Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Runder Spiegel aus den 1960er Jahren
Runder Spiegel aus den 1960er Jahren . Runder Spiegel aus den 1960er Jahren mit Rahmen aus schwarz lackiertem Streckmetall, D. 50 cm, Leichte altersgemäße Gebrauchspuren. Varunr: 4346028 SEK 1 184 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-07-29 12:58:27 SEK 426
Samling på 10 spejle i ramme af teak (10)
Samling på 10 spejle i ramme af teak (10). Samling på 10 spejle i ramme af teak. Mål på det største til sammenligning er ca. 112x43 cm. Fremstår med brugsspor. (10) Varunr: 4341856 SEK 3 184 DK, Odense, Kratholmvej 2016-07-29 15:19:02 SEK 1 210
Entrespejl. Klassicistisk stil
Entrespejl. Klassicistisk stil. Entrespejl. Klassicistisk stil. H. 160 B. 70 cm. Varunr: 4345273 SEK 2 038 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-07-29 15:23:50 SEK 446
Spegel, 1900-talets första hälft.
Spegel, 1900-talets första hälft.. Spegel, 1900-talets första hälft. Förgylld / bronserad. 63 x 51 cm. Förgyllnings skador. Varunr: 4325497 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-07-29 17:03:00 SEK 425
Spejl med ramme af guldbemalet gips 1900´tallet
Spejl med ramme af guldbemalet gips 1900´tallet. Spejl med ramme af guldbemalet gips 1900´tallet,facetslebent spejlglas, H:128,5cm B:54,2cm. Står med revner/krakeleringer i gipsen flere steder. Varunr: 4347160 SEK 1 019 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-07-29 17:34:19 SEK 382
Spejl i metal af ko-øje fra færge
Spejl i metal af ko-øje fra færge. Spejl af ko-øje, fremstillet af skrotmetal fra indiske færge. Diameter 90cm. Varunr: 4323041

SEK 2 292 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-07-29 18:14:00 SEK 1 274
Spejl af mahogni
Spejl af mahogni . Spejl af mahogni, fra den første halvdel af 1900 tallet. H. 190 cm, B. 76 cm. Spejlet er i to dele. Fremstår med patina samt alders relateret brugsspor. Varunr: 4346980 SEK 1 019 DK, Aalborg, Nibevej 2016-07-29 18:28:38 SEK 414
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2) Varunr: 4332506

SEK 2 547 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-07-29 19:45:00 SEK 1 656
Spegel med konsollbyrå, empire 1800-tal. (2)
Spegel med konsollbyrå, empire 1800-tal. (2). Spegel med konsollbyrå, empire 1800-tal. Fanerad i mahogny. Skurna detaljer. Konsollbyrå med 2 lådor och lucka. En låda med inredning. Total höjd ca 255 cm. Konsollbyrå, H: 85 cm, 78 x 47 cm. En list lös men medföljer. Slitage samt smärre fanérskador. (2) Varunr: 4336138 SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-07-29 19:50:00 SEK 2 100
Ovalt spejl i guldbemalet ramme af træ
Ovalt spejl i guldbemalet ramme af træ. Ovalt spejl i guldbemalet ramme af træ, dekoret med skæring øverst, facetslebent spejlglas. H. 110 B. 79 cm. Fremstår med ridser. Varunr: 4325737

SEK 1 274 DK, Helsingør, Støberivej 2016-07-29 20:02:00 SEK 382
Spegel, venetiansk stil
Spegel, venetiansk stil. Spegel, venetiansk stil. Asymmetriskt formad spegel med ram i grönt och klart glas. Dekor av blommor och etsade bladslingor. Smärre foliesläpp, brukspatina. Mått: 72x45 cm Varunr: 4345137 SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-07-30 18:18:00 SEK 375
Spegel
Spegel. Spegel. Bronserad ram. 134 x 104. Varunr: 4312728 SEK 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-07-30 19:36:00 SEK 300
Spegel
Spegel. SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, krön med medaljong och bandrosett, 120x52 cm Varunr: 4347248 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-07-30 19:45:00
Se mer
Spegel rokokostil
Spegel rokokostil. SPEGEL, 1900-talets andra hälft, rokokostil, förgylld dekor, höjd ca 140x53 cm Varunr: 4347253 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-30 20:00:00
Se mer
Bordsspegel
Bordsspegel. BORDSSPEGEL, 1800-talets andra hälft, med infällbara stödben, 40x40 cm Varunr: 4347256 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-07-30 20:09:00
Se mer
Spegel
Spegel. SPEGEL, förgylld, oval ram med krön i form av bl.a. bandrosett, 102x76 cm Varunr: 4347266 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-07-30 20:39:00
Se mer
Mogens Lassen spegel
Mogens Lassen spegel. MOGENS LASSEN, by Lassen, spegel, kvadratisk modell, svart ram, ca 70x70 cm Varunr: 4347272 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-07-30 20:57:00
Se mer
Spegel venetiansk typ
Spegel venetiansk typ. SPEGEL, 1900-tal, venetiansk typ, slipad floral dekor, ca 103x50 cm Varunr: 4347277 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-30 21:12:00
Se mer
Spegel
Spegel. SPEGEL, tenn, 1930-tal, diameter ca 48 cm Varunr: 4347284 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-30 21:33:00
Se mer
Spegel
Spegel. SPEGEL, 1900-talets andra hälft, bronserad dekor, höjd ca 113x185 Varunr: 4347307 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-31 13:24:00
Se mer
Pragtspejl med udskæringer
Pragtspejl med udskæringer. Pragtspejl af forgyldt træ prydet med udskæringer. H: 168 cm. B: 73 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser/mærker samt afslag. Varunr: 4348674 SEK 1 274 DK, Aalborg, Nibevej 2016-07-31 15:56:00 SEK 541
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord . SPEGEL, sengustavianskt Stockholmsarbete, gråmålad, höjd ca 196x75, spår av ettikett, KONSOLBORD sengustaviansk stil, höjd ca 59 82x33 cm Varunr: 4347351 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-31 19:48:00
Se mer
Spejl med ramme af guldbemalet træ
Spejl med ramme af guldbemalet træ. Spejl med ramme af guldbemalet træ, ramme flankeret med snoede hel søjler, dekoreret med skæringer i form af bladværk mm. H. ca. 245 B. 115 cm. Fremstår med mindre afslag på dekoration. Varunr: 4326158

SEK 2 547 DK, Helsingør, Støberivej 2016-07-31 20:07:00 SEK 414
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk . SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800, överstycke och understycke med infälld gouache, träskuren dekor, orginal bakstycke och spegelglas, ca 193x84 cm Varunr: 4347371 SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-07-31 20:48:00
Se mer
Forgyldt spejl samt konsol med marmor
Forgyldt spejl samt konsol med marmor. Forgyldt spejl, rigt dekoreret, samt konsol med topplade af marmor. Mål på kosol: 132x33 cm. H. 78 cm. Mål på spejl 100x56 cm. Små brugsspor. Varunr: 4347144 SEK 1 910 DK, Odense, Kratholmvej 2016-08-01 14:17:50 SEK 446
Tre spejle af forgyldt træ og gesso (3)
Tre spejle af forgyldt træ og gesso (3). Tre spejle af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet. 90 x 75, 60 x 75, 107 x 70 cm. (3) Varunr: 4348268 SEK 1 528 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-08-01 19:34:00 SEK 414
Wandspiegel und Wanddekore 'Vögel', Stil Bojesen (4)
Wandspiegel und Wanddekore 'Vögel', Stil Bojesen (4). Runder Wandspiegel mit Teakholz-Rahmen, vorstehender Holzrahmen furniert in Teakholz, wohl dänisch, Holzdekor, stilisierte Vögel aus Teakholz. Maß Spiegel: D. 60 cm. Maße Holzvögel: jeweils L. 72 cm – B. ca. 5 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Varunr: 4331907 SEK 1 137 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-08-01 19:39:00 SEK 379
Großer chinesischer Wandspiegel mit aufwändiger Schnitzerei
Großer chinesischer Wandspiegel mit aufwändiger Schnitzerei . Großer chinesischer Wandspiegel. Aus altem Himmelbettrahmen gefertigt. Massivholz mit aufwändigen Schnitzereien. Mit stabiler Wandaufhängung versehen. Maße H ca. 135 cm, B ca. 200 cm, T ca. 6 cm. Varunr: 4347967 SEK 5 684 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2016-08-01 20:00:00 SEK 2 842
Spejl i rokokoform
Spejl i rokokoform. Spejl rococo-form med rammet af forgyldt træ. H. 104 x 54 cm. Varunr: 4337873 SEK 1 019 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-02 14:01:00 SEK 414
Orientalsk spejl
Orientalsk spejl. Orientalsk spejl med ramme af sortlakeret træ, 1900-tallets slutning. H. 108 B: 45 cm. Varunr: 4337902 SEK 1 019 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-02 14:02:00 SEK 414
 1 2  >>