Carl-Henning Pedersen (1913-2007): Rød fugl og gul figur. Litografi i farver.
Momsvare
Carl-Henning Pedersen (1913-2007): Rød fugl og gul figur. Litografi i farver. 1985. Sign. H-C, 1985. Lysmål: 60 x 48 cm.
Dansk Banks samlinger.
Dansk Banks samlinger. (cd)