Børge Mogensen. Højrygget lænestol, egetræ, model 2258

Vurdering

DKK 3.800

Vejle

6571960

Børge Mogensen, højrygget lænestol af massivt egetræ med tremmeryg, sæde og ryghynde betrukket med sort læder. Fremstillet og stemplet hos Fredericia Stolefabrik, model 2258. Sh. 45 cm. Fremstår med lette brugsspor, prof. ompolstret.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage