Georg Jensen m.fl. En samling bestikdele af sølv (8)

Vurdering

Vejle

6572450

Georg Jensen m.fl. En samling bestikdele af sølv bestående af barokske fra 1700-tallet (22 cm), Georg Jensen 'Pyramide' kagegaffel (14 cm), barneske fra 'Eventyrserien' (15 cm), 'Saksisk' ske (18 cm), marmeladeske (13 cm), æggeske med montering af stål (14 cm) samt 2 teskeer (12 cm). Samlet vægt inkl. den med stål ca. 218 g. Fremstår med varierende grad af brugsspor og slitage, en ske med gravering. (8)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage