Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Speglar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spegel Erik Höglund
Spegel Erik Höglund. ERIK HÖGLUND, spegel, kolorerad träram i tre nyanser, 1960-tal, för Eriksmåla glas, brännstämplad och etikettmärkt, ca 110x61 cm Varunr: 4371968 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-26 12:30:00
Se mer
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL med KONSOLBORD, 1900-tals andra hälft, bronserad dekor med pärlbård, spegelns mått ca 150x57 cm, konsolbordets höjd ca 60, 72x28 cm Varunr: 4371974 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-26 13:10:00
Se mer
Spegel, delvis sengustaviansk, 17/1800-tal
Spegel, delvis sengustaviansk, 17/1800-tal. Spegel, delvis sengustaviansk, 17/1800-tal, äldre glas, bronserad och bemålad. Kraftig renoverad samt kompletterad. Mått 55x25 cm. Varunr: 4355346 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2016-08-26 19:39:00 SEK 300
Senempire spejl ca. 1840
Senempire spejl ca. 1840. Senempire spejl i ramme af finéret mahogni, udskåret med halvsøjler og kapitæler. Ca. 1840. H. 180 B. 72 cm. Varunr: 4349649 SEK 1 025 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-08-26 19:47:00 SEK 449
Spiegel Gründerzeit  ca. 19. Jahrhundert
Spiegel Gründerzeit ca. 19. Jahrhundert. Spiegel Gründerzeit ca. 19. Jahrhundert. Rahmen aus Massivholz, bestehend aus architektonischen Elementen. Balustrade oberhalb des Rahmens abnehmbar. Ursprünglich fungierte der Spiegel wahrscheinlich als Aufsatz. Maße: B. ca. 91x125 cm. Zustand: kleine Kratzer im Glas. Abrieb, Kratzer, ... Varunr: 4372914 SEK 1 430 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2016-08-26 19:49:00 SEK 381
Entresæt: spejl og konsol med fliser fra L. Hjorth (2)
Entresæt: spejl og konsol med fliser fra L. Hjorth (2). Dansk møbelproducent. Entresæt: spejl og konsol af finéret palisander med fliser fra L. Hjorth, Bornholm. Spejl. H. 130 B. 75 cm. Konsol. H. 39 B. 109 D. 41 cm. (2) Varunr: 4370281 SEK 1 538 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-08-26 20:11:00 SEK 449
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL, med konsolbord, gustaviansk stil, två delat, konsollbord med lös marmorskiva, höjd ca 205x50 cm Varunr: 4373227 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-27 19:00:00
Se mer
Bronserad spegel i nyrokoko
Bronserad spegel i nyrokoko. SPEGEL, bronserad, omkring år 1900, nyrokoko, genombruten pastellagedekor, ca 118x146 cm Varunr: 4373326 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-28 13:30:00
Se mer
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil. SPEGEL, gustaviansk stil, förgylld, ca 119x44 cm Varunr: 4373348 SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-28 15:30:00
Se mer
Spegel
Spegel. SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, stämplad Linköpings Stads Hallstämpel 1816, bronserd och bemålad dekor av gripar, höjd ca 67x36 cm Varunr: 4373360 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-28 16:35:00
Se mer
Spejl. Coca Cola
Spejl. Coca Cola. Spejl. Coca Cola reklame-spejl i ramme. Forberedt for vandret montage. 74x120 cm. inklusiv ramme. Varunr: 4371167 SEK 1 282 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2016-08-28 19:02:00 SEK 1 346
Lådspegel, Masurbjörk, 1800-tal
Lådspegel, Masurbjörk, 1800-tal. Lådspegel, 1800-tal. Fanerad i masurbjörk. Spegel upphängd på spiralsvarvade ståndare. genombrutet krön med bladdekor. Tre lådor. H. 65 cm, L. 46cm, D 26cm. Bruksspår. Varunr: 4362371 SEK < 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2016-08-28 19:05:00 SEK 300
Spejl med ramme af guldbemalet træ
Spejl med ramme af guldbemalet træ . Spejl med ramme af guldbemalet træ, ramme rigt dekoreret med gennembrudte skæringer i form af blomster og bladværk. H. 208 B. 120 cm. Varunr: 4369873

SEK 2 307 DK, Helsingør, Støberivej 2016-08-28 20:07:00 SEK 609
Ovaler Spiegel im Stil des Rokoko
Ovaler Spiegel im Stil des Rokoko. Ovaler facettierter Spiegel im Stil des Rokoko gefertigt aus Holz und goldfarbig gefasst. Reich verziert mit Rocaillen. Maße: H. 80 cm B. 57 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Der Spiegel hat blinde Stellen. Varunr: 4374437 SEK 2 097 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-08-29 11:36:51 SEK 953
Spejl af mahogni, 1800-tallets slutning
Spejl af mahogni, 1800-tallets slutning . Spejl af mahogni fra 1800-tallets slutning. Facetslebet spejl. H. 169 cm, B. 69 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4374875 SEK 1 025 DK, Aalborg, Nibevej 2016-08-29 16:49:00 SEK 384
Spegel med konsolbord, sent 1800-tal (2)
Spegel med konsolbord, sent 1800-tal (2). Spegel med konsolbord, sent 1800-tal. Nyrenässans. Valnöt. Ram med infattat spegelglas. Konsobord med skiva i marmor. Spegelns höjd 218 cm, bredd 97 cm. Konsolbordets höjd 42 cm, bredd 92,5 cm, djup 33,5 cm. Krön på spegel med avslag. Lister på konsolbord sitter delvis löst. (2) Varunr: 4345886 SEK 5 000 SE, Örebro, Aspholmen 2016-08-29 17:32:33 SEK 425
Ovalt gulvspejl i ramme af hvidlakeret jern
Ovalt gulvspejl i ramme af hvidlakeret jern . Ovalt gulvspejl i ramme af hvidlakeret jern, kipbart. H. 176, B. 72, D. 50 cm. Brugsspor. Varunr: 4375228 SEK 1 025 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-29 17:37:34 SEK 384
Spegel med konsollbord, Mahogny, ca 1880-tal(2)
Spegel med konsollbord, Mahogny, ca 1880-tal(2). Spegel med konsollbord, Mahogny, ca 1880-tal. Spegel mått 68x138 cm. Bord 78x39 cm, höjd 70 cm. Konsollbord med ett ben löst, patina, maskstunget.(2) Varunr: 4374943 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2016-08-29 20:18:00 SEK 350
Stort spejl i Louis XVI stil, ca. 1910
Stort spejl i Louis XVI stil, ca. 1910. Stort spejl med facetslebet spejlglas i forgyldt ramme af træ og gesso udskåret med guilander og bladværk, Louis XVI stil., ca. 1910. H. 240, B. 89 cm. Enkelte afskalninger. Varunr: 4372310 SEK 1 922 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-30 13:27:00 SEK 449
Ovalt spejl af mahogni, 1900-tallet første halvdel
Ovalt spejl af mahogni, 1900-tallet første halvdel. Ovalt spejl med ramme af fineret mahogni, 1900-tallet første halvdel. H. 106,5 B. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4375893 SEK 1 025 DK, Helsingør, Støberivej 2016-08-30 16:33:00 SEK 384
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil. SPEGEL, 1900-tal, gustaviansk stil, rosettkrön, förgylld, ca 61x40 cm Varunr: 4375476 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-30 16:36:00
Se mer
Dansk møbelproducent: Kommode og spejl - teaktræ (2)
Dansk møbelproducent: Kommode og spejl - teaktræ (2). Dansk møbelproducent: Kommode med to skuffer H 49 cm, D 30 cm, B 40 cm samt spejl H 84 cm af fineret teaktræ. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4373829 SEK 1 025 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-08-30 17:46:00 SEK 417
Axel Kjærsgaard. Spejl af teaktræ
Axel Kjærsgaard. Spejl af teaktræ. Axel Kjærsgaard. Spejl med ramme af teaktræ. 82 x 51 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4374059 SEK 1 025 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-30 18:40:00 SEK 384
Entresæt i Louis XVI stil, 1900-tallet. (2)
Entresæt i Louis XVI stil, 1900-tallet. (2). Entresæt i Louis XVI stil bestående af konsol og spejl af mørkbejdset bøg, prydet med beslag af bronzer samt plaketter af porcelæn med påtrykte motiver. Topplade af sortbroget marmor. Spejl H. 109, B. 60,5 cm., konsol H. 76, B. 100, D. 35 cm. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor, nyligt olieret ... Varunr: 4375957 SEK 1 538 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-30 19:15:00 SEK 384
Spegel empire
Spegel empire. SPEGEL, empire, märkt J.P. Holmberg, spegelmakare Stockholm, 1780-1831, delat glas, förgylld, delvis träskuren och dekor i pastellage, 171x 74 cm Varunr: 4375524 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-30 20:21:00
Se mer
Ubekendt møbelproducenter. Større og mindre runde spejle i ramme af palisander
Ubekendt møbelproducenter. Større og mindre runde spejle i ramme af palisander . Ubekendt møbelproducenter. Større og mindre runde spejle i ramme af palisander med synlige tapninger, det mindste med konveks spejlglas. Ø. 55 og 46 cm. Fremstår med brugsspor, det mindste med løst spejlglas. (2) Varunr: 4376046 SEK 1 538 DK, Vejle, Dandyvej 2016-08-30 20:25:00 SEK 417
Aksel Kjersgaard. Spejl af palisander, ca. 1950'erne
Aksel Kjersgaard. Spejl af palisander, ca. 1950'erne. Aksel Kjersgaard, Odder. Spejl i ramme af massivt riopalisander, ca. 1950'erne. Modelnr. 220. H. 120 cm. Brugsspor. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse. ... Varunr: 4355823 SEK 1 282 DK, Vejle, Dandyvej 2016-08-30 20:26:00 SEK 705
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal. SPEGEL, 1800-tal, bemålad och bronserad, 64x34 cm Varunr: 4375532 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-30 20:45:00
Se mer
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk . SPEGL, 1700-talets slut, gustaviansk, förgylld och skuren dekor, ca 130x58 cm Varunr: 4375542 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-30 21:15:00
Se mer
Spejl af egetræ, rokoko stil, 1800-tallet
Spejl af egetræ, rokoko stil, 1800-tallet. Spejl af poleret egetræ, spejlglas flankeret af kanellerede søjler, topstykke dekoreret med udskæringer og initialer, rokoko stil. Slut 1800-tallet. H. 160 B. 70 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varunr: 4379668 SEK 1 025 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-31 13:27:00 SEK 384
 1 2  >>