Armbånd af 14 kt. guld. Vægt 46 g. Længde 17,5 cm.
Momsvare
Armbånd af 14 kt. guld med kvadratiske og ciselerede blomster i hvert led. Vægt 46 g. Bredde 14 mm. Længde 17,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Ustemplet. Syretestet.