Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Kontormøbler
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Egon Eiermann, kontorstol model SE 140 R for Wilde & Spieth Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2131153
:
2115567
Hammerslagspris
:
EUR
300
2.235
Vurdering
:
EUR
600
4.470
Egon Eiermann, kontorstol model SE 140 R for Wilde & Spieth. Formgivet i 1958, til den tyske pavillon på Verdensudstilllingen i Bruxelles. Konstruktion med et drejeligt og højdeindstilleligt stel af forkromet metal, udstyret med hjul, sæde og ryg af sortlakeret, delvist ergonomisk udformet bøgetræsfiner. Mærket med klistermærke på undersiden. Fremstår med minimale brugsspor, stolen er blevet fuldstændigt restaureret. B. 47cm, H. 78,5-94,5cm, D. 45cm.
JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Odense eller Ishøj for DKK 300 + dansk moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.
25-01-2011 21:00:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
75442
21-01-2011
01:01:53
EUR
300
Til toppen