Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Wandspiegelmit Akanthusdekor
Wandspiegelmit Akanthusdekor . Wandspiegelmit Akanthusdekor, reichverzierte Rahmen gefertigt aus Holz, Gold gefasst. Maße ca.: 77 x 83 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varunr: 4645698 SEK 1 750 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-28 17:33:41 SEK 389
Spiegel
Spiegel. Spiegel gefertigt aus Holz. Maße: H. 100 B. 85,5 cm. T. 2,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varunr: 4636186 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-28 17:41:19 SEK 389
Wandspiegel im Holzrahmen
Wandspiegel im Holzrahmen . Wandspiegel im Holzrahmen in brauner Farbe. Maße ca.: H.120 cm, B. 50 cm, T. 8,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. (Rahmen und Spiegelplatte teilwiese bestoßen). Varunr: 4578510 SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-28 17:42:03 SEK 389
Ovaler Spiegel mit feinem Blattranken-Dekor
Ovaler Spiegel mit feinem Blattranken-Dekor. Ovaler Spiegel mit feinem Blattranken-Dekor, achteckige reichverzierte Rahmen gefertigt aus Holz, Gold gefasst. Maße ca.: 66 x 82 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und Absplitterungen. Varunr: 4645693 SEK 1 750 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-28 17:47:25 SEK 389
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varunr: 4549868

SEK 2 615 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-28 19:01:00 SEK 1 961
Entremøbel, spejl og konsolbord.
Entremøbel, spejl og konsolbord. . Entremøbel, bestående spejl og konsolbord af guldbelagt træ og gips, monteret med marmor plade. 18/1900-tallet. Spejl H.167 L.164 cm. Konsolbord H.46 L.68 D.34 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Varunr: 4702520 SEK 2 615 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-28 19:01:00 SEK 654
Aksel Kjersgaard. Stort spejl af palisander
Aksel Kjersgaard. Stort spejl af palisander. Aksel Kjersgaard. Stort spejl af palisander. H. 120, B. 79 cm. Varunr: 4690706 SEK 1 569 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-28 19:29:00 SEK 2 419
Italiensk spejl dekoreret med rocalier, blomster og bladværk.
Italiensk spejl dekoreret med rocalier, blomster og bladværk.. Italiensk spejl dekoreret med rocalier, blomster og bladværk. 1900-tallet. H 67 cm. B. 46 cm. Varunr: 4701785 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-28 19:35:00 SEK 948
Entresæt, spejl og konsolbord.
Entresæt, spejl og konsolbord. . Entresæt, bestående af forgyldt spejl rigt dekoreret med bladværk. Konsolbord med intarsia, forgyldte greb og halvmåne marmorplade. 1900-tallet. Nøgle medfølger. H.78 B.83 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4702854 SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-28 19:40:00 SEK 686
Spiegel, Holz
Spiegel, Holz. Spiegel im Prunkrahme aus Holz, goldfarben gefasst, runde Form mit Schnitzereien, in Form von Rocaillen und Voluten, florale Bekrönung, geschliffenes Spiegelglas, L.93 cm - B.77 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise kleine Bestoßungen und Farbabrieb. Varunr: 4703285 SEK < 1 000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-06-28 19:48:00 SEK 389
Lille samling små / mindre spejle, 1800- og 1900-tallet. (4)
Lille samling små / mindre spejle, 1800- og 1900-tallet. (4). Lille samling små / mindre spejle, 1800- og 1900-tallet. Topfelter dekorerede med blomster og 2 med klassiske figurkompositioner. 2 heraf i rammer af fineret mahogni, 2 malede. Flere med udskiftede dele. 82 x 38, 74 x 38, 65 x 32, 65 x 34 cm. Brugs- og aldersspor (4) Varunr: 4702750 SEK 1 961 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-28 20:19:00 SEK 458
Tom Stepp for FDB. Flow spejl.
Tom Stepp for FDB. Flow spejl. . Tom Stepp for FDB. Flow spejl. Udført med ramme af eg. Produceret for FDB brændemærket. L. 119 cm. B. 39 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor Varunr: 4703344 SEK 1 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-28 20:23:00 SEK 654
Spegellampetter
Spegellampetter. SPEGELLAMPETTER, J P Kjellström, verksam i Norrköping, bränstämplade JPK samt hallstämplade 1815, ådringsmålade samt täckta med glas, överstycke i form av strålkrans skuren i trä samt förgylld, ljushållare i mässing, höjd ca 56, bredd 28,5 cm. Varunr: 4703434 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-29 10:35:00
Se mer
Spejl i ramme af profileret mahogni, monteret med nyere spejlglas.
Spejl i ramme af profileret mahogni, monteret med nyere spejlglas.. Spejl i ramme af profileret mahogni, monteret med nyere spejlglas. ramme 19. årh. H. 83 cm. B. 62 cm. Fremstår uden bagbeklædning, Varunr: 4695817 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-29 12:06:00 SEK 392
Spegel
Spegel. Spegel, bronserad. Mått: 78x142 cm. Färgbortfall. Varunr: 4700389 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-29 12:13:45 SEK 375
Spegel
Spegel. SPEGEL, 1900-talets andra hälft, mjukt profilerad ram i massiv valnöt, ca 159 x 89 cm Varunr: 4703454 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-29 12:20:00
Se mer
Spejl med facetslebet glas
Spejl med facetslebet glas. Spejl med facetslebet glas, ramme af sølvbemalet træ, 166x76 cm. Brugsspor. Varunr: 4702473 SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-29 15:15:23 SEK 392
Spejl i ramme af spejlskåret mahogni
Spejl i ramme af spejlskåret mahogni. Spejl i ramme af spejlskåret finéret mahogni, 1900-tallets første halvdel, 69 x 45 cm. (92 x 68 cm.). Fremstår med mærker og afslag. Varunr: 4675152 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-29 15:42:38 SEK 425
Wandspiegel / Mosaikspiegel, Deutschland, 1950er Jahre, Hoz / Metall
Wandspiegel / Mosaikspiegel, Deutschland, 1950er Jahre, Hoz / Metall. Mosaikspiegel, Deutschland, 1950er Jahre, asymmetrische Konstruktion aus Holz und Metall, weiß lackierter Rahmen mit Mosaiksteinen in grau, weiß und rot, rückseitig mit Bezeichnung 'Modell Carmen' und 'Pl 2325', Maße: L. ca. 70 cm, B. ca. 40 cm, Gebrauchsspuren, Absplitterung der Lackierung, ... Varunr: 4691035 SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-06-29 19:26:00 SEK 1 021
Spejl i ramme af forgyldt træ
Spejl i ramme af forgyldt træ. Spejl i ramme af forgyldt træ, facetslebet spejlglas. H. 66 cm. B. 70 cm. Varunr: 4703304 SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-06-29 19:35:00 SEK 392
Spegel 17/1800-tal
Spegel 17/1800-tal. SPEGEL, 17/1800-tal, barockstil, förgylld och genombruten dekor, ca 98x106 cm Varunr: 4704576 SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-30 13:00:00
Se mer
Spegel förgylld
Spegel förgylld. SPEGEL, förgylld, oktagonal form, ca 80x65 cm Varunr: 4704602 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-30 15:00:00
Se mer
Spegel
Spegel. SPEGEL, 1900-tal, venetiansk, delvis färgat glas, slipad dekor av bladslingor, höjd ca 51x40 cm Varunr: 4704605 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-30 15:12:00
Se mer
Jugendstilspiegel in Holzrahmen
Jugendstilspiegel in Holzrahmen. Jugendstilspiegel in Holzrahmen, rechteckiger Spiegel mit dunkelbraunen Rahmen mit organischem Ornament. Maße ca.: 90 x 110 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und kleinen Bestoßungen. Varunr: 4653472 SEK 1 945 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-30 16:27:08 SEK 389
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800/1900-tallet
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800/1900-tallet. Toiletspejl / vippespejl af finéret mahogni, 1800/1900-tallet, front med to skuffer og med messinglysestager på søjler, H. 86 cm., B. 68 cm., D. 27 cm. Alm. brugsspor og et mindre afslag på søjletop, stagerne medfølger umonterede. Varunr: 4705437 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-30 19:26:00 SEK 392
Spej og konsolskab af fineret mahogni ca. 1900 (2)
Spej og konsolskab af fineret mahogni ca. 1900 (2). Spejl af fineret mahogni med udskåret og gennembrudt top. H. 150. B. 50 cm. Konsolskab af fineret mahogni, front med skuffe og låge. H. 83. B. 64. D. 34 cm. Ca. 1900. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkelte finérskader. (2) Varunr: 4703956 SEK 1 308 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-06-30 19:47:00 SEK 458
Tom Stepp for FDB. Flow spejl.. Tom Stepp for FDB. Flow spejl. Udført med ramme af eg. Produceret for FDB brændemærket. L. 119 cm. B. 39 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor, dog trykmærke på ene hjørne. Varunr: 4649978 SEK 1 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-30 20:00:00 SEK 686
Spiegel, Goldfarben
Spiegel, Goldfarben. Spiegel, Goldfarben. Ein großer Spiegel. Mit Holzrahmen, Goldfarben lackiert. Maße: L 155cm, B 120cm. Mit Gebrauchsspuren. Varunr: 4705677 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-06-30 20:48:00 SEK 389
Dansk møbelproducent. Samling spejle (5)
Dansk møbelproducent. Samling spejle (5). Dansk møbelproducent. Samling spejle med ramme af forskellige træsorter, enkel med hylde, H. 41-101 cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varunr: 4687538 SEK 1 308 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-07-01 14:58:00 SEK 392
Dansk møbelproducent. Samling spejle (6)
Dansk møbelproducent. Samling spejle (6). Dansk møbelproducent. Samling spejle med ramme af forskellige træsorter, flere med ilagte kakler, enkel med hylde, H. 49-101 cm. Fremstår med brugsspor. (6) Varunr: 4687267 SEK 1 569 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-07-01 15:57:00 SEK 392
 1 2  >>