Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, silverfärgad ram, Ø 100 cm
Spegel, silverfärgad ram, Ø 100 cm. Spegel, silverfärgad ram i trä och konstmaterial, dekor av blommor samt bladverk. Ø 100 cm. Varunr: 3808329

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-19 19:03:00 SEK 975
Spegel, silverfärgad ram
Spegel, silverfärgad ram. Spegel. Ram i silverfärgat och patinerat konstmaterial. Mått: 70 x 70 cm. Varunr: 3772807

SEK 1 100 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-19 19:40:00 SEK 550
Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas
Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas. Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas. Mått 90x70. Varunr: 3754926 SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-04-19 19:45:00 SEK 2 000
Spegel, silverfärgad ram
Spegel, silverfärgad ram . Spegel, silverfärgad ram i konstmaterial. Mått: Ø: 102 cm. Varunr: 3808304

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-19 19:55:00 SEK 800
Spegel, guldfärgad ram
Spegel, guldfärgad ram. Spegel, guldfärgad ram i konstmaterial. Mått: Ø: 102 cm. Varunr: 3808374

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-20 12:17:00 SEK 825
Phillippe Starck, Francois Ghost Spejl
Phillippe Starck, Francois Ghost Spejl. Phillippe Starck, Francois Ghost Spejl med ramme af rød akrylplast, fremstillet hos Kartell. 79 x 65 cm. Varunr: 3790026 SEK 1 002 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-20 13:57:00 SEK 376
Spegelmontage
Spegelmontage. Spegelmontage. 80x145 cm. Varunr: 3801490 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-04-20 14:34:00 SEK 300
Konsolbord samt spejl (2)
Konsolbord samt spejl (2). Konsolbord samt spejl af forgyldt træ- og kunstmateriale, udskåret/støbt med rocaille, blomster og bladværk, løs plade af hvidbroget marmor. Rococo form. 1900-tallets slutning. Spejl: 77 x 57, Konsol: 50 x 56 cm. Fremstår med let brugsslitage, mindre afslag på bagside af spejl. (2) Varunr: 3784021 SEK 1 002 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-20 14:37:00 SEK 438
Vippespejl samt stumtjener (2)
Vippespejl samt stumtjener (2). Vippespejl af bejdset bøgetræ med facetslebet glas. H. 164, B. 40 cm, samt italiensk stumtjener H. 128 cm. (2) Varunr: 3800675 SEK 1 503 DK, Herlev, Dynamovej 2015-04-20 15:33:00 SEK 783
Stor spegel med svart ram
Stor spegel med svart ram. Stor spegel med svart ram. Nyrokokostil. 1900/2000-tal. Höjd 200 cm, bredd 105 cm, djup 9 cm. Färgbortfall. Varunr: 3801488 SEK 1 200 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-04-20 16:15:00 SEK 350
Bronserad spegel
Bronserad spegel. Bronserad spegel med fasettslipat glas. Höjd 102 cm, bredd 51 cm. Varunr: 3801485 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-04-20 16:40:00 SEK 350
Spejl mahogny
Spejl mahogny. Spejl af mahogny, udskåret med bladværk, spejlfelt flankeret af to halvsøjler. 1800-tallets slutning. 155 x 77 cm. Fremstår med let brugsslitage, enkelte ridser/skrammer. Varunr: 3802439 SEK 1 252 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-20 17:40:00 SEK 563
Spegel, guldfärgad ram, Ø 100 cm
Spegel, guldfärgad ram, Ø 100 cm. Spegel, guldfärgad ram i trä och konstmaterial, dekor av blommor samt bladverk. Ø 100 cm. Varunr: 3808303

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-20 17:55:00 SEK 925
Spejl af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet
Spejl af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet. Spejl af forgyldt træ og gesso, top med ørn. 1900-tallet. 115 x 83 cm. Fremstår afslag på gesso på nederste højre side. Varunr: 3799345 SEK 1 002 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-20 18:36:00 SEK 532
Spegel, plast, Danmark
Spegel, plast, Danmark. Spegel, cirkulär med stomme i plast, baksida med etikett 'Made in Denmark'. Ø 54 cm. Smärre bruksspår. Varunr: 3794405 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-20 18:38:00 SEK 300
Stor spegel, teak
Stor spegel, teak. Stor spegel, teakfanerad ram med guldlist närmast glaset. Fröseke. 126 x 104,5 cm. Bruksslitage Varunr: 3802329 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-20 18:48:00 SEK 300
Maitland-Smith. Lakspejl, med forgyldte stafferinger.
Maitland-Smith. Lakspejl, med forgyldte stafferinger.. Maitland-Smith. Grønlakeret lakspejl, med forgyldte stafferinger samt sceneri. Facetslebet spejl. H. 107. B. 46 cm. Varunr: 3803498 SEK 1 002 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-04-20 19:17:00 SEK 376
Spejl af imiteret bambus, 1800-tallets sidste halvdel
Spejl af imiteret bambus, 1800-tallets sidste halvdel. Spejl af imiteret bambus, kviksølvspejl. 1800-tallets sidste halvdel. Fremstår anlæbent. 64 x 90 cm. Varunr: 3800263 SEK 1 002 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-20 19:20:00 SEK 376
To spejle af forgyldt træ. (2)
To spejle af forgyldt træ. (2). To spejle af forgyldt træ, bestående af ovalt spejl med facetteret spejlglas 57 x 46 cm. samt spejl med relief øverst og facetteret spejlglas 72 x 24 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varunr: 3801960 SEK 1 002 DK, Herlev, Dynamovej 2015-04-20 20:11:00 SEK 376
Två speglar samt hatthylla (3)
Två speglar samt hatthylla (3). Två speglar med teakram, Nygeverken, samt en mässsingseloxerad hatthylla, Isaksson, Habo. Spegelmått: 45 x 120 respektive 55 x 120 cm. Hatthyllans längd 120 cm. Bruksslitage. (3) Varunr: 3802027 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-20 20:38:00 SEK 300
Speglar, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal (2)
Speglar, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal (2). Speglar, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal. Dekor av rosetter, festonger och lagerkransar. Tudelade glas. Mått 60x27 cm. Färgbortfall. (2) Varunr: 3803398 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-20 20:50:00 SEK 450
Spegel silverfärgad ram
Spegel silverfärgad ram . Spegel silverfärgad ram. Höjd 109 cm, bredd 69 cm. Varunr: 3805260

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-21 10:27:00 SEK 750
Spegel, Venetiansk stil, 1900-talets första hälft
Spegel, Venetiansk stil, 1900-talets första hälft . Spegel, venetiansk stil, mått 70 x 88 cm. Skador, med kompletteringar samt saknas delar. Varunr: 3768386 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-04-21 15:12:00 SEK 350
Lampetspejl, teak
Lampetspejl, teak . Spejl med ramme af teak, monteret med to lampetter m. plisserede farvede skærme.Ca. 87 x 40 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3806589 SEK 1 002 DK, Herlev, Dynamovej 2015-04-22 12:29:00 SEK 532
Stort spejl i forgyldt ramme af træ
Stort spejl i forgyldt ramme af træ. Stort spejl i forgyldt ramme af træ, rigt udskåret med oramentik, 1900/2000-tallet. 120 x 100 cm. Varunr: 3789067 SEK 1 252 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-22 19:11:00 SEK 376
Spegel, ram med spegel dekor mått ram 75x64 cm
Spegel, ram med spegel dekor mått ram 75x64 cm. Spegel, ram med spegel dekor mått ram 75x64 cm. Glaset sitter ej fast, bruksslitage på ramen. Varunr: 3789075 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-04-22 19:47:00 SEK 325
Spegel, rokokostil
Spegel, rokokostil. Spegel, rokokostil. Träskuren ram med förgyllning/bronsering. Mått: 85x44 cm Varunr: 3804911 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-04-22 19:53:00 SEK 300
Amorpher Wandspiegel mit Porzellan Ablage
Amorpher Wandspiegel mit Porzellan Ablage. Amorpher Wandspiegel. Konstruktion aus silberfarben lackiertem Kunststoff, Ablage aus Porzellan, großer ovaler Spiegel. Ausgestattet mit einer Steckdose. B. 61cm, H. 189cm, T. 55cm. Gebrauchsspuren, teilweise Abrieb der Lackierung, Ablage an einer Ecke bestoßen. Varunr: 3777998 SEK 2 803 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-04-22 20:25:00 SEK 374
Tre større og mindre sønderjyske empire spejle i rammer af mahogni, ca. 1810. (3)
Tre større og mindre sønderjyske empire spejle i rammer af mahogni, ca. 1810. (3). Tre større og mindre sønderjyske empire spejle af mahogni, hver med tagformet top, prydet med listeindlægninger af lyst træ, ca. 1810. H. 97, 85, 68. B. 35, 38, 29 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, mindre finerafslag, ridser og mærker, det ene med senere spejlglas. Hidrørende fra ... Varunr: 3794953 SEK 2 504 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-22 20:38:00 SEK 407
Senempire spejl samt konsol af mahogni (2)
Senempire spejl samt konsol af mahogni (2). Senempire spejl samt konsol af fineret mahogni, front med to spejlfelter, flankeret af udskærimger med blomster og bladværk. Mål spejl H. 134 cm, B. 64 cm, D. ca. 12 cm. Konsol H. 82 cm, B. 66 cm, D. 38 cm. Aldersrelateret brugspræg, herunder indlagt lus i plade samt løs / sluppen finer ved bund. Varunr: 3803065 SEK 1 252 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-04-23 16:44:00 SEK 407
 1 2  >>