H. Siersbøl og A. Dragsted: To ringe af 14 kt. guld med syntetiske stene. Str. 50 og 51. (2)
To ringe af 14 kt. guld henholdsvis prydet med antikslebet syntetisk blå spinel og oval facetslebet syntetisk lilla safir. Vægt i alt 6,5 g. Front ca. 7,4 x 8,7 mm. Safirring bredde ca. 12,5 mm. Str. 50 og 51. (2)
Spinelring stemplet AD. Fremstår med almindelig brugsspor.