Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel i helfigur
Spegel i helfigur. SPEGEL, 1900-talets andra hälft, helfigur, tippbar, höjd 159, bredd ca 39 cm Varunr: 3946069 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-29 11:21:00
Se mer
Spegel, rokokostil
Spegel, rokokostil. Spegel, rokokostil. Förgylld ram med dekor av blommor. 32 x 28 cm. Senare tillverkning. Varunr: 3949092 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-08-29 18:44:00 SEK 300
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm. Spegel, silverfärgad ram i patinerat konstmaterial. Mått: Ø: 80 cm. Framstår i originalemballage. Varunr: 3930410

SEK 1 200 SE, Örebro, Aspholmen 2015-08-29 19:05:00 SEK 600
Spejl med kraftig stålramme
Spejl med kraftig stålramme. Spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Mål: H80cm B60cm. Fremstår i original emballage. Varunr: 3888595

SEK 1 277 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-29 19:56:00 SEK 383
Hallspegel
Hallspegel. Hallspegel, 1900-talets första hälft. Trästomme med dekor i pastellage. Mått 156 x 76 cm. Renoverad och kompletterad. Bruks och åldersrelaterat slitage. Varunr: 3940117 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-08-29 20:38:00 SEK 325
Spegel furu
Spegel furu. SPEGEL, 1900-tal, furu, höjd ca 141x84 cm Varunr: 3947333 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-30 10:00:00
Se mer
Spiegel mit Rahmen in Spitzbogenform
Spiegel mit Rahmen in Spitzbogenform. Spiegel mit Rahmen in Spitzbogenform, geschnitzter Holzrahmen, zweigeteilt, H. 155, B. 80 cm. Leichter Berieb. Varunr: 3921768 SEK 1 143 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-08-31 11:52:00 SEK 476
Ovaler Spiegel, England
Ovaler Spiegel, England. Ovaler Spiegel, England, Aufhängung an Kette, Kratzer am Rahmen, 83 x 57 cm. Varunr: 3922018 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-08-31 12:53:00 SEK 381
Lampet spejl i bronce
Lampet spejl i bronce. Lampetspejl af bronce, rigt støbt med bladværk, tre svungne lysarme. Facétslebet spejl med mindre afslag. 1800-tallets slutning. H. 53 B. 34 cm. Brugsspor. Varunr: 3950521 SEK 1 021 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-31 14:28:20 SEK 479
Spejl med ramme af rustfri stål
Spejl med ramme af rustfri stål. Stort spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Rammen er 10 cm bred. Total mål: H.200 cm. B.100cm. Fremstår i original emballage Varunr: 3950545 SEK 2 298 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-31 14:36:55 SEK 415
Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren. NICLAS FALKENGREN (spegelfabrikör och bildhuggare i Jönköping 1775-1813), spegel, gustaviansk, signerad NFG, Jönköpings hallstämpel, förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierade glas, 77,5 x 33,5 cm Varunr: 3948701 SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-31 14:42:00
Se mer
Spiegel mit silberfarbenem Metallrahmen
Spiegel mit silberfarbenem Metallrahmen. Spiegel mit silberfarbenem Metallrahmen, Holzrahmen mit aufgesetztem Metall, silberfarben, 106 x 86 cm. Gebrauchsspuren, Kratzer. Varunr: 3921767 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-08-31 14:55:00 SEK 381
Stort Spejl med guld/sølv bemalet ramme.
Stort Spejl med guld/sølv bemalet ramme. . Spejl med mønstret ramme. Spejlglasset er dobbeltforsølvet og forseglet i klasse A med facetslibning. Rammen er produceret i tørret massivt kernetræ - det inderste af træet. Ingen detaljer i PU (polyurethan plastic materiale). Spejlet kan tåle let fugt og stænk. Farve: Guld/ Sølv. Mål. H.140, ... Varunr: 3926726

SEK 6 384 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-31 15:35:00 SEK 1 915
Spegel, rokokostil
Spegel, rokokostil. Spegel, rokokostil. Förgylld skuren dekor. Fasettslipat glas. Signarad AR 1945. 73x42 cm. Slitage. Varunr: 3949708 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-08-31 16:49:00 SEK 300
Poul Henningsen. PH lysspejl
Poul Henningsen. PH lysspejl . Poul Henningsen 1894-1967. PH lysspejl af lakeret metal, monteret med spejlindsats. Til vægmontering. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3949665 SEK 1 277 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-31 17:45:31 SEK 415
Spiegel in Fensterform mit Klappen
Spiegel in Fensterform mit Klappen. Spiegel in Fensterform mit Klappen, geschnitzter Holzrahmen mit Durchbruchdekor, 2 Fensterklappen mit waagrechten Streben, H. 91, B. 80 cm. Partiell Berieb, Kratzer. Varunr: 3921775 SEK 1 143 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-08-31 18:56:00 SEK 429
Aksel Kjersgaard. Spejl i ramme af egetræ,  model 162.  59 x 59 cm.
Aksel Kjersgaard. Spejl i ramme af egetræ, model 162. 59 x 59 cm.. Aksel Kjersgaard. Spejl i ramme af egetræ, model 162. 59 x 59 cm. Varunr: 3950338 SEK 1 021 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-31 19:40:00 SEK 383
Spegel 1700-talets första kvartal
Spegel 1700-talets första kvartal. SPEGEL, England, Queen Anne, fanérad med valnöt, fasetterade kvicksilverfolierade glas, 83 x 40 cm Varunr: 3948751 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-31 19:51:00
Se mer
Guldfärgad spegel, rokokostil.
Guldfärgad spegel, rokokostil.. Guldfärgad spegel, rokokostil. 1900-talets andra hälft. Höjd 117 cm, Bredd 53 cm. Lagningar samt guldbortfall. Varunr: 3949817 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-08-31 20:04:00 SEK 300
Peter Hvidt og Orla Mølgaard. Trefløjet spejl af teaktræ
Peter Hvidt og Orla Mølgaard. Trefløjet spejl af teaktræ. Peter Hvidt og Orla Mølgaard. Trefløjet spejl af teaktræ. Udført hos Ludvig Pontoppidan, København. H. 60 cm B. 50/100 cm. Præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på kunstindustrimuseet i 1945. Litteratur: Grete Jalk, Dansk Møbelkunst gennem 40 aar, bd. 2, s. 270-271. Varunr: 3949608 SEK 3 830 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-31 20:10:00 SEK 894
Guldfärgad spegel, rokokostil.. Guldfärgad spegel, rokokostil. 1900-talets andra hälft. Höjd 116 cm, Bredd 61 cm. Skador samt slitage. Varunr: 3950449 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-09-01 12:51:02 SEK 300
Aksel Kjersgaard. Entrésæt af palisander
Aksel Kjersgaard. Entrésæt af palisander . Aksel Kjersgaard. Entrésæt fineret med palisander i form af spejl, samt væghængt kommode med en skuffe. H. 16 B. 45 D. 25 cm. og 79 x 41 cm. Fremstår med brugsspor.Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, ... Varunr: 3918248 SEK 1 532 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-09-01 14:44:00 SEK 447
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander, 1980'erne
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander, 1980'erne. Dansk møbelproducent. Spejl i ramme fineret med palisander med indbygget lys. 1980'erne. H. 125 B. 73 D. 11 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte små finerafslag. Varunr: 3946343 SEK 1 277 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-09-01 16:02:00 SEK 670
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm. Spegel, silverfärgad ram i patinerat konstmaterial. Mått: Ø: 80 cm. Varunr: 3812813

SEK 1 200 SE, Örebro, Aspholmen 2015-09-01 19:42:00 SEK 600
Aksel Kjærsgaard, spejl
Aksel Kjærsgaard, spejl . Aksel Kjærsgaard, spejl i ramme af palisander. 79 x 56 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3951989 SEK 1 277 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-09-01 19:50:00 SEK 415
Wandspiegel Jugendstil
Wandspiegel Jugendstil. Wandspiegel Jugendstil, Deutschland, um 1900. Holz, geschnitzt, Stuck, vergoldet, partiell poliert. Trapezförmiger Spiegel, plastische Rahmung mit Blüten, beerenartigen Elementen und linearen Banddekor. 112 x 60 cm. Varunr: 3941117 SEK 3 812 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2015-09-01 19:55:00 SEK 2 859
Spiegel / Wandspiegel
Spiegel / Wandspiegel. Spiegel / Wandspiegel. Verschiedene Materialien. Rückseitig bezeichnet. Durchmesser ca. 60cm, Durchmesser Spiegel ca. 47cm. Rückseitig bezeichnet: u.a. 'Münchner Zierspigel'. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, vereinzelt leichte Rückstände, teils kleine Bestoßungen. Varunr: 3932637 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-09-01 20:10:00 SEK 381
Entrésæt af nøddetræ, konsolskab og spejl, 1800-tallet (2)
Entrésæt af nøddetræ, konsolskab og spejl, 1800-tallet (2). Entrésæt af fineret nøddetræ, konsolskab og spejl, 1800-tallets 2. halvdel. Felter m. rodtræ. Skab m. svungen front, låge med svungen fyldning, drejede forben. Spejl m. profileret, karnisbuet ramme. Brugs- og aldersprægede; enkelte afslag samt enkelte ormhuller. H. 84. 78 x 35 cm. Spejl: 156 x 68... Varunr: 3950133 SEK 1 277 DK, Odense, Kratholmvej 2015-09-02 13:55:27 SEK 383
Spegel, empirestil
Spegel, empirestil. Spegel, empirestil. Ram i trä med delvis förgylld dekor samt dekor med pärlstav. 106 x 52. Varunr: 3949095 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-09-02 15:03:00 SEK 300
Spegelmöbel, 1950-tal, teak. (2)
Spegelmöbel, 1950-tal, teak. (2). Spegelmöbel, 1950-tal. Teak. Spegel H.131 cm, B.67 cm plus lampetter. Konsolbord, L.103 cm, H.48 cm, D.31 cm. Bruksslitage. (2) Varunr: 3923154 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-09-02 16:50:00 SEK 300
 1 2  >>