Axel P. Jensen. Blomstrende frugttræ. Olie på lærred
Axel l P. Jensen (1885-1972), Blomstrende frugttræ. Olie på lærred, sign. og dateret Axel P. J. 38. 105x88 ( 116x96 cm.)