Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Antonio Citterio fremstillet hos Moroso, model 'Rich', to lænestole (2)
Antonio Citterio fremstillet hos Moroso, model 'Rich', to lænestole. Formgivet i 1989. Brunt læderbetræk, ryglænene er knapsyet på forsiden, polstring af polyuretan. Fødder af mørkbejdset bøgetræ. Med producentmærke under siddepuden og understof med påskrift. Fremstår med generelle brugsspor i ...
Varunr: 4841776
SEK 4 820 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
11:44:22
SEK 627
HAY 'about a lounge' sofa samt lænestol. (2)
HAY 'About a Lounge Sofa' betrukket med uldstof, aftagelig sædehynde monteret med velcro, ben af massivt egetræ. Sofa: H.81 x 150 x d.73 cm, sh.40 cm. Lænestol: SH. 37 cm. Design: HAY og Hee Welling. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. (2)
Varunr: 4854285

SEK 19 426 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
12:29:01
SEK 8 547
Søren Lund. Kurvesofa med løse hynder
Søren Lund. Kurvesofa med løse hynder i sider, sæde og ryg med senere betræk, under betrækket original rosa polstring. H. 59 cm. ekskl. hynder. L. 136 cm. D. 81 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, mindre defekter i fletværk.
Varunr: 4892394
SEK 1 943 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
12:30:20
SEK 971
Dansk møbelproducent. Daybed/briks i teak
Dansk møbelproducent. Daybed/briks med sider /kanter og ben af teak, H. 19 cm, L. 199 cm, B. 75 cm. Fremstår med brugsspor, bundstof med små huller.
Varunr: 4891461
SEK 1 554 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
13:46:40
SEK 907
Stouby, lænestol, bøg / læder
Stouby, formbøjet lænestol med stel af bøg, hynder med læder, H. 93 cm. Sædehøjde 44 cm. Brugsspor samt læder med slid / pletter.
Varunr: 4892481
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
14:02:48
SEK 389
Stouby, to-pers. tremmesofa, bøg / læder
Stouby. To-pers. sofa af bøg, ryg og sider med tremmer, hynder betrukket med læder. Fremstillet hos Stouby. H. 76 cm. L. 150 cm. Sædehøjde 41 cm. Fremstår med brugsspor samt læder med slid og pletter. Se tillige 4892479.
Varunr: 4892480
SEK 2 590 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
14:30:00
SEK 453
Horsnæs Møbler. Daybed / briks i teak
Horsnæs Møbler. Daybed / briks med kant og ben af teaktræ, ramme af fyrretræ. H. 32 cm, L. 192 cm, B. 87 cm. Fremstår med revner og reparationer på ramme.
Varunr: 4891451
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:45:59
SEK 518
Stouby, tre-pers. tremmesofa, bøg / læder
Stouby. Tre-pers. sofa af bøg, ryg og sider med tremmer, hynder betrukket med læder. (nyere siddehynder) Fremstillet hos Stouby. H. 76 cm. L. 193 cm. Sædehøjde 41 cm. Fremstår med brugsspor samt læder med slid og pletter og farveforskel. Se tillige 4892480.
Varunr: 4892479
14:55:00
SEK 518
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket medbordeaux-farvet velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Varunr: 4895994

SEK 9 842 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
15:42:00
SEK 4 921
Torasen. Earl to-personers sofa model ERL2.
Torasen. Earl to-personers sofa model ERL2 betrukket med sort Fame stof. Stel / ben af metal. H. 115,5 cm., B. 155 cm., D. 81 cm. I original emballage.
Varunr: 4873211

SEK 6 475 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
15:45:00
SEK 453
Sofa /sofabænk med udskæringer, 1900'tallets første halvdel
Sofa / sofabænk med stel af massivt egetræ, topstykke og armlæn med udskæringer, sæde og ryg betrukket med grønt stof, 1900'tallets første halvdel. L. 123 cm. Aldersrelaterede brugsspor.
Varunr: 4891473
15:45:00
SEK 389
To og tre pers. sofa i lyst læder (2)
To og tre pers. sofa i lyst læder . Stel i bejdset formbøjet bøg. Feltsyet læder. L. hhv. 135 og 180 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 4892489
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
16:24:00
SEK 453
Sofa med stel af bøgetræ.
Sofa med stel af bøgetræ, i siderne tremmer, hynder monteret med brunt skind. H. 80 cm. Sh. 44 cm. L. 143 cm. Fremstår med let brugsslitage.
Varunr: 4892561
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:34:00
SEK 712
Børge Mogensen. To- pers. sofa af egetræ
Børge Mogensen (1914-1972). To-personers sofa af egetræ. L. 125 cm H. 90 cm. D. 60 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, og mærket herfra, model 2259. Fremstår med brugsslitage og enkelte reparationer.
Varunr: 4886764
SEK 1 554 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
19:00:00
SEK 389
Oliver & Lukas Weisskrogh. To-pers sofa, model Ebeltoft
Oliver & Lukas Weisskrogh. To-personers sofa, model Ebeltoft polstret med møbelstof Torro 244 Dark Sand, 100% polyester (100.000 Martindale pilling 5), ben af massiv egetræ. L. 170 x D. 86 x Sh. 42 cm. Sofaen har været brugt som udstilling og fremstår ubrugt.
Varunr: 4892582
SEK 6 475 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
19:00:00
SEK 4 144
Nomad DOT modulsofa betrukket blåt med knapper i ryg
Nomad DOT modulsofa betrukket med blåt møbelstof. På ryg er monteret knapper af stof i samme farve. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: ...
Varunr: 4887845

SEK 9 583 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:01:00
SEK 3 626
Erik Ole Jørgensen, fritstående tre-pers sofa model EJ-220, beige uld
Erik Ole Jørgensen, fritstående tre-pers sofa model EJ-220, betrukket med beige uld, ben af børstet stål. L. 210 cm. D. 85 cm. (sæde 40 cm.) Fremstår med mindre brugsspor og medfølgende blåt betræk.
Varunr: 4892525
19:18:00
SEK 453
TSM møbler. To to-personers sofaer (2)
TSM møbler. To to-personers sofaer. Designet er udført i massivt bøg og hyndesættet betrukket med Texas Lux 100 antracit stof. Mål: L. 150 cm. D. 71 cm. Sh. ca. 46 cm. Fremstår i original emballage. Tremmesofa designet i forlængelse af FDB’s møbelklassikere. Møblerne blev produceret på Tarm ...
Varunr: 4884755

SEK 7 770 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
19:22:00
SEK 1 684
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. (5)
Varunr: 4739230

SEK 5 180 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:26:00
SEK 1 684
Stouby. To-pers. lædersofa, Eva.
Stouby. Fritstående to- personers sofa betrukket med patineret sort læder, ben af bøg. Model Eva. H. 75 cm. L. 142 cm. Sh. 43 cm. D. 81 cm. Fremstår med brugslitage og mærker efter katte klør.
Varunr: 4892083
19:27:00
SEK 648
Stouby. Fritstående to- personers sofa betrukket med patineret sort læder, ben af bøg. Model Eva. H. 75 cm. L. 142 cm. Sh. 43 cm. D. 81 cm. Fremstår med brugsslitage og mærket efter katteklør.
Varunr: 4892085
19:27:00
SEK 518
Dansk Møbelproducent. Tremmesofa med stel i eg, betræk af alcantara.
Dansk Møbelproducent. Tremmesofa med stel i massiv egetræ, betræk af alcantara. L. 195 cm. SH. ca. 45 cm. D. 78 cm. Fremstår med mærker, enkle pletter samt brugsspor.
Varunr: 4891991
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:28:00
SEK 389
Hans J. Wegner. Sofa, model GE-290/3
Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers sofa med stel af massivt egetræ, originale springhynder med originalt uldstof (falmet og snavset) Formgivet i 1959. Fremstillet hos Getama, model GE-290/3. L. 182 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer.
Varunr: 4891762
SEK 7 770 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:30:00
SEK 6 993
Oliver & Lukas Weisskrogh. Tre-pers sofa, model Ebeltoft
Oliver & Lukas Weisskrogh. Tre-personers sofa, model Ebeltoft polstret med møbelstof Torro 244 Dark Sand, 100% polyester (100.000 Martindale pilling 5), ben af massiv egetræ. L. 245 x D. 86 x Sh. 42 cm. Sofaen har været brugt som udstilling og fremstår ubrugt.
Varunr: 4892575
SEK 7 770 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
19:30:00
SEK 5 439
Loungesuite/siddegruppe i stil med Strässle (4)
Loungesuite/siddegruppe i stil med Strässle. Trepersoners sofa og to tilhørende lænestole samt fodskammel. Lyst træ, muligvis elletræ. Polstrede lænestole med armlæn af træ, monteret på forkromede ben. Dertil passende fodskammel. (4)
Varunr: 4876368
SEK 5 784 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
19:42:00
SEK 1 060
Varunr: 4841775
19:42:00
SEK 627
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, model 2225
Mogens Hansen. Tre-pers sofa betrukket med beige møbelstof. Ben af bøgetræ. L. 218 cm., model 2225. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4892611
SEK 1 943 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
19:43:00
SEK 389
MakeNordic. Sofa med chaiselong, model Pure (2)
Sofa med chaiselong, model Pure designet af Peter Barreth. Fuldpolstrede moduler med koldskum monteret på Nosag stålfjedre, betrukket med slidstærkt basic stof med martindale test på 80.000. ØkoTex mærket. Ben i massiv oliebehandlet egetræ. Længde: 280 cm. Højde: 67 cm. Siddehøjde: 39 cm. Dybde:...
Varunr: 4891941

19:45:00
SEK 4 662
Poul Kjærholm. PK-22 lænestol, sort læder
Poul Kjærholm. PK-22 lænestol med stel i satinbørstet fjederstål, originalt betrukket med sort læder Formgivet 1955. H. 73 cm. B. 63 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4888052
SEK 19 426 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:45:00
SEK 13 598
Eilersen. Tre-pers. sofa, sort læder
Eilersen. Tre-pers. sofa betrukket med sort læder. H. 68, L. 215, D. 100 cm. SH 38 cm. Brugsspor og nogle ridser.
Varunr: 4891582
SEK 1 943 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:48:00
SEK 648
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>