Fransk lysekrone, midten af det 20. århundrede
Fransk lysekrone i art noveau stil, fem-armet, midten af det 20. århundrede. 5 lyskilder. H. 66 cm, B. 58 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.