Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kinesisk spejl med udskæringer 20. årh.
Kinesisk spejl med ramme af bejdset træ hvorimellem glas. Fremstår med afslag på træ h. 141 x 65 cm 20. årh. sidste halvdel
Varunr: 4736228
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
13:49:00
SEK 458
Entrespejl
Entrespejl, mål: 83 x 63 cm.
Varunr: 4747714
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2017
14:23:29
SEK 621
Speglar 1 par i gustaviansk stil
SPEGLAR, 1 par, samtida, gustaviansk stil, bronserade, träskurden dekor, 59x24 cm
Varunr: 4746672
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-08-2017
17:48:00
Se mer
Garderobenwand und Spiegel der 1970er Jahre (2)
Garderobenwand und Spiegel der 1970er Jahre. Garderobe aus weiß und braun lackiertem Holz sowie Kunststoffhaken. Maße Garderobe: 120 x 80 cm. Maße Spiegel: 90 x 26 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4733592
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-08-2017
19:40:00
SEK 438
Spegel
SPEGEL, 1900-tal, gråbemålad, ramverk med infällt glas med bemålad baksida, ca 212x84 cm
Varunr: 4748136
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
16:14:00
Se mer
Koøje af messing Ø30 isat spejlglas
Koøje af messing. Ø. 30 cm. med to låse skruer Isat spejlglas. Fremstår med brugspræg og knækket låse skrue.
Varunr: 4741915
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 22-08-2017
18:29:00
SEK 392
Entrésæt af stål og glas (2)
Entrésæt af bronzeret stål og glas, løs halvrund glasplade med facetslebet kant. Minimale brugsspor. H. 71. B. 105. D. 52 cm., spejl 110 x 76 cm. (2)
Varunr: 4745037
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
20:45:00
SEK 425
Spejlsæt. To runde spejle kantet med sort læder (2)
Spejlsæt bestående af to runde spejle, ramme og ophæng af aftageligt sort læder med synlige stikninger og spænder. Højdejustérbart ophæng. Ø Ø 68 og 40, D. 4 cm. Brudt original emballage medfølger. Colli mål 70 x 69 x 6 cm og 41 x 41x 6 cm. NB spejlflade retoucheret for genskin (2)
Varunr: 4749591
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 23-08-2017
12:26:00
SEK 425
Spejl samt konsol af mahogni (2)
Spejl samt konsol af mahogni, mål på spejl165x63 cm. Mål på konsol 61x40 cm. Fremstår med alders og brugsspor. (2)
Varunr: 4742957
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 23-08-2017
15:32:00
SEK 392
Hvidmalet spejl med konsolbord / entresæt (2)
Hvidmalet og guldbronceret senempire spejl med originalt spejlglas h.98 x 44 cm og halvrundt konsolbord med tilspidsede ben h.71 x 66 x d.38 cm. Brugsspor, spejl mangler ornament.
Varunr: 4749408
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2017
15:32:00
SEK 392
Spejl af mahogni
Spejl af mahogni, 2-delt. / 2 spejlfelter. Mål: 237 cm. B. 77 cm. Fremstår med alders og brugsspor.
Varunr: 4741705
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 23-08-2017
16:30:00
SEK 392
Helkroppsspegel
Helkroppsspegel. Svart träram med bronserad list. Krön med ornament. Baksidan med fotstöd för golvplacering. Mått: 180x56 cm. Bruksslitage.
Varunr: 4750002
SEK 1 200 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-08-2017
17:44:00
SEK 450
Bemalet spejl i Louis XVI stil 1900 tallet
Spejl i Louis XVI stil af udskåret bemalet og forsølvet træ h.111 x 40 cm. En guirlande limet. 1900 tallet.
Varunr: 4745830
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2017
18:18:00
SEK 588
Spejl i rigt dekoreret guldramme, B. 92 x H.72 cm
Spejl indrammet i rigt dekoreret bred guld ramme. Rammen er dekoreret med blomster og bladværk samt at rammen har perlebort. H. 72 x B. 92 cm. Spejlglasset er ligeledes mønster dekoreret. Fremstår med brugspspor.
Varunr: 4721770
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 23-08-2017
19:14:00
SEK 425
Empire mahogni spejl ca.1800
Empire mahogni spejl med profilerede kanter, topstykke med oval og forgyldt bronzeørn, originalt spejlglas, h.149 x 58 cm. Ca.1800. Aldersrelateret stand, to meget små toplister mangler, samt en enkelt i bund.
Varunr: 4746071
SEK 1 961 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2017
19:19:00
SEK 490
Napoleon d.III kaminspejl 1800 tallet
Napoleon d.III kaminspejl af forgyldt træ og gesso med rigt ornamenteret gennembrudt topstykke, profileret ramme med afrundede hjørner og perlekant, facetslebet spejlglas. Midten af 1800 tallet. H.133 x 78 cm. Aldersrelateret stand, enkelte afslag på dekoration.
Varunr: 4747996
SEK 3 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2017
20:35:00
SEK 1 896
Ovalt vægspejl, forgyldt ramme, 1800-tallet
Ovaltvægspejl med forgyldt træramme, facetslebent spejlglas. Top og bunddekoration af gezzo i form af blomster og bladværk m.m. H. 102 B. 54 cm. Fra 1800-tallets sidste halvdel.
Varunr: 4749214
SEK 2 354 DK, Helsingør, Støberivej 23-08-2017
21:05:00
SEK 425
Spejl i forgyldt ramme
Spejl i forgyldt ramme, rigt dekoreret med skæringer. Mål ca. 238x95 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, med en del afslag og afskalninger
Varunr: 4750687
SEK 2 615 DK, Odense, Kratholmvej 24-08-2017
12:22:16
SEK 425
Pillespejl og to konsoller 1800 tallet (4)
Pillespejl og to konsoller af forgyldt træ med gesso, én marmorplade medfølger, nyrokoko ca.1860. Spejl (originalt glas)h.192 x 55 cm, konsoller h.75 x 65 x d.28 cm. Proveniens: Ifølge rekvirent tidligere Gjorslev på Stevns. Fremstår med talrige skader og afslag, diverse løsdele medfølger, ...
Varunr: 4749787
SEK 3 923 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-08-2017
13:19:00
SEK 654
Sengustaviansk spegel
SPEGEL, sengustaviansk, träskskuren dekor, bronserad samt förgylld, kvicksilverfolierat glas, krönt av havrekärve, 90x37 cm
Varunr: 4750266
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-08-2017
14:35:00
Se mer
Spegel 1950-tal
SPEGEL, ram i teak, Glas & Trä, Hovmantorp, etikettmärkt, ca 94 x 40 cm
Varunr: 4750268
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-08-2017
14:45:00
Se mer
Spegel med läderupphängning
Spegel med läderupphängning. Träram lackerad i blått. Diam ca 44 cm, djup 4,5 cm. Slitage, smärre färgskav.
Varunr: 4721191
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-08-2017
15:16:00
SEK 300
Handspeglar
HANDSPEGLAR, 3 st, 1900-talets början, i emalj och silver, handtag i nefrit, höjd 14-15,5 cm
Varunr: 4750290
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2017
16:50:00
Se mer
Spegel empire
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, skuren dekor, samt dekor i pastellage, förgylld, ca 114x58 cm
Varunr: 4750292
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2017
17:05:00
Se mer
Spegel med konsolbord
SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets slut, förgylld dekor i pastellage, bordets höjd ca 65, 66x35, spegeln höjd ca 140x62 cm .
Varunr: 4750295
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2017
17:20:00
Se mer
Varunr: 4721768
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 24-08-2017
18:31:00
SEK 392
Spegel mässing
SPEGEL, Swedish modern, 1930/40-tal, rund modell med mässingsram, diameter ca 55 cm
Varunr: 4750322
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-08-2017
19:27:00
Se mer
Spiegel, braun / gold, geschnitzter Holzrahmen
Spiegel mit Bekrönung und Rahmen aus Holz mit Schnitzereien in Form von Rocaillen, in dunkelbraun mit goldenen Akzenten, Objektmaße: 107,5 cm x 61 cm, Bestoßungen und Beschädigungen an der Bekrönung.
Varunr: 4728288
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-08-2017
19:42:00
SEK 389
Entrèspejl i guldfarvet træramme, 1900-tallet
Entrèspejl i guldfarvet træramme med skæringer, facetslebent spejlglas. H. 187 B. 87 cm.
Varunr: 4749129
SEK 2 615 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2017
20:13:00
SEK 392
Spejl, Murano
Spejl, Murano, stort spejl monteret på træplade, facetslibning, ramme med afslutning foroven, af syv segmenter, prydet med iriserende blomsterrankemønster, blomster-bladrankegravering, objektmål ca. 99 cm x 106 cm, fremstår med lette afslag og ridser.
Varunr: 4728293
SEK 9 238 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-08-2017
20:36:00
SEK 583
 1 2  >>