Edvard Andersen og Aage Albing. To Margrethebæger af sterling sølv (2)
Aage Albing. Lille Margrethebæger af sterlingsølv, indvendigt forgyldt. H. 6 cm., Ø 6,2 cm. samt Edvard Andersen. Margrethebæger af delvist forgyldt sterlingsølv. Stemplet Edv. Andersen, 925S og Danmark. H. 10,6 cm. Ø 12 cm.
Samlet vægt ca. 397 gram. Alm. brugsspor (2)