Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Utelampor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Par udendørslamper (2)
Par udendørslamper (2). Par udendørslamper i stål, H. 93, Ø 25 cm. Fremstår med brugsspor samt anløb. (2) Varunr: 4641905 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 20:00:00 SEK 420
Induperm Denmark. Et par projektører/lamper nødlys til landingsbane. (2)
Induperm Denmark. Et par projektører/lamper nødlys til landingsbane. (2). Induperm Denmark. Et par projektører/lamper nødlys til landingsbane til 12 volt batteri af grønlakeret metal, Type 844.101, hver med tre justerbar ben, monteret med nivellerings-vatter. H. ca. 71. B. 60. L. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varunr: 4635336 SEK 2 585 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:10:00 SEK 614
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet i aluminium (2) . Parklamper, trearmet, Fremstillet i sort pulverlakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 225 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varunr: 4639374

SEK 5 816 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-02 19:20:00 SEK 1 810
Samling lamper (ca. 30)
Samling lamper (ca. 30) . Samling lamper hovedsageligt fra Nordlux af galvaniseret, hvid, grå og sortlakeret, skærme af glas og matteret glas. Fremstår snavset. Fejler og mangler kan forekomme. (Ca. 30) Varunr: 4645044 SEK 1 293 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-03 19:04:00 SEK 517
Louis Poulsen. Et par udendørs væglamper (2)
Louis Poulsen. Et par udendørs væglamper (2). Et par udendørs væglamper af gråmålet metal. L. ca. 70 cm, Ø. ca. 50 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, mrk. Type 38499. Fremstår med brugsspor, herunder mærker og ridser (2) Varunr: 4643723 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-04 13:43:44 SEK 1 293
Tysk produceret, udendørslampe.
Tysk produceret, udendørslampe.. Udendørslampe af patineret metal med hvid skærm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. H: 34,5 cm. Varunr: 4645867 SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 13:45:00 SEK 388
Parklamper, trearmet i aluminium (2) . Parklamper, trearmet, Fremstillet i Bronzelook lakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varunr: 4639396

SEK 5 816 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-04 19:20:00 SEK 1 810
Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe
Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe. Poul Henningsen, PH 4,5/3 udendørslampe med skærme af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med kraftig patina. Varunr: 4645791 SEK 5 816 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 19:24:00 SEK 3 361
Nordlux. m.fl. Samling pendler, bedlamper, væglamper, udendørslamper m.fl
Nordlux. m.fl. Samling pendler, bedlamper, væglamper, udendørslamper m.fl. Samling pendler, bedlamper, væglamper, udendørslamper m.fl. hovedsageligt fra Nordlux af galvaniseret, hvid, grå og sort og flerefarvet lakeret, skærme af glas og matteret glas. Fremstår snavset og ridser og mærker kan forkomme. Fejler og mangler kan forekomme. Udstillingsmodeller. Varunr: 4646144 SEK 1 939 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 19:37:00 SEK 646
Par væglamper samt en loftslampe 1970érne (3)
Par væglamper samt en loftslampe 1970érne (3). Par væglamper samt en loftslampe af messing. Minimale brugsspor. Varunr: 4645873 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-04 19:49:00 SEK 420
Peter Bysted / Louis Poulsen. Par udendørslamper (2)
Peter Bysted / Louis Poulsen. Par udendørslamper (2). Peter Bysted. Par udendørslamper af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Fremstår ubrugt. (2) Varunr: 4637348 SEK 12 925 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 20:30:00 SEK 2 003
Peter Bysted / Louis Poulsen. Udendørslampe
Peter Bysted / Louis Poulsen. Udendørslampe . Peter Bysted. Udendørslampe af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Fremstår ubrugt. Varunr: 4637351 SEK 6 463 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 20:39:00 SEK 549
Andy Thornton. Gadelampe med bord
Andy Thornton. Gadelampe med bord. Høj gadelampe udført grønt bemalet støbejern med fem arme, hvorpå runde plast kubler. To-delt med aftagelig top. Udformet med rund bordplade. Fremstillet i forbindelse med udsmykning af 'Jomfru Ane Gade' i Aalborg. H. 279 cm. Ø. 74 cm. (bordplade). B. 67 cm. Erhvervet ved 'Andy Thornton ... Varunr: 4646364 SEK 3 878 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-05 19:02:00 SEK 582
Andy Thornton. Gadelampe med bord. Høj gadelampe udført grønt bemalet støbejern med fem arme, hvorpå runde plast kubler. To-delt med aftagelig top. Udformet med rund bordplade. Fremstillet i forbindelse med udsmykning af 'Jomfru Ane Gade' i Aalborg. H. 279 cm. Ø. 74 cm. (bordplade). B. 67 cm. Erhvervet ved 'Andy Thornton ... Varunr: 4646365 SEK 3 878 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-05 19:03:00 SEK 614
Udendørs lamper, mrk. Noral, 1900-tallets 2. halvdel (4)
Udendørs lamper, mrk. Noral, 1900-tallets 2. halvdel (4) . Udendørs lamper, mrk. Noral, 20. årh. 2. halvdel, plader / skruer ligger løst, H. 37 6 46 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. afskalninger / malerpletter. (4) Varunr: 4640376 SEK 1 293 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-07 19:34:00 SEK 388