Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Louis Poulsen, uplight / bedlamper (6)
Louis Poulsen, uplight / bedlamper af aluminium og rustfrit stål. H. 24 cm. Udgået model. Fremstår med kraftig slitage, fejl og mangler. (6)
Varunr: 4702624
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:48:00
SEK 392
Par udendørs væglanterner, sorte (2)
Par udendørs væglanterner, kuppelformede/sorte. Fremstillet i pulverlakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 60 cm. Bemærk: Ekstra sæt lampeglas medflg. Fremstår i original emballage. Mål pr. ks. 58x17x15 cm. (2)
Varunr: 4725425
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
13:26:00
SEK 458
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i sort pulverlakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 225 cm. Fremstår i original emballage. (2)
Varunr: 4639384

SEK 5 884 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2017
19:21:00
SEK 817
Utelampa koppar
UTELAMPA, koppar, 1900-talets mitt, för montage på fasad, galler över innerskärm i akryl, höjd ca 32 cm
Varunr: 4726986
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
10:12:00
Se mer
Poul Henningsen. Fem-armet bombardementskrone med stel af bruneret messing
Poul Henningsen 1894-1967. Fem-armet bombardementskrone med stel af bruneret messing, baldakin samt fatningshuse af bakelit, originalt monteret med 2/2 skærmsæt af mat glas.Udført hos Louis Poulsen i 1930'erne. Ø ca. 70 cm. Naturlig patina og brugsspor. Litteratur: Jørstian, m.fl.: ...
Varunr: 4722554
SEK 45 765 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-07-2017
19:42:00
SEK 24 844
Udendørslampe, Louis Poulsen, PH 4,5/3 udendørslampe af Poul Henningsen
Poul Henningsen for Louis Poulsen, designet i 1966, PH 4,5/3 udendørslampe, stel med skærme af delvist patineret kobber, Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. tryk.
Varunr: 4728591
SEK 5 884 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
14:12:21
SEK 3 923
Parklamper, trearmet, Fremstillet i Bronzelook lakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)
Varunr: 4656911

19:15:00
SEK 425
Laurits Knudsen. Udendørsbelysning i form af syv skotlamper (7)
Laurits Knudsen. Syv udendørs Skotlamper af grålakeret metal/aluminium, Ø 23,5 cm. Fremstår med brugsspor og patina. (7)
Varunr: 4728093
SEK 1 961 DK, Helsingør, Støberivej 27-07-2017
19:28:00
SEK 425
Nordlux. Fire væglamper / udendørslamper af kobber, model Aalborg (4)
Nordlux. Fire væglamper / udendørslamper af kobber, H. 32 cm., model Aalborg. Alle ubrugte i original emballage. (4)
Varunr: 4726491
SEK 3 269 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2017
19:52:00
SEK 1 373
Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel
Poul Henningsen Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4727541
SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-07-2017
19:57:00
SEK 458
Poul Henningsen: PH 3/2½ væglampe, sortlakeret
Poul Henningsen 1894-1967. PH 3-2½ udendørs væglampe af sortlakeret metal, inderskærm af klart glas. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 27 cm. Med ridser.
Varunr: 4727545
SEK 3 269 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
20:12:00
SEK 1 700
Phillips iridium udendørslampe
Phillips iridium udendørslampe, beregnet for montering på stander. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten
Varunr: 4727344
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2017
11:43:00
SEK 392
Udendørslampe. Støbejern, industriel type
Udendørslampe. Støbejern, industriel type. Skærm af lakeret aluminium, arm og base af støbejern. E27 fatning. Ø 40, L. 80 cm. Fremstår med spor efter vejrlig.
Varunr: 4729408
SEK 1 308 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-07-2017
20:16:00
SEK 392
To udendørslamper bl.a. E. S. Horn m.m., af nyere dato (2)
To udendørslamper bl.a. E. S. Horn m.m., kunststof / ravfarvet glas, af nyere dato, L. 25 cm. Enkelte brugsspor. (2)
Varunr: 4715558
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2017
15:24:00
SEK 392
Artemide Tolomeo. Stander, udendørslampe, Basalt (3)
Artemide Tolomeo Paralume. Design Michele de Lucchi & Giancarlo Fassina. Stander/udendørslampe. Tolomeo seriens udendørs-lampe af aluminium, LED lyskilde. Justerbart lampehovede. Basalt (sort) skærm. Fatning E27, Maks. effekt 20 W. H. 232 cm. Skærm Ø 52 cm. Base Ø 60 cm.Lyskilde ...
Varunr: 4729059

SEK 13 076 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2017
19:30:00
SEK 850
Artemide Tolomeo. Stander, udendørslampe, Hvid (3)
Artemide Tolomeo Paralume. Design Michele de Lucchi & Giancarlo Fassina. Stander/udendørslampe. Tolomeo seriens udendørs-lampe af aluminium, LED lyskilde. Justerbart lampehovede. Hvid skærm. Fatning E27, Maks. effekt 20 W. H. 232 cm. Skærm Ø 52 cm. Base Ø 60 cm.Lyskilde medfølgerFørste foto er...
Varunr: 4729061

19:45:00
SEK 785
To Thorn udendørslampehuse til montering på stander, model 'Avenue'. (2)
To Thorn udendørslampehuse til montering på stander, model 'Avenue' af grålakeret og hvidemaljeret metal, skærme af klar plast. H. 70. Ø. 60 cm. Fremstår med brugsspor samt præg efter vind og vejr. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4720536
SEK 1 046 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2017
14:00:00
SEK 392
Tre Louis Poulsen udendørslampehuse til montering på stander af malet og galvaniseret metal (3)
Tre Louis Poulsen udendørslampehuse til montering på stander af malet og galvaniseret metal, skærme af plast. H. 45. Ø. 65 cm. Fremstår med en del brugsspor samt præg efter vind og vejr. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3)
Varunr: 4720539
14:07:00
SEK 425