Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spelj med kraftig stålramme.
Spelj med kraftig stålramme.. Spejl med ramme i poleret rustfrit stål. Mål: H80cm, B60cm. Varen fremstår i original emballage. Varunr: 3888704

SEK 1 265 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-01 19:19:00 SEK 411
Konvolut Spiegel, Jugendstil ( 2 )
Konvolut Spiegel, Jugendstil ( 2 ). 2 originale Jugendstil Wandspiegel mit Holzrahmen, einer grün lackiert und mit Rankendekor, Maße ca. 56 x 38 cm und 66 x 39 cm. Varunr: 3909207 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-01 20:03:00 SEK 377
Spejl med stålramme
Spejl med stålramme. Spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Mål: H60cm, B200cm. Varen fremstår i original emballage. Varunr: 3888791

SEK 1 518 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-02 19:19:00 SEK 379
Spiegel mit Holzrahmen goldfarben
Spiegel mit Holzrahmen goldfarben. Ovaler Spiegel in mit goldfarben staffiertem Kunstmaterial überzogenem Holzrahmen, Spiegel seitlich etwas angelaufen, H. ca. 50 cm, B. ca. 65 cm. Varunr: 3910936 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-02 20:04:00 SEK 377
Spiegel mit Zinkblech in gold/silber
Spiegel mit Zinkblech in gold/silber . Runder Spiegel mit einem Rahmen aus Holz, verkleidet mit gepunztem silber- und goldfarbenem Zinkblech, Durchmesser ca. 49 cm. Varunr: 3910932 SEK 1 179 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-02 20:09:00 SEK 377
Großer Spiegel mit Holzrahmen
Großer Spiegel mit Holzrahmen. Großer Spiegel in massivem, geschnitzten und durchbrochenem Holzrahmen, goldfarben staffiert, Maße ca. 120 x 88 cm. Varunr: 3910962

SEK 7 548 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-02 20:14:00 SEK 4 718
Nordal. Stort spejl
Nordal. Stort spejl . Nordal. Stort spejl med ramme i malet polyethanskum. L. 220 cm. B. 125 cm. Varunr: 3918770

SEK 3 162 DK, Vejle, Dandyvej 2015-08-03 12:19:00 SEK 2 403
Spejl af forgyldt og forsølvet træ og gesso, 1800-tallet
Spejl af forgyldt og forsølvet træ og gesso, 1800-tallet . Stort spejl af forgyldt og forsølvet træ og gesso, prydet med blomster 191x72 cm. 1800-tallet. Fremstår med enkelte afslag. Varunr: 3909417 SEK 1 897 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-03 17:00:00 SEK 854
Svensk entresæt af palisander (2)
Svensk entresæt af palisander (2) . Glas og Træ, Småland. Svensk entresæt af palisander bestående af et spejl 122x101 cm og en lave kommode med tre skuffer, greb af læder. Mrk. Glas og Træ, Småland. H. 45 L. 116 D. 39 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varunr: 3885220 SEK 4 426 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-03 19:14:00 SEK 980
Spejl med ramme af rustfri stål
Spejl med ramme af rustfri stål. Stort spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Rammen er 10 cm bred. Total mål: H200XB100cm Fremstår i original emballage Varunr: 3888120

SEK 2 276 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-03 19:19:00 SEK 443
Spejl af eg samt indskudsborde af teak, 1960/70erne (4)
Spejl af eg samt indskudsborde af teak, 1960/70erne (4). Spejl med ramme af tapsamlet eg samt sæt indskudsborde med stel af massiv eg og bordplade af fineret teak, 1960/70erne. Spejl H. 103 B. 41,5 cm. Indskudsborde største H. 51 B. 54 D. 37 cm. Fremstår med brugsspor, spejl fremstår anløbent, et bord med brandmærke. (4) Varunr: 3922105 SEK 1 012 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 14:38:40 SEK 411
Spejl i guldramme
Spejl i guldramme. Spejl i guldramme, monteret med wire til vægophæng. 105 x 75 cm. Varunr: 3922561 SEK 1 012 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 15:27:00 SEK 411
Konsolspejl af mahogny
Konsolspejl af mahogny. Konsolspejl af mahogny, 1800-tallets slutning. H. 210, B. 100 cm. Fremstår med kantafslag i top Varunr: 3916922 SEK 1 265 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 15:34:00 SEK 411
Spejl med hylder af fyrretræ
Spejl med hylder af fyrretræ. Spejl med hylder af fyrretræ. H. 95 x 120 cm. Med brugsspor. Varunr: 3920681 SEK 1 012 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 15:43:00 SEK 411
Stort spejl i guldramme
Stort spejl i guldramme. Stort spejl i guldramme, monteret med metalskinne til vægophæng. 200 x 110 cm. Varunr: 3919380 SEK 1 265 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 15:47:00 SEK 474
Ovalt spejl, 1800-tallet
Ovalt spejl, 1800-tallet . Ovalt spejl af gyldent bemalet træ og gesso, prydet med guirlander og bladværk, facetslebet spejlglas. 80x87 cm. Fremstår med brugsspor og revne i top. Varunr: 3919551 SEK 1 897 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-04 15:56:00 SEK 2 023
Spegel Empirestil
Spegel Empirestil. SPEGEL, 1900-tal, Empirestil, vitmålad med brons ornament, 100x59 cm Varunr: 3920804 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-04 19:06:00
Se mer
Spegel, gustaviansk stil
Spegel, gustaviansk stil. Spegel, gustaviansk stil. Spegel med förgylld ram. 115 x 45. Krön löst, färgbortfall och mindre skador förekommer. Varunr: 3913926 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-08-04 19:54:00 SEK 300
Konvolut 6 kleine moderne Spiegel (6)
Konvolut 6 kleine moderne Spiegel (6). Konvolut 6 kleiner Spiegel in unterschiedlichen Rahmen und Größen, Maße incl. Rahmen ca. 36,5 x 35 cm - 56 x 35 cm. Varunr: 3911339

SEK 2 359 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-04 20:19:00 SEK 1 651
Konvolut 4 große moderne Spiegel (4)
Konvolut 4 große moderne Spiegel (4). Konvolut 4 großer Spiegel in unterschiedlichen Rahmen und Größen, Maße incl. Rahmen ca. 56 x 27 cm - 150,5 x 60 cm. Varunr: 3911345

SEK 3 774 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-04 20:24:00 SEK 2 595
Spiegel im Empire Stil
Spiegel im Empire Stil. Großer Spiegel, vollfacettiert in massivem, geschnitzten Holzrahmen, mit Blattmetall belegt, Maße ca. 116 x 65,5 cm. Varunr: 3910960

SEK 5 661 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-04 20:29:00 SEK 3 774
Spegel, oval
Spegel, oval. Spegel, oval, gustaviansk stil, 1900/2000-tal, pressat material, bronserad. Höjd 41 cm. Smärre slitage. Varunr: 3915702 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-08-04 21:10:00 SEK 350
Spegel, 1900-talets första del
Spegel, 1900-talets första del. Spegel, 1900-talets första del. Förgylld ram. Fassettslipat glas. 93 x 44. Färgbortfall förekommer. Varunr: 3899081 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-08-05 13:02:00 SEK 300
Spejl
Spejl . Spejl af guldbronzeret og udskåret træ. 112 x 80 cm. Fremstår med brugsslitage, defekt spejlfelt. Varunr: 3924121 SEK 1 012 DK, Aalborg, Nibevej 2015-08-05 13:20:21 SEK 379
Förgylld spegel med hylla 18/1900-tal
Förgylld spegel med hylla 18/1900-tal. Förgylld spegel med hylla 18/1900-tal.Hylla över spegel. Vägghängd. Fästen saknas. Spegel fastsatt med tejp på baksida. Höjd ca 75 cm. Bredd ca 70 cm. Djup ca 26 cm.Bruksslitage, åldersrelaterat. Varunr: 3924228 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-08-05 19:36:00 SEK 325
Konvolut 3 große moderne Spiegel (3)
Konvolut 3 große moderne Spiegel (3). Konvolut 3 großer Spiegel in unterschiedlichen Rahmen und Größen, Maße incl. Rahmen ca. 105 x 34 cm - 152,5 x 72,5 cm. Ausstellungsstücke mit Spuren. Varunr: 3911342

SEK 2 831 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-05 20:09:00 SEK 1 887
Konvolut 4 große Spiegel (4)
Konvolut 4 große Spiegel (4). Konvolut 3 großer Spiegel in unterschiedlichen Rahmen und Größen, Maße incl. Rahmen ca. 59 x 48 cm - 152,5 x 62 cm. Ausstellungsstücke mit Spuren. Varunr: 3910947

SEK 3 774 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-08-05 20:14:00 SEK 2 831
Empirespejl af mahogni, ca. 1820
Empirespejl af mahogni, ca. 1820. Empire spejl af fineret mahogni med indlagt lysere træsort, ca. 1820erne. Mål: 72x32 cm. Fremstår med brugsspor, samt små skader på finér. Varunr: 3924832 SEK 1 012 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-06 10:14:45 SEK 379
Tischspiegel Jugendstil
Tischspiegel Jugendstil. Tischspiegel. Metall, versilbert, Holz, Metallaufsteller. Facettiert geschliffenes Spiegelglas. Italien um 1905. 60 x 51 cm. Am unteren Rand bez.: I.BACHI (gestempelt). Varunr: 3923325 SEK 6 605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2015-08-06 18:59:00 SEK 5 189
Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft (2)
Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft (2). Spegel med konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft. Fanerad med valnöt samt massiv valnöt. Spegel med genombrutet krön. Konsolbord med kopplade ben. Spegelns höjd 172 cm, bredd 80 cm. Konsolbordets höjd 75,5 cm, bredd 84 cm, djup 35,5 cm. Skiva med smärre märken. (2) Varunr: 3922434 SEK 3 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-08-06 19:02:00 SEK 325
 1 2  >>