Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, bronserad och förgylld, nyrokoko, 1800-talets senare del
Spegel, bronserad och förgylld, nyrokoko, 1800-talets senare del. Spegel, bronserad och förgylld, nyrokoko, 1800-talets senare del. Oval form med uppsvängt, genombrutet krön. Mått 82x75 cm. Smärre färgbortfall. Pastellagedekor med smärre sprickor. Varunr: 3525646 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-08-30 15:59:00 SEK 650
Spegel med konsolbord, empirestil, 1900-tal (2)
Spegel med konsolbord, empirestil, 1900-tal (2). Spegel med konsolbord, empirestil, 1900-tal. Bronserad stomme. Bord med marmorskiva. L52, d 24, h 73. Spegel med fasettslipat glas. 90 x 49. Varunr: 3526258 SEK 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-08-30 19:40:00 SEK 325
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look spejlflade og bemaling. Mål: 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3504371

SEK 1 726 DK, Odense, Kratholmvej 2014-08-30 21:00:00 SEK 370
Spegel, mässing
Spegel, mässing. Bordspegel med mässingsram. Enligt uppgift: gjuten i Nora på Källqvists konstgjuteri, 1960-tal. Höjd 40 cm. Mindre bruksspår. Varunr: 3512758 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-31 17:17:00 SEK 300
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil. Spegel i gustaviansk stil. Höjd med krön 83 cm. Varunr: 3513462 SEK 1 200 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-08-31 19:03:00 SEK 300
Ett par speglar i gustaviansk stil (2)
Ett par speglar i gustaviansk stil (2). Ett par speglar i gustaviansk stil. Höjd 44 cm. (2) Varunr: 3513420 SEK 1 500 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-08-31 21:10:00 SEK 300
Glas & Trä i Hovmantorp, spegel
Glas & Trä i Hovmantorp, spegel. Glas & Trä i Hovmantorp, spegel 1960/70-tal. Ram av lackerat trä. 123x100 cm. Varunr: 3508215 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-01 15:06:00 SEK 300
Eriksmåla, spegel
Eriksmåla, spegel. Eriksmåla, spegel, teakram samt blyinfattning. Höjd 96 cm. Bredd 47,5 cm. Varunr: 3525154 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-01 16:09:04 SEK 375
Spegel samt lampetter, tenn, 1930-tal (3)
Spegel samt lampetter, tenn, 1930-tal (3). Spegel samt lampetter, tenn, 1930-tal. Spegel med genombrutet krön, ram med stiliserad dekor. Mått 49x26 cm. Lampetter med vardera en ljusarm. Höjd 22 cm. Lampetterna stämplade G8 (1933). Något anlupet glas. (3) Varunr: 3527398 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-01 16:41:00 SEK 300
Entresæt: Kommode i Louis Seize stil + guld spejl (2)
Entresæt: Kommode i Louis Seize stil + guld spejl (2). Entresæt bestående af: Kommode i Louis Seize stil af mahogny med intarsia. Front med to skuffer og messingbeslag. Løs top plade af broget marmor. H: 73 cm. B: 79 cm. D: 39 cm. Skuffer med brugsspor indvendigt. Ovalt guld spejl med udskæringer i form af sløjfe flankeret af blomster. H: 100 cm. B: ... Varunr: 3521197 SEK 1 233 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-01 18:09:00 SEK 370
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse. Empire spejl i ramme af mahogny, prydet med indlægninger af lyst træ, øverst med glasmaleri, senere spejlglas, 1800-tallets begyndelse. H. 106 B. 38 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, mindre finerafslag, senere bagbeklædning. Varunr: 3493501 SEK 986 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-01 19:32:00 SEK 370
Paar ovaler Spiegel mit Blütendekor (2)
Paar ovaler Spiegel mit Blütendekor (2). Holzrahmen, stuckiert, goldfarben gefasst, facettiertes Spiegelglas. H 110cm, B 101,5cm, T 13cm und H 90cm B 81,5 T 13cm. (2) Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die Ware im ... Varunr: 3473235

SEK 4 594 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-09-01 20:15:00 SEK 2 527
To kinesiske spejle rammer af udskåret træ (2)
To kinesiske spejle rammer af udskåret træ (2). To kinesiske facetslebet spejle i rammer af udskåret træ, det ene forgyldt. 20. årh. 65x42 og 30x75 cm. (2) Varunr: 3527761 SEK 986 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-02 13:55:00 SEK 370
Spegel med förgylld ram , nyare tillverkning.
Spegel med förgylld ram , nyare tillverkning.. Spegel med förgylld ram, nyare tillverkning 66 x 58 cm. Varunr: 3518090 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-02 17:14:00 SEK 325
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel. Spejl, facet slebent spejlglas, forgyldt ramme blomster og scrolls og kæmninger, 1900-tallets første halvdel.H 104 b 46,5 Spejlglas fremstår med par anløbninger. Varunr: 3529510 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-02 18:18:00 SEK 401
Spejl med ramme af mahogni
Spejl med ramme af mahogni. Spejl med ramme af mahogni. H. 236 cm. B. 82 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3522492 SEK 1 233 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-02 19:38:00 SEK 401
Hvidmalet gulvspejl i fransk stil
Hvidmalet gulvspejl i fransk stil. Hvidmalet gulvspejl i fransk stil. Stort vippe-spejl udført i hvidmalet jern med patineret/slidt udseende. H. 177 B. 67,5 D. 55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste... Varunr: 3348927

SEK 1 973 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-02 20:00:00 SEK 771
Speglar, ett par, gustaviansk stil (2)
Speglar, ett par, gustaviansk stil (2). Speglar, ett par, gustaviansk stil. Förgylld ram med krön i form av blomma. Pärlstav samt bladdekorer. H 58, b 39. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i ... Varunr: 3526976

SEK 1 600 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-09-02 20:27:00 SEK 325
Toiletspejl, 1800-tallet
Toiletspejl, 1800-tallet . Toiletspejl / vippespejl af bejdset træ, vipbart spejlfelt, front med skuffer. 1800-tallet. H. 50 B. 38 D. 14,5 cm. Fremstår med en manglende fod, slid samt div. afslag. Varunr: 3528805 SEK 986 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-02 20:28:00 SEK 370
10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter (10)
10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter (10). 10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter. H op til 120 cm. Brugsspor; ridser og skrammer. (10) Varunr: 3526817 SEK 1 480 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 20:34:00 SEK 493
Entre spejl samt hylde af mahogni (2)
Entre spejl samt hylde af mahogni (2). Entre spejl med udskæringer. Samt underhylde til vægmontering. Begge dele i mahogni. Fremstår med brugsspor. Mål på spejl: H 159, B 68 cm. Mål på hylde: B 62, D 32 cm. (2) Varunr: 3532548 SEK 986 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-04 11:39:59 SEK 524
Spejl med guld ramme
Spejl med guld ramme. Spejl med udskåret, guldbemalet ramme, H. 70 cm, B. 90 cm. Varunr: 3531616 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-04 19:22:31 SEK 370