Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander, 1960'erne

Vurdering

Vejle

6569083

Dansk møbelproducent, lav skænk af fineret palisander, massive ben, senere opsat, af bejdset bøgpalisander, 1960'erne. H. 76 B. 110 D. 38 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret slitage, en låge med mindre finér-åbning, top med nuance-forskel.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage