Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Speglar, ett par, förgyllda (2)
Speglar, ett par, förgyllda (2). Speglar, ett par, förgyllda ramar med krön i form av akantusblad. Fasettslipat glas. H 123, b 46. Färgbortfall. Varunr: 3774637 SEK 1 200 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-03-29 20:03:00 SEK 475
Spegel, teak 1960-tal
Spegel, teak 1960-tal. Spegel, teak 1960-tal. Mått 60x60 cm. Upphängning i läder. Något åldersrelaterat slitage. Varunr: 3754921 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 20:10:00 SEK 300
Vintage spegel med guldram
Vintage spegel med guldram. Vintage spegel med guldram. Spegel med guldförgylld ram. Datering till 1900-talets första hälft/mitt. Storlek ca 46x112 cm.Bruksslitage, färgbortfall främst synligt vid hörn. Varunr: 3777780 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-03-29 20:15:00 SEK 400
Spejl med hvid ramme
Spejl med hvid ramme. Spejl i hvid ramme med mønster. 85x190 Spejlglasset er dobbeltforsølvet og forseglet i klasse A med facetslibning. Rammen er produceret i tørret massivt kernetræ - det inderste af træet. Spejlet kan tåle let fugt og stænk. Farve: Hvid. Vægt: 27,2 kg Ramme: 10,4 cm (Bredde), 5,1 cm ... Varunr: 3768878

SEK 2 504 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-30 09:16:00 SEK 626
Spegel i gustaviansk stil
Spegel i gustaviansk stil. SPEGEL, gustaviansk stil, bronserad, fasetterat glas, oval, 86x63 cm Varunr: 3777075 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-30 12:08:00
Se mer
Spejl
Spejl. Spejl med ramme af guldbronzeret træ og gesso. 91 x 64 cm. Fremstår med let slitage, afslag, afskalning og enkelte revner Varunr: 3775975 SEK 1 252 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-30 13:47:00 SEK 407
Spegel i rokokostil
Spegel i rokokostil. Spegel i rokokostil, 1900-tal. Förgyllt trä. 105x52 cm. Krönet med lagning, mindre skador. Hål för fast montage. Spegelglaset genomsynligt från baksidan. Varunr: 3777423 SEK 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-30 13:50:00 SEK 325
Spegel, silverfärgad ram
Spegel, silverfärgad ram. Spegel. Ram i silverfärgat och patinerat konstmaterial. Mått: 70 x 70 cm. Varunr: 3772807

SEK 1 500 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-30 14:28:00 SEK 900
Nyrokoko spejl samt ovalt spejl, forgyldte (2)
Nyrokoko spejl samt ovalt spejl, forgyldte (2). Nyrokoko spejl i ramme af forgyldt træ og gesso. Danmark, 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 75 cm B. 77 cm. Samt ovalt spejl i oval, profileret ramme H. 53 cm B. 41 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor og mærker; afslag. (2) Varunr: 3774730 SEK 1 878 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-30 15:01:00 SEK 376
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm. Spegel, silverfärgad ram i patinerat konstmaterial. Mått: Ø: 102 cm. Varunr: 3772237

SEK 1 400 SE, Örebro, Aspholmen 2015-03-30 15:34:00 SEK 875
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet. Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, prydet med bladværk og snoet bort. 1900-tallet. H. 83 cm. B. 63 cm. Varunr: 3762043 SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 2015-03-30 15:53:00 SEK 407
Stort spejl samt entrémøbel, 1960'erne, rio palisander (2)
Stort spejl samt entrémøbel, 1960'erne, rio palisander (2). Dansk møbelproducent. Stort spejl med ramme af finéret rio palisander med keramiske fliser, indvendig med lyskilder. H. 124 B. 120 cm. Tilhørende entrémøbel med skuffe, 1960'erne. H. 40 L. 130 D. 35 cm. (2) Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varunr: 3705594 SEK 2 504 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-30 17:06:00 SEK 376
Entresæt af palisander med kakler (2)
Entresæt af palisander med kakler (2) . Entresæt fineret med palisander ilagt blålige kakler; lille skuffemøbel med to skuffer, H. 44, 42 x 92 cm.; spejl 111 x 61 cm. Fremstår med nogle mærker. (2) Kan handles frit indenfor EU uden CITES certifikat. Varunr: 3667096 SEK 1 002 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-30 17:55:00 SEK 407
Spejl, mahogni
Spejl, mahogni. Stort spejl i ramme af mahogni, buet top. Danmark, 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 176 cm B. 120 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varunr: 3758028 SEK 2 253 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-30 17:59:00 SEK 438
Wandspiegel, Empire Stil, 19. Jh. Österreich
Wandspiegel, Empire Stil, 19. Jh. Österreich. Wandspiegel, reich verzierter Holzrahmen, goldfarben lackiert, Empire Stil, 19.Jh. Österreich, H. 121cm, B. 90cm, T. 18cm. restauriert. Varunr: 3742841 SEK 6 545 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-03-30 19:06:00 SEK 4 208
Senempire spejl i ramme af mahogni
Senempire spejl i ramme af mahogni. Senempire spejl i ramme af mahogni indlagt i lyst træ med ornamentik, top med gennembrudt gallerikant. Danmark, 1800-tallets første halvdel. H. 180 cm. B. 70 cm. Fremstår med mindre revne på gallerikant. Varunr: 3764834 SEK 2 504 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-30 19:58:00 SEK 469
Amorpher Wandspiegel mit Porzellan Ablage
Amorpher Wandspiegel mit Porzellan Ablage. Amorpher Wandspiegel. Konstruktion aus silberfarben lackiertem Kunststoff, Ablage aus Porzellan, großer ovaler Spiegel. Ausgestattet mit einer Steckdose. B. 61cm, H. 189cm, T. 55cm. Gebrauchsspuren, teilweise Abrieb der Lackierung, Ablage an einer Ecke bestoßen. Varunr: 3777998 SEK 2 805 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-03-30 20:15:00 SEK 374
Spejl i ramme af forgyldt træ, Louis XVI stil
Spejl i ramme af forgyldt træ, Louis XVI stil. Spejl i ramme af hvidmalet og guldstafferet træ. Facetslebet spejlglas. 1800-tallet, Louis XVI stil. H. 90 cm. B. 120 cm. Aldersrelateret brugsspor. Varunr: 3778742 SEK 1 502 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-31 12:52:00 SEK 407
Spejl mahogny
Spejl mahogny. Spejl af mahogny, udskåret med bladværk, spejlfelt flankeret af to halvsøjler. 1800-tallets slutning. 155 x 77 cm. Fremstår med let brugsslitage, enkelte ridser/skrammer. Varunr: 3777454 SEK 1 252 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-31 13:26:00 SEK 407
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander. Dansk møbelproducent. Spejl i ramme af massivt palisander. 1960'erne. H. 112 B. 45 cm. Fremstår lettere falmet på ramme. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varunr: 3703596 SEK 1 002 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-31 19:39:00 SEK 1 878
Louis XVI spejl ca.1790
Louis XVI spejl ca.1790. Louis XVI spejl af bemalet og udskåret træ, gennembrudt topstykke med central vase hvorfra udgår bladværk og blomster, ramme med perlestaf og bladværk, facetslebet originalt spejl. Antagelig nordtyskland ca.1790. H.95 cm. Bemaling senere /opmalet. Varunr: 3778205 SEK 5 008 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-03-31 20:05:00 SEK 2 441
Ettore Sottsass. Spejl, Glas Italia.
Ettore Sottsass. Spejl, Glas Italia.. Ettore Sottsass. Spejl, Glas Italia.'Gli Specchi Di Dioniso', Ettore Sottsass sidste værk for Glas Italia. Ca. 73x50 cm. Varunr: 3762295 SEK 15 023 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-03-31 20:07:00 SEK 8 763
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal . SPEGEL, 1800-tal, bronserad, pastellage dekor, 53x28 cm Varunr: 3779871 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-03-31 21:32:00
Se mer
Sejl med konsol, mahogni, 1800-tallets slutning(2)
Sejl med konsol, mahogni, 1800-tallets slutning(2). Spejl med facetslebenglas i ramme af mahogni og bejdset bøg, tilhørende konsol, begge med balusterformede søjler. Spejl H. 171 cm, B. 65,5 cm. Konsol H. 54 cm, B. 100 cm, D. 31 cm. Fremstår med små afslag i finer, løs liste, samt nogle ormehuller. Spejl mangler top. (2) Varunr: 3757697 SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 2015-04-01 14:48:38 SEK 376
Spejl, rococoform
Spejl, rococoform. Spejl, rococo form af plastik/junstmateriale. 74 x 53 cm. Fremstår med enkelte afskalninger. Varunr: 3760916 SEK 1 002 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-01 16:45:00 SEK 376
Spegel i Karl-Johanstil, sekelskiftet 1900
Spegel i Karl-Johanstil, sekelskiftet 1900. Spegel i Karl-Johanstil, sekelskiftet 1900. Färgbortfall, skadad spegelhinna. 80 x 39 cm. Varunr: 3757751 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-04-01 16:48:00 SEK 300
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL med KONSOLBORD, skiva i sten, ek, spegeln ca 165x68, konsolbordets höjd ca 61, 60x20 cm Varunr: 3783005 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-04-02 12:16:00
Se mer
Stort spejl af mahogni med tilhørende konsol, 1800-tallets slutning (2)
Stort spejl af mahogni med tilhørende konsol, 1800-tallets slutning (2). Stort spejl i ramme af mahogni udskåret med rosetter og pilastre, tilhørende konsol med drejede ben, 1800-tallet. H. 192 B. 103. Konsol. H. 50 B. 95 D. 37 cm. Enkelte afslag; løse stykker haves. (2) Varunr: 3783929 SEK 2 504 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-02 13:42:17 SEK 407
Omklædningsspejl på hjul, forkrommet stål
Omklædningsspejl på hjul, forkrommet stål. Omklædningsspejl på hjul, ramme af forkrommet stål. H. 180 B. 57 cm. Varunr: 3780172 SEK 1 252 DK, Helsingør, Støberivej 2015-04-02 15:19:00 SEK 407
Alvar Aalto. Spejl
Alvar Aalto. Spejl. Alvar Aalto. Spejl med ramme af birketræ. 120 x 50 cm. Varunr: 3783877 SEK 1 002 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-02 15:28:38 SEK 407
 1 2  >>