Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Empire spejl
Empire spejl . Empire spejl af mahogny, intarsia af lyst træ, panel af glas med hinterglas dekoration. 1800'tallet. H. 108 B. 31 cm. Fremstår med glaspest, mindre finerafslag, enkelte steder med lettere løst finer. Varunr: 3487188 SEK 1 227 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-29 13:22:00 SEK 368
Senempire konsolspejl, mahogni
Senempire konsolspejl, mahogni. Senempire konsolspejl i ramme af mahogni; svungen top. Danmark, 19. årh. H. 169 cm B. 70 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor; finérafslag. Øvre spejlglas senere. Varunr: 3488217 SEK 1 841 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-29 14:10:00 SEK 430
Coca Cola reklamespejl
Coca Cola reklamespejl. Coca Cola reklamespejl. H. 70, B. 100 cm. Varunr: 3491039 SEK 982 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 14:16:00 SEK 399
Senempire spejl samt ovalt spejl i forgyldte rammer (2)
Senempire spejl samt ovalt spejl i forgyldte rammer (2). Ottekantet senempire spejl i ramme af forgyldt træ, 1800-tallets midte. H. 64. B. 48 cm. samt ovalt spejl med ramme af forgyldt træ dekoreret med ornamenter. Facetslebet glas. H. 66 B. 53 cm. 1900-tallet. Fremstår med afslag i ornamentikken. (2) Varunr: 3489456 SEK 1 227 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 14:20:55 SEK 430
Spejl af sortmalet træ
Spejl af sortmalet træ. Spejl af sortmalet træ, H. 90, B. 60 cm. Varunr: 3491031 SEK 982 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 15:14:00 SEK 368
Spejl af sortmalet træ
Spejl af sortmalet træ. Spejl af sortmalet træ, H. 177, B. 76 cm. Fremstår med mærker og mindre afslag på ramme. Varunr: 3491035 SEK 1 227 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 15:15:00 SEK 491
Spejl, mahogni og nøddetræ. Danmark, 19. årh.s slutning
Spejl, mahogni og nøddetræ. Danmark, 19. årh.s slutning. Spejl i ramme af mahogni og nøddetræ; portalformet top, prydet med udskåret ornamentik. Danmark, 19. årh.s slutning. H. 178 cm B. 71 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varunr: 3488495 SEK 982 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-29 15:37:54 SEK 460
Konsolspejl, bronzeret
Konsolspejl, bronzeret. Konsolspejl af guldbronzeret træ, udskåret med blomster og bladværk samt fugle. 1900-tallet. H. 68 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og tørsprækker. Varunr: 3491064 SEK 982 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-29 16:24:00 SEK 368
Entresæt;  kommode og spejl, teak, 1960'erne, dansk møbelproducent (2)
Entresæt; kommode og spejl, teak, 1960'erne, dansk møbelproducent (2). Dansk møbelproducent. Lille kommode af teak med to skuffer. H. 60 B. 60 D. 31 cm. Spejl. H. 124 B. 41,5 cm. Top med mærker. (2) Varunr: 3492149 SEK 982 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-29 16:50:00 SEK 1 227
Spegel, empirestil, 1900-talets början
Spegel, empirestil, 1900-talets början. Spegel, empirestil, 1900-talets början. Spegel med förgylld ram. 102 x 58. Mindre färgbortfall. Varunr: 3489013 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-07-29 19:05:00 SEK 450
Aksel Kjærsgaard, spejl samt bord, egetræ (2)
Aksel Kjærsgaard, spejl samt bord, egetræ (2). Aksel Kjærsgaard, spejl i ramme af egetræ samt bord fineret med egetræ. 1960'erne. H. 34 L. 60 B. 36 cm / 44 x 80 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varunr: 3491293 SEK 1 227 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-29 19:32:00 SEK 675
Karl Erik Höglund, litografi (bus)
Karl Erik Höglund, litografi (bus). Karl Erik Höglund, litografi (bus). Signerad och numrerad 149/290. Monterad i passepartout med ram och glas. Passepartoutens innermått 45,5 x 30 cm. Varunr: 3489905 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-29 20:23:00 SEK 325
Stort konsolspejl (2)
Stort konsolspejl (2). Stort konsolspejl af bemalet træ, udskåret med bladværk. H. 272 B. 140 og 52 x 145 cm. Fremstår med slitage, defekter, afskalninger mangler mm. Varunr: 3486658 SEK 1 841 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-29 20:54:00 SEK 1 596
Spejl med ramme af røget eg
Spejl med ramme af røget eg. Spejl med armme af røget eg. 160x70 cm.Modelfotos. Ligger i org. emballage. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3484244

SEK 1 718 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-30 11:56:00 SEK 368
Spejlsæt af læder, Rough collection (2)
Spejlsæt af læder, Rough collection (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varunr: 3322298

SEK 3 191 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-30 12:37:00 SEK 706
Spejl
Spejl. Spejl af forgyldt udskåret træ. 62 x 52 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og skrammer. Varunr: 3478954 SEK 982 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-30 13:04:00 SEK 368
Par spejle, rococo form (2)
Par spejle, rococo form (2). Par spejle i rococo form udført i forgyldt plast H. 37 cm. (2) Varunr: 3472221 SEK 982 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-30 16:20:00 SEK 368
Dansk møbelproducent, spejl, palisander
Dansk møbelproducent, spejl, palisander. Dansk møbelproducent, spejl i ramme af massiv palisander med konvekse sider. 96 x 43 cm. Fremstår med lettere slitage. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varunr: 3411815 SEK 1 841 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-30 17:29:00 SEK 460
Lådspegel s.k. pigtittare, 1800-talet senare del
Lådspegel s.k. pigtittare, 1800-talet senare del. Lådspegel s.k. pigtittare, 1800-talet senare del. Mahogny, svärtade detaljer. Skuret, upphöjt krön. Fassettslipat glas. L 58 D 19 H 72 cm. Torrsprickor, ena knoppen med avslag. Varunr: 3361147 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-07-30 19:56:00 SEK 325
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel. Spejl, facet slebent spejlglas, forgyldt ramme blomster og scrolls og kæmninger, 1900-tallets første halvdel. Spejlglas fremstår med par anløbninger. Varunr: 3492853 SEK 982 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-31 10:58:35 SEK 399
Par spejle, rococo form (2)
Par spejle, rococo form (2). Par spejle i rococo form udført i forgyldt plast H. 37 cm. (2) Varunr: 3437248 SEK 982 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-31 13:38:00 SEK 368
Großer Wandspiegel der 1960/70er Jahre
Großer Wandspiegel der 1960/70er Jahre. Großer Wandspiegel der 1960/70er Jahre. Konstruktion mit Rahmen aus weißlackiertem Holz. D. 89cm, T. 6cm. Leichte Kantenbestoßungen. Varunr: 3473356 SEK 732 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-07-31 14:15:00 SEK 366
Aksel Kjersgaard. Spejl
Aksel Kjersgaard. Spejl. Aksel Kjærsgaard. Spejl i ramme af teaktræ. 105 x 41 cm. Fremstår med let brugsslitage. Varunr: 3486062 SEK 982 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-31 14:34:00 SEK 368
Seks spejle af forsølvet træ (6)
Seks spejle af forsølvet træ (6). Seks spejle af forsølvet træ. H. 63, B. 53 cm. Af nyere dato. (6) Varunr: 3491046 SEK 1 473 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-31 15:05:00 SEK 399
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, 1800-tallets slutning
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, 1800-tallets slutning . Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, buet top, prydet med perlestav, blomster og bladværk. H. 130 cm, B. 73 cm. Nyt spejlglas. Fremstår med delvist manglende bagbeklædning. Små afslag/skrammer. Varunr: 3493568 SEK 1 227 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-31 17:25:00 SEK 460
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse. Empire spejl i ramme af mahogny, prydet med indlægninger af lyst træ, øverst med glasmaleri, senere spejlglas, 1800-tallets begyndelse. H. 106 B. 38 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, mindre finerafslag, senere bagbeklædning. Varunr: 3493501 SEK 982 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-07-31 19:13:00 SEK 368
Goldfarbener Spiegel, antikisiert
Goldfarbener Spiegel, antikisiert. Wandspiegel. Herstellung neueren Datums. Holzrahmen, in antikisierender, goldfarbener Wischtechnik gefasst, Muschelblatt-Bekrönung, umlaufender Fries mit Akanthusblättern, Spiegelblatt mit ovalem Medaillon, H 210 cm, B 120 cm. Gebrauchsspuren, Berieb, partiell Risse. Varunr: 3297124 SEK 8 237 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-31 20:57:00 SEK 5 949
Spegel i mahogny, England, ca 1910
Spegel i mahogny, England, ca 1910. Spegel i mahogny, England, ca 1910. Fasettslipat kraftigt spegelglas. Upptill invändigt ram saknas list. H: 137 x 51 cm. Varunr: 3494282 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-08-01 16:27:00 SEK 300
Spejlramme af bemalet og forgyldt træ, rokoko-stil
Spejlramme af bemalet og forgyldt træ, rokoko-stil . Spejlramme af bemalet og forgyldt træ med helsøjler, udkåret med profillerede helsøjler. H. 237, B. 121 cm. Rokoko-stil, 1900-tallets sidste halvdel. Fremstår uden glas/spejl. Varunr: 3492740 SEK 1 227 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 16:31:00 SEK 399
Hallmöbel med spegel, Art Déco, 1930-tal (2)
Hallmöbel med spegel, Art Déco, 1930-tal (2). Hallmöbel med spegel, Art Déco, 1930-tal. Bonad björk. Skåp med klaff, invändigt en låda, stoppkedja till klaff behöver skruvas fast. H: 66 cm. 61 x 29. Spegel 105 x 51 cm. Varunr: 3494219 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-08-01 18:16:00 SEK 300
 1 2  >>