Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel, guldfärgad ram
Spegel, guldfärgad ram . Spegel, guldfärgad ram i konstmaterial. Mått: 133x90 cm. Varunr: 3735116

SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-02-28 13:32:00 SEK 500
Spegel, silverfärgad ram
Spegel, silverfärgad ram . Spegel, silverfärgad ram. Dekor med genombrutet krön. Mått: 90 x 120 cm. Varunr: 3735159

SEK 1 800 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-01 18:14:00 SEK 1 000
Samling staldvindue-spejle samt 2 lysekroner af smedejern (7)
Samling staldvindue-spejle samt 2 lysekroner af smedejern (7). Samling staldvindue-spejle af støbejern samt 2 lysekroner af smedejern. 1900-tallet. Senere sortmalede. Mål på største spejl: 80 x 48 cm. Kroner, diam. 42 og 52 cm. (7) Varunr: 3723215 SEK 1 876 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 12:52:00 SEK 500
Spejl med fugle ornament.
Spejl med fugle ornament. . Spejl i forgyldt ramme med fugle ornament. 70 x 50 cm. (115 x 83 cm). Fremstår med slid i forgyldningen. Varunr: 3732927 SEK 2 502 DK, Kolding, Trianglen 2015-03-02 14:15:37 SEK 469
Dansk møbelproducent, entresæt af palisander (2)
Dansk møbelproducent, entresæt af palisander (2). Dansk møbelproducent entresæt af palisander bestående af spejl h.115 x 60 cm og lille kommode med blå kakler, kommoden med 2 skuffer, h.44 x 91 x 41 cm. Alm. brugsspor, småmærker. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport... Varunr: 3657155 SEK 1 501 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-03-02 14:52:00 SEK 375
Nyrokoko spejl og konsol samt et par brudeskamler, 1800-tallets sidste halvdel (4)
Nyrokoko spejl og konsol samt et par brudeskamler, 1800-tallets sidste halvdel (4). Nyrokoko spejl og konsol af træ og gesso, udskåret med rocailler og bladværk. Plade af hvidbroget marmor. 1800-tallets sidste halvdel. H. 137 B. 82 cm. Konsol. H. 80 B. 72 D. 33 cm. Et par lave brudeskamler. H. 12. Ø 27 cm. Aldersrelateret sliotage; enkelte mærker. (4) Varunr: 3737425 SEK 2 001 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-02 15:10:24 SEK 688
Spegel
Spegel . SPEGEL, omkring 1900, broserad, fasettslipat glas, pastellagedekor, 137x58 cm Varunr: 3737664 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-02 18:06:00
Se mer
Spegel samt konsolbord, Danmark, 1920-tal
Spegel samt konsolbord, Danmark, 1920-tal. Spegel samt konsolbord, Danmark, 1920-tal . Svartlackerad med bruna dekorer. Spegel med oval krön. Krön samt sarg med skuren stiliserad dekor. Spegelns H 130, b 44. Bordets L 50, d 22, h 70. Smärre slitage, färgbortfall. Varunr: 3735497 SEK 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-02 18:52:00 SEK 300
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso. Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso prydet med rocailler, kæmninger, blomster og bladværk. H. 70 cm. B. 90 cm. Fremstår med enkelte afslag. Varunr: 3737308 SEK 1 251 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-02 19:43:00 SEK 407
Dansk møbelproducent. Sengebord samt to spejle, teaktræ (3)
Dansk møbelproducent. Sengebord samt to spejle, teaktræ (3). Dansk møbelproducent. Sengebord samt to spejle fineret med teaktræ, runde tilspidsede ben af bøgetræ, front med skuffe, herunder hylde, en spejl med rum og hylde. 1960'erne. H. 53 B. 47 D. 33 og H. 80-83 B. 36-42 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 3731410 SEK 1 876 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-02 19:54:21 SEK 532
Sengustaviansk spejl, Sverige ca. 1800
Sengustaviansk spejl, Sverige ca. 1800. Sengustaviansk spejl i ramme af forgyldt træ, top udskåret med sløjfe, herunder dekoreret med figurer i klassisk stil. Facetslebet spejglas, ej orignalt. H. 140 cm. B. 56 cm. Fremstår med brugssligtage. Varunr: 3730939 SEK 5 003 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-02 19:57:00 SEK 1 094
Spegel
Spegel. Spegel, slutet av 1800-talet. På baksidan stämplad bl a "Gefle". Rik listdekoration i pastellage, bronserad. Yttermått 54 x 50 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage. Varunr: 3734429 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-03-02 20:21:00 SEK 575
Spejl af messing, 1900-tallet
Spejl af messing, 1900-tallet. Let ovalt spejl med gennembrudt ramme af messing. 1900-tallet. H. 116 B. 46,5 cm. Varunr: 3734310 SEK 1 501 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-02 20:30:00 SEK 375
Spiegel Wandspiegel in Teak, VM, Made in Denmark
Spiegel Wandspiegel in Teak, VM, Made in Denmark. Spiegel Wandspiegel in Teak, VM, Made in Denmark. Rückseitig bezeichnet mit Stempel. u.a: 'VM Made in Denmar'. No. 104. Maße H. ca. 140 cm, B. ca. 45 cm, T. ca. 4 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teils kleine Kratzer und geringe, partielle Bereibungen. Varunr: 3733691 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-03-02 20:32:00 SEK 373
Empirespejl af fineret nøddetræ
Empirespejl af fineret nøddetræ. Empirespejl af fineret nøddetræ, front med sorte strafferinger. 1900-tallet. H. 142, B. 63 cm. Varunr: 3722991 SEK 1 001 DK, Helsingør, Støberivej 2015-03-03 11:07:12 SEK 375
Entremøbel i mahogni. Konsol samt spejl. (2)
Entremøbel i mahogni. Konsol samt spejl. (2) . Entremøbel i mahogni. Konsol med marmorplade samt spejl. Pladen med revne. H. 235. B. 80 cm. (2) Varunr: 3732097 SEK 1 251 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-03 11:37:00 SEK 469
Spejl af mahogni, Empire Ca. 1900
Spejl af mahogni, Empire Ca. 1900 . Spejl af mahogni indlagt med intarsia, Empire form, ca. 1900. H. 163 cm. B. 65 cm. Varunr: 3734701 SEK 1 001 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-03 11:41:52 SEK 438
Spegel, gräddvit ram 100x74 cm
Spegel, gräddvit ram 100x74 cm. Spegel, gräddvit ram med dekor av bladverk och blommor i konstmaterial. Mått: 100x74 cm. Varunr: 3745213

SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-03 14:21:00 SEK 650
Spejl, hvidlakeret
Spejl, hvidlakeret . Spejl i ramme af hvidlakeret træ. 146 x 78 cm. Varunr: 3735908 SEK 1 001 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-03 15:48:00 SEK 407
Spegel i ek, 1950/60 tal
Spegel i ek, 1950/60 tal. Spegel i ek och rotting samt mässing, 1950/60 tal. 98x38 cm. Varunr: 3739057 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-03 16:26:00 SEK 300
Spegel Svenskt Tenn
Spegel Svenskt Tenn. SVENSKT TENN, väggspegel, rund med mässingskant, vågformig dekor, diameter 33 cm Varunr: 3739856 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-03 17:00:00
Se mer
Venetiansk spejl af facetslebet spejlglas, ca. 1910
Venetiansk spejl af facetslebet spejlglas, ca. 1910. Venetiansk spejl af facetslebet spejlglas, ca. 1910 Varunr: 3726105 SEK 1 501 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-03 17:30:44 SEK 907
Christian IX spejl med konsol af nøddetræ og -rod, 1860-80
Christian IX spejl med konsol af nøddetræ og -rod, 1860-80. Stort Christian IX spejl med konsol af nøddetræ og -rod, indlagt med lister i sort træ og udskåret med maskaroner, konsollen med plade af hvid mormor. 1860-80. Sepjl: H. 210 B. 77 cm. Konsol: H. 40 L. 80 D. 27 cm. Konsollen noget defekt. Varunr: 3726108 SEK 1 501 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-03 17:43:51 SEK 407
Spegel, empire, 1800-talets första del
Spegel, empire, 1800-talets första del. Spegel, empire, 1800-talets första del. Rakt krön. Upptill dekor av örn samt pilkoger i en lunett. Spegel med ram i glasmästarstil. Nedtill palmettdekor. H 70, b 40. Bakstycke med märkning J.D Zson Anno 1642. Varunr: 3734576 SEK 2 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-03-03 19:30:00 SEK 300
Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben
Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben. Spiegel der 1950er Jahre, Emil Steijnar zugeschrieben. Konstruktion aus cremeweiß lackiertem Metall mit aufgesetzten Blüten aus transparentem Kunststoff, Beleuchtung mittels Neonröhre. D. 60cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren. Varunr: 3740159 SEK 3 733 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-03-03 20:22:00 SEK 980
Spegel med konsollbord, 1960/70-tal (2)
Spegel med konsollbord, 1960/70-tal (2). Spegel med konsollbord, 1960/70-tal (2). Elektrifierade lampetter. Konsoll med stenskiva. Spegel; 123x70 cm. Konsoll; H. 45 cm. B. 70 cm D. 21,5 cm. Varunr: 3739033 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-03 20:25:00 SEK 325
Spegellampett, Göteborg, empire, 1800-tal
Spegellampett, Göteborg, empire, 1800-tal. Spegellampett, Göteborg, empire, 1800-talets första hälft. Ljusarmar i mässing. Senare förgyllning / bronsering, senare fasettslipat glas. spricka i urnans bas på krönet. 72 x 60 cm. Varunr: 3739610 SEK 5 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-03 20:38:00 SEK 375
Spejl
Spejl. Spejl af bemalet og udskåret træ. 112/139 x 91 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte mindre afslag. Varunr: 3706527 SEK 1 001 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-04 12:30:00 SEK 375
Spejl, forsølvet ramme
Spejl, forsølvet ramme. Spejl i ramme af forsølvet træ. H. 136, B. 75 cm. Af nyere dato. Varunr: 3736217 SEK 1 251 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-04 13:40:00 SEK 563
Aksel kjærsgaard. Spejl af palisander, 1960'erne
Aksel kjærsgaard. Spejl af palisander, 1960'erne . Aksel Kjærsgaard. Spejl i ramme af palisander. H. 105 B. 41 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varunr: 3664160 SEK 1 001 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-04 14:27:00 SEK 375
 1 2  >>