Anker armbånd udført i 14 kt guld
Anker armbånd udført i 14 kt guld med indskudslås og dobbelt sikkerhedshasp. Længde ca. 20,5 cm. Vægt: 21,78 gram. Stemplet: 585 samt mester. Fremstår med lette brugsspor.