Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm. Spegel, silverfärgad ram i patinerat konstmaterial. Mått: Ø: 80 cm. Framstår i original emballage. Varunr: 3818342

SEK 1 200 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 13:06:00 SEK 650
Ovalt spejl i forgyldt ramme af træ, rokoko form
Ovalt spejl i forgyldt ramme af træ, rokoko form. Spejl i oval ramme af forgyldt træ, udskåret med rocailler, kæmninger og bladværk, rokoko form, 1900-tallets sidste halvdel. H. 95 cm, B. 98 cm. Enkelte mindre afslag. Varunr: 3849846 SEK 1 244 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 13:19:00 SEK 809
Rokoko spejl, 1700-tallet
Rokoko spejl, 1700-tallet. Spejl af guldbemalet gesso og træ. Rigt ornamenteret top. 1700-tallets midte. H. 160. B. 91 cm. Aldersrelateret brugsspor samt skader på top og spejl. Løs bagbeklædning. Varunr: 3843653 SEK 2 488 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 13:29:00 SEK 467
Senempire entresæt af mahogni, 1800-tallet (2)
Senempire entresæt af mahogni, 1800-tallet (2). Senempire entresæt af mahogni, spejl flankeret af drejede søjler H. 107 cm, B. ca. 44 cm samt tilhørende konsol H. 35,5 cm, B. 48,5 cm, D. 26 cm. Aldersrelateret brugsspor, konsol med rep. 1800-tallet (2) Varunr: 3851636 SEK 1 244 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 13:41:00 SEK 435
Spegel, 1920/30-tal
Spegel, 1920/30-tal. Spegel, 1920/30-tal. Mörkbetsad björk. Fasettslipat glas, genombrutet krön. Mått 114 x 45 cm. Varunr: 3851711 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 14:13:39 SEK 300
Alvar Aalto. Spejl
Alvar Aalto. Spejl . Alvar Aalto. Spejl med rektangulær ramme af massivt birketræ. 120 x 50 cm. Fremstrå med lettere brugsspor. Varunr: 3847662 SEK 1 866 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-29 14:35:00 SEK 1 026
Spegel, guldfärgad ram
Spegel, guldfärgad ram. Spegel, guldfärgad ram i konstmaterial. Mått: Ø: 102 cm. Varunr: 3854363

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 15:25:00 SEK 800
Spegel, guldfärgad ram
Spegel, guldfärgad ram . Spegel, guldfärgad ram i konstmaterial. Mått: 133x90 cm. Varunr: 3854371

SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 15:27:00 SEK 500
Væghængt spejl.
Væghængt spejl. . Væghængt spejl med mulighed for lyskilde. Mål. 80 x 60 cm. Fremstår i original emballage. Lyskilde og beslag medfølger ikke. Varunr: 3844001

SEK 1 244 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 16:11:00 SEK 373
Væghængt spejl.
Væghængt spejl. . Væghængt spejl med mulighed for lyskilde. Mål. 129 x 105 cm. Fremstår i original emballage. Lyskilde og beslag medfølger ikke. Varunr: 3844002

SEK 1 244 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 16:57:00 SEK 404
Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas
Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas. Spegel Nazaret för Cidue, Italiensk, Mässing, krom och glas. Mått 90x70. Varunr: 3754926 SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-05-29 19:15:00 SEK 2 000
Spegel, bronserad med skuren dekor
Spegel, bronserad med skuren dekor . Spegel bronserad med skuren bladdekor mått 160 x 60 cm. Varunr: 3849837

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 19:25:00 SEK 1 200
Spegel, modern design, silverfärgad ram
Spegel, modern design, silverfärgad ram . Spegel, modern design, silverfärgad ram. Höjd 109 cm, bredd 69 cm. Varunr: 3805260

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 19:31:00 SEK 675
Spegel med ram i trä, bemålad 240x55 cm
Spegel med ram i trä, bemålad 240x55 cm. Spegel med ram i trä, bemålad 240x55 cm. Något bruksslitage, avskav. Varunr: 3833703 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-05-29 20:03:00 SEK 325
Spegel, modern design, silverfärgad ram . Spegel, modern design, silverfärgad ram. Höjd 109 cm, bredd 69 cm. Varunr: 3819653

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-29 20:11:00 SEK 750
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal. Spegel, 1800-tal. Krönande dekor av duvor. Förgylld samt bronserad ram. Höjd 78 cm, bredd 73 cm. Lagningar, pastellage med avslag. Glas senare. Varunr: 3850417 SEK 1 500 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-05-29 20:15:00 SEK 450
Spegel
Spegel. SPEGEL, gustaviansk stil, oval, bronserad, höjd 90x62 cm Varunr: 3852119 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-05-30 13:32:00
Se mer
Stor Spegel, bemålad och patinerad ram, höjd 193 cm
Stor Spegel, bemålad och patinerad ram, höjd 193 cm. Spegel, ram i patinerat och bemålat trä samt konstmaterial. Dekor av bladverk. Höjd 193 cm. Bredd 90 cm. Varunr: 3755597

SEK 2 100 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-30 19:17:00 SEK 1 150
Spegel med ram i trä, bemålad 240x55 cm. Spegel med ram i trä, bemålad 240x55 cm. Något bruksslitage, avskav. Varunr: 3833702 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-05-30 19:34:00 SEK 325
Spegel, gustaviansk stil
Spegel, gustaviansk stil. Spegel, gustaviansk stil. Oval form. Upppsvängt med dekor av mussla, nedtill blommor. Ram med pärlstav samt blommor. Fasettslipat glas. 110 x 80. Varunr: 3758365

SEK 1 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-05-31 18:47:00 SEK 325
Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben
Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben. Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben. Konstruktion aus weiß lackiertem Metall mit aufgesetzten Blüten aus Blautransparentem Kunststoff, Diffusor aus Kunststoff, ausgestattet mit einer Brennstelle. D. 42cm, T. 8,5cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren. Varunr: 3843332 SEK 1 391 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-05-31 19:44:00 SEK 649
Golvspegel, silverfärgad
Golvspegel, silverfärgad. Spegel, Golvmodell, silverfärgad. H. 180 cm. B. 51 cm. Levereras i original emballage, mått: 181 x 52 cm. Varunr: 3852928

SEK 1 200 SE, Örebro, Aspholmen 2015-05-31 19:58:00 SEK 600
Spegel, silverfärgad ram
Spegel, silverfärgad ram. Spegel. Ram i silverfärgat och patinerat konstmaterial. Mått: 70 x 70 cm. Varunr: 3772807

SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-06-01 19:44:00 SEK 500
Spegel, silverfärgad ram med genombrutet krön
Spegel, silverfärgad ram med genombrutet krön. Spegel, silverfärgad ram. Dekor med genombrutet krön. Mått: 90 x 120 cm. Framstår i original emballage. Varunr: 3818760

SEK 1 800 SE, Örebro, Aspholmen 2015-06-01 19:51:00 SEK 875
Forgyldt spejl, 1800-tallet
Forgyldt spejl, 1800-tallet. Spejl med originalt spejlglas i forgyldt ramme af træ. 1800-tallet. Mål: 81 x 58 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Nyrestaureret. Varunr: 3854485 SEK < 1 000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-06-02 19:06:00 SEK 467
Spegel i metall ca 1880-tal med lönnfack baksida
Spegel i metall ca 1880-tal med lönnfack baksida. Spegel i metall och trä ca 1880-tal med lönnfack baksida. Höjd ca 88 cm, bredd ca 44 cm. Åldersrelaterat slitage. Varunr: 3851805 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-06-02 19:28:00 SEK 375
Stort spejl i Louis Seize stil.
Stort spejl i Louis Seize stil.. Stort spejl i Louis Seize stil. Udført i forgyldt håndskåret træramme. Topstykke dekoreret med rocailler og bladværk. 167 x 82 cm. Facetslebet spejlglas af nyere dato. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt revner i top. Varunr: 3853488 SEK 2 488 DK, Herlev, Dynamovej 2015-06-02 19:40:00 SEK 591
Spegel förgylld i rokoko stil av senare datum
Spegel förgylld i rokoko stil av senare datum. Spegel förgylld i rokoko stil av senare datum. Höjd 86 cm, bredd 51 cm. Varunr: 3837475 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-06-02 20:24:00 SEK 325
Spegel, gustaviansk stil
Spegel, gustaviansk stil. Spegel, gustaviansk stil. Förgylld ram med godronnering. Uppsvängt krön. Fasettslipat glas. B 90, h 160. Skadat krön. Varunr: 3758394

SEK 3 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-06-02 20:39:00 SEK 325
Guldspejl og relief i kunststen (2)
Guldspejl og relief i kunststen (2). Kraftigt udskåret guldramme i barokstil med facetslebet spejlglas h.48 x 52 cm samt lille rundt relief i kunststen med guldramme i 1800 talsstil h.29 x 29 cm (relief Ø 17 cm) Begge 20 årh. Varunr: 3854196 SEK < 1 000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-06-02 20:43:00 SEK 373
 1 2  >>