Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To kugleformet industrilamper (2)
To udendørs industrilamper, beregnet til mastemontering. Stellet er produceret i galvaniseret aluminium med kugleskærmen i plast. H. 80 cm. Ø. 70 cm. Lamperne fremstår med brugsspor og afskalninger m.m. Varen sælges som den er og forefindes, uden ansvar for Lauritz.com, som derfor heller ikke...
Varunr: 4884299
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2018
18:33:00
SEK 389
Fire 'Københavnerlamper' Ø 38 cm. (4)
Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af patineret glasfiber. Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor samt manglende ophæng. Ikke konverteret til 230V. Modelfoto. Kan variere i patinaen. Varen sælges...
Varunr: 4884721
18:42:00
SEK 453
Cremer. Paris. Scheinwerfer der 30er Jahre. Metall / Glas.
Cremer. Paris. Scheinwerfer der 30er Jahre. Metall / Glas. D. 35 cm. Tiefe 40 cm. Mit alter Lichterschalter. Für den Innen- und Außenbereich geeignet, da staubdicht und spritzwassergeschützt. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 4890026
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-01-2018
20:11:47
SEK 1 542
Lauritz Knudsen. Et par Skotlamper (2)
Lauritz Knudsen. Par skotlamper af aluminium. Ø. 30 cm. Fremstår med nogle ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktinonaliteten. (2)
Varunr: 4892074
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:49:00
SEK 583
LK / Lauritz Knudsen. Fem udendørs Skotlamper af lakeret aluminium (5)
LK / Lauritz Knudsen. Fem udendørs Skotlamper af hvidlakeret aluminium. Ø 24 cm. Fremstår med ridser, mærker samt brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)
Varunr: 4892086
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:54:00
SEK 453
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. Fakkel, fire udendørsvæglamper af patineret kobber (4)
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. Fakkel. Fire udendørslamper model W300 af patineret kobber med skærm af glas. H. ca. 58 B. 35 D. 30 cm. Flere af skruerne er umbraco skruer. Fremstår med patinering, mærker samt brugsspor. (4)
Varunr: 4892081
SEK 7 770 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
20:19:00
SEK 6 734
Varunr: 4884569
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2018
18:42:00
SEK 389
Varunr: 4884530
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
18:42:00
SEK 389
Varunr: 4894137
19:20:00
SEK 389
Varunr: 4894140
19:21:00
SEK 389
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. Fakkel, parklamper / gadelamper (2)
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. To parklamper / gadelamper af galvaniseret jern, skærme af akryl. Fremstillet hos Okholm, model Fakkel. H. ca. 340 - 350 cm. Fremstår med brugsslitage, én løs fatning samt variation i udformning. (2)
Varunr: 4895649
SEK 3 108 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-01-2018
19:53:00
SEK 389
Varunr: 4884518
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2018
18:35:00
SEK 389