Gunnar Biilmann-Petersen for Le Klint / Holmegaard: Bordlampe af brunt glas, model 302

Vurdering

København

6572740

Gunnar Biilmann-Petersen (1897-1968) for Le Klint / Holmegaard. Bordlampe af brunt glas, model 302. Bordlampe af brunt glas med montering af messing. Monteret med skærm af plisseret plast fra Le Klint. H. inkl. skærm 65 cm. Fremstillet hos Le Klint / Holmegaard. Fremstår med brugsspor.
Proveniens: Danske Bank.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage