Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kinnarps kontorstol, Synchrone 8000
Kinnarps kontorstol, Synchrone 8000 . Kontorstole, sæde og ryg betrukket med sort uldstof, multijusterbar bl.a højde mm. Model: 8000 Synchrone. Fremstillet hos EFG. Fremstår med brugsspor, nogle pletter og slitage. Varunr: 3690560 SEK 1 003 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-26 12:51:00 SEK 439
Rund Spegel med mässingskant.
Rund Spegel med mässingskant. . Rund Spegel med mässingskant. Diam. 42 cm. Märkt Glas mäster i Markaryd på etikett. Repor. Varunr: 3693572 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-01-26 13:06:50 SEK 825
Dansk møbelproducent, spejle, teaktræ (4)
Dansk møbelproducent, spejle, teaktræ (4). Dansk møbelproducent, spejle af teaktræ. 1960'erne. 46-107 x 30-42 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 3688848 SEK 1 003 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-01-26 16:49:00 SEK 752
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Bronserad och patinerad. Krön med dekor av sfinxer. Fasettslipat glas. Konsolbord med skiva av marmor. Spegeln höjd 201 cm, bredd 71 cm. Konsolbordets höjd 49 cm, bredd 62 cm. Konsolbord med kortade ben. Senare bronsering. ... Varunr: 3693711 SEK 2 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-01-26 19:09:00 SEK 2 400
Spegel, 1900-talets första del
Spegel, 1900-talets första del . Spegel, 1900-talets första del. Stor spegel med betsad träram, troligen tidigare använd som spegeluppsats. 100 x 230. Ram med mindre repor och slagmärken. Varunr: 3692957 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-01-26 20:46:00 SEK 875
Spegel, empire, 1800-talets första del, sign
Spegel, empire, 1800-talets första del, sign . Spegel, empire, 1800-talets första del, sign CJ Sundberg Mariestad. Mahogny. Överdel med lundettdekor, spegelglas flankerat av kolonnetter. 126 x 64. Varunr: 3693492 SEK 2 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-01-26 21:05:00 SEK 475
Spejl
Spejl . Spejl med ramme af smejejern, blyindfattet spejlfelt. 87 x 118 cm. Varunr: 3684280 SEK 1 003 DK, Aalborg, Nibevej 2015-01-27 14:17:47 SEK 376
Biedermeier spejl, mahogni
Biedermeier spejl, mahogni. Biedermeier spejl i ramme af mahogni, gennembrudt topprydelse. Danmark, 19. årh. H. 128 cm B. 51 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor; finérafslag; topprydelse med løse skæringer - medfølger. Varunr: 3695036 SEK 1 003 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-01-27 15:38:44 SEK 376
Solspegel äldre diameter 45 cm
Solspegel äldre diameter 45 cm. Solspegel äldre diameter 45 cm. Klädd baksida. Något åldersrelaterat slitage. Varunr: 3694940 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-01-27 18:48:49 SEK 550
Ovalt spejl med guldramme, 1900-tallet. Bemærk: H. 172 cm.
Ovalt spejl med guldramme, 1900-tallet. Bemærk: H. 172 cm.. Stort ovalt, facetteret spejl, i forgyldt ramme, træ samt ukendt materiale, 1900-tallet. H. 172 x 101 cm. Vægt ca. 15 kg. Fremstår med mindre revner på ramme samt enkle afslag på ramme. Varunr: 3687555 SEK 1 880 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-27 21:45:00 SEK 1 003
Spegel med konsolbord, järn, samtida tillverkning (2)
Spegel med konsolbord, järn, samtida tillverkning (2). Spegel med konsolbord, järn, samtida tillverkning. Genombruten dekor. Spegel mått 90 x 60 cm. Bord höjd 80 cm, bredd 94 cm, djup 47 cm. (2) Varunr: 3696282 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-01-28 11:03:23 SEK 300
Nyrokoko spejl, 1800-tallets midte
Nyrokoko spejl, 1800-tallets midte. Nyrokoko spejl af forgyldt med facetslebet spejlglas, senere bemalet træ og gesso, 1800-tallets midte. 76 x 85 cm. Varunr: 3695102 SEK 1 880 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-28 13:41:19 SEK 439
Regenceform spejl
Regenceform spejl. Regenceform spejl i ramme af udskåret forgyldt træ. Facetslebet spejlglas. 1900-tallet. H. 113 cm B. 64 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varunr: 3693022 SEK 1 253 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-01-28 15:16:00 SEK 470
Spegel, WR, vit med nitar
Spegel, WR, vit med nitar. Spegel, WR. Vitlackerat trä med nitar. 70 x 100 cm. Visningsexemplar. Varunr: 3695692

SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-01-28 16:07:00 SEK 300
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, dekoreret medblomster og bladværk..
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, dekoreret medblomster og bladværk... Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, dekoreret medblomster og bladværk, facetslebet spejlfelt. 1900-tallet. H. 75 B. 105 cm Varunr: 3695602 SEK 1 253 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-28 19:06:00 SEK 376
Spejl og konsol af forgyldt træ og gesso, plade af grønbroget marmor, faetslebet spejlglas.
Spejl og konsol af forgyldt træ og gesso, plade af grønbroget marmor, faetslebet spejlglas.. Spejl og konsol af forgyldt træ og gesso, plade af grønbroget marmor, facetslebet spejlglas. Rokoko form. 1900-tallet. Konsol H. 61 . B. 60. D. 25 cm. Spejl H. 101. B. 40 cm. (2). Varunr: 3695612 SEK 1 253 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-28 19:09:00 SEK 407
Aksel Kjersgaard spejle i egetræ (2)
Aksel Kjersgaard spejle i egetræ (2). Aksel Kjersgaard to spejle, fremstillet af egetræ. Stemplet på bagsiden. Aksel Kjersgaard, Odder, made in Denmark nr. 166. Danish furniture Control. 105 x 59 cm. (2) Varunr: 3693854 SEK 1 504 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-01-28 20:55:00 SEK 407
3 st speglar i tenn, 1930-tal (3)
3 st speglar i tenn, 1930-tal (3). 3 st speglar i tenn, 1930-tal. H. 19-30 cm. Varunr: 3698187 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-01-29 10:22:00 SEK 300
Spejl med hvid ramme
Spejl med hvid ramme. Spejl i hvid ramme med mønster. Spejlglasset er dobbeltforsølvet og forseglet i klasse A med facetslibning. Rammen er produceret i tørret massivt kernetræ - det inderste af træet. Spejlet kan tåle let fugt og stænk. Farve: Hvid. Vægt: 27,2 kg Ramme: 10,4 cm (Bredde), 5,1 cm (Tykkelse). ... Varunr: 3674902

SEK 2 507 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-29 15:01:00 SEK 1 128
Märktavla samt gravyr (2)
Märktavla samt gravyr (2). Märktavla med brodyr av alfabetet. kyrka m m, daterad 1852, ramad och glasad. Gravyr 1800-tal, svärtad ingravering på platta (möjligen ben) med antikiserande motiv. Gravyren är signerad/utförd (sculpit) av Callot. Den har sannolikt varit monterad på annat sätt från början. Nu ramad. Märktavlans ... Varunr: 3685360 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-01-29 17:46:00 SEK 300
Ubekendt møbeldesign. Rundt spejl, palisander
Ubekendt møbeldesign. Rundt spejl, palisander. Ubekendt møbeldesign. Rundt spejl med kant af palisander. Ø. 65 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varunr: 3627212 SEK 1 880 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-29 20:15:00 SEK 439
Louis XVI spejl ca. 1780
Louis XVI spejl ca. 1780. Louis XVI spejl i ramme af guldbronzeret træ og sortmalet træ, svanehalstop udskåret med guirlande, bladværk og prydvase, facetslebet spejl. København ca. 1780. H. 139 cm B. 51 cm. Fremstår med mindre afslag, reparationer, top har slået sig, senere maling. Varunr: 3693476 SEK 3 133 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-29 20:19:00 SEK 564
Spejl
Spejl. Spejl i ramme af hvidmalet og udskåret træ. 175 x 87 cm. Fremstår med enkelte mindre afslag. Varunr: 3695243 SEK 1 253 DK, Aalborg, Nibevej 2015-01-30 13:10:00 SEK 376
Ovalt spejl
Ovalt spejl . Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ. 1900-tallets første halvdel. H. 74 B. 62 cm. Fremstår med afskalninger Varunr: 3686282 SEK 1 003 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-01-30 13:22:00 SEK 376
Axel Kjersgaard, spegel i teak
Axel Kjersgaard, spegel i teak. Axel Kjersgaard, spegel i teak, rektangulär modell med falsade kanter. Danmark, 1960-tal. 105x44 cm. Varunr: 3692385 SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-01-30 19:00:00 SEK 325
Spegel, 1800-talets andra hälft
Spegel, 1800-talets andra hälft. Spegel, 1800-talets andra hälft, bronserad/svart. Mått inkl. krön: 99x82 cm Avslag och färgbortfall. Varunr: 3697863 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-01-30 19:00:00 SEK 400
Ett par speglar, 1800-tal (2)
Ett par speglar, 1800-tal (2). Ett par speglar, 1800-tal. H39 cm, B35 cm.Skuren och gjuten dekor. Glaset anlupet. Förgyllda och bronserade. Urtag för ljushållare. (2) Varunr: 3698080 SEK 3 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-01-30 19:47:00 SEK 350
W. J. Myatt & Co.: Bordspejl i ramme med sølv, 1900-tallets begyndelse
W. J. Myatt & Co.: Bordspejl i ramme med sølv, 1900-tallets begyndelse. W. J. Myatt & Co.: Edwardiansk bordspejl i ramme med sølvmontering, rigt gennembrudt med blomster og bladværk. Birmingham, W. J. Myatt & Co. 1900-tallets begyndelse. 47 x 32 cm. Monteret med nyere spejl, bagbeklædning med løshed. Varunr: 3698389 SEK 3 133 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-31 13:16:00 SEK 470