Erik Jørgensen. Tre-pers. Sofa, model EJ50-3
Momsvare
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa betrukket med sort anilinlæder, udstyret med løse sædehynder med dunfyld, ben af børstet stål. Fremstillet af Erik Jørgensen Møbelfabrik mrk, herfra. H. 70 cm. L. 240 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Proveniens: Danske Bank