Frans Kannik & Sten Kaalø. Fem eksemplarer af serien 'Jordens Løfte' (25)

Vurdering

Vejle

6572556

Fem eksemplarer af serien 'Jordens Løfte'. Serien består af fire litografier samt litografisk titelblad af Frans Kannik (1949-2011) med digte af Sten Kaalø (f. 1945). Sign. F. Kannik og nummereret ud af et oplag på 110 (titelbladene ikke sign.). Udgivet af Galleri Slugen 1992. I alt 25 litografier. Bladmål: 54 x 76 cm. Uden rammer. (25)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage