Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jacques Adnet for Gubi, spejl, 'Ardnet'
'Ardnet' cirkulært spejl tegnet af Jacques Adnet for Gubi 1951, monteret med olivenfarvet læder & bælter med messingspænder, Ø: 45 cm, modelfotos, fremstår i original emballage.
Varunr: 4792022

SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
13:29:00
SEK 2 461
Spegel i rokokostil
SPEGEL, 1900-talets mitt, rokokostil, pastellagedekor, förgylld, ca 142x58 cm
Varunr: 4892150
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
14:25:00
Se mer
Spejl i ramme af mahogni, 1800-tallets slutning
Spejl i profileret ramme af mahogni, top udskåret med bladværk. 1800-tallets slutning. H. 160, B. 58 cm. Top fremstår limet.
Varunr: 4890701
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
18:26:00
SEK 453
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 4829557

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
20:59:00
SEK 1 425
Spegel jugend
SPEGEL, jugend, omkring 1900, Tyskland, lyraformad spegel med fasettslipad kant, ram och konsolbord med skuren dekor, 280x112x28 cm
Varunr: 4893092
SEK 18 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 20-01-2018
10:28:00
Se mer
Varunr: 4829555

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 20-01-2018
16:19:00
SEK 453
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 4829563

17:19:00
SEK 971
Spejl af eksotisk hårdttræ.
Spejl udført i eksotisk hårdttræ. Afrundede kanter. Mål: 121x70 cm.
Varunr: 4877748

SEK 2 072 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:10:00
SEK 712
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2)
Varunr: 4680711

SEK 2 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
20:00:00
SEK 1 684
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varunr: 4829550

21:03:00
SEK 712
Samling diverse spejle (7)
Samling diverse spejle af plast, metal og træ H. 30-64 cm. Fremstår med brugsspor. (7)
Varunr: 4882450
SEK 1 036 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2018
11:54:00
SEK 389
Varunr: 4829548

SEK 2 590 DK, Helsingør, Støberivej 21-01-2018
16:22:00
SEK 453
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets första hälft, svensk empire, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av lyra och eklöv, delat glas, ca 151 80x16 cm
Varunr: 4893392
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2018
17:36:00
Se mer
Spegel med konsolbord
SPEGEL samt KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, förgylld samt bronserad, träskuret krön med frimurar symboler, kvicksilverfolierat glas, konsolbord, omkring 1900, marmorskiva, spegelns mått 209x105, konsolens mått, höjd 62, 18x100 cm
Varunr: 4893418
SEK 7 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2018
19:18:00
Se mer
Spiegel mit geschnitztem Rahmen
Spiegel mit geschnitztem Rahmen, der Korpus gefertigt aus Holz mit floralem Fronton, teilweise staffiert. Maße ca. H.133 cm, B.53 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4871810
SEK 2 892 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-01-2018
20:45:00
SEK 723
Varunr: 4829565

21:00:00
SEK 453
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal.
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal. Bronserd. Höjd 102 cm. Slitage. Avskavd bronsering.
Varunr: 4878300
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
08:47:29
SEK 300
Spegel rokokostil
SPEGEL, 1900-tal, rokokostil, bronserad, ca 117x50 cm
Varunr: 4893502
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-01-2018
10:21:00
Se mer
Tom Stepp for FDB. Flow spejl
Tom Stepp for FDB. Flow spejl. Udført med ramme af eg. Produceret for FDB brændemærket. L. 119 cm. B. 39 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4886761
SEK < 1,000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
20:12:00
SEK 518
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets första del, Karl Johan, bronserad, delvis bemålad dekor i pastellage i form av bl.a. sfinxar och fyrfat, ca 70x38 cm
Varunr: 4893600
20:48:00
Se mer
Retro vægspejle 1970'erne (2)
To retro vægspejle af fyrretræ med hylder og orange bagbeklædning, 1970'erne. H.37 x 57 x d.7 cm. Alm. brugsspor.
Varunr: 4887841
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2018
15:35:00
SEK 453
Spiegel mit Holzrahmen
Spiegel mit Holzrahmen, rechteckig, goldfarbig, umlaufendes reiches Dekor mit floralen Elementen, Maße ca.: H. 137 cm, B. 106 cm, T. 6,5 cm, Der Spiegel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4869521
SEK 3 374 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-01-2018
17:50:00
SEK 386
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. Pladen er lakeret i farve 04 anthracite,. H. 69,6 x B. 69,6. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4895781
SEK 1 554 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2018
18:00:00
SEK 712
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. Pladen er lakeret i farve 118 montparnasse,. H. 105 x B. 69,6. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4895784
18:00:00
SEK 518
Spegel Karl Johan
SPEGEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, förgylld och bronserad delvis träskuren dekor, ca 166x67 cm
Varunr: 4895125
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-01-2018
18:06:00
Se mer
Spegel med konsolbord rokokostil
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld samt bronserad, 1800-talets andra hälft, rokokostil, dekor i pastellage, fasettslipat glas, marmorerad träskiva, spegelns höjd ca 135, bredd 104 cm, konsolbordets höjd ca 76 cm
Varunr: 4895132
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-01-2018
18:27:00
Se mer
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. Pladen er lakeret i farve 106 latte,. H. 69,6 x B. 69,6. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4895783
19:00:00
SEK 518
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. Pladen er lakeret i farve 118 montparnasse,. H. 69,6 x B. 69,6. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4895785
19:00:00
SEK 518
Garderobe / Spiegel der 1960 / 70er Jahre (2)
Garderobe / Spiegel der 1960 / 70er Jahre. Die beiden Garderobenteile sind aus einem silbernen Stahlrohrrahmen, mit einem schwarzen Stoffbezug und einer weiß lackierten Holzablagefläche. Maße ca.: H. 162 cm, B. 70 cm, T. 30 cm Altersgemäße Gebrauchsspuren. Die weißen Ablageflächen weisen ...
Varunr: 4891499
SEK 1 446 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-01-2018
19:15:00
SEK 386
Spiegel, rund, Holz / Mosaik
Großer runder Spiegel mit Mosaik Rand, weiße Mosaiksteine, welche ein Rosenblütenmuster ergeben, Maße: D. ca. 92 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer am Material.
Varunr: 4858485
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
20:43:00
SEK 386
 1 2  >>