Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gianfranco Ferre axelbandsväska
GIANFRANCO FERRE, axelbandsväska i vinrött antikbehandlat skinn med spännen i vitmetall, 30 x 44 cm, justerbara axelband 19 cm
Varunr: 4724581
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
12:27:00
Se mer
Christian Dior vintage /retro solbrille
Christian Dior, en vintage / retro solbrille, skinnende sartrosa stel med kun lettonede glas. Org. brilleetui medfølger.
Varunr: 4725161
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
14:02:00
SEK 425
2 stk. Saron med 2 halskæder (4)
2 stk. Saron, begge farverige og mål ca. 120x170 cm. og 160x170 cm. Samt 2 halskæder med tjekkiske perler i matchende nuancer. (4)
Varunr: 4724117
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
15:50:00
SEK 588
Casmere Pashmina med perlekæde
Casmere Pashmina, olievngrøn model med frynser. Mål: 170x200 cm. med perlekæde med tjekkiske perle. let justerbar i længde.
Varunr: 4724120
16:43:44
SEK 425
Hermes Wendegürtel, mit 'H' Schließe, dunkelblau und dunkelgrün
Klassischer Wendegürtel von Hermes Paris, mit goldener 'H' Schließe, in dunkelgrün und dunkelblau, verstellbar, Made in France, Maße: L.99 cm, B. 3,3 cm, Größe 85, leichte Tragespuren an Schließe und Leder.
Varunr: 4726041
SEK 3 501 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
18:12:39
SEK 2 236
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, smykkesæt med Swarovski Krystaller
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt smykkesæt med Swarovski Krystaller, bestående af armring med blå og grøn emalje samt Swarovski Krystaller, samt halskæde med vedhæng i form af skildpadde, ,Par ørestikker og par øreclips med Swarovski Krystaller.
Varunr: 4724062
18:30:00
SEK 458
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, 2 armlænker
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, 2 forgyldte armlænker, ene med Swarovski Krystaller. Længde henholdsvis 18 og 19½ cm.
Varunr: 4724085
18:40:00
SEK 392
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, armlænke og par ørestikker
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forsølvet, bestående af armlænke og par ørestikker. Længde ca. 20 cm.
Varunr: 4724095
18:50:00
SEK 425
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, smykkesæt
epter Fashion Jewellery, Botique Collection, smykkesæt, bestående Faux perlechoker med 3 rækker perler, samt matchende armlænke afsluttet med større forgyldt muslingelås med Swarovski Krystaller. Der til et par øreclips. samt et slangepræget pink læderbælte med udskifteligt spænde i form af ...
Varunr: 4724054
SEK 1 961 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
19:00:00
SEK 458
Carven Paris, vintagebijouteri - halskæde med vædderhoveder
Carven Paris, vintagebijouteri - Forgyldt halskæde med vædderhoveder hele vejen rundt. Længde ca. 41½ cm.
Varunr: 4724068
19:10:00
SEK 490
Yves Saint Laurent Handtasche, Schwarzer Wollstoff mit Geweihgriff.
Handtasche von Yves Saint Laurent , schwarzer Wollstoff mit dunkelbraunen Lederapplikationen, Henkel aus metallbeschlagenem Geweihstück gefertigt, Innen eine Seitentasche mit Reißverschluss, schwarzes Innenfutter, Gemarkt 'Yves Saint Laurent rive gauche' Made in France, H. 37 cm, B, 41,5 cm, T. ...
Varunr: 4709300
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:10
SEK 389
Handtasche von Salvatore Ferragamo, schwarzes Wildleder mit vergoldeter Schließe und Kette
Handtasche von Salvatore Ferragamo, schwarzes Wildleder mit vergoldeter Schließe und Kette, Schließe mit charakteristischem 'Gancio' Logo, Innen eine Seitentasche mit Reißverschluss, Innenfutter mit Ferragamo-Print, Made in Italy, H. 21 cm, B, 22 cm, T. 8,5 cm, minimale Gebrauchs- und ...
Varunr: 4709296
19:17:18
SEK 1 215
Vintage Gucci Handtasche, schwarzes Wildleder mit vergoldeten Applikarionen
Vintage Handtasche von Gucci, schwarzes Wildleder mit vergoldeten Applikationen und geflochtener Kette, Innen eine Seitentasche mit Reißverschluss, schwarzes Innenfutter, Gemarkt 'Made in Italy by Gucci, BREV. NR. 36283', H. 25 cm, B, 31,5 cm, T. 4,5 cm, minimale Gebrauchs- und Tragespuren, ...
Varunr: 4709302
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:24
SEK 1 361
Loewe dametaske, shopper i taupefarvet læder
Håndtaske fra det spanske luksusmærke Loewe, shopper i taupefarvet kalvelæder med messingapplikationer, udvendig med en lomme foran, en lomme bagpå med lynlås, indvendig med sidelomme med lynlås, adressevedhæng med 'Loewe'-logo, Made in Spain, H. 40 cm (uden remme), H. 60 cm (med remme), B. 38 ...
Varunr: 4709322
SEK 6 320 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:41
SEK 1 507
Hermes aftentaske, kuverttaske med gylden lås
Aftentaske fra Hermes, kuverttaske af sort kalveskind med stor forgyldt lås til at klappe op, udvendig indstikslomme på bagsiden, en indvendig lomme, aftagelig rem medfølger, mærket ’Hermes Paris Made in France’, med beskyttelsespose, H. 15,7 cm, B. 27,3 cm, D. 4,5 cm, ubrugt.
Varunr: 4709356
SEK 24 309 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:49
SEK 11 182
Cartier håndtaske, lyserødt læder med prægede Cartier-logoer
Håndtaske Cartier Paris, model: Muse MM Veau, farve: Vernis Rose, lyserødt læder med prægede Cartier logoer, med Cartier vedhæng, en indvendig lomme med lynlås, Made in France, certifikat og papirer medfølger, H. 29,5 cm (med hanke), B. 29,5 cm, D. ca. 8,5 cm.
Varunr: 4709371
SEK 6 807 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:19:56
SEK 3 403
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, bælte, armlænke, brocher samt bæltespænde
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt, bestående af bred armlænke, længde ca. 18 cm. Bredde 45 mm. Samt 2 brocher, et grøn slangepræget bælte med udskifteligt spænde, samt et ekstra spænde. Længde på bælte er justerbart 55 og 70 cm.
Varunr: 4724055
19:20:00
SEK 392
Chanel-taske, javafirben, med lynlås
Chanel Paris håndtaske, tasken er af javafirbenskind, med en indvendig sidelomme med lynlås. Indvendigt for af cremefarvet læder, mærket ’Chanel’. Lukkes med en lynlås. Kæde af metal med guldfarvede kædeled, højde 17,3 cm, bredde 23 cm, dybde 5,3 cm. Frankrig, 1970’erne, med beskyttelsespose.
Varunr: 4709372
SEK 35 978 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:20:04
SEK 5 348
Louis Vuitton håndtaske, Monogram Canvas, med læderapplikationer
Håndtaske Louis Vuitton, Monogram Canvas med beige læderapplikationer, forgyldt metalemblem på forsiden med præget firmalogo, justerbart greb af beige læder, indvendig med rum til mobiltelefon og to andre rum, beige for af ruskind, kan lukkes med trykknap. H. 30 cm, B. 39 cm, D. ca. 12 cm, ...
Varunr: 4709292
19:20:14
SEK 3 646
Hermes damebælte, cognacfarvet porosus-krokodilleskind
Klassisk damebælte fra Hermes Paris, med gyldent ’H’-spænde, cognacfarvet porosus-krokodilleskind, justerbart, Made in France, mål: L. 84 cm, B. 3,3 cm, fremstår med minimale brugsspor på spændet og læderet.
Varunr: 4709361
SEK 11 182 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:20:47
SEK 3 889
Hermes damebælte 'Kelly', sort kalvelæder, nyt
Damebælte fra Hermes Paris, model: 'Kelly', fremstillet af sort Epsom-kalvelæder, Kelly-spænde i rustfrit stål, Made in France, str.: 85, L. 114,5 cm, B. 1,8 cm, fremstår i helt ny stand, har aldrig været båret.
Varunr: 4709362
19:21:01
SEK 1 361
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, armring med Floating Swarovski Krystal
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt armring med "Floating" Swarovski Krystal. Omkreds ca. 19½ cm. Kan åbnes. Uden brugsspor.
Varunr: 4724079
19:30:00
SEK 458
Christian Lacroix, Signatur, Forgyldt hjertebroche
Christian Lacroix, Signatur, Vintage Bijouteri, hjertebroche Med CL Logo. Mål ca. 40x36 mm. Uden brugsspor.
Varunr: 4724081
19:40:00
SEK 425
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Bycantinsk inspireret armring med Swarovski krystaller
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Bycantinsk inspireret armring med vædderhoveder og med Swarovski krystaller. Omkreds ca. 18 cm. Kan åbnes. Minimale brugsspor.
Varunr: 4724078
19:50:00
SEK 556
Vintage bijouteri, lang forgyldt halskæde, rokokoinspireret
Vintage bijouteri, lang forgyldt halskæde, rokokoinspireret i form af kugler med "Filigrandekor", hvorimellem snoede kædeled. Længde ca. 76 cm
Varunr: 4724069
20:00:00
SEK 458
Contie bijouteri, forgyldt halscollier med perler
Contie bijouteri, forgyldt halscollier med perler. Lukke er monteret med sikkerhedskæde. Længde ca. 39-40 cm. Minimale brugsspor.
Varunr: 4724157
SEK 1 438 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
20:05:15
SEK 425
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, halskæde, armring og øreclips samt ørestikkere
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, bestående af halskæde med vedhæng, armring og øreclips samt ørestikkere forgyldt og med "Tin" møntdekoration. Armringen er åben. Længde på halskæden er 41½ cm. Diam. Ø på øreclips er ca. 29 mm.
Varunr: 4724057
20:10:00
SEK 425
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection- Vintage bijouteri - Two-tone halskæde
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection- Vintage bijouteri - Two-tone halskæde, forgyldt med forsølvede "Rigler". Længde ca. 40-42 cm.
Varunr: 4724070
20:10:00
SEK 425
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Vintage bijouteri, halskæde og par øreclips
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Vintage bijouteri, bestående af halskæde med leopard poter og Swarovski Krystaller og par øreclips med poter. Længde på halskæde er ca. 39-40 cm.
Varunr: 4724071
20:20:00
SEK 392
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Halskæde og par øreclips
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, Halskæde med sorte akrylperler og forgyldt lukke med emaljedekoration i form af tiger hoveder, dertil et par øreclips med emaljedekoration i form af Tigerpoter. Længde på halskæden er ca. 42½ cm.
Varunr: 4724067
20:30:00
SEK 490
 1 2 3 4  >>