Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. hvid ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. Stel udført i massiv hvidlaseret ask. Mål: H. 52. 65x65 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4722079

SEK 3 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
09:40:00
SEK 392
Hans J. Wegner. Sofabord af massiv teak model AT15
Hans J. Wegner født 1914-2007. Sofabord model AT15 af massiv teak og eg. Fremstillet hos Andr. Tuck. Brænd-stempel herfra under pladen. H. 48 cm. L. 130 cm. B. 60 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, herunder svindrevner, mærker i pladen.
Varunr: 4728705
SEK 1 308 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
10:24:00
SEK 915
Rattan-Beistelltisch mit Glasplatte
Rattan-Beistelltisch mit Glasplatte und Ablage Maße: H. 75 cm, DM. 100 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 4713262
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
11:31:16
SEK 389
H. J. Wegner: Fire nat/sengeborde - egetræ (4)
H. J. Wegner: Fire nat/sengeborde af fineret egetræ fra Getama. H 39 cm, 42x42 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker. (4)
Varunr: 4716424
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
11:42:00
SEK 1 046
Isamu Noguchi. Coffee Table / sofabord. 3832
Isamu Noguchi 1904-1988. Coffee Table / sofabord med stel i form af to foldelige identiske elementer i sortlakeret træ, organisk formet plade i hærdet glas. Formgivet 1944. Fremstillet hos Vitra H. 40 cm. L. 128 cm. D. 93 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 4726338
SEK 6 538 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
11:46:00
SEK 5 884
To sofaborde i palisander og bejdset træ(2)
Sofabord fineret med palisander, rektangulær plade, monteret med tilspidsede ben, H. 53,5 cm, L. 119 cm, D. 53,5 cm. Sofabord af bejdset og lakeret træ, svungen plade, sarg og ben med udskæringer, H. 61 cm, L. 85 cm, D. 55 cm. Begge med brugsslitage, herunder mærker og ridser(2)
Varunr: 4719941
SEK 1 046 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2017
11:57:00
SEK 392
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord med farvet laminat med sortlakerede bøgeben. Affaset sort kant. Dansk designet og produceret. H. 50,5 cm, Ø. 60 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4721338

SEK 1 308 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
12:46:00
SEK 392
Trekantede indskudsborde / sofaborde af mahogni (2)
Trekantede indskudsborde af mahogni, runde ben monteret på bordplade med beslag af børstet metal. L. 156 - 177 cm. B. 86 - 96 cm. H. 45 - 51 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker. (2)
Varunr: 4726699
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
13:27:53
SEK 490
MYCS, Beistelltisch, Massive Esche
MYCS, Beistelltisch, Massive Esche. Der Hersteller MYCS produziert nachhaltig Möbel nach individuellen Bedürfnissen, modular und maßgefertigt, im reduzierten Look. Maße ca: L.45, B. 35, H. 45 cm. Ausstellungsstück.
Varunr: 4719652
SEK 1 945 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
13:39:00
SEK 389
Satsbord, Danmark, riopalisander
Satsbord i 2 delar, Danmark, riopalisander. Uppvikt kant. Märkning saknas.inköpt på Snedkerlaugets permanente på 1960-talets första del. H: 53 cm. 84 x 42 cm. Cites certifikat från Jordbruksverket (SJV) för handel inom EU medföljer. Tillåtelsen är objektspecifik och behöver ej förnyas vid vidare...
Varunr: 4605434
SEK 10 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
13:47:00
SEK 7 600
Soffbord med glasskiva
Soffbord med glasskiva. Enligt uppgift inköpt på Nordiska Kompaniet. Höjd 48 cm, 155x90 cm. Smärre bruksslitage.
Varunr: 4683585
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
14:03:00
SEK 300
Tre cafeborde, gul bordplade (3)
Tre cafeborde med bordplade ilagt gult laminat, stel af sortlakeret meta, firkantet fod. H. 76,5 B. 59 D. 59 cm. Fremstår med brugsspor (3)
Varunr: 4720614
SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
14:05:00
SEK 392
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord, model Little Wing, udstillingsmodel
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord af eloxeret brun aluminium med gennembrudt cirkulær plade. Formgivet i 2012. Fremstillet hos dk3, model Little Wing. H. 38 Ø 51,5 cm. Udstillingsmodel, dog med enkelte brugsspor.
Varunr: 4723947

SEK 3 269 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
14:05:25
SEK 752
Serveringsvagn Sommar
SERVERINGSVAGN, rotting med bordsskiva i glas, 1900-talets andra hälft, flaskställ för fyra flaskor, höjd 60, 79x42
Varunr: 4727028
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
14:36:00
Se mer
Johannes Andersen (tilskrevet). Sofabord, teak.
Johannes Andersen (tilskrevet). Sofabord udført i fineret teak. Ender med udtræksplader. Fremstår med brugsspor. H. 52. L. 150. B. 60 cm.
Varunr: 4725844
SEK 1 569 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
14:56:48
SEK 1 144
Sæt indskudsborde af rio-palisander (3)
Sæt indskudsborde / sofaborde af rio-palisander. Største måler L. 95.5 cm. B. 47.5 cm. H. 47.5 cm. To mindre måler L 44.5 cm. B. 44.5 cm. H. 44.5 cm. Store bord vakkelvorn, fremstår med brugsspor, ridser, mærker. (3) CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved ...
Varunr: 4727635
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:07:01
SEK 4 054
Justus Kolberg, paar Cafeteria Tische 'we meet' für Brunner (2)
Justus Kolberg, paar Cafeteria Tische 'we meet' für Brunner Modell 9960/0. Säule in Rundstahlrohr, verchromt. Bodenplatte quadratisch, beschichtet in weiß. Maße: je H. 74 cm, Tischplatte 80 x 80 cm, Bodenplatte 48 x 48 cm. Teils Kratzer, leicht an den Kanten bestoßen. (2)
Varunr: 4689216
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
15:10:06
SEK 389
Bord, Nordiska Kompaniet NK, 1900-talets första hälft
Bord, Nordiska Kompaniet NK, 1900-talets första hälft. Runt avställningsbord tillverkat vid NK-verkstäder, mörkbetsat trä och fanér. Skyltmärkt med modellnummer R 29011-6425. Mått: H 69 cm Dia 59 cm Bruksspår.
Varunr: 4707134
15:15:00
SEK 300
Bord af egetræ med messingindsats
Bord af egetræ med nedsænket Brassero af messing, på drejede ben. Diam. Ø 69 cm. H. 46 cm. Fremstår med alders og brugsspor.
Varunr: 4727292
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
15:52:27
SEK 425
Bombéformet kommode af mahogni med intarsia
Bombéformet kommode af mahogni med intarsia. med svungen front, med messingdekoration og beslag og topplade af rødbroget marmor Mål: B. 90 cm. D. 47 cm. H. 82 cm. Der medfølger en nøgle.
Varunr: 4727489
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:19:24
SEK 556
Swedese, soffbord
Swedese, soffbord. Mått: 132x73 cm H 57 cm Spricka i lacken. Stämplat.
Varunr: 4702249
16:31:00
SEK 300
Sofabord af teak med skuffe og glasplader
Sofabord af teak, bordplade ilagte glasplader, samt skuffe med tappede samlinger. Mål: 175x75 cm. H. 52 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4727515
SEK 1 569 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:35:50
SEK 556
Soffbord 1900-talets mitt
SOFFBORD, teak, 1900-talets mitt, hyllplan med ribbor, höjd ca 56, 125x55 cm
Varunr: 4727049
16:42:00
Se mer
Bord med marmorplade
Bord kugle / søjleformet stel af egetræ, med løs plade af rødbroget marmor. Diam. Ø 65 cm.H. 76 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, marmor med ridser samt afslag på underside.
Varunr: 4727521
16:53:09
SEK 425
Butlerstray i mahogni
Butlerstray i mahogni. Fast bakke med fire klapper, beslag i messing. H. 53 cm. Ø. 65 cm. Fremstår med brugsspor, enkelt messing beslag med defekt.
Varunr: 4712963
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
17:13:29
SEK 392
Enok BC. Bord
Enok BC. Bord med skiva av betong, benställning av ek. Skivans diameter ca 70 cm, höjd 46 cm.
Varunr: 4701755
SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
17:46:00
SEK 550
Lampbord England
LAMPBORD, 1 par, 1900-talets mitt, engelsk stil, mahogny, höjd 45, 69x49 cm
Varunr: 4727060
17:48:00
Se mer
Engelsk drumtable
Engelsk salonbord 'Drumtable' af mahogni, sarg med 4 skuffer og 4 'snydeskuffer'. Top ilagt grønt guldpræget læder. 1900-tallets midte. H. 57, Ø 94 cm. Brugsspor; top med skrammer.
Varunr: 4720964
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
18:00:00
SEK 425
Bistrotisch / Bürotisch / Tisch von Brunner
Bistrotisch / Bürotisch / Tisch von Brunner Stahlrohrgestell, HPL Tischplatte in hellgrau. Kunststoffgleiter. Maße: H. 74 cm, L. 120 cm, B. 80 cm. Ausstellungsstück, teils Verschmutzung, eine Ecke stark bestoßen.
Varunr: 4689712
18:01:23
SEK 389
Esstisch / Beistelltisch und Stuhl von Brunner (2)
Esstisch / Beistelltisch und Stuhl von Brunner Gestell Rundstahlrohr, verchromt. Tischplatte Buchenholzfurnier. Maße: H. 74 cm, 70 x 70 cm. Vollpolsterstuhl. Gestell Rundstahlrohr, verchromt. Maße: H. 90 cm, SH. 46 cm, T. 55 cm, B. 55 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren (2)
Varunr: 4689419
18:24:00
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>