Georg V. Stoppendaal (1866-1953): Indianerne med heste på prærien. Ca. 1890.

Vurdering

DKK 6.200

Hørsholm

6563152

Georg V. Stoppendaal (1866-1953): Indianerne med heste på prærien. Ca. 1890. Usign. Bagside med etiket betegne Sixten Strömbom, svensk kunsthistoriker og museumsinspektør. Olie på malerplade. 29 x 42 cm. Tidligere auktion Bruun Rasmussen, 2002.
Malerpladen let bulet, trænger til overfladerens.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage