Hans J. Wegner for Getama, briks/daybed, bøgetræ, model GE258

Vurdering

Vejle

6574076

Hans J. Wegner (1914-2007). Briks/daybed af fineret og massiv bøgetræ, betrukket med uldstof, opklappelig ryg til opbevaring. Fremstillet hos Getama, model GE-258. D. 90 L. 206 cm. Fremstår med brugsspor

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage