Chaumet: 'Class One' dameur af stål
Chaumet: 'Class One', dameur med kasse og spænde af stål, sort skive med romertal og punktindeks, time-, minut- og sekundviser samt datoangivelse, justerbar lynette. Monteret med original gummirem med dobbelt foldelukke. Quartz urværk. Ø 33 mm. Uret virker. Fremstår med brugsspor og ridser. Gummirem skal skiftes, denne er revnet i den ene side hvor den fatsættes ved spænde.