Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spejl med ramme af røget eg
Spejl med ramme af røget eg. Spejl med armme af røget eg. 160x70 cm.Modelfotos. Ligger i org. emballage. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3484243

SEK 1 732 DK, Odense, Kratholmvej 2014-07-24 11:56:00 SEK 464
Spegel, 1900-talets mitt
Spegel, 1900-talets mitt. Spegel, 1900-talets mitt. Stomme av trä samt bemålat järn. Vippbar. Höjd utan pinne 50 cm, bredd 48 cm. Varunr: 3476934 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-07-24 17:00:00 SEK 325
Spejl samt vægkonsol (2)
Spejl samt vægkonsol (2). Spejl samt vægkonsol af forgyldt udskåret træ topplade af sort marmor. 1900'tallet. H. 126 B. 80 D. 28 cm. Fremstår med små afsalg og revne på konsol. (2) Varunr: 3484857 SEK 1 237 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-24 17:15:00 SEK 433
Mitab, spegel
Mitab, spegel. Mitab, spegel i lackat trä. Rak rektangulär modell. 110x75 cm. Visningsexemplar med lätt slitage. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varunr: 3487650

SEK 1 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-24 18:55:00 SEK 325
Goldfarbener Spiegel, antikisiert
Goldfarbener Spiegel, antikisiert. Wandspiegel. Herstellung neueren Datums. Holzrahmen, in antikisierender, goldfarbener Wischtechnik gefasst, Muschelblatt-Bekrönung, umlaufender Fries mit Akanthusblättern, Spiegelblatt mit ovalem Medaillon, H 210 cm, B 120 cm. Gebrauchsspuren, Berieb, partiell Risse. Varunr: 3362874 SEK 8 303 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 19:57:00 SEK 5 766
Großer Prunkspiegel
Großer Prunkspiegel. Eiche, Bekrönung verziert mit Akanthus Schnitzerei, H: 225cm, B: 85,5cm, T: ca. 15cm. Varunr: 3464272 SEK 6 458 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-07-24 20:00:00 SEK 3 229
Spegel, nyrokoko, 1800-talets mitt
Spegel, nyrokoko, 1800-talets mitt. Spegel, nyrokoko, 1800-talets mitt. Bronserad. Dekor i pastellage. Höjd 74 cm, bredd 36 cm. Senare bronserad. Smärre avslag. Varunr: 3482538 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-24 22:15:00 SEK 325
Dansk møbelproducent, entresæt (2)
Dansk møbelproducent, entresæt (2). Dansk møbelproducent, entresæt fineret med teaktræ, bestående af væghængt skuffemøbel samt spejl. H. 12 B. 37 D. 14 og 63 x 42 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varunr: 3487987 SEK 990 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-25 10:08:02 SEK 371
Dansk senempire spejl og konsol af mahogni. ca. 1830 (2)
Dansk senempire spejl og konsol af mahogni. ca. 1830 (2). Dansk senempire spejl og konsol af mahogni, udskåret med bladværk. Ca. 1830. Spejl H. B. Konsol H. 243 cm. B.70 cm. D. 38 cm. (2) Varunr: 3488684 SEK 2 474 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-25 14:18:00 SEK 526
Christian IX konsolspejl af nøddetræ, 1800-tallets slutning (2)
Christian IX konsolspejl af nøddetræ, 1800-tallets slutning (2). Christian IX spejl og konsol af sortstafferet nøddetræ. Konsol med plade af hvid marmor og spejlglas mellem søjler, spejl med profileret kant. Samlet Højde 275 cm. 1800-tallets slutning. Fremstår med aldersrelateret slitage i form af mindre finerafslag samt ormehuller. (2) Varunr: 3484682 SEK 2 474 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-25 16:01:00 SEK 464
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft samt konsolbord, 1900-tal
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft samt konsolbord, 1900-tal. Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft samt konsolbord, 1900-tal. Spegel med uppsvängt krön, bord med svängda ben. Stenskiva. Spegel mått 190x70 cm. Bord höjd 45 cm. Krön med sprickbildning. Varunr: 3487760 SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-25 18:33:00 SEK 1 100
Ett par speglar i gustaviansk stil (2)
Ett par speglar i gustaviansk stil (2). Ett par speglar i gustaviansk stil. Höjd 44 cm. (2) Varunr: 3487027 SEK 1 500 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-07-25 18:54:00 SEK 300
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil. Spegel i gustaviansk stil. Höjd med krön 83 cm. Varunr: 3487023 SEK 1 200 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-07-25 18:57:00 SEK 300
Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal (2)
Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal (2). Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal. Bord med stenskiva. Spegel mått 120x47 cm. Bord höjd 75 cm, bredd 52 cm. Bord med viss sprickbildning. (2) Varunr: 3482988 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-07-25 19:16:00 SEK 325
Spegel, 1940-tal
Spegel, 1940-tal. Spegel, 1940-tal. Spegel med fassettslipat glas samt förgylld ram krönt av akantusblad. H 79 cm. Varunr: 3485199 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-07-25 19:25:00 SEK 300
Spejlsæt af læder, Rough collection (2)
Spejlsæt af læder, Rough collection (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varunr: 3309793

SEK 3 217 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-07-26 12:37:00 SEK 433
Spegel, rokokostil
Spegel, rokokostil. Spegel, rokokostil. Förgylld ram. Uppsvängt krön med dekor av mussla samt akantusblad. H 100, b 46. Varunr: 3479213 SEK 1 200 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-07-26 19:39:00 SEK 325
Par spejle, rococo form (2)
Par spejle, rococo form (2). Par spejle i rococo form udført i forgyldt plast H. 37 cm. (2) Varunr: 3437247 SEK 990 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-28 13:02:00 SEK 371
Spejl, forgyldt træ, 1900-tallet
Spejl, forgyldt træ, 1900-tallet. Spejl af forgyldt træ med ornamenter, 1900-tallet, H. 60 cm., B. 44 cm. D. 7 cm. Fremstår med ridser og afskalninger. Varunr: 3490488 SEK 1 485 DK, Aalborg, Nibevej 2014-07-28 15:52:11 SEK 402
Paar vergoldete Spiegel mit Lorberkränzen (2)
Paar vergoldete Spiegel mit Lorberkränzen (2). Hochrechteckig geformte Spiegel, abgerundete Bekrönung mit plastisch gestalteten Loberkranzmotiven, Rahmen verziert mit reliefiertem Blütendekor. Spiegelglas facettiert. H 185cm, B 96cm, T 12cm. (Einzelmaß) (2)Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus ... Varunr: 3473236

SEK 6 458 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-07-28 19:03:00 SEK 5 074
Ovalt empire spejl i ramme af forgyldt træ, 1800-tallet
Ovalt empire spejl i ramme af forgyldt træ, 1800-tallet. Ovalt empire spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, prydet med bladværk og ornamentik. 1800-tallets første halvdel. H. 83 cm. B. 65 cm. Aldersrelateret brugsspor, afskalninger. Varunr: 3488431 SEK 2 474 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-28 19:08:00 SEK 371
Spegel, förgylld ram
Spegel, förgylld ram. Spegel med förgylld ram. 190x90 cm. Oanvänd. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varunr: 3489785

SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 19:17:00 SEK 375
Großer Prunkspiegel, 19. Jh
Großer Prunkspiegel, 19. Jh. Eiche, dunkel gebeizt, verziert mit durchbrochen gearbeiteten Akanthusblattranken und Muschelmotiven, Bekrönung in Form zweier geflügelter Greife. H 215cm, B 64cm, T 8cm. Spiegelglas mit geringfügigen Altersspuren. Varunr: 3442087 SEK 23 063 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-07-28 20:38:00 SEK 16 605
Store konsolspejle
Store konsolspejle. Stort konsolspejl af forgyldt træ, udskåret med bladværk, plade af marmor. 238 x 90 x 50 cm. Fremstår med slitage og afskalninger. Varunr: 3486659 SEK 1 856 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-28 20:55:00 SEK 557
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse. Empire spejl i ramme af mahogny, prydet med indlægninger af lyst, tagformet top, øverste spejlfelt dekoreret med grisaille, herunder større todelt spejlfelt, 1800-tallets begyndelse. H. 196. B. 85 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, finerafslag, let ormstukken, dele af bagbeklædning ... Varunr: 3489193 SEK 1 856 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-07-28 21:10:00 SEK 371
Empire spejl
Empire spejl . Empire spejl af mahogny, intarsia af lyst træ, panel af glas med hinterglas dekoration. 1800'tallet. H. 108 B. 31 cm. Fremstår med glaspest, mindre finerafslag, enkelte steder med lettere løst finer. Varunr: 3487188 SEK 1 237 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-29 13:22:00 SEK 371
Senempire konsolspejl, mahogni
Senempire konsolspejl, mahogni. Senempire konsolspejl i ramme af mahogni; svungen top. Danmark, 19. årh. H. 169 cm B. 70 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor; finérafslag. Øvre spejlglas senere. Varunr: 3488217 SEK 1 856 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-07-29 14:10:00 SEK 402
Coca Cola reklamespejl
Coca Cola reklamespejl. Coca Cola reklamespejl. H. 70, B. 100 cm. Varunr: 3491039 SEK 990 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 14:16:00 SEK 371
Senempire spejl samt ovalt spejl i forgyldte rammer (2)
Senempire spejl samt ovalt spejl i forgyldte rammer (2). Ottekantet senempire spejl i ramme af forgyldt træ, 1800-tallets midte. H. 64. B. 48 cm. samt ovalt spejl med ramme af forgyldt træ dekoreret med ornamenter. Facetslebet glas. H. 66 B. 53 cm. 1900-tallet. Fremstår med afslag i ornamentikken. (2) Varunr: 3489456 SEK 1 237 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 14:20:55 SEK 402
Spejl af sortmalet træ
Spejl af sortmalet træ. Spejl af sortmalet træ, H. 90, B. 60 cm. Varunr: 3491031 SEK 990 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-29 15:14:00 SEK 371
 1 2  >>