Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent, lav skænk af fineret palisander, massive ben, senere opsat, af bejdset bøgpalisander, 1960'erne. H. 76 B. 110 D. 38 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret slitage, en låge med mindre finér-åbning, top med nuance-forskel.