Konsol/sidebord, art deco, fugleøjeahornfiner

Varenummer: 4932668
Hammerslagspris: EUR 375
DKK 2.794
Vurdering: EUR 475
DKK 3.539

Konsol, art deco, lys fugleøjeahornfiner, bestående af en hylde og tre skuffer, som er udstyret med funktionsdygtig lås og nøgler, skufferne er beklædt med grøn filt indvendig. Mål ca.: H. 92 cm, B. 77 cm, D. 49 cm, fremstår med lette brugsspor, ridser, finerafskalninger og urenheder.
Auktionen afsluttes:  29-05-2018 20:40:00