Cesare Lacca. Barbord / rullebord, 1950'erne

Vurdering

DKK 2.800

Aarhus

6557419

Cesare Lacca. Barbord / rullebord med stel af massivt mørkbejdset træ med messing detaljer, aftagelig løs bakke af glas med håndtag, herunder hylde af glas og holder til flasker, afsluttet på hjul. 1950/60'erne. H. 63 L. 80 D. 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog enkelte ridser og begyndende revne ved flaskeholder.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage