Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Vapen, jakt och militaria i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76.
Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76.. Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76 serie nummer MS-0016. Plomberet til 2 skud. Pibelængde: 59 cm. Totallængde: 113 cm. Skæftelængde: 36 cm. Syntetisk skæfte forberedt med weaver montage under skæftet til lygte mm.. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varunr: 3849692

SEK 3 110 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-28 18:12:00 SEK 2 177
Samling af udenlandske jagtmagasiner samt danske jagtbøger
Samling af udenlandske jagtmagasiner samt danske jagtbøger. Samling af udenlandske jagtmagasiner, SCI rekordbøger samt danske jagtbøger Varunr: 3849105 SEK 1 244 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-28 18:30:00 SEK 373
Brno model ZH301 o/u
Brno model ZH301 o/u. Jagtgevær, Brno model 301Kal. 12/70 med single trigger på bagerste aftrækker. TL 113 cm. LL 63 cm. Trangboret 17,7 / 17,5 mm. Rene, spejlblanke løb. Fremstår med mindre brugspræg; skarpe netskæringer. S-nr. 3-139990. Jagttegn eller tilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter forudgående ... Varunr: 3819438 SEK 1 244 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 18:51:00 SEK 1 151
Husqvarna 46B  kal. 6,5x55 M/ Leupold 1,5 x 5.
Husqvarna 46B kal. 6,5x55 M/ Leupold 1,5 x 5. . Jagtriffel. Husqvarna 46 med 96-lås kaliber 6,5 x 55. LL85,5 OAL 112 cm Monteret med Leopold 1,5 x 5 sigtekikkert i Weaver sidemontage. Fremstår med brugsspor, sikring er deaktiveret (udbyttet slagstykke). Ren i løbet. S-nr. 70253 Våbentilladelse fordres; eftersyn/ udlevering efter aftale. Varunr: 3819425 SEK 1 244 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 19:13:00 SEK 809
Colt government 1911 A1 kal 22 LR
Colt government 1911 A1 kal 22 LR. Colt Government 1911 A1 kal 22 LR, våbennummer 1533968. PL 12,5 cm, TL 22 cm. United States Property, US army. Rammen fremstillet i 1944, forniklet og monteret med kal 22 LR vekselsæt. K. Nill grebskaller, de originale medfølger. SKV2 tilladelse påkrævet. Varunr: 3849101 SEK 6 220 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-05-28 19:17:00 SEK 3 732
Fuldskæftet jagtriffel. Heym model SR20L kal 7x64
Fuldskæftet jagtriffel. Heym model SR20L kal 7x64. Fuldskæftet jagtriffel. Heym model SR20L kal 7x64. Våbennummer 21444. PL 50,5 cm, TL 105,5 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3849123 SEK 6 220 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-05-28 19:28:00 SEK 3 110
Haglgevær AYA ambassador Goldmann kal. 12/70 ejektor
Haglgevær AYA ambassador Goldmann kal. 12/70 ejektor. Haglgevær AYA ambassador Goldmann kal. 12/70 ejektor Våbennummer: 196457. Totallængde: 109,5 cm. Pibelængde: 68 cm. Skæfte til forreste aftrækker: 35,5 cm. Sidelåse dekoreret med scroll, kanttunger, rosetter og banner med logo indlagt, Engelsk skæfte af valnøddetræ. Fremstår med brugsslitage. ... Varunr: 3847349 SEK 13 685 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-28 19:31:00 SEK 8 957
Steiner Senator kikkert 15 x 80
Steiner Senator kikkert 15 x 80. Steiner Senator kikkert 15 x 80 med bærerem. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3846783 SEK 1 244 DK, Odense, Kratholmvej 2015-05-28 19:40:00 SEK 1 493
Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våben nr. 14L-0345
Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våben nr. 14L-0345 . Ubrugt Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0345. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 114,5 cm. Kolbelængde: 36 cm. Singletrigger, ejektor, løbsskifter, ventileret løb. Baskyle af aluminium med dyremotiver. Jagttegn eleer samlertilladelse påkrævet. Varunr: 3849589

SEK 4 354 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-28 19:44:00 SEK 3 981
Jagtriffel CZ Brno ZKK-601 kal. 308 Win. Monteret med Swarovski Habitch 1,5-6x42 sigtekikkert.
Jagtriffel CZ Brno ZKK-601 kal. 308 Win. Monteret med Swarovski Habitch 1,5-6x42 sigtekikkert. . Jagtriffel CZ Brno ZKK-601 kal. 308 Win. Monteret med Swarovski Habitch 1,5-6x42 sigtekikkert. Våbennr. 57099. Totallængde: 110 cm, Pibelængde: 58 cm. Kolbelængde: 35 cm. Indvendigt magasin til 4 patroner. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3820109 SEK 6 220 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-28 19:49:00 SEK 3 857
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP. Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning – 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning – 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built ... Varunr: 3850905

SEK 3 235 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-28 19:50:00 SEK 2 239
Husqvarna 1640 kal. 30-06
Husqvarna 1640 kal. 30-06. Jagtriffel. Husqvarna 1640 kaliber .30-06 LL 58 cm OAL 112,5. Sidesikring og hænglset magasinbund, kikkertbaser monteret. Skæfte af olieret valnød med forhøjet kindpude. Fremstår mekanisk velfungerende; ren i løbet. S.nr. 174506 Våbentilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter forudgående ... Varunr: 3819422 SEK 2 488 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 19:54:00 SEK 995
Dansk Ringhanepistol Model 1848 (Liège)
Dansk Ringhanepistol Model 1848 (Liège). Dansk Ringhanepistol Model 1848 (Liège). Fremstår i god stand, mekanisk stram i låsen. Fremstår med talrige kontrol stempler samt låseblik stemplet med kronet M samt 49. Skæfte af nøddetræ samt beslag af messing. TL 44 cm. Kan frit erhverves af alle. Varunr: 3849186 SEK 8 709 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-28 20:07:00 SEK 6 220
Riffelkuffert, Schultz & Larsen
Riffelkuffert, Schultz & Larsen. Riffelkuffert, Schultz & Larsen. Kuffert udført i sort hård plast med skum indlæg. Fremstår velholdt med alm. brugsslitage. Udvendige mål : L.: 118 cm. D.: 32 cm. H.: 13 cm. Varunr: 3849435 SEK < 1 000 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-28 20:08:00 SEK 591
Mauser 98. Otterup ompibet kal 6,5 x 55.
Mauser 98. Otterup ompibet kal 6,5 x 55. . Riffel. Mauser K98 med Otterup-stemplet pibe kal 6,5 X 55. LL 62 cm OAL 112,5 cm. Stemplet S/147 1937. Fremstår mekanisk funktionel, ren i piben; men generelt med alders-og brugspræg, rustpletter og blåneringsslid; skæfte med spor af plaketter. Læderrem medfølger. S.nr. 5387 Våbentilladelse ... Varunr: 3819447 SEK 2 488 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 20:12:00 SEK 1 368
Winchester. Jagtgevær, model Select Platinum
Winchester. Jagtgevær, model Select Platinum . Winchester Select Platinum jagtgevær kal. 12/76. Løbslængde 71 cm. 5 invector plus chokes i cyl. 1/4, 1/2, 3/4 og full samt 2 Teaque Extented invector plus chokes i Skeet. Løbsvælger i sikring. Original våbenkuffert medfølger. Minimale brugsspor. Varunr: 3836487 SEK 9 953 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-28 20:15:00 SEK 8 957
Pedersoli Tryon kal. 45 T
Pedersoli Tryon kal. 45 T. Riffel for sortkrudstkytte. Pedersoli Tryon Creedmoor kal. 45 OAL 125 LL 83 cm. Med snelleaftræk, tunnelsigte og diopter. Fremstår med ganske lidt brugspræg, mekanisk ok. Medfølger originale Pedersoli støbeblokke og 43 projektiler. S.nr 58228 SKV-tilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter ... Varunr: 3819477 SEK 2 488 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 20:26:00 SEK 1 742
Trimmer bord med hydraulisk løft og galge. NDG1010
Trimmer bord med hydraulisk løft og galge. NDG1010. Trimmer bord med hydraulisk løft og galge. Model NDG1010. Skridsikker måtte på bordpladen. Mål: Bordplade 81 x 52 cm. løfte højde 82-96 cm.Leveres i originalemballage. Varunr: 3826542

SEK 2 613 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 20:30:00 SEK 1 431
Winchester model 1894, Legendary Lawmen (2)
Winchester model 1894, Legendary Lawmen (2). Winchester, jubilæumsmodel 1894, Legendary Lawmen. Kaliber 30.30. Serienummer LL11009. Løbslængde 39 cm. Totallængde 87 cm. Skæftelængde 34 cm. Mindekarabin produceret for Legendary Lawmen, lås graveret med bla. rytter og bladslyng. Kolbe med indlagt medaljon. Fremstår mekanisk velfungerende m. ... Varunr: 3848011 SEK 7 464 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-28 20:30:00 SEK 5 350
Riffel Remington, Kaliber .32 short & long RF
Riffel Remington, Kaliber .32 short & long RF. Riffel. Let, lille Remingtonriffel med rolling block lås og take-down funktion kaliber .32 short & .32 Long (Rimfire) LL51 OAL81. Fremstår med lidt blåneringsslid ved munding og mindre rustspor i løb. Våbentilladelse fordres. S.nr: S202670. Varunr: 3834977 SEK < 1 000 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 20:50:00 SEK 498
Mauser 98 kaliber 375 H&H jagtriffel
Mauser 98 kaliber 375 H&H jagtriffel. Mauser 98 kaliber 375 H&H jagtriffel, snr 213998, løbslængde 64 cm, total længde 118cm, indvendigt mgasin med bundhængsel til 4 patroner, monteret med mundings bremse og Weaver baser, ny serviceret. våbentilladelse kræves Varunr: 3848313 SEK 4 976 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 2015-05-28 20:58:00 SEK 5 474
Browning BAR LT Tracker kaliber 30-06 halvautomatisk jagtriffel
Browning BAR LT Tracker kaliber 30-06 halvautomatisk jagtriffel. Browning BAR LT Tracker kaliber 30-06 halv automatisk jagtriffel, snr. 311ZX01431, løbslængde 46 cm, total længde 101 cm, stikmagasin til 4 patroner, syntetisk skæfte med orange greb. ny og ubrugt, våbentilladelse kræves Varunr: 3847924

SEK 14 929 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 2015-05-28 21:01:00 SEK 9 206
Impala, hovedmonteret
Impala, hovedmonteret. Jagttrofæ. Hovedmonteret Impala H 105 B 38 D 47 cm. Fremstår i pæn bevaringsstand. Varunr: 3849717 SEK 3 110 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 21:10:00 SEK 3 483
Riffel Withworth kal 308 med kikkert
Riffel Withworth kal 308 med kikkert. Jagtriffel, Repetér. Withworth Rifle Co. Manchester. Repeterriffel kaliber 308 Win. Fremstår afslebet og olieret skæfte af valnød. Lås af US-Enfield-type med sidesikring. Monteret med 4 x 32 kikkert i 1" ringe. Generelt pæn finish på metaldele, dog nogle små, smeglede pletter, Pibe ren og skarp. ... Varunr: 3816756 SEK 3 110 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 21:10:00 SEK 1 368
Salonriffel Gustav Genschow & OJ. AG kal. 22 LR våben nr. 17437
Salonriffel Gustav Genschow & OJ. AG kal. 22 LR våben nr. 17437. Salonriffel Gustav Genschow & OJ. AG kal. 22 LR våben nr. 17437. Pibelængde: 56 cm. Totallængde: 100,5 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3839413 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 12:11:32 SEK 404
Lokkeand
Lokkeand. Lokkeand. Proveniens: Thorsted i Agger. H. 13 x 31 cm Varunr: 3849276 SEK < 1 000 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-29 12:43:12 SEK 746
Haglgevær AYA 'The Hunters Gun' S/S kal. 16/70
Haglgevær AYA 'The Hunters Gun' S/S kal. 16/70 . Haglgevær AYA 'The Hunters Gun' S/S kal. 16/70 Våben nr 245702. Løbene fremstår udvendigt med flyverust samt en indadvendt bule. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 113 cm. Kolbelængde: 36 cm. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varunr: 3799153 SEK 2 488 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 13:13:00 SEK 373
Fire jagttrofæer, Impala, Nyala og kronvildt (4)
Fire jagttrofæer, Impala, Nyala og kronvildt (4) . Fire jagttrofæer bestående af: Impala, Nyala, kronvildt samt dådyr. (4) Varunr: 3842907 SEK 1 493 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-05-29 14:02:00 SEK 498
Salonriffel Husqvarna ? kal. 22 LR.
Salonriffel Husqvarna ? kal. 22 LR.. Salonriffel Husqvarna ? kal. 22 LR våben nr. 225742. Aftræk virker ikke. Pibelængde: 52 cm. Totallængde: 99 cm. Kolbelængde: 35 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3773962 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 14:14:00 SEK 373
Nyere japansk Katana med gulvstand samt KillBill DVD (3)
Nyere japansk Katana med gulvstand samt KillBill DVD (3). Nyere japansk Katana med gulvstand samt KillBill DVD. Totallængde: 103 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet (3). Varunr: 3830540 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-29 14:50:49 SEK 560
 1 2 3 4  >>