Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
To kinesiske spejle rammer af udskåret træ (2)
To kinesiske spejle rammer af udskåret træ (2). To kinesiske facetslebet spejle i rammer af udskåret træ, det ene forgyldt. 20. årh. 65x42 og 30x75 cm. (2) Varunr: 3527761 SEK 986 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-02 13:55:00 SEK 370
Spegel med förgylld ram , nyare tillverkning.
Spegel med förgylld ram , nyare tillverkning.. Spegel med förgylld ram, nyare tillverkning 66 x 58 cm. Varunr: 3518090 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-02 17:14:00 SEK 325
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel
Spejl, facet slebent spejlglas, 1900-tallets første halvdel. Spejl, facet slebent spejlglas, forgyldt ramme blomster og scrolls og kæmninger, 1900-tallets første halvdel.H 104 b 46,5 Spejlglas fremstår med par anløbninger. Varunr: 3529510 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-02 18:18:00 SEK 401
Spejl med ramme af mahogni
Spejl med ramme af mahogni. Spejl med ramme af mahogni. H. 236 cm. B. 82 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3522492 SEK 1 232 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-02 19:38:00 SEK 1 356
Hvidmalet gulvspejl i fransk stil
Hvidmalet gulvspejl i fransk stil. Hvidmalet gulvspejl i fransk stil. Stort vippe-spejl udført i hvidmalet jern med patineret/slidt udseende. H. 177 B. 67,5 D. 55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste... Varunr: 3348927

SEK 1 972 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-02 20:00:00 SEK 770
Speglar, ett par, gustaviansk stil (2)
Speglar, ett par, gustaviansk stil (2). Speglar, ett par, gustaviansk stil. Förgylld ram med krön i form av blomma. Pärlstav samt bladdekorer. H 58, b 39. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i ... Varunr: 3526976

SEK 1 600 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-09-02 20:27:00 SEK 350
Toiletspejl, 1800-tallet
Toiletspejl, 1800-tallet . Toiletspejl / vippespejl af bejdset træ, vipbart spejlfelt, front med skuffer. 1800-tallet. H. 50 B. 38 D. 14,5 cm. Fremstår med en manglende fod, slid samt div. afslag. Varunr: 3528805 SEK 986 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-02 20:28:00 SEK 370
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look. 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3520023

SEK 1 725 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-03 13:25:00 SEK 401
10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter (10)
10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter (10). 10 spejle af teak, 1950-1960, danske møbelproducenter. H op til 120 cm. Brugsspor; ridser og skrammer. (10) Varunr: 3526817 SEK 1 479 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-03 20:34:00 SEK 1 479
Entre spejl samt hylde af mahogni (2)
Entre spejl samt hylde af mahogni (2). Entre spejl med udskæringer. Samt underhylde til vægmontering. Begge dele i mahogni. Fremstår med brugsspor. Mål på spejl: H 159, B 68 cm. Mål på hylde: B 62, D 32 cm. (2) Varunr: 3532548 SEK 986 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-04 11:39:59 SEK 647
Spejl med guld ramme
Spejl med guld ramme. Spejl med udskåret, guldbemalet ramme, H. 70 cm, B. 90 cm. Varunr: 3531616 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-04 19:22:31 SEK 401
Spejl med bemaling
Spejl med bemaling. Paletformet spejl med bemaling i form af pige på åkande 'Tommelise' H. 90 cm, B. 60 cm. Varunr: 3528840 SEK 986 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-06 19:48:00 SEK 370
Lådspegel, sk 'pigtittare', 1800/ 1900-tal
Lådspegel, sk 'pigtittare', 1800/ 1900-tal. Lådspegel, sk 'pigtittare', 1800/ 1900-tal. Ek med svärtade och svaravade detaljer . L 44 d 20 H 62 cm. Åldersrelaterat bruksslitage, spegelglaset något anfrätt. Varunr: 3534516 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-09-07 19:27:00 SEK 300
Großer Prunkspiegel
Großer Prunkspiegel. Eiche, Bekrönung verziert mit Akanthus Schnitzerei, H: 225cm, B: 85,5cm, T: ca. 15cm. Varunr: 3497689 SEK 5 508 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-09-08 12:25:49 SEK 2 754
Konsolbord samt empire spejl (2)
Konsolbord samt empire spejl (2). Konsolbord af mahogni, front med skuffe, stående på svungne ben. Samt Empire spejl af nøddetræ med sorte strafferinger. Spejl 170 x 65 cm, bord 70 x 60 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3531575 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-08 12:32:00 SEK 462
Engelsk spejl
Engelsk spejl . Engelsk spejl fra buffè udført i mahogni. Fremstår med enkelte mindre skader. B. 121 D. 17 H. 127 cm. Varunr: 3526482 SEK 1 848 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-08 15:25:00 SEK 370
To spejle af guldbronzeret træ. Gustaviansk form. 1900-tallet. (2)
To spejle af guldbronzeret træ. Gustaviansk form. 1900-tallet. (2). Spejl af guldbronzeret træ, top med lyseblå fond med profilportræt, facetslebet spejlfelt omkranset af perlestaf og bladværk. Gustaviansk form. 1900-tallet. H. 122 cm. B. 53 cm. Fremstår med revner og afslag på skæringer. Spejl i ramme af guldbronzeret træ, top med gennembrudt sløjfe. ... Varunr: 3534620 SEK 1 232 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-08 15:36:22 SEK 401
Spegel med konsolbord, 1900-talets början (2)
Spegel med konsolbord, 1900-talets början (2). Spegel med konsolbord, 1900-talets början. Bronserade och förgyllda. Dekor i pastellage. Spegelns höjd 140 cm, bredd 61 cm. Konsolbordets höjd 75 cm, bredd 62 cm. Senare skiva klädd med marmorimitation. Avslag. (2) Varunr: 3529695 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-08 16:10:11 SEK 325
Fritstående spejl af mahogni
Fritstående spejl af mahogni. Fritstående spejl af mahogni, udskåret med kanellerede søjler og fascesmønster, spejl med facetslebet glas. H. 158, B. 100, D. 59 cm. Brugsspor og snavs. Varunr: 3529798 SEK 1 232 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 16:45:00 SEK 401
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look spejlflade og bemaling. Mål: 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3504371

SEK 1 725 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-08 18:45:00 SEK 370
Spegel förgylld av senare datum
Spegel förgylld av senare datum . Spegel förgylld av senare datum, Storlek 36x49 cm. Något slitage. Varunr: 3534483 SEK 800 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-08 19:47:00 SEK 300
Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-tal
Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-tal. Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-tal. Bronserat. Dekor i pastellage. Konsolbord med skiva i marmor. Fasettslipat glas. Spegelns höjd 180 cm. Konsolbordets höjd 85,5 cm, bredd 74 cm. Lagningar, senare bronsering, avslag. Lagad marmorskiva. Varunr: 3535307 SEK 2 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-08 20:12:00 SEK 325
Ovalt spejl i ramme af guldbronzeret træ og gesso. Ca. 1900
Ovalt spejl i ramme af guldbronzeret træ og gesso. Ca. 1900. Ovalt spejl i ramme af guldbronzeret træ og gesso, gennembrudt top med blomsterkurv samt rocailler og muslinger, ovalt facetslebet spejlfelt. 1900-tallets begyndelse. H. 90 cm. B. 87 cm. Fremstår med brugsspor og afslag. Varunr: 3534627 SEK 1 232 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-08 20:49:00 SEK 401