Fransk Napoleon III-spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, ca. 1870
Fransk Napoleon III-spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udsmykket med putti, perlekant, blomster og bladværk, facetslebet glas. Ca. 1870. H. 110 cm. B. 70 cm.
Fremstår med alders- og brugsspor, herunder mindre områder med afslag på gesso; pletter og snavs på spejlglas.