Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Junghans. Vægur i mahognibejdset kasse, 1900-tallet
Junghans. Vægur i kasse af mahognibejdset bøg, og fyrretræ, gullig skive med arabertal. Nøgle og pendul medfølger. Ø. 33,5 cm. Fremstår med brugsspor, skive med krakeleringer, afskalninger.
Varunr: 4890671
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 18-01-2018
14:28:00
SEK 453
OJ Mini by Nomon. Fire vægure (4)
OJ Mini by Nomon. Fire vægure. Alle tre ubrugte i original emballage. (4)
Varunr: 4890789
SEK 1 295 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
19:19:00
SEK 389
Smith. Skibsur med kardanophæng udført i messing
Smith. Skibsur udført i messing med kardanophæng. Vægbeslag medfølger. L. 68,5 cm, B. 12 cm. Fra omkring 1930, senere monteret med nyt urværk. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varunr: 4892029
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2018
18:00:00
SEK 583
Bordur, Jaeger LeCoultre, model Skeleton
Bordur, Jaeger LeCoultre, model Skeleton. Med 8-dages urværk, kal. 250, 16 Jewels, urkassenr. 566, højovalt forgyldt/forsølvet messingkasse, H. ca. 13 cm, B. ca. 12 cm. Tilstand: Fremstår i brugt stand, uden garanti på gangnøjagtigheden.
Varunr: 4864746
SEK 9 158 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:41:00
SEK 627
Vægur i sortlakeret kasse
Vægur i sortlakeret kasse, urskive af hvid emalje med romertal. 1800'tallets slutning. Pendul og optræknøgle medfølger. H. 70 cm. B 30 cm. Uret går med Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4886664
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2018
17:36:00
SEK 389
Vægur i kasse af mahogni, urskive af hvid emalje med romertal, signeret Joh. Petersen, Kjöbenhavn.
Vægur i kasse af mahogni, urskive af hvid emalje med romertal, signeret Joh. Petersen, Kjöbenhavn. 1800'tallets slutning. Pendul og optræknøgle medfølger. H. 77 cm. B 32 cm. En profilliste mangler i toppen. Uret går med Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4884960
SEK 1 295 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2018
18:32:00
SEK 389
Senempire vægur i kasse af forgyldt og sort lakeret træ.
Senempire vægur i kasse af forgyldt og sort lakeret træ. dekoreret med ornamentik og bladværk, hvid emaljeret skive med romertal. 19. årh.s midte. H. 45 cm. B. 36 cm. D. 11,5 cm. Fremstår med brugsslitage, afslag på skive, optræks nøgle og pendul medfølger.
Varunr: 4884561
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2018
19:38:00
SEK 389
Gustav Becker vægur/regulatorur i kasse af egetræ
Gustav Becker vægur/ regulatorur i kasse af egetræ, prydet med skæringer, hvidemaljeret urskive med romertal. Pendul, optræksnøgle samt 2 stk lodder medfølger. H. 128 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten
Varunr: 4892952
SEK 1 943 DK, Kolding, Trianglen 23-01-2018
19:46:00
SEK 1 101
Wanduhr, 1.Hälfte 20 Jhd.
Wanduhr, 1.Hälfte 20 Jhd., reduzierte Formgebung, Korpus aus Holz, Glastür, Innen Uhrwerk mit weißem Ziffernblatt und Mechanik. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Maße: H 90 x B 28 x T 18 cm.
Varunr: 4894966
SEK 1 157 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-01-2018
12:29:20
SEK 386
Bang & Olufsen. BeoTime vækkeur
Bang & Olufsen. BeoTime vækkeur. BeoTime kan bruges til at styre fjernsyn, højttalere og lyset i dit soveværelse. Den indbyggede Sleep Timer-funktion er nem at indstille. Efter Design af Steffen Schmelling. Vægmontering medfølger. Fremstår med alm. brugsspor. L.39 cm.Lauritz.com indestår ikke for...
Varunr: 4896077
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2018
14:45:00
SEK 453
Vægur af egetræ, prydet med intarsia, urskive med sorte romertal.
Vægur af egetræ, prydet med intarsia, urskive med sorte romertal. H. 64 cm., B. 31 cm, D. 15 cm. Optræksnøgle medfølger ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. .
Varunr: 4889413
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2018
19:05:02
SEK 389