Dansk møbelproducent: Skrivebord - egetræ
Dansk møbelproducent: Skrivebord af egetræ, front med jalousilåge bag hvilken udtræksbakker af plads nederst skuffe. Nøgle medfølger ikke, skuffe kører stramt. H 66 cm, B 111 cm, D 56 cm. Brugsspor, flere mærker og skjolder. Proveniens: Kriminalforsorgen.