Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, förgylld
Spegel, förgylld. Spegel, förgyllt trä, dekor i pastellage. 1900-talets andra hälft. Mått 125x52 cm. Smärre slitage. Varunr: 3551645 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-20 17:03:00 SEK 350
Spegel, förgylld, rokokostil, 1900-tal
Spegel, förgylld, rokokostil, 1900-tal. Spegel, förgylld med rektangulärt spegelglas. Rokokostil, 1900-talets senare del. 120x57 cm. Smärre slitage. Varunr: 3537671 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-20 20:13:00 SEK 625
To spejle, bemalet træ (2)
To spejle, bemalet træ (2). To spejle i rammer af hvid og guldbemalet træ. 125 x 40 cm. og 59 x 116 cm. Brugsspor. (2) Varunr: 3549147 SEK 986 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-20 20:30:00 SEK 370
Hallmöbel, byrå samt spegel, valnöt, 1960/70-tal (2)
Hallmöbel, byrå samt spegel, valnöt, 1960/70-tal (2). Hallmöbel byrå samt spegel valnöt 1960/70-tal. Byrå med 3 st lådor. Bredd 80 cm, djup 35 cm, höjd 38 cm. Spegel med 10 st lampor på sidorna. Märkt star dust. Höjd 120cm, bredd 70 cm. Fungerar vid test. Bruksspår. (2) Varunr: 3536111 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-21 21:35:00 SEK 425
Konsolbord samt empire spejl (2)
Konsolbord samt empire spejl (2). Konsolbord af mahogni, front med skuffe, stående på svungne ben. Samt Empire spejl af nøddetræ med sorte strafferinger. Spejl 170 x 65 cm, bord 70 x 60 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3551908 SEK 986 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-22 09:58:48 SEK 401
Military style kommode og spejl (2)
Military style kommode og spejl (2). Military style kommode af mahogni prydet med beslag af messing, i fronten fem div. skuffer. H. 49 cm B. 84 cm D. 41 cm. Samt tilsvarende spejl H. 117 cm B. 72 cm. Fremstår med spor af brug. (2) Varunr: 3550283 SEK 1 233 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-09-22 12:55:00 SEK 401
Konsol med to spejle, 1900-tallet (3)
Konsol med to spejle, 1900-tallet (3). Lille konsol samt tilhørende spejl, fremstillet af forgyldt træ. 1900-tallet. Spejl, 64 x 51 cm. Konsol, H. 58 cm. Spejl i venetiansk stil, 50 x 37 cm. (3) Varunr: 3551446 SEK 986 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-22 17:20:00 SEK 431
Entreskab med spejle, patineret messing
Entreskab med spejle, patineret messing. Entreskab med spejle af patineret messing på træ, front med låge med ovalt spejl, medfølgende skobørster og skohorn. 1900-tallet. H. 61 B. 49 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage samt misfarvning. Varunr: 3540755 SEK 1 479 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-22 17:57:00 SEK 401
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. Spegel med konsolbord, rokokostil 1900-tal. Spegel, 166x64. Konsolbord med marmorskiva, H. 74 cm. 73x28 cm. Varunr: 3552477 SEK 2 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-22 20:07:00 SEK 1 100
Sortmalet gulvspejl i fransk stil
Sortmalet gulvspejl i fransk stil. Sortmalet gulvspejl i fransk stil. Stort vippe-spejl udført i sortmalet jern med patineret/slidt udseende. H. 177 B. 67,5 D. 55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste... Varunr: 3481945

SEK 1 973 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-22 20:45:00 SEK 740
Spegel, sekelskiftet 1900
Spegel, sekelskiftet 1900. Spegel, sekelskiftet 1900. Ram och bakstycke i trä. Fästen för ljusarmar på sidorna. (ljushållare finns ej)Mått: 101x55 cm Varunr: 3555676 SEK 800 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-23 16:45:28 SEK 325
Förgylld spegel, 1800-tal
Förgylld spegel, 1800-tal. Förgylld spegel, 1800-tal. Rak modell. Överstycke med målad dekor av putto på snäckskal. Fasetterad spegel. H: 140, B: 65 cm. Målade dekoren (överstycke) samt spegel senare, 1900-tal. Bruksslitage. Varunr: 3551093 SEK 1 800 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-09-23 18:05:00 SEK 425
Spegel i rokokostil
Spegel i rokokostil. Spegel i rokokostil, bronserad metall. Av nyare tillverkning. 90x73 cm. Varunr: 3543842 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-23 18:23:00 SEK 325
Spegel, 1900-talets första del
Spegel, 1900-talets första del. Spegel, 1900-talets första del. Svartlackerad ram med bronserad dekor. 105 x 52 cm. Spegelglas något anfrätt. Varunr: 3553504 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-09-23 18:48:00 SEK 450
Spejl i ramme af mahogni, 1800-tallet
Spejl i ramme af mahogni, 1800-tallet. Spejl i ramme af mahogni, udskåret med bladværk, H. 165 cm, B. 66 cm. Enkelte finérskader, spejlglas delvis anløbet. Varunr: 3553065 SEK 986 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-23 19:40:00 SEK 401
Spegel, förgylld
Spegel, förgylld. Spegel i förgyllt trä, oval modell. Framstår med smärre slitage. 85x68 cm. 1900-talets senare del. Visst slitage. Varunr: 3554806 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-23 20:18:00 SEK 325
Lampetspejl af forgyldt træ med en lysarm, rigt udskåret med bladværk. Rokoko form. 1900-tallet. H 48.
Lampetspejl af forgyldt træ med en lysarm, rigt udskåret med bladværk. Rokoko form. 1900-tallet. H 48.. Lampetspejl af forgyldt træ med en lysarm, rigt udskåret med bladværk. Rokoko form. 1900-tallet. H 48. Varunr: 3552322 SEK 986 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-24 11:55:00 SEK 401
Spejl med konsol, nøddetræ, slut 1800-tallet
Spejl med konsol, nøddetræ, slut 1800-tallet. Spejl med konsol af nøddetræ, prydet med udskæringer, søjler og spir. Slut 1800-tallet. H. 180 cm. B. 60 cm. Spejl med pletter, brugsspor, svindrevne samt een pynteliste mangler. Varunr: 3556687 SEK 986 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-24 13:58:42 SEK 370
Par spejle, rococo form (2)
Par spejle, rococo form (2). Par spejle i rococo form udført i forgyldt plast H. 37 cm. (2) Varunr: 3541389 SEK 986 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-24 17:05:00 SEK 370
Speglar, italienska (2)
Speglar, italienska (2). Speglar, italienska, 2 stycken. Mitten av 1900-talet. Rikt skurna i trä, belagda med slagmetall/bronsering. Längd 104 cm, bredd 46 cm. Mindre slitage. Varunr: 3556002 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-24 20:04:00 SEK 350
Toiletspejl, 1800-tallet
Toiletspejl, 1800-tallet . Toiletspejl / vippespejl af bejdset træ, vipbart spejlfelt, front med skuffer. 1800-tallet. H. 50 B. 38 D. 14,5 cm. Fremstår med en manglende fod, slid samt div. afslag. Varunr: 3528805 SEK 986 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-24 20:15:00 SEK 370
Golvspegel
Golvspegel. Golvspegel, sent 1900-tal. Mörkbetsat trä. Höjd 183 cm, bredd 59 cm samt djup 58 cm. Varunr: 3556006 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-24 20:40:00 SEK 350
Förgylld spegel, 1800-tal
Förgylld spegel, 1800-tal. Förgylld spegel, mitten av 1800-talet. 97x90 cm. Varunr: 3555887 SEK 5 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-24 20:55:00 SEK 1 100
Spejl i rokokoform, forgyldt ramme, 1900-tallet
Spejl i rokokoform, forgyldt ramme, 1900-tallet. Spejl i rokokoform, forgyldt ramme med udskæringer. 1900-tallet. H. 88 cm. B. 56 cm. Enkelte afslag på ramme. Varunr: 3554632 SEK 986 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-25 12:17:44 SEK 401
Spejl
Spejl. Spejl i ramme fineret mahogni. 202 x 74 cm. Varunr: 3551520 SEK 1 233 DK, Aalborg, Nibevej 2014-09-25 13:03:00 SEK 370
Spejl, 1800-tallet
Spejl, 1800-tallet. Spejl i ramme af fineret nøddetræ, top med udskæringer, med facetslebet spejl. H. 173 B. 63 cm. 1800-tallet. fremstår med enkelte brugsspor. Varunr: 3552646 SEK 986 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-25 15:21:00 SEK 370
2 große Art Deco Spiegel (2)
2 große Art Deco Spiegel (2). 2 große Art Deco Spiegel, um 1930. 1 Spiegel mit rundem Glas mit vierkantigem Schnitt und umlaufenden Rillen, Kanten goldfarben, facettiert, B. 75, H. 75 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Ein rechteckiger Spiegel mit geschweiftem kupferfarbenem Rahmen, facettiert, H. 90, L. 75 cm. Partiell kleine ... Varunr: 3553041 SEK 5 507 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-25 15:35:02 SEK 3 212
Spejl og konsol, forgyldt træ og gesso(2)
Spejl og konsol, forgyldt træ og gesso(2). Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, udskåret med akantusblade og perlestaf, mål 87x59 cm. Ikke tilhørende konsol af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med bladværk, på kannelerede ben, plade af marmor. H. 31,5 cm, B. 85 cm, D. 27,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor , herunder små ... Varunr: 3557726 SEK 1 479 DK, Kolding, Trianglen 2014-09-25 16:14:00 SEK 401
4 Schmetterlingsspiegel Art Deco, 1 maritimer Spiegel (5)
4 Schmetterlingsspiegel Art Deco, 1 maritimer Spiegel (5). 4 Schmetterlingsspiegel Art Deco, 1 maritimer Spiegel. Vier Art Deco Spiegel in Schmetterlingsform, zum Teil mit farblich eingefärbt, facettiert, variierende Formen und Größen, H. 33-50 cm, B. 55-75 cm. Leichter Berieb. Maritimer Spiegel, rund, 20. Jh. mit stilisierten Wellen und Möwen. ... Varunr: 3553040 SEK 5 507 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-25 16:57:07 SEK 2 294
Spejl med ramme af mahogni
Spejl med ramme af mahogni. Spejl med ramme af mahogni. H. 236 cm. B. 82 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3558833 SEK 1 233 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-25 17:55:28 SEK 431
 1 2  >>