Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Omega 'Tank'. Stort vintage dameur i delvist forgyldt stål med lys skive, ca. 1966
Vintage damearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 111.057, cal. 620, i kvadratisk urkasse af delvist forgyldt stål, lys skive med stregindeks, original plexiglas, monteret med senere rem med spænde af metal, manuelt optræk. Mål: 24,5 x 36 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på ...
Varunr: 4689665
SEK 6 538 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:30:00
SEK 686
Chopard 'Mille Miglia - Elton John'. Limiteret unisexur i stål med two-tone skive, 2000'erne
Limiteret unisexarmbåndsur fra Chopard, model Mille Miglia, ref.nr.: 8331, i urkasse af poleret stål, two-tone skive med arabertal prydet med blåligt perlemor, datoangivelse ved 4.30" position, chronograffunktion, monteret med original læderrem og stålspænde, safirglas, "åben" bagkasse, ...
Varunr: 4672861
SEK 26 152 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:45:00
SEK 12 291
Movado 'Ultra Thin'. Unisexur i 18 kt. guld med sort skive, 1980'erne
Unisex armbåndsur fra Movado, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, sort skive, mineralglas, monteret med original rem med forgyldt spænde, quartz urværk. Mål: 24,6 x 34 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Varunr: 4696550
SEK 7 845 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:20:00
SEK 3 400
Franck Muller 'Cintrée Curvex Color Dreams'. Unisexur i stål med sølvfarvet skive, 2010'erne
Unisex armbåndsur fra Franck Muller, model Cintrée Curvex Color Dreams, ref.nr.: 5850SC, i aflang urkasse af stål, guillocheret sølvfarvet skive med farvede arabertal, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med original læderrem med stålspænde, automatisk urværk. Ø. 32 mm. Medfølges af etui. ...
Varunr: 4722469
SEK 58 841 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:35:00
SEK 30 074
Cartier 'Santos Chronoflex'. Unisexur i 18 kt. guld og stål med chronograf, ca. 2000
Herrearmbåndsur fra Cartier, model Santos Chronoflex, ref.nr.: 2425, i urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld og stål, lys skive med romertal, datoangivelse ved 12" position, stopursfunktion, heptagonal optrækskrone prydet med facetteret safir, safirglas, quartz urværk. Ø. 29 mm. Fremstår...
Varunr: 4705387
SEK 31 382 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:58:00
SEK 10 984
Jet-Set ur af gummi og PVD-behandlet stål.
Jet-Set ur bestående af: PVD-behandlet stål og gummi, med grå skive, time, minut samt sekunt viser. Uret har stopur og datoangivelse. Mål urhus Ø 50 mm. (ekskl. krone). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Varunr: 4723233
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
18:52:00
SEK 392
Konvolut Armbanduhren, u. a. Seiko (4)
Konvolut Armbanduhren bestehend aus 1x Seiko Quartz, Herrenarmbanduhr, Gehäuse Ø ca. 35mm, Edelstahl, Gliederarmband Edelstahl, Faltschließe, 1x Seiko Quartz, Damenarmbanduhr, Gehäuse rechteckig, ca. 21 x 13,6mm, Edelstahl, Gliederarmband Edelstahl, Faltschließe, 1x Anker, Damenarmbanduhr, Werk ...
Varunr: 4693102
SEK 1 945 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-07-2017
19:37:00
SEK 389
Herrarmbandsur, Certina, Vintage, 1960-tal
Herrarmbandsur, Certina, Vintage, 1960-tal. Rostfritt stål. Urtavla med arabiska siffror samt sekundvisare, märkt Certina Incabloc. Ø 34 mm. Fungerar vid test.
Varunr: 4696172
SEK 1 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31-07-2017
20:39:00
SEK 350