Aluminia samling diverse terriner mm. af fajance i blåt og guld. (6)

Vurdering

DKK 1.900

Roskilde

6566869

Aluminia samling ældre fajance dekoreret i blåt og guld best. af: 2 større og 2 mindre terriner samt 2 asietter. L. 22 til 35 cm. Alt stemplet Aluminia med aldersrelateret præg/revne/krakeleringer. (6)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage