Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Unisexklockor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Longines, Roamer og Barrett. Tre unisex ure i forgyldt stål (3)
Longines, Roamer og Barrett. Tre unisex ure i forgyldt stål (3). Tre unisex ure i forgyldt stål, bestående af:Longines, cal. 11L, profilleret urkasse, lys skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, monteret med nyere rem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. 27,5 mm.Roamer, lys skive med stregindeks, separat sekundviser, plexiglas, monteret med ... Varunr: 4626953 SEK 6 511 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:43:00 SEK 2 604
Rolex 'Cellini'. Unisexur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1971
Rolex 'Cellini'. Unisexur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1971. Unisex armbåndsur fra Rolex, model Cellini, ref.nr. 3807, i urkasse af 18 kt. guld, hvid emaljeskive med stregindeks, optrækskrone med logo, monteret med nyere læderrem med forgyldt Rolex-spænde, manuelt optræk. Mål: 26 x 37,8 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, ... Varunr: 4602976 SEK 23 439 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 21:00:00 SEK 18 230
Bøger omhandlende SWATCH ure (4)
Bøger omhandlende SWATCH ure (4). Fire bogværker omhandlende SWATCH ure. The SWATCH Handbook ´92, SWATCH 1983-1992, SWATCHISSIMO og SWATCH Yourself (The complete SWATCH collection) (4) Små / lette brugsspor. Varunr: 4626188 SEK 1 563 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 11:17:37 SEK 391
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal. OMEGA, Art Collection Max Bill, armbandsur, år 1987, keramikboett, quartzverk, serienr. 206/999, originalarmband, diameter 32 mm; box samt etui medföljer Varunr: 4635058 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 16:48:00
Se mer
Techno Marine 'Chronograph'. Unisexur i plast og stål med sølvfarvet skive, 2000'erne
Techno Marine 'Chronograph'. Unisexur i plast og stål med sølvfarvet skive, 2000'erne . Unisexarmbåndsur fra TechnoMarine, i urkasse af sort plast og stål, sølvfarvet skive med punktindeks, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, indvendig tachymeter-krans, justerbar lynette, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med original ... Varunr: 4626991 SEK 1 042 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-25 20:43:00 SEK 391
Parti ure fra bla. Zento (94)
Parti ure fra bla. Zento (94). Parti ure fra bla. Zento. Urene fremstår ubrugte. Flere trænger dog til nyt batteri. (94) Varunr: 4616554

SEK 2 604 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-26 18:46:28 SEK 1 172
Andreas Mikkelsen for Georg Jensen. Armbåndsur
Andreas Mikkelsen for Georg Jensen. Armbåndsur. Andreas Mikkelsen for Georg JensenUrkasse af stålHvid urskiveQuartz værkØ 30 mmDessin nr. 369Original rem af sort læderFremstår med lettere brugsspor og mærker efter spænde på remUret gik på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4637462 SEK 1 302 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 20:00:00 SEK 716
Victorinox Silver Tone armbåndsur, model V7-30.
Victorinox Silver Tone armbåndsur, model V7-30.. Victorinox Siver Tone armbåndsur, model V7-30. Safirglas, Quarts urværk, sekund-, minut og timeviser samt datoangivelse. Urkasse og rem i rustfrit blankpoleret stål. Urkasse Ø 39 mm. Varunr: 4632133

SEK 1 042 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 20:56:00 SEK 391
Tiffany & Co. 'Classic'. Unisexur i 14 kt. guld med hvid skive, 1990'erne
Tiffany & Co. 'Classic'. Unisexur i 14 kt. guld med hvid skive, 1990'erne. Unisex armbåndsur fra Tiffany & Co., i urkasse af 14 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med cabochonsleben blå sten, mineralglas, monteret med senere læderrem med original spænde af forgyldt metal, quartz urværk. Ø. 31 mm. Fremstår med brugsspor, rem med slid. Uret gik på ... Varunr: 4636630 SEK 10 417 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-27 20:00:00 SEK 7 813
Swatch Scuba 200
Swatch Scuba 200. Armbanduhr aus der Schweitzer Manufaktur Swatch, Modell Scuba 200. Das Band wechselt die Farbe bei Temperaturschwankungen. Kunststoffgehäuse und Band, Quarzwerk, polychromes Zifferblatt und Lünette. Durchmesser ca.: 38 mm. Zum Zeitpunkt der Begutachtung stand die Uhr, vermutlich muss die ... Varunr: 4577515 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-28 12:39:42 SEK 386
Helveco Constance I Chronograph Herrenarmbanduhr, Edelstahl
Helveco Constance I Chronograph Herrenarmbanduhr, Edelstahl. Helveco Constance I Chronograph Armbanduhr, Ref. H01652AAA, Quarzwerk, weisses Zifferblatt, bezeichnet 'Helveco', silberfarbener Stunden-, Minuten- und zentraler Sekundenzeiger, silberfarben umrandete Totalisatoren, Gehäuse Edelstahl, Ø ca. 45mm, H. ca. 10.8mm, Gehäuseboden geschraubt, bezeichnet... Varunr: 4594733

SEK 6 277 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 18:00:00 SEK 5 311
Helveco Constance II Armbanduhr, Edelstahl rosévergoldet
Helveco Constance II Armbanduhr, Edelstahl rosévergoldet. Helveco Constance II Armbanduhr, Ref. H02141YZ, Quarzwerk, Perlmutt- Zifferblatt, besetzt mit 21 rund facettierten Zirkonia (Cubic Zirconia), bezeichnet 'Helveco', roségoldfarbener Stunden-, Minuten- und zentraler Sekundenzeiger, Datumsanzeige auf der 3, Gehäuse Edelstahl rosévergoldet, Ø ca. ... Varunr: 4594735

SEK 5 794 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 18:05:00 SEK 4 346
Rado V10K Armbanduhr, Quarzwerk, rotes Kautschukarmband
Rado V10K Armbanduhr, Quarzwerk, rotes Kautschukarmband. Rado V10K Armbanduhr, Ref. 964.0548.3, Quarzwerk / Kaliber: Quarz 280.702, schwarzes Zifferblatt, bezeichnet 'Rado', silberfarbener Stunden- und Minutenzeiger, Gehäuse schwarz, Keramik, mit synthetischer Diamantbeschichtung, Maße ca. 38 x 30 x 8mm, Gehäuseboden geschraubt aus Titan, bezeichnet ... Varunr: 4594768

SEK 38 627 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 18:20:00 SEK 30 902