Christian Hvidt for Søborg Møbler. Tre skabe / skænke, massivt tapsamlet elmetræ (3)

Vurdering

Aarhus

6571577

Christian Hvidt. Tre skabe / skænke af massivt tapsamlet elmetræ, front med to låger med greb af messing bag hvilke hylder, et skab med hængemapper, afsluttet på stel. Fremstillet hos Søborg Møbler, mrk. herfra. H. 96 B. 90 D. 49 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mindre ridser. (3)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage