Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel design Broberg & Ridderstråle
Spegel design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Tati", väggspegel, lackerad metall, ca 80x45 cm Varunr: 4634808 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 14:12:00
Se mer
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2) Varunr: 4590773

SEK 2 214 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:55:00 SEK 1 693
Spegel i nyrokoko
Spegel i nyrokoko. SPEGEL nyrokoko, omkring 1900, förgylld och bronserad, pastellagedekor, ca 212x87 cm Varunr: 4634931 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 21:04:00
Se mer
Spegel empire
Spegel empire. SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, skuren dekor med lyra samt dekor i pastellage, förgylld, höjd ca 244, bredd 98 cm Varunr: 4634970 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 10:44:00
Se mer
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL med konsolhylla, nyrenässans, 1800-talets slut, fanerade med mahogny, konsolhyllan höjd ca 46, 74x37, spegeln ca 148x81 cm Varunr: 4634987 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 12:08:00
Se mer
Spiegel
Spiegel. Spiegel gefertigt aus Holz. Maße: H. 100 B. 85,5 cm. T. 2,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varunr: 4636186 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 13:25:15 SEK 386
Stort spejl
Stort spejl. Stort spejl monteret ophæng. 80 x 140 cm. Varunr: 4635226 SEK 1 042 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 13:48:49 SEK 423
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800-tallet
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800-tallet . Toiletspejl / vippespejl af fineret mahogni, vipbart spejlfelt, front med to skuffer. H. 67 B. 55 D. 24 cm. Fremstår med brugsspor; en søjletop afknættet - medfølger. Varunr: 4617463 SEK 1 042 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-25 14:55:00 SEK 391
Spejl med forgyldt ramme
Spejl med forgyldt ramme. Spejl i ramme af forgyldt træ, facetslebet spejlglas. H. 110 B. 90 cm. Varunr: 4626790 SEK 1 042 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-25 14:55:00 SEK 391
Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden
Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden. Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden. Konstruktion mit Rahmen aus dunklem, stärker gemasertem Holz. Rückseitig mit Aufkleber bezeichnet. B. 71,5cm, H. 72cm, T. 5cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, das Spiegelglas ist etwas streifig. Varunr: 4566533 SEK 1 159 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 17:14:22 SEK 386
Bordsspegel gjutjärn
Bordsspegel gjutjärn. BORDSSPEGEL, gjutjärn, 18/1900-tal, höjd 52 cm Varunr: 4635076 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 18:08:00
Se mer
Wandspiegel, um 1900
Wandspiegel, um 1900. Wandspiegel, um 1900, Holz, geschnitzt und goldfarben gefasst, hochrechteckige Form mit konvex gewölbter Krone, Eckstollen mit Blütenschnitzerei, Pinienzapfen, Perlstab und Kymafries, H. 79 cm, B. 68 cm. Hintere Abdeckplatte gelöst, goldfarbene Fassung partiell abgelöst und bestoßen Varunr: 4500219 SEK 2 414 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-25 19:27:00 SEK 966
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2) Varunr: 4549887

SEK 2 214 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:33:00 SEK 1 693
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2) Varunr: 4508227

SEK 2 214 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:36:00 SEK 1 693
To spejle af teak (2)
To spejle af teak (2). To spejle af teak, 83 x 43 cm. og 102 x 42 cm. Enkelte brugsspor. (2) Varunr: 4633628 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 19:53:00 SEK 619
Emil Stejnar, beleuchteter Spiegel für Rupert Nikoll
Emil Stejnar, beleuchteter Spiegel für Rupert Nikoll. Emil Stejnar, beleuchteter Spiegel für Rupert Nikoll, Wien. Entwurf aus den 1950er Jahren. Ovaler Spiegel mit Blumendekor mit Beleuchtung. Zwei lose Glasblüten sind beiliegend. 65 x 80 cm Varunr: 4624414 SEK 6 277 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-25 20:13:00 SEK 4 828
Aufsatzspiegel, Frankreich 1930er Jahre
Aufsatzspiegel, Frankreich 1930er Jahre. Aufsatzspiegel, Frankreich 1930er Jahre, verchromtes Metallgestell, auf Glasscheibe montiert, drei rechteckige Spiegelflächen, mittig mit Beleuchtung, seitlichen Flügel beweglich, H. 69cm, B. 49cm, T. 48,5cm; altersbedingte Gebrauchs- und Abnutzungsspuren, Kratzer, Bestoßungen, Abrieb, ... Varunr: 4636705 SEK 6 277 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-25 20:45:00 SEK 2 897
Spiegel im Stil des Art deco
Spiegel im Stil des Art deco . Spiegel im Stil des Art deco. Maße: H. 96 cm. B. 80 cm. Altersgemäßer Zustand. Unten rechts fehlt ein stück Glas. Varunr: 4633562 SEK 1 449 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 21:30:00 SEK 531
Spegel nyrenässans
Spegel nyrenässans. SPEGEL, nyrenässans, 1800-talets slut, mahognyfanér, träskuret krön, ca 88x54 cm Varunr: 4636738 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-26 10:55:00
Se mer
Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. (2).
Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. (2).. Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. 110 x 90 cm vendbare. Fremstår med afslag på hjørner. (2). Varunr: 4637152 SEK 1 302 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 11:19:10 SEK 391
Empire mahognispejl 1800 tallets første halvdel
Empire mahognispejl 1800 tallets første halvdel. Empire mahognispejl, buet top med vifteformet intarsia, todelt spejlglas med det originale glas. 1800 tallets første halvdel. H.150 x 55 cm. Enkelte finérafslag. Varunr: 4636149 SEK 1 563 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-26 17:27:00 SEK 456
Vægspejl, fransk stil med sløjfe på top, 1900-tallet
Vægspejl, fransk stil med sløjfe på top, 1900-tallet. Vægspejl, fransk stil. Ramme af træ med guldfarve. Facelslebent spejlglas. Sløjfe på top. 102 x 58 cm. Varunr: 4636327 SEK 1 302 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-26 19:51:00 SEK 391
Spegel med ram i ek
Spegel med ram i ek. Spegel med ram i ek. Fröseke AB, Nybrofabriken. Höjd 87 cm. Bredd 38 cm. Mindre bruksslitage. Varunr: 4636602 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-26 20:00:00 SEK 325
Väggspegel med förgylld ram
Väggspegel med förgylld ram . Väggspegel med förgylld ram. Krön och ram med skuren dekor och växtornament. Längd 100 cm. Mindre bruksslitage, krackeleringar i färg. Varunr: 4634245 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-26 20:14:00 SEK 325
Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch
Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch. Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch. Art Deco Spiegel aus Schweden. Korpus aus Mahagoni, typischer Dreiecks-Giebel der Zeit. Spiegelglas flankiert von zwei ebonisierten Säulen endend in Messingkapitälen in Blattdekor. Maße: H 140, Dm 65. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Varunr: 4609791 SEK 2 897 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-26 20:22:00 SEK 1 931
Spejl og konsol af mahogny. 1800-tallets slutning. (2)
Spejl og konsol af mahogny. 1800-tallets slutning. (2). Spejl og konsol af fineret mahogni, udskåret top med spir hvorunder spejlfelt, konsol med svungne sider. 1800-tallets slutning. Spejl H. 159 cm. B. 66 cm. Konsol H. 34 cm. B. 62 cm. D. 25 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2) Varunr: 4626632 SEK 1 302 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-26 21:05:00 SEK 391
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil. SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgylld, ca 88x68 cm Varunr: 4638004 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-27 10:28:00
Se mer
Spegellampett senempire
Spegellampett senempire. SPEGELAMPETTER, 1 par, 1800-tal, senempire, för 2 ljus vardera, bronserade, delvis bemålade, dekor i pastellage, krönet med dekor av kvinnofigur, ca 75x61 cm Varunr: 4638056 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-27 14:08:00
Se mer
Entrèspejl samt hylde, venesiansk stil (2)
Entrèspejl samt hylde, venesiansk stil (2). Entrèspejl, Ø 50 cm, samt lille samhørende hylde B. 36 cm. (2) Varunr: 4609781 SEK 1 042 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-27 16:42:00 SEK 391
Spiegel, 19. Jhd.
Spiegel, 19. Jhd.. Spiegel, 19. Jhd. Antiker Wandspiegel aus dem 19 Jhd. Schwarz lackiertes Holz mit goldenem Dekor und floralen Schnitzereien. Maße: 71 x 82 cm. Minimale Alters- und Gebrauchsspuren. Varunr: 4639486 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-27 17:30:30 SEK 386
 1 2 3  >>