Carlo Jensen for Hundevad & Co. Skænke og bogreoler af teak, 1950-60'erne (4)

Vurdering

DKK 10.000

Roskilde

6572057

Carlo Jensen for Hundevad & Co.
To skænke monteret med to låger, runde tilspidsede ben. Nøgler medfølger. Hver: H 72, 138 x 44 cm.
To bogreoler. Hver: H 130, 138 x 31 cm.
Alm. brugsspor, enkelte ridser og skrammer. (4)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage