Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 37  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
5 vintageringe af 14 kt. guld (5)
5 vintagering af guld, bestående af herrering med synt. safir udført i 14 kt. guld. Str. Ø 21½ mm. Samt af 14 kt. guldring med princess-cut synt. rubin, str. Ø 18 mm. Ring af 14 kt. guld med hvid safir, str. Ø 17.25 mm. Safir med ridser. Lillefingerring med grøn jade, str. Ø 14,25 mm. Ring af ...
Varunr: 4871255
SEK 6 475 DK, Kolding, Trianglen 18-01-2018
08:38:00
SEK 3 885
Hänge kedja guld
HÄNGE, i form av planet, Italien/Arezzo, höjd 3 cm, KEDJA, 18 k guld, manglad pansarlänk, längd 42 cm, vikt ca 10,8 g
Varunr: 4890917
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
11:15:00
Se mer
Halskedja armband bl a Lapponia
LAPPONIA, halskedja, sterlingsilver, matterade ovala länkar, Finland 1981, längd ca 78 cm, vikt ca 35,7 g,. THERESIA HVORSLEV, armband, sterlingsilver, med berlock, Lidköping 1985, längd ca 18 cm, vikt ca 8 g
Varunr: 4890921
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
11:35:00
Se mer
Diamantring af 18 kt. hvidguld med prinsesseslebne diamanter, i alt 0.25 ct. H/VS
Diamantring af 18 kt. hvidguld, prydet med fire prinsesseslebne diamanter, ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Caraten er stemplet i ringskinnen. Vægt ca. 3,1 g. Ringstr. 51/16,25.
Varunr: 4881894
SEK 6 475 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
11:40:00
SEK 2 849
To diamantringe af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.90 ct. (2)
To diamantringe af 18 kt. hvidguld prydet med 10 radiantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed: P. Begge ringe er stemplet med engelske import gold Hallmarks. Vægt i alt ca. 4,9 g. B. 0,27 og 0.29 cm. Ringstr. 52/16,5. (2)
Varunr: 4881753
SEK 7 252 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
11:46:00
SEK 5 180
Rubin- og brillantring af 9 kt. rosafarvet guld og hvidguld med rubin på ca. 0.66 ct
Rubin- og brillantring af 9 kt. rosafarvet guld og hvidguld, prydet med rund facetsleben rubin på ca. 0.66 ct. omkranset af 20 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.27 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VS- SI. Vægt ca. 4,4 g. B. 1 cm. Ringstr. 55/17,5. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4876436
11:47:00
SEK 1 425
Klassiske brillant-tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 2,60 ct
Klassiske brillant-tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 94 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet DA 585 med Israelsk Lyre. Vægt ca. 6 g. L. 18,7 cm. Etui medfølger.
Varunr: 4872391
SEK 23 958 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
11:50:00
SEK 6 475
Et par moderne brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.00 ct. G/VS
Et par moderne brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med 88 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.00 ct. Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS. 1900-tallets slutning. Vægt ca. 7,5 g. B. 0,85 cm. L. 4 cm. (2)
Varunr: 4856025
SEK 10 360 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
11:50:00
SEK 2 072
Ring af 14 kt. hvidguld prydet med stor facetsleben syntetisk pink spinel og brillanter
Ring af 14 kt. hvidguld prydet med stor facetsleben syntetisk pink spinel, måler ca. 19,20 x 12,67 x 7,08 mm.flankeret af 4 brillantslebne diamanter på i alt 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vægt ca. 9,6 g. B. 1,95 cm. Ringstr. 52/16,5. Fremstår med brugsspor på rhodinering, ...
Varunr: 4891170
SEK 7 511 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
11:52:00
SEK 1 425
Moderne engelsk brillant- og diamantring af 18 kt. hvidguld. London 2006
Moderne engelsk brillant- og diamantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 16 brillantslebne diamanter og 12 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske gold Hallmarks London 2006. Vægt ca. 6,9 g. B. 0,87 cm. Ringstr. 54/17,2.
Varunr: 4891583
11:54:00
SEK 1 036
Brillantring af 18 kt. hvidguld i alt 0.50 ct
Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 7 radiantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI- P1. Vægt ca. 2,2 g. B. 0,26 cm Ringstr. 53/17.
Varunr: 4883820
11:57:00
SEK 1 684
To engelske vintage ringe af 18 kt. guld med safirer og diamanter. (2)
To engelske vintage ringe af 18 kt. guld bestående af diamantring med 5 diamanter, i alt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI-P. Samt Safir- og diamantring prydet med 3 ovale facetslebne safirer, flankeret af 8 små rosenslebne diamanter. Vægt i alt ca. 4,6 g. Ring B. 0,44 og 1 cm. ...
Varunr: 4878594
11:58:00
SEK 1 684
Halskæde med talrige større og mindre brillanter. Samlet ca. 6.30 ct
Halskæde / collier, i moderne design, udført i 18 kt. hvidguld, i form af 15 blomster, prydet med 104 hvide brillanter, samlet ca. 3.00 ct. flankeret af 14 buede brillantbesatte led, prydet med ialt 98 hvide brillanter, i front er de 5 blomster forbundet med 8 svungne led, med ialt 112 ...
Varunr: 4834371
SEK 77 703 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2018
12:18:00
SEK 8 029
Collier guld
COLLIER, 18 k guld, fantasilänk, italienska kontrollstämplar, längd 41,5 cm, vikt ca 27 g
Varunr: 4890929
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
12:25:00
Se mer
Ring med marquisesleben diamant på ca. 0.29 ct og 2 brillanter
Ring udført i 18 kt. hvidguld, massiv ringskinne prydet med en marquisesleben diamant på ca. 0.29 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI, flankeret af 2 brillanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: VS-SI. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 4,4 gram.
Varunr: 4889935
SEK 6 475 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2018
12:53:42
SEK 2 072
Ole Lynggaard 2 Sweet drop bracelets
Ole Lynggaard 2 Sweet drop satin bracelets in: Blue and cream color Length of each: 38 cm
Varunr: 4884472

SEK 2 892 BE, Antwerpen 18-01-2018
13:15:00
SEK 1 832
Pendant in 14k with a brilliant cut diamond 0.32 ct
Pendant in 14k yellow gold with a brilliant cut diamond 0.32 ctColour: (I)Top Crystal Clarity: SI p865
Varunr: 4777664

SEK 7 230 BE, Antwerpen 18-01-2018
14:15:00
SEK 1 542
Bengt Liljedahl ring
BENGT LILJEDAHL, ring, 18 k guld, Stockholm 1977, ringstorlek 21 mm, vikt ca 17 g
Varunr: 4890947
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
14:15:00
Se mer
Manschettknappar 18 k vitguld med diamanter
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18 k vitguld, briljant totalt ca 0,39 ct, dekor av kors, Kristian Ståhl, 2004, vikt ca 8 g
Varunr: 4890951
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
14:35:00
Se mer
Ringe af sterlingsølv med cubic zirkoner (2)
Ring udført i sterlingsølv med kraftig ringskinne. Front i form af blomst fattet med syv runde, blå cubic zirkoner flankeret af mindre hvide cubic zirkoner på begge sider, vægt: 6.8 gram. Ring udført i sterlingsølv prydet med centreret rund, blå cubic zirkon omkranset af otte mindre hvide cubic ...
Varunr: 4885635

SEK 1 295 DK, Herning, Engdahlsvej 18-01-2018
14:35:28
SEK 389
Fresh water pearl necklace in 9kt white gold
Fresh water pearl necklace in 9kt white gold Pearls in round shapeSize: 9x10mmVibrant white colourgood lustre & clean surfaceTotal lenght: 44cmJewlery certificate and gift box included
Varunr: 4857103

SEK 2 169 BE, Antwerpen 18-01-2018
14:44:00
SEK 1 350
Ring in 9k set with brilliant cut diamonds 0.25ct
Ring in 9k yellow gold, hallmarked. Set with brilliant and single cut diamonds 0.25ct Colour: Top Wesselton-Wesselton Clarity: SI Ring size: 63/20.25mm Ref: AJR4703083
Varunr: 4884237

SEK 5 302 BE, Antwerpen 18-01-2018
14:51:01
SEK 530
Loose baguette cut diamond 0.39ct
Loose baguette cut diamond 0.39ct Colour: (J) Crystal clarity: VS2 IGI certicate included
Varunr: 4742680
SEK 9 158 BE, Antwerpen 18-01-2018
14:57:19
SEK 1 639
Collier guld
COLLIER, 18 k guld, doserat, italienska kontrollstämplar, längd 40,5 cm, vikt ca 26,7 g
Varunr: 4890955
15:05:00
Se mer
Loose pear shaped diamond 0.39ct
Loose pear shaped diamond 0.39ct Colour: (F-G) Clarity: SIMeasurements : 6.5x4.5mm
Varunr: 4894267
SEK 3 615 BE, Antwerpen 18-01-2018
15:08:00
SEK 530
Ole Lynggaard 2 Sweet drop satin bracelets in: Brown and light taupe color Length brown: 36cm - Light taupe: 38cm
Varunr: 4884481

15:14:00
SEK 675
Pendant in 14k with a brilliant cut diamond 0.33 ct
Pendant in 14k white rhod gold set with a brilliant cut diamond 0.33 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: P p0738
Varunr: 4732116

SEK 8 194 BE, Antwerpen 18-01-2018
15:46:00
SEK 386
Schmucknadel mit Diamanten
Schmucknadel gefertigt aus 14kt. Gold (geprüft), besetzt mit einem Diamant im Altschliff von ca.: 0.05ct. Farbe: Crystal (J), Reinheit: SI2. Sowie mit 2 kleinen Diamatrosen von gesamt ca.: 0.02ct. Maße ca.: L. 58,5 mm, B. 6 mm. Gewicht ca.: 2,5 g. Die Nadel befindet sich in einem ...
Varunr: 4712770
SEK 1 928 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-01-2018
15:55:00
SEK 386
Goldene Trauringe (2)
Trauringe gefertigt aus 14kt. Gold (punziert). Die Oberfläche ist strukturiert, die Seiten poliert. Breite je ca.: 2,9 mm. Ringgröße ca.: HR 59,5, DR 53, Durchmesser ca.: 18,9 mm, 17 mm. Gesamtgewicht ca.. 7,3 g. Die Ringe sind nicht graviert. (2)
Varunr: 4829745
SEK 3 374 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-01-2018
16:00:00
SEK 627
Konvolut Bernsteinanhänger (3)
Drei Anhänger gefertigt aus Silber (geprüft), jeweils besetzt mit polierten Bernstein in barocker Form. Die Fassungen sind floral gestalltet und zu Blättern geformt. Maße ca.: L. 3,8 cm - 4,3 cm, B. 1,8 cm - 2,2cm. Gesamtgewicht ca.: 11,6 g. Das Konvolut weist einen altersgemäßen Zustand...
Varunr: 4883861
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-01-2018
16:01:34
SEK 386
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 37  >>