Christian Hvidt for Søborg Møbler. Tre skabe / skænke, massivt tapsamlet elmetræ (3)
Christian Hvidt. Tre skabe / skænke af massivt tapsamlet elmetræ, front med to låger med greb af messing bag hvilke hylder, et skab med hængemapper, afsluttet på stel. Fremstillet hos Søborg Møbler, mrk. herfra. H. 96 B. 90 D. 49 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mindre ridser. (3)