Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med guldkappe og pie-pan skive

Vurdering

DKK 8.800

København

6567410

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, cal. 551, i urkasse af stål med guldkappe, lys "pie-pan" skive med stregindeks, riflet optrækskrone, original plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, chronometer certificeret automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor. Et horn med mindre buler og let skævhed. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage