Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Soffbord, sidobord i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sideboard/displaybord
Sideboard/displaybord. SIDEBOARD / DISPLAYBORD, engelsk stil, betsat trä samt glasskivor, 2 lådor med mässingshandtag, svarvade ben, underhylla, höjd ca 90, 137 x 43 cm Varunr: 4634742 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-04-24 10:20:00
Se mer
Rundt bord, af massiv elmetræ.
Rundt bord, af massiv elmetræ.. Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Varunr: 4362080

SEK 3 255 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:51:00 SEK 1 693
Cirkulært sofabord i massiv eg
Cirkulært sofabord i massiv eg. Cirkulært sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: Ø. 90 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varunr: 4590856

SEK 2 344 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 19:00:00 SEK 1 042
Dråbeformet sofabord i massiv eg
Dråbeformet sofabord i massiv eg. Dråbeformet sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: L. 120 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varunr: 4590562

SEK 2 604 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 19:00:00 SEK 1 204
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå, rød og folkestone grå (3)
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå, rød og folkestone grå (3). düb, sofa-/indskudsborde bestående af tre cirkulære borde. Stort bord i rød, mellem bord i musegrå og lille bord i folkstone grå laminat. Alle med affasede kanter, ben af lakeret eg. Ø. 90/55/45 cm, H. 50/47/45 cm. Bordene leveres usamlet og i original emballage. (3) Varunr: 4640585

SEK 4 688 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 19:00:00 SEK 2 344
Ital. Design. Rullebord med glasplader
Ital. Design. Rullebord med glasplader. Rullebord i aluminium. Topplade i matteret glas, øvrige i klart glas. Stel på hjul. H. 76 cm L. 81 cm B. 42 cm. Alm. brugsspor Varunr: 4592908 SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-24 19:03:00 SEK 391
Bolia Como sofabord
Bolia Como sofabord . Bolia Como sofabord med blade af stavlimet egetræ og understel af børstet stål. H.33,5 x 140 x 80 cm. Fremstår med lette/svage brugsspor. Varunr: 4603841 SEK 2 344 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-24 19:05:00 SEK 423
Peter Ghyczy, Set Sofatische / Coffee Table in Messing (3)
Peter Ghyczy, Set Sofatische / Coffee Table in Messing (3). Peter Ghyczy, Set Sofatische / Coffee Table in Messing. Konstruktion aus massiven sehr schweren Gestellen aus Messing, lose eingelegte getönte Glasplatten. Maße des großen rechteckigen Tisches: Breite 122 cm, Tiefe 77 cm, Höhe 42 cm. Kleine Tische jeweils 67 cm x67 cm, Höhe 42 cm. Normale ... Varunr: 4634204 SEK 7 725 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-24 19:20:00 SEK 4 828
Zwei Telefon-/ Beistelltische Egon Eiermann für das Abgeordnetenhaus des Deutschen Bundestages (2)
Zwei Telefon-/ Beistelltische Egon Eiermann für das Abgeordnetenhaus des Deutschen Bundestages (2). Zwei Telefontische/ Beistelltische für das Abgeordnetenhaus des Deutschen Bundestages. Entwurf: Egon Eiermann 1965-68. Ausführung: W. Hertenstein, Freiburg i. Breisgau. Glasfaserverstärktes Polyester, weiß lackiert. H. 50 cm, D. 31 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer, partiell Bestoßungen, partiell ... Varunr: 4617399 SEK 5 794 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-24 20:11:00 SEK 3 863
Soffbord Broberg & Ridderstråle
Soffbord Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Plateau", soffbord, Adea, vitlackerat metallunderrede, skiva i marmor resp vitlaserad ask, höjd ca 35 resp 50, 60x60, diameter 40 cm Varunr: 4634924 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 20:50:00
Se mer
Soffbord 1900-talets första hälft
Soffbord 1900-talets första hälft. SOFFBORD, 1900-talets första hälft, bonad björk, skulpterad dekor, höjd ca 62, diameter 86 cm Varunr: 4634927 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 20:56:00
Se mer
Rundt bord, af massiv elmetræ.. Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Varunr: 4619691

SEK 3 255 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 20:57:48 SEK 1 953
Bord massiv teak
Bord massiv teak. BORD, samtida, massiv teak, höjd 52, ca 118x68 cm Varunr: 4634956 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 21:54:00
Se mer
Lille bord med stel af sortlakeret metal.
Lille bord med stel af sortlakeret metal.. Lille bord med stel af sortlakeret metal, front med skuffe, plade af fineret bøg. 1900-tallet. H. 43 cm. L. 70 cm. B. 50 cm. Fremstår med brugsslitage. Varunr: 4635658 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 10:18:46 SEK 488
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg og hvid laminat
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg og hvid laminat. Dansk møbelproducent. Sofabord af massivt egetræ, plade med hvid laminat. H. 50 cm. L. 110 cm. B. 110 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4605333 SEK 1 563 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 10:21:00 SEK 391
Bakkebord på hjul, bøg og laminat
Bakkebord på hjul, bøg og laminat. Bakkebord på hjul, udført i bøg med af tagelig bakke med henholdsvis sort og hvid laminat. Mål: Diam Ø på bakke 51 cm. H. 57 cm. Små brugsspor. Varunr: 4635942 SEK 1 042 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 11:57:34 SEK 716
Serveringsvogn med fliser, ca. 1940
Serveringsvogn med fliser, ca. 1940. Serveringsvogn / rullebord af lysegråtmalet og guldstafferet træ indlagt med hollandske fliser, ben på hjul, ca. 1940. H. 58. L. 69. B. 54 cm. Fremstår med brugsspor, krakeleringer i maling. Varunr: 4635686 SEK 1 042 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-25 12:15:47 SEK 619
Iron Line, sofabord. Rustikt design
Iron Line, sofabord. Rustikt design. Iron Line, sofabord. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel jern. Rustikt design, alle overflader dog finpudset / glatte. L. 74 cm. B. 50 cm. H. 44 cm. Varunr: 4401424

SEK 2 604 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 12:18:00 SEK 2 149
Sofabord af massivt fyrretræ
Sofabord af massivt fyrretræ. Ovalt sofabord af massivt fyrretræ. H. 57 L. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varunr: 4636050 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 12:25:05 SEK 391
Sofabord med bordplade af lakeret sten med forsteninger
Sofabord med bordplade af lakeret sten med forsteninger. Sofabord bordplade af lakeret stenplade med forsteninger, på stel af mahogni. L. 140 cm., B. 95 cm. H. 48 cm. Brugsspor og ridser. Varunr: 4614361 SEK 1 302 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 12:27:00 SEK 456
Bakkebord/rullebord, kirsebær
Bakkebord/rullebord, kirsebær. Bakkebord / rullebord af kirsebær, monteret med greb og afsluttet på hjul. H. 45 B. 60 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4636100 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 12:41:05 SEK 391
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak. Dansk møbelproducent. Sofabord af teak. L. 164 cm., B. 60 cm. H. 57 cm. Ridser, mærker og en revne i stellet under bordpladen. Varunr: 4611537 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 12:44:23 SEK 391
Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af eg, 1800-tallet slutning
Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af eg, 1800-tallet slutning. Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af lakeret eg, 1800-tallet slutning. 4 drejede ben, buet sarg med skuffe og udskårne 'fingersnit'. Brugs- og aldersspor. Ledløshed i ben. H. 75. 68 x 46 cm. Varunr: 4629780 SEK 1 042 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 13:24:00 SEK 391
Møbelproducent. Sofabord
Møbelproducent. Sofabord. Møbelproducent. Rund sofabord med plade af laminat i egetræmønster, runde ben af massiv egetræ. Ø 60 H. 45 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Varunr: 4629879 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 13:28:00 SEK 423
Et sæt indskudsborde, teak og fliser (3)
Et sæt indskudsborde, teak og fliser (3) . Et sæt indskudsborde med stel af teak, plade med ilagt fliser. H. 49 B. 54 D. 37 cm. Brugsspor samt afslag på flise. (3) Varunr: 4629443 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 14:02:00 SEK 391
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord . Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært cafébord, bordplade med lås grå laminat monteret med alukant, forkromet søjle monteret med firpas fod af aluminium. H. 84 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, stamme let rustanløben. Varunr: 4635536 SEK 1 953 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 14:02:00 SEK 814
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ . Dansk møbelproducent. Sybord af fineret teaktræ. Opklappeligt låg hvorunder rum med inddelinger. Udtrækkelig bastkurv samt tremmehylde. Stående på hjul. H. 58 B. 60 D. 40 cm. Med brugsspor. Varunr: 4635621 SEK 1 042 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-25 14:31:00 SEK 879
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, Ø 120 cm
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, Ø 120 cm. Arne Jacobsen 1902-1971. Rundt sofabord monteret med hvidlakeret bordplade, monteret på stamme af forkromet metal og sekspas fod af aluminium. H. 47 cm. Ø120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor. Varunr: 4635485 SEK 13 022 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 14:39:12 SEK 6 511
Kinesisk sofabord
Kinesisk sofabord. Kinesisk sofabord, sort lakeret træ dekoreret i farver med fugle med blomster, løs topplade af klart glas. H. 42 L. 104 B. 54 cm. Brugsspor på glasplade. Varunr: 4628501 SEK 1 563 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-25 15:11:00 SEK 488
LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde (2)
LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde (2). LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde af massivt sæbebehandlet egetræ, affasede profilbordplader, skråtstillede runde tilspidsede ben. Dansk designet og dansk produceret. Bestående af: Cirkulært bord Ø 60 H. 46 cm. Nyreformet bord. H. 50 L. 107 B. 78 cm. (2). Varunr: 4594651

SEK 3 255 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 15:53:00 SEK 1 563
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>