant. Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. guld prydet med facetslebet røgkvarts fattet med en brillant på 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Æske medfølger. Vejledende udsalgspris: kr. 8.900.- Varunr: 4438781

SEK 8 402 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-01 16:06:00 SEK 3 878
Ring 18 k guld briljant
Ring 18 k guld briljant. RING, 18 k guld, briljant 0,15 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 2,8 g Varunr: 4641353 SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 16:09:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 30  >>