Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy
Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy. Spegel, 1970-tal, Mäkisen Kuvastin Oy. Ram i gul plast i form av blomma. Ø 53. Varunr: 4517371 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2017-01-21 11:05:00 SEK 300
Spegel med konsolbord England
Spegel med konsolbord England. SPEGEL med konsolbord, nyrenässans, 1800-talets slut, England, svärtad dekor, spegelns mått ca 202x95 cm Varunr: 4534389 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-21 11:36:00
Se mer
Spegel empire-stil
Spegel empire-stil. Spegel, betsad, bemålad samt bonserad. Tre spegelglas. Empire-stil, 1900-tal. 50x107 cm. Visst slitage. Varunr: 4520228 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-01-21 18:45:00 SEK 300
Bordsspegel nyrokoko
Bordsspegel nyrokoko. BORDSSPEGEL, nyrokoko, mahogny med skuret krön samt detaljer, sent 1800-tal, höjd ca 85,5, bredd 58 cm Varunr: 4534543 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-21 21:33:00
Se mer
Väggspegel rokoko
Väggspegel rokoko. VÄGGSPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, kvicksilverfolierat glas, krönet med dekor av rocaille, ca 43x24 cm Varunr: 4534549 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-21 21:54:00
Se mer
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl . Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli. Varunr: 4477567

SEK 2 565 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-22 19:22:00 SEK 1 924
Entresæt af teaktræ: Spejl og væghylde (2)
Entresæt af teaktræ: Spejl og væghylde (2). Entresæt af teaktræ: Spejl. H: 96 cm. B: 31.5/42.5 cm. og væghængt entremøbel med to hylder. H: 15.5 cm. B: 76 cm. D: 23.5 cm. Fremstår med brugspræg i form af enkelte ridser/mærker. (2) Varunr: 4536233 SEK 1 026 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:10:00 SEK 449
To forgyldte spejle (2)
To forgyldte spejle (2). To forgyldte ovale spejle. 68x54 cm og 63x82 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte afslag. (2) Varunr: 4526596 SEK 1 026 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-01-23 16:14:00 SEK 417
Ovalt spejl i en ramme af bølget opalglas
Ovalt spejl i en ramme af bølget opalglas. Ovalt spejl i en ramme af bølget opalglas, monteret på træplade med beslag til ophæng, Sen 1900-tallet. H. 125 cm., B. 76 cm. Varunr: 4516106 SEK 1 026 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 17:07:11 SEK 385
Stort spejl i ramme af guldbemalet træ
Stort spejl i ramme af guldbemalet træ. Stort spejl i ramme af guldbemalet træ, dekoreret med udskæringer i form af rocailler, kæmninger og bladværk. Facetteret spejlglas. H. 208 B. 110 cm. Fremstår med afskalninger, enkelte små defekter på spejlglas. Varunr: 4520305

SEK 2 308 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-23 19:26:00 SEK 417
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2) Varunr: 4508223

SEK 2 565 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-01-23 19:57:00 SEK 1 924
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil. SPEGEL, tidigt 1900-tal, rokokostil, gjuten brons, fasetterat glas, höjd 57, bredd 37 cm. Varunr: 4536564 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-24 11:44:00
Se mer
To spejle i rokokostil (2)
To spejle i rokokostil (2). To spejle med forgyldte rammer i rokokostil (oprindelig trefløjet) ca.1880-1900. H.110 x 57 cm. Brugsspor, afslag på forgyldning. Varunr: 4533947 SEK 1 026 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-01-24 13:41:00 SEK 385
Spegel förgylld
Spegel förgylld. Spegel, förgylld ram, pastellage. 1900-talets första hälft. Ca 80x70 cm. Bruksslitage. Varunr: 4535582 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-01-24 18:25:00 SEK 300
Aksel Kjersgaard, rektangulært spejl i ramme af palisander
Aksel Kjersgaard, rektangulært spejl i ramme af palisander. Aksel Kjersgaard, rektangulært spejl i ramme af palisander. 105 x 42 cm. Varunr: 4533674 SEK 1 026 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-01-24 19:26:00 SEK 962
Italiensk spejl
Italiensk spejl. Italiensk spejl af messingblink, 1900-tallets sidste halvdel. 81 x 60 cm. Varunr: 4534021 SEK 1 026 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-01-24 19:26:00 SEK 609
Spiegel auf Ständer
Spiegel auf Ständer. Spiegel auf Ständer. Spiegel-Ständer, mit ovalem Spiegel, darunter Ablagefläche und Handtuschhalter, auf Dreifuß, silberfarben. Maße: H 166, Dm 40, Spiegel 30x41. Mit leichten Gebrauchsspuren. Varunr: 4536984 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-01-24 20:29:00 SEK 381
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-talets slut.
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-talets slut.. Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-talets slut. Bronserat trä och konstmassa. Bordet med marmorskiva. Spegel höjd ca 85 cm och bredd ca 53 cm. Konsolbord höjd ca 67 cm och bredd ca 76 cm Bruksslitage. Något färgbortfall. Varunr: 4536252 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-01-24 20:48:00 SEK 325
Vægspejl / gulvspejl udformet som sprosset dobbeltdør
Vægspejl / gulvspejl udformet som sprosset dobbeltdør. Vægspejl / gulvspejl af patineret hvidmalet træ, udformet som sprosset dobbeltdør i fransk-/vintage-stil, bagside monteret med ophængskroge. Spejlet er hængslet ved midten hvorfor dette kan vinkles og stå selv som gulvspejl. H. 203 B. 97 D. ca. 2,5 cm. Emballagemål 211 x 60 x 14 cm. ... Varunr: 4537400

SEK 2 565 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-24 20:48:00 SEK 1 026
Spegel Firma Svenskt Tenn
Spegel Firma Svenskt Tenn. SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, diameter ca 51 cm. HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson.Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion. Varunr: 4537959 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-25 10:00:00
Se mer
Lådspeglar, 2 st, 1800-tal (2)
Lådspeglar, 2 st, 1800-tal (2). Lådspeglar, 2 st, 1800-tal. Rotfanér. En med tre lådor. L 35, d 20, h 74. En med en låda, L 35, d 22, h 50. Bruksslitage, skrapmärken, anfrätt spegelglas. Varunr: 4521276 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2017-01-25 13:15:00 SEK 325
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk . SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad CG (Carl Gustaf Fyrwald, spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825), Stockholms hallstämpel 1776?, bronserad, 147x62 cm Varunr: 4538079 SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-25 19:03:00
Se mer
Venetiansk spejl
Venetiansk spejl. Venetiansk spejl. H. 55, B. 28 cm. Varunr: 4535936 SEK 1 282 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-01-25 19:42:00 SEK 385
Spegel
Spegel. SPEGEL, 1900-talets slut, förgylld ram, yttermått 148x103 cm Varunr: 4538103 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-25 20:15:00
Se mer
Menu gulv hjørnespejl, 'Kaschkasch'
Menu gulv hjørnespejl, 'Kaschkasch'. Kaschkasch gulvspejl fra Menu er lavet i sort aluminium. Mål: H: 175 cm. D: 20 cm. B: 42. Udstillingsmodel. Varunr: 4497905

SEK 1 667 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-01-25 20:33:16 SEK 641
Forgyldt spejl i Louis XVI stil
Forgyldt spejl i Louis XVI stil. Forgyldt spejl i Louis XVI stil, facetslebet spejl, profileret ramme med perlestaf, gennembrudt og udskåret top og bund med guirlander, stiliseret bladværk, kanneleringer m.m. Slutningen af 1800 tallet. H.124 x 52 cm. Skader og mangler på topstykket. Varunr: 4537381 SEK 1 539 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-01-25 20:44:00 SEK 417
Spegel i nyrokoko
Spegel i nyrokoko. SPEGEL, 1800-talets slut, nyrokoko, bronserad, ca 130x55 cm Varunr: 4538131 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-25 21:39:00
Se mer
Væghængt spejl med lys
Væghængt spejl med lys. Væghængt spejl i kabinet af bemalet træ, monteret med fire fatninger bag spejl. Mål på spejl; 40 x 40,5 cm., Ramme; H. 52 cm., B. 52 cm., D. 8 cm. Fremstår med alm. brugsspor, mærker på ramme og spejl sidder løst monteret. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 4539881 SEK 1 026 DK, Kolding, Trianglen 2017-01-26 14:23:00 SEK 385
Aksel Kjærsgaard spejl af palisander
Aksel Kjærsgaard spejl af palisander . Aksel Kjersgaard, rektangulært spejl i ramme af palisander. no 146 104 x 56 Varunr: 4534290 SEK 1 282 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-26 14:47:00 SEK 449
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL med KONSOLBORD, 2 dlr, nyrenässans, 1800/1900-tal, mahogny/pyramidmahognyfaner, betsad bok, svarvade/träskurna detaljer, spegelns mått ca 164x 70 cm, konsolbordets mått höjd ca 73, 76x30 cm Varunr: 4539343 SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-01-26 15:08:00
Se mer
 1 2  >>